Kiedy tworzony jest Nexus?

Kiedy pojawia się termin nexus, natychmiast przychodzą na myśl obawy dotyczące podatku od sprzedaży i chociaż podatek od sprzedaży jest z pewnością jego częścią, tworzenie nexusu to o wiele więcej.

Spójrzmy prawdzie w oczy, żyjemy dziś w innym świecie niż kilka lat temu i nierzadko mamy co najmniej jednego klienta, który działa w więcej niż jednym państwie. Pytanie, z którym często spotykamy się jako praktycy to kiedy powstaje nexus ?

Aby lepiej odpowiedzieć na to pytanie, chcę ci opowiedzieć historię o kliencie, który uciekł. Po pierwsze, jestem dumny, że jestem o krok przed następnym facetem. Ale oto przypadek, w którym zdarzyło mi się być w błędzie.

Przeglądałem zeznanie podatkowe dla potencjalnego nowego klienta. Miał kilka zeznań stanowych, które były dołączone do zeznań federalnych. Kiedy zapytałem klienta, dlaczego te stany zostały dołączone, powiedział, że był zarejestrowany jako zagraniczny LLC w tych różnych stanach. Zapytany dlaczego, powiedział, że jego księgowy powiedział mu, że musi się zarejestrować w tych stanach, ponieważ ma tam pracowników.

Ripostowałem nieco egoistycznie, że posiadanie pracowników w stanie nie stworzyło nexusa, posuwając się nawet do tego, by umieścić to na piśmie. W rezultacie nie tylko straciłam potencjalnego nowego klienta, ale też zostałam z jajkiem na twarzy. To właśnie doprowadziło mnie do tego, że zacząłem się zastanawiać nad tym, co dokładnie tworzy nexus, podczas gdy wcześniej czytałem tylko o tym w artykule w Wall Street Journal na temat Amazonki.

Ważne jest, aby coś tu wskazać: Jednak to, czy nexus jest tworzony, czy nie, zależy od konkretnego stanu, w którym przedsiębiorstwo prowadzi działalność, ma pewne zasady. Oczywiście, jeśli posiadasz majątek lub kapitał w danym stanie, utworzyłeś nexus.

Na przykład, powiedzmy, że jestem wcielony do Nevady, a moje biuro znajduje się w Północnej Karolinie. Na mocy wcielenia, mam nexus w Nevadzie. Ponadto, ponieważ mój majątek znajduje się w Północnej Karolinie, założyłem nexus w NC.

Inna zasada, której nauczyłem się w trudny sposób, to że posiadanie pracownika poza stanem typowo tworzy w tym stanie nexus. Na przykład, jestem wcielony na Florydzie i mam pracownika W-2 w Indianie, więc stworzyłem nexus w Indianie.

Jaka jest odpowiedzialność firmy po utworzeniu nexusa? Znowu, każdy stan jest inny, więc sprawdź, jakie są zasady danego stanu.

Zazwyczaj jednak, gdy tworzony jest nexus, firma musi zarejestrować się w państwie jako firma zagraniczna. Kiedy to się już zdarzyło, to zazwyczaj tworzy się wymóg złożenia zeznania podatkowego, który ponownie jest pozostawiony w gestii państwa. Jeśli mam sprzedaż w tym stanie, to mogę mieć obowiązek podatkowy, nie wspominając o obowiązku podatkowym dotyczącym sprzedaży, pod warunkiem, że mam sprzedaż podlegającą opodatkowaniu podatkiem od sprzedaży w tym stanie.

Z punktu widzenia ścisłego przestrzegania przepisów, po prostu znając te zasady, ukradłem co najmniej sześciu klientów z innych księgowych. Ty też możesz.

Moja rada dla ciebie jest taka, że teraz, gdy nexus jest słowem brzęczącym, i po przeczytaniu tego artykułu, jestem pewien, że myślałeś o co najmniej jednym kliencie, że stworzyłeś nexus. Teraz jest idealny czas, aby dowiedzieć się wszystkiego, co można o nexusach. Jest to tylko pierwszy z serii artykułów, które będę pisał, aby pokryć wiele różnych aspektów nexusa.