Kącik redaktora: Trendy techniczne

Głęboko w miesiącach letnich, większość firm planuje (lub powinna planować) kolejny sezon podatkowy, resztę roku, w ogóle następny rok, a nawet dłużej.

W tych rozmowach, spotkaniach, co wy macie, niezmiennie technologia będzie częścią umowy. W dzisiejszych czasach tak po prostu jest. I nie chodzi mi o to, żeby koniecznie wybierać jeden produkt zamiast drugiego, ale bardziej o to, co ma sens dla firmy, a nawet dla waszych klientów. Więc, co jest obecnie modne?

Na początku roku nakreśliłem, jak sądzę, największe trendy technologiczne, a w tym późnym okresie planowania, chciałbym usłyszeć od Ciebie, praktykującego. Co dla ciebie pracuje, co nie? Co chcesz dodać w ciągu najbliższych sześciu do dwunastu miesięcy i dlaczego? Czym jesteś najbardziej podekscytowany? Co miesza ci się dzisiaj w głowie z technikami? To jest to, czym chcielibyśmy się zająć w tym miesiącu na AccountingWEB.

Ostatecznie chodzi o potrzeby i to, co jest dostępne, aby je zaspokoić. Więc, po stronie sprzedawcy chodzi o “ekosystem”. Wiesz, dodatki stron trzecich, partnerstwa integracyjne. Nazwa gry polega na tym, ile opcji masz jako użytkownik i jak dobrze te integracje faktycznie działają.

Wszystkie te zagadnienia były przez całe lato w centrum wydarzeń księgowych/księgowych/małych imprez biznesowych, a także będą się pojawiać na imprezach jesiennych. Następny jest Xerocon (obejrzyj artykuł i nagranie wideo w przyszłym tygodniu), wydarzenie dla użytkowników i partnerów hostowane przez Xero, dostawcę usług księgowych w chmurze.

Xero jest interesujące, ponieważ nie mają tylko jednego globalnego wydarzenia (ala Sage, Microsoft, Intuit) skupiającego użytkowników i partnerów, ale są gospodarzami kilku w ciągu roku. W tym roku, w stanach, jest to ich północnoamerykańskie rodzinne miasto San Francisco (jak to było) i jest to w przyszłym tygodniu (lub w tym tygodniu, jeśli nie czytasz w ten sposób do poniedziałku, 15 sierpnia).

Szukam oczywiście kluczowych partnerstw integracyjnych, które byłyby użyteczne lub interesujące dla księgowych, ale także tego, co dokładnie oferują oni księgowym (w tym księgowym). Jakimi są oni partnerami? Do tej pory ten przekaz nie był tu tak głośny i jasny. Założę się, że niektórzy z Was nie wiedzą nawet, kim jest Xero, a w każdym razie niewiele poza tym, co już sprawdziliście w Googlu.

Dość dominujący, lub przynajmniej dobrze znany gracz wśród księgowych i małych firm na innych rynkach na całym świecie, Stany Zjednoczone (i Ameryka Północna) były trochę powolne dla Xero. To może się zmienić dzięki odpowiedniemu informowaniu, partnerstwu i oczywiście dobrze sprawdzonym partnerstwom ekosystemów.

Ogólnie rzecz biorąc, bez względu na to, czy jest to Xero czy jakakolwiek inna marka, to, czego używasz jutro, sprowadza się do tego, czy ma to sens dla Ciebie i Twoich klientów, czy naprawdę jest “lepsze” niż to, czego używasz i czy rozwiązuje problemy. Do mnie to właśnie do tego zmierza technologia; nie do tego, kto ma ją “lepiej” czy “szybciej”, ale do tego, co rozwiązuje problemy dnia w najłatwiejszy w użyciu sposób i kto może być najbardziej wrażliwy na potrzeby jutra, kiedy się pojawią.

To tylko moje dwa centy na aktualną technologię i trendy, a co twoje? Kontynuujmy tę rozmowę!