Kiedy klienci nie mówią ci wszystkiego

W czasach, gdy różne fakty są powszechne, niektórzy klienci mogą myśleć, że czynnikiem decydującym jest “Co mi uchodzi na sucho?”.

Innym powodem, dla którego mogą myśleć w ten sposób, jest to, że oprócz tego, że czują się księgowym, jesteś ich kartą “wyjdź z więzienia za darmo”. Ale to nie jest twoja praca.

Więc, co należy zrobić, gdy uważasz, że klient może zachować ważne informacje dla siebie?

Oto siedem strategii, które możesz rozważyć:

  1. Zapytaj: Czego mi nie mówisz? To jest bezpośrednie podejście i miejmy nadzieję, że się przyznają. “O czym ty mówisz?” lub “Nie pytaj, nie mów” to powody do niepokoju. Ukrywanie ważnych informacji nie jest przeoczeniem, tylko oszustwem.
  2. Powiedz im: Oto co oznacza podpisanie się twoim imieniem. Wyjaśniasz, że kiedy podpisują i składają dokument jak zeznanie podatkowe, poświadczają, że wszystko co znajduje się nad ich podpisem jest prawdziwe i dokładne. Nawet jeśli składanie dokumentów odbywa się drogą elektroniczną, zasada ta nadal obowiązuje.
  3. Niech wiedzą, że ignorancja nie jest dopuszczalną wymówką. Rząd oczekuje, że ludzie zrozumieją, jak działają podatki lub zatrudnią kogoś, kto im to wyjaśni. “Szczerze mówiąc, nie miałem pojęcia o posiadaniu konta bankowego na Kajmanach i nie zgłaszanie tego było wbrew prawu.” To jest tam na górze z “Oficerze, nie miałem pojęcia, że robię 75 w strefie 40 mph.” Tak czy inaczej, jest pan odpowiedzialny za kary.
  4. Zwróć uwagę na wątpliwą dokumentację. Jako księgowy, możesz zakwestionować dokumentację klienta, jeśli uważasz, że coś podnosi czerwoną flagę. “Jesteś pewien, że akt zgonu wydany przez wyspę Palau na Pacyfiku zostanie przyjęty jako dowód, że twoja żona naprawdę nie żyje?” Jeśli firma ubezpieczeniowa ma wątpliwości, możesz się założyć, że federalni też będą. Jak pamiętam, dziesiątki lat temu, WSJ zgłosiło firmę, która sprzedawała wam grupy pustych paragonów z restauracji z anonimowo nazwanych miejsc. Było to dla ludzi, którzy mieli legalne biznesowe odliczenia rozrywkowe, ale w jakiś sposób zgubili oryginalne paragony. Niestety dla nich i tak przekroczyło to granicę legalności.
  5. Zwróć uwagę na niewyjaśnione środki pieniężne. Pranie pieniędzy wpędziło wiele banków w kłopoty. Podejmują one nadzwyczajne środki w celu przeprowadzenia due diligence. Klient, który zajmuje się dużymi ilościami gotówki i trzyma ją w skrytkach depozytowych, ponieważ “nie ufa bankom” szuka kłopotów. Jeśli nie ufają bankom, to dlaczego skarbiec w banku jest w porządku?
  6. Przypomnij im o kosztach finansowych. Dlaczego wiele osób korzysta z księgowych? To proste: Ponieważ ich największy strach jest badany. Pomysł pośrednika, który reprezentuje cię przed IRS jest niewiarygodnie atrakcyjny, ale również kosztowny. Co więcej, nie jest on wliczony w opłaty, które już zapłacili; będzie znacznie większy.
  7. Wyjaśnij granice poufności klienta. Widzieliśmy to w telewizji. Prawnicy nie mogą być zmuszani do mówienia o tym, co powiedzieli im klienci, tak samo jak lekarze zachowują poufność informacji medycznych. Ludzie zakładają, że księgowi też tak pracują, ale to nie jest do końca prawda. Tak, informacje o klientach są poufne, ale ta zasada nie obowiązuje, jeśli księgowy wie lub podejrzewa, że jego klient robi coś nielegalnego. W tych okolicznościach może być zobowiązany do poinformowania odpowiednich władz lub być traktowany jako współsprawca. Innymi słowy: Jeśli robisz coś nielegalnego, jesteś zdany na siebie.

Wiele osób decyduje o sposobie postępowania po rozważeniu ryzyka i nagród. Często też wierzą w to, czego chcą. Częścią Twojej roli jest wyprostowanie ich i poinformowanie ich o ryzyku związanym z przechowywaniem istotnych informacji od Ciebie lub łamaniem prawa.

Powiązane artykuły

Jak radzić sobie z potrzebującymi klientami

10 Przyczyny osobistego widzenia klientów