Kalifornia i Kolorado są najgorszymi stanami dla audytów IRS: Badanie

Rezydenci Kalifornii i Kolorado są bardziej skłonni do poddania się audytowi przez IRS niż podatnicy w jakimkolwiek innym stanie, podczas gdy rezydenci Nowego Jorku i Massachusetts mieli największe szanse na audyt ich zeznań podatkowych w 2013 roku, jak wynika z nowego badania.

TaxAudit.com, firma specjalizująca się w usługach reprezentacji audytów podatkowych, przeanalizowała 1,4 miliona deklaracji podatkowych za rok podatkowy 2013 na potrzeby badania stanów o największych szansach na przeprowadzenie audytu podatkowego.

Zgodnie z artykułem CNBC, Kalifornia jest najgorszym stanem dla audytów IRS, ponieważ posiada największą liczbę biur IRS w każdym stanie, co sprawia, że rezydenci są bardziej skłonni być celem audytów federalnych, TaxAudit.com znalazł. Wynajem drugiego domu w Kolorado sprawia, że rezydenci tego stanu stają się celem audytów IRS.

«Nawet jeśli nie mieszkasz w tak wysoko kontrolowanym stanie jak Kalifornia czy Nowy Jork, każdy może być kontrolowany w każdej chwili z wielu powodów», powiedział Dave Du Val, wiceprezes ds. obsługi klienta w TaxAudit.com, w pisemnym oświadczeniu. «Tylko dlatego, że jest to ostatnia chwila, nie warto iść na skróty». Pamiętaj, aby zgłosić wszystkie swoje dochody, upewnić się, że naprawdę kwalifikujesz się do odliczeń podatkowych, o które się ubiegasz i zawsze sprawdzać, czy twój zwrot został zaakceptowany przez urząd skarbowy, jeśli złożysz go w formie elektronicznej. Ponadto nigdy nie jest za wcześnie, aby myśleć o przyszłorocznych podatkach: Zorganizuj się teraz, zachowaj swoje rachunki i wpłać na kwalifikowane konta emerytalne».

Rankingi stanów z największą liczbą audytów IRS i stanów z największą liczbą audytów państwowych oparte są na odsetku użytkowników TaxAudit.com Audit Defense z 2013 roku, którzy byli audytowani w 2014 roku.

W 10 stanach, w których przeprowadzono najwięcej audytów IRS:

 1. Kalifornia
 2. Kolorado
 3. Nevada
 4. Vermont
 5. Missouri
 6. Nowy Meksyk
 7. Arizona
 8. Massachusetts
 9. Floryda
 10. Rhode Island

Dziesięć stanów, w których przeprowadzono najwięcej kontroli państwowych, to..:

 1. Nowy Jork
 2. Massachusetts
 3. Alabama
 4. Delaware
 5. Michigan
 6. Mississippi
 7. Arkansas
 8. Oregon
 9. Montana
 10. Maine

Podatnicy w Północnej Dakocie byli najmniej skłonni do poddania się audytowi przez IRS lub państwo, jak wynika z badania.

Zgodnie z ostatnim artykułem opublikowanym przez USA Today , stawka audytu IRS – procent zeznań podatkowych osób fizycznych badanych przez agentów podatkowych IRS osobiście lub korespondencyjnie – spadła do 0,86 procent w 2014 roku. Jest to najniższa stawka od co najmniej roku podatkowego 2005.

Po stałym wzroście w latach 2005-2010, liczba kontroli IRS dla poszczególnych podatników spadła o 21,4 procent w ciągu kolejnych pięciu lat, według danych IRS. W ubiegłym roku IRS skontrolował nieco ponad 1,2 mln osób, co oznacza spadek o ponad 162 tys. w porównaniu z rokiem 2013 i o prawie 339 tys. w porównaniu z rokiem 2010.