Kiedy masz podatek od sprzedaży cukierków?

Bary, krople, albo kawałki. Weź głęboki oddech i powtórz to. I jeszcze raz. Ta kojąca mantra przechodzi mi przez głowę, gdy ustalam opodatkowanie produktu w dziale z cukierkami w magazynie klienta.

Przerwij to słowem takim jak “kawałek” i patrzysz na problem. Zakradnij mąkę do cukierków, które zazwyczaj ich nie zawierają, i równie dobrze możesz odpisać na popołudnie, badając każdy podobny cukierek, aby upewnić się, że nie opodatkowałeś ich wszystkich źle.

Sformułowanie “batony, krople lub kawałki” pochodzi bezpośrednio z definicji uproszczonego podatku od sprzedaży (SST) cukierków. Rada Zarządzająca ds. Uproszczonego Podatku od Sprzedaży istnieje w celu uproszczenia przepisów dotyczących podatku od sprzedaży, upraszczając ich przestrzeganie w państwach członkowskich. Czynią to poprzez omawianie różnych kwestii podlegających opodatkowaniu i uzgadnianie wspólnej definicji tych kwestii.

Obecnie istnieją 23 państwa członkowskie SST, więc jeśli sprzedajesz słodycze w wielu stanach, zrozumienie definicji SST jest bardzo ważne. Stawki podatkowe będą się różnić, ale “sztabki, dropsy lub kawałki” będą stałym czynnikiem determinującym.

Aby odróżnić ciasteczka od cukierków, państwa SST wyłączają z reguły cukierków zawierających mąkę. Kit-Kat może być batonikiem, ale ponieważ zawiera on mąkę, to technicznie nie jest cukierkiem. To nie dotyczy tylko mąki wyprodukowanej z ziarna. Wszystko, co mówi, że mąka jest mąką, włączając w to mąki na bazie orzechów. Jest to ważne, ponieważ w niektórych stanach cukierki są opodatkowane według innej stawki niż inne rodzaje żywności.

Ten rodzaj zasady opodatkowania może spowodować, że każdy, kto zarządza podatkiem od sprzedaży, odgadnie wszystko, co myślał, że wiedział o swoich starych przyjaciół w przejściu dla cukierków. Kit-Koty, które można zobaczyć przychodzące z mila. Mają w środku chrupiący wafel, który można natychmiast podłączyć do mąki.

Ale co z Twizzlerami i większością rodzajów lukrecji? Okazuje się, że prawie zawsze zawierają też mąkę. To samo dotyczy Krowiego Ogona, a nawet niektórych rodzajów waty cukrowej.

SST oznacza jedynie, że państwa uzgodniły definicje produktów; decyzję o możliwości opodatkowania podejmuje się na poziomie poszczególnych państw.

Przez krótki czas, na przykład, domowy stan Avalara w Waszyngtonie opodatkował cukierki według definicji SST. Od 1 czerwca do 1 grudnia 2010 roku zakupy Whopperów były zwolnione z podatku, ponieważ zawierały mąkę, podczas gdy Snickers był opodatkowany, ponieważ nie zawierał mąki.

Jednak od 2 grudnia 2010 r. sprzedaż wszystkich rodzajów “cukierków” jest w Waszyngtonie zwolniona, mimo że stanowa definicja “cukierków” nadal nie obejmuje produktów zawierających mąkę i nie wymagających chłodzenia.

To oczywiste, że jeśli chodzi o słodycze, to łatwo się pomylić.

Co to oznacza dla twojej praktyki księgowej? Zrozumienie zawiłości podatku od sprzedaży pomoże Ci w edukacji Twoich klientów i wychwyceniu ich błędów zanim zrobi to audytor.

Jednak rozwiązanie problemu złożoności przepisów dotyczących podatku od sprzedaży może być trudne. Dodanie technologii takich jak automatyzacja podatku od sprzedaży do oferty usług Twojej firmy jest niezbędne – nie tylko do oceny poziomu przestrzegania przepisów podatkowych przez Twoich klientów, ale również do zwiększenia zysków Twojej firmy i ogólnego rozwoju działalności.