Kiedy istnieje konflikt interesów

Powiedzmy, że składasz zeznanie podatkowe lub w inny sposób reprezentujesz korporację S lub spółkę osobową, składającą się z dwóch niepowiązanych podmiotów. Strony te następnie poproszą Cię o sporządzenie ich osobistych deklaracji. Konflikt powstaje, gdy jeden z partnerów chce zrobić coś, co jest sprzeczne z tym, co chce zrobić drugi partner, a każde z nich ma wpływ na drugiego partnera.

Kolejny konflikt interesów pojawia się, gdy reprezentujesz małżeństwo. Para przechodzi paskudny rozwód, a oboje przychodzą do ciebie, aby przygotować swoje zeznanie podatkowe. Obie strony przedstawiają Państwu dokumentację stwierdzającą, że mogą wziąć dzieci jako osoby pozostające na utrzymaniu w przeciwnych latach i obie są przekonane, że ten rok jest rokiem, w którym mogą wziąć dzieci na swoje utrzymanie.

Dla partnerów, masz opcję. Możesz ujawnić im na piśmie, że reprezentowanie ich osobiście może stanowić konflikt. Niech oboje to podpiszą i wszystko będzie dobrze. Jedyną opcją, jaką znalazłam w małżeństwie, jest ustalenie, który z nich może zapłacić rachunek i go reprezentować.

Wszyscy jesteśmy w tym po to, by zarabiać pieniądze. Jednak w obu podanych powyżej przykładach wszystko idzie dobrze, dopóki nie będzie dobrze. W przypadku partnerstwa lub S Corporation, powiedzmy, że jeden z partnerów chce zająć agresywne stanowisko w jakiejś sprawie, a drugi nie. Podchodzą do ciebie, by zapytać, co myślisz. Wyjaśniasz prawo, a to jest sprzeczne z tym, czego chce jeden z partnerów. Możesz bardzo dobrze stracić pracę. Co gorsza, powiedzmy, że jeden z partnerów podchodzi do ciebie i chce, żebyś był trochę bardziej agresywny. W nich chcących, żebyś był agresywny, nie łamiesz żadnego prawa. Więc, jesteś agresywny. Ale drugi partner czuje się z tym niezręcznie i zgłasza cię do Biura Odpowiedzialności Zawodowej. Teraz masz do czynienia z naruszeniem etyki.

Konflikty mogą powstać w najprostszych sytuacjach. Na przykład, powiedzmy, że zostaje się zatrzymanym w celu udzielenia porady podatkowej dla spółki osobowej lub korporacji S. Porady, których udzielasz, są korzystne tylko dla jednego z partnerów lub udziałowców. Druga z nich nie jest dotknięta tą poradą. Jednakże, przyjmując ją, drugi wspólnik lub akcjonariusz będzie musiał całkowicie zmienić sposób działania, aby drugi wspólnik lub akcjonariusz mógł z niej skorzystać. W przypadku tego zaangażowania, jesteście Państwo zatrudniani przez Korporację S lub spółkę, a nie przez indywidualnych akcjonariuszy lub partnerów. W tej sytuacji, skorzystałeś tylko z jednego akcjonariusza, a drugi musi teraz zmienić sposób, w jaki robi to, co robi, aby akcjonariusz mógł z tego skorzystać.

Jeśli istnieje jakakolwiek szansa na zaistnienie konfliktu, ważne jest, aby ujawnić, że konflikt może zaistnieć, na piśmie, i zachować ten dokument w stałej dokumentacji klienta.

Są pewne konflikty, których nie należy nigdy dotykać. Na przykład, mąż i żona. Jednak w przypadku partnerów, o ile ujawnicie na piśmie, że konflikt może zaistnieć, nic wam nie będzie. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku partnerstwa, jest to, że bardzo niewiele się udaje. Oznacza to, że dochodzi do wybuchu, a partnerzy chcą obwiniać kogokolwiek.

Jak można ujawnić konflikt? Bardzo prosto. Najpierw udaj się do swojej firmy ubezpieczeniowej i wyjaśnij, że konflikt może istnieć. Prawdopodobnie będą mieli do dyspozycji formularz listu, z którego możesz skorzystać. Jeśli nie, przeszukaj internet, a znajdziesz mnóstwo listów. Dostosuj je do swoich specyficznych potrzeb, a będziesz dobry.

Chodzi o to, że kiedy te partnerstwa się rozpadną, będą szukać kogoś, kto będzie winny. Dopóki ujawni pan, że istniał potencjalny konflikt, będzie pan miał rację.