Kiedy należy zmienić dostawcę usług płacowych?

Kiedy organizacja rozpoczyna współpracę z dostawcą usług płacowych, wydaje się zbyt zniechęcające, aby myśleć o zmianie dostawcy. Często pojawia się pytanie “kto ponownie przejdzie przez wszystkie cykle wdrożeniowe i szkoleniowe z nowym dostawcą?”. Ale czy oznacza to, że należy kontynuować współpracę z obecnym dostawcą usług pomimo nieakceptowalnego poziomu usług? Może nie.

Obecnie zmiana dostawcy usług nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Organizacje mogą płynnie przejść na nowego dostawcę bez bólu głowy.

Oto kilka wspólnych powodów, dla których organizacje myślą o przejściu na innego dostawcę usług płacowych:

  1. Accuracy & Consistency – Nie trzeba mówić, że gdy firma współpracuje z dostawcą usług płacowych, dokładność ma najwyższy priorytet. Błędy i pomyłki, choć mogą być poprawione, mogą być bardzo kosztowne dla Twojej firmy. Jeśli błędy są konsekwentnie zgłaszane na liście płac, a prowadzenie MIS staje się bólem głowy, znajdź nowego partnera, który może zapewnić Ci spokój ducha.
  2. Customer support – Twój dostawca płac oferuje Ci usługi, więc jeśli nie jesteś w stanie uzyskać potrzebnego wsparcia, kiedy jest ono potrzebne, zadaj sobie pytanie, dlaczego musisz je kontynuować, a nie szukać alternatyw?

Powodem numer jeden zmiany dostawcy jest brak wytycznych i wskazówek ze strony zaangażowanych, doświadczonych specjalistów. Czas to pieniądz, a jeśli utkniesz, bez odpowiedniej porady, na czas, to czas na zmianę.

  1. Time Consuming – Wskazaliśmy już, że czas to pieniądz. A jeśli spędzasz więcej czasu starając się zaangażować i spełnić wymagania swojego dostawcy usług, nadszedł czas, aby znaleźć innego partnera. Płace powinny być szybkie i łatwe (i dokładne). Jeśli zespoły płacowe są zbyt uciążliwe do pracy, to mogą nie być odpowiednie dla Twojej organizacji.
  2. Right Pricing – Overpaying for payroll? Dlaczego, gdy organizacje mają wielu dostawców usług, którzy konkurują o Twój biznes? Oczywiście, duże marki na pierwszy rzut oka wydają się atrakcyjne, ale po podpisaniu umowy, jakie jest twoje doświadczenie? Upewnij się, że przeczytałeś drobny druk. Przyjrzyj się listom płac, które kosztują Twoją firmę, oceń, czego potrzebujesz i określ, czy zwrot z inwestycji jest właściwy. Jeśli ponosisz koszty, które uważasz za niewłaściwe, poszukaj nowego dostawcy o większej przejrzystości i ustal z góry ceny.
  3. Partners in Growth – Od start-upów do rozwijających się firm, wynagrodzenia zmieniają się. W miarę jak firma rośnie, nieuchronnie, tak samo jak Twoje potrzeby kadrowe i płacowe. W zależności od celów biznesowych, wielu klientów uważa, że to, co uważa za wystarczające na dzień dzisiejszy, jest zazwyczaj przestarzałe przez rok lub dwa w dół linii. Jeśli usługi dostawcy usług płacowych nie mogą się dostosować i ewoluować do Twoich potrzeb, nadszedł czas, aby zrezygnować z tego rozwiązania i poszukać bardziej ugruntowanej firmy z odpowiednimi możliwościami.

Podsumowując, jak już wspomniano, zmiana dostawcy usług płacowych może nie być tak trudna, jak się wydaje. Obecnie większość dostawców usług idzie o krok dalej, aby zapewnić bezproblemową migrację wszystkich danych i procesów przy minimalnych zakłóceniach. Zazwyczaj organizacja może być gotowa do działania w nowym środowisku w ciągu około miesiąca.

Mam nadzieję, że to ci się przyda. Twoje opinie i sugestie są mile widziane

Shalaka Joshi (Finsmart Solutions)

[chronione przez e-mail]