Kiedy IRS jest pobłażliwy przy wczesnej dystrybucji planu

Ogólnie rzecz biorąc, wypłaty z kwalifikowanych planów emerytalnych, takich jak plany 401(k) i IRA podlegają 10-procentowej karze za przedterminowe wycofanie się, ale mogą mieć zastosowanie pewne wyjątki. IRS zazwyczaj trzyma się ścisłej litery prawa dotyczącego tych wyjątków, ale nie w niedawnej sprawie przed Sądem Skarbowym.

W McCreeTC Memo 2019-67, 6/6/19 , “życzliwszy, łagodniejszy” IRS zdecydował się obciąć jednego podatnika trochę luzu. Podstawowa zasada jest taka, że wypłaty z kwalifikowanych programów emerytalnych i IRA podlegają pełnemu opodatkowaniu plus 10 procentowa kara ma zastosowanie do podlegającej opodatkowaniu części wypłat dokonanych przed ukończeniem 59½ roku życia. Lista wyjątków jest długa w przypadku wypłat zarówno z kwalifikowanych planów emerytalnych, jak i z agencji IRA.

Chociaż wiele z tych wyjątków odzwierciedla same siebie, istnieją pewne różnice. Na przykład, wypłaty dokonywane ze względu na niepełnosprawność są zwolnione zarówno w przypadku planów kwalifikowanych, jak i IRA.

Jednak wypłata w wieku 55 lat lub starszym w momencie odłączenia się od usługi jest wyjątkiem dla dystrybucji planów kwalifikowanych, ale nie dla IRA. I odwrotnie, wyjątki dotyczące wydatków na edukację kwalifikowaną i wydatki na pierwszego homebuyera mają zastosowanie tylko do IRA – nie kwalifikowanych planów.

W nowej sprawie przed Sądem Skarbowym podatniczka, mieszkanka Teksasu, w 2010 r. zakończyła pracę w Departamencie Rodziny i Usług Ochronnych, aby zostać studentką studiów dziennych na Uniwersytecie w Phoenix. W listopadzie tego samego roku złożyła wniosek o wypłatę z konta emerytalnego, które posiadała w Pracowniczym Systemie Emerytalnym Teksasu (ERS). Plan emerytalny podatnika w ramach ERS był kwalifikowanym programem określonych świadczeń.

Podatnik otrzymał wypłatę w wysokości około $20,0000 z jej konta ERS. Po potrąceniu federalnego podatku dochodowego w wysokości około $4,000 z jej konta ERS, otrzymała czek na blisko $16,000, który zdeponowała na swoim koncie oszczędnościowym w Bank of America. Podatnik miał 42 lata, kiedy otrzymała tę wypłatę. Wpływy z dystrybucji ERS wykorzystała na pokrycie części swoich wydatków na naukę i utrzymanie.

Podatnik twierdził, że podział z jej planu kwalifikowanego kwalifikuje się do wyjątku dotyczącego wydatków na edukację. Problem: Technicznie rzecz biorąc, wyjątek ten dotyczy tylko IRA, a nie planów kwalifikowanych.

Niemniej jednak, IRS przyznał się do tej kwestii w procesie, pomimo jasnego języka prawa. Oczywiście, dystrybucja 20.000 dolarów nadal podlega regularnemu podatkowi dochodowemu.

Nie zakładaj, że IRS da twoim klientom przerwę. Upewnij się, że są oni w pełni poinformowani o zasadach kwalifikowanego planu i dystrybucji IRA oraz biorą pod uwagę wszystkie istotne konsekwencje podatkowe.

Powiązane artykuły

Czego 401k Inwestorzy chcą w Doradcy Finansowym

Co się dzieje z limitami 401(k) i IRA