Kiedy dobre oceny równa się więcej podatków

Zazwyczaj, jeśli wygrasz nagrodę lub wyróżnienie, zostaniesz opodatkowany od wartości otrzymanego świadczenia. Istnieją jednak pewne wyjątki, oparte na wcześniejszym orzecznictwie. W nowej sprawie, Conyers, sprawa nr 13969-18, 9/11/19 , Sąd Skarbowy stwierdził, że licealista był winien podatek od wartości samochodu przyznanego mu przez lokalnego dealera, mimo że technicznie nie brał on udziału w konkursie.

Zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym, IRS opodatkowuje większość nagród, nagród, wygranych w loteriach i loteriach oraz innych podobnych rodzajów dochodów jako zwykły dochód, niezależnie od jego wysokości. Jest to prawda, nawet jeśli nie podjąłeś żadnego wysiłku, aby wziąć udział w biegu o nagrodę. Ponadto, w zależności od państwa, w którym mieszkasz, możesz być również zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od nagrody.

Kongres zaostrzył federalne przepisy podatkowe po kilku przypadkach zwolnienia nagród z podatku przed połową lat pięćdziesiątych.

W 2016 r. podatnikiem w nowej sprawie był licealista w Tennessee, kiedy to lokalny salon samochodowy przeprowadził swój coroczny konkurs “Strive to Drive”. Konkurs “Strive to Drive” jest inicjatywą akademicką zachęcającą do dobrych ocen i uczestnictwa w nim lokalnych seniorów szkół średnich.

Uczniowie nie zgłaszają swoich nazwisk do tego konkursu. Zamiast tego, lokalne szkoły średnie automatycznie wpisują do rysunku uczniów, którzy mają doskonałą frekwencję lub dobre oceny. Pod koniec roku szkolnego, sprzedawca losowo wybiera nazwisko z zakwalifikowanych seniorów liceum, których nazwiska zostały zgłoszone. Zwycięzca otrzymuje bezpłatny samochód i ubezpieczenie na jeden rok.

Dealer wylosował nazwisko podatnika na nagrodę główną w 2016 roku. Wygrała Jeepa Renegade’a w 2016 roku. Podatnik zaakceptował samochód i zarejestrował go na jej nazwisko.

Składając zeznanie podatkowe za 2016 rok, podatnik nie uwzględnił w swoim dochodzie brutto za 2016 rok godziwej wartości rynkowej (FMV) Jeep Renegade 2016. Następnie IRS przesłał jej zawiadomienie o deficycie, wykazując dodatkowy dochód w wysokości 23.780 dolarów i zobowiązanie podatkowe w wysokości 3.267 dolarów. IRS otrzymał tę kwotę z formularza 1099-MISC wystawionego przez dealera, który zawierał FMV Jeepa Renegade’a.

Podatnik twierdził jednak, że pojazd był w rzeczywistości prezentem od dealera. W związku z tym argumentowała, że powinien on zostać wyłączony z dochodu podlegającego opodatkowaniu za rok 2016.

Sąd Skarbowy przyjrzał się okolicznościom faktycznym tej sprawy, a także wcześniejszym sprawom i zamiarowi ustawodawczemu, aby określić charakter rozstrzygnięcia. Co istotne, stwierdził, że przedstawicielstwo handlowe dało podatnikom coś wartościowego, aby nagrodzić ją za ocenę towarów i doskonałą frekwencję. Ponieważ przyjęła ona samochód jako nagrodę, podatnik nie może wyłączyć jego wartości z dochodu jako prezentu. Podsumowując: Chociaż podatnik był wielkim zdobywcą nagrody, skończyła jako przegrana w Sądzie Skarbowym.

Powiązane artykuły

Jak IRS wybiera 1040s do audytu

Dlaczego klienci powinni płacić swoim dzieciom wynagrodzenie