Kellogg School of Management zajmuje czołowe miejsce w rankingu EMBA

przez Jasona Bramwella

Executive master’s degree in business administration (EMBA) programmes at Northwestern University Kellogg School of Management w Evanston, Illinois, took top honors in the inaugural EMBA ranking by the Economist magazine.

Northwestern Business School ma cztery z dziesięciu najlepszych programów EMBA na świecie, w tym numer jeden w rankingu partnerstwa z Schulich School of Business na Uniwersytecie York w Toronto, Ontario, według badania.

Dwie inne spółki Kellogg – jedna w Azji z Hong Kong University of Science & Technology, a druga w Niemczech z WHU-Otto Beisheim School of Management – zajęły odpowiednio szóste i siódme miejsce. Samodzielny program EMBA Kellogg uplasował się na ósmym miejscu.

Ekonomista opracował swoje rankingi w oparciu o dane dotyczące rozwoju osobistego/edukacji i rozwoju kariery. W ramach tych dwóch kategorii zbadano dwadzieścia siedem kryteriów, takich jak jakość i różnorodność studentów, jakość wydziału, odsetek studentów, którzy otrzymują awans po ukończeniu studiów oraz średni wzrost płac, jakiego mogą oczekiwać absolwenci. Dane te są mieszaniną danych liczbowych przedstawionych przez studentów, ocen studentów i danych dostarczonych przez szkoły.

Wspólne programy wydawały się być faworyzowane przez studentów. Siedem z sześćdziesięciu dwóch najlepszych programów EMBA i cztery z dziesięciu najlepszych programów to programy partnerskie. Uczestnicy programu Kellogg/Schulich wystawili wysokie noty za jakość swoich kolegów z klasy, jak również za wydziały i obiekty. Otrzymali również najlepsze oceny od absolwentów, którzy zostali zapytani, w jakim stopniu program pomógł im w osiągnięciu ich celów zawodowych sprzed programu EMBA.

Wspólny program Kellogg/Hong Kong University EMBA otrzymał najwyższe noty za ogólną jakość swoich studentów. Zgodnie z raportem, studenci zapisujący się do tego programu zarabiają średnio 261 000 dolarów przy piętnastoletnim doświadczeniu zawodowym.

Wspólny program EMBA szkoły często będzie miał wyższą rangę niż jej samodzielny program, jak to ma miejsce w przypadku Kellogg. Samodzielny program na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA) Anderson School of Management uplasował się na jedenastym, ósmym miejscu za partnerstwem szkoły biznesu z National University of Singapore (NUS). Własny program NUS został sklasyfikowany na czterdziestym trzecim miejscu.

Jednym z powodów, dla których wspólne programy EMBA mają wyższą rangę niż samodzielne programy, jest to, że według ekonomisty są na ogół bardziej międzynarodowe . Na przykład, partnerstwo UCLA/NUS EMBA prosi studentów, aby w czasie trwania programu wykonywali co najmniej cztery, jednotygodniowe zadania za granicą. Wyniki pokazują, że studenci w programie UCLA/NUS będą mieli średnio trzy lata więcej doświadczenia zawodowego i zarobią blisko $40,000 więcej niż ci w programie EMBA UCLA.

Amerykańskie programy EMBA dominują w rankingach, z trzydziestoma czterema najwyższymi sześćdziesięcioma dwoma programami mającymi siedzibę wyłącznie lub częściowo w Stanach Zjednoczonych.

Podczas gdy uczniowie EMBA są rekrutowani z całego świata i pochodzą z różnych branż – osiemnaście badanych programów obejmowało uczniów z co najmniej jedenastu różnych sektorów przemysłu – jednym z kryteriów, w którym wszystkie szkoły wypadały źle, był odsetek uczennic w swoich klasach. Żadna ze szkół ocenianych przez ekonomistę nie zapisuje do szkoły więcej kobiet niż mężczyzn . Szkoła biznesu Johna Molsona na Concordia University w Montrealu, w Quebecu, miała najwyższy odsetek studentów płci żeńskiej w EMBA – 41 procent. IMD w Szwajcarii miało najmniejszą liczbę studentów płci żeńskiej na poziomie 12 procent.