Klienci… Czasami, nie możesz z nimi żyć…

Chcę tylko zacząć ten artykuł od stwierdzenia, że jestem daleki od doskonałości. Popełniam wiele błędów. Jednak dzięki systemowi kontroli, który mamy tutaj w biurze, 99,9 procent moich błędów wychwytuje się przed wyjściem do klienta. Analizuję wiele zwrotów i muszę powiedzieć, że są ludzie, którzy po prostu nie powinni być w praktyce.

Niedawno odebrałem klienta. Tak jak w przypadku wszystkich nowych klientów, poprosiłem o zeznanie podatkowe za rok otwarty. Klient był w poborze podatków dochodowych i płacowych. Był właścicielem LLC w Tennessee, która była firmą deweloperską.

W LLC miał trzy nieruchomości do wynajęcia, które w 2015 r. zostały przejęte. W 2016 roku klient ogłosił upadłość, a bank przejął w posiadanie wynajmowane nieruchomości. Przygotowujący podatek wymienił nieruchomości sprzedane w 2015 r. za bezcen, jak sądzę, z powodu przejęcia, a podatnik musiał zapłacić 36.000 dolarów podatku dochodowego.

Zapytałem klienta po sprawdzeniu zwrotów dla 1099-A o 1099-C, które powinny były zostać wydane przez bank. Według Podatnika, 1099 nigdy nie zostały wydane. Tak więc, zadałem oczywiste pytanie, «Dlaczego nieruchomości są wymienione jako sprzedawane w 2015 r. zwrotów?» Klient powiedział, że powiedział swojemu doradcy podatkowemu, że jest w zamknięciu.

Problem w tym, że ktoś wciąż może mieć zamknięty dom. W momencie, gdy firma hipoteczna wejdzie w posiadanie nieruchomości, może ona stać się zdarzeniem podatkowym. Albo przynajmniej zostałby wydany certyfikat 1099-A, co nie zawsze oznacza, że zdarzenie podatkowe miało miejsce. Po wydaniu 1099-A, następną rzeczą, którą firma hipoteczna najprawdopodobniej zrobi, jest wydanie 1099-C, czyli umorzenie długu. Często te 1099-C powodują powstanie dochodu podlegającego opodatkowaniu. Jednak klient był w stanie upadłości w 2016 roku, kiedy to zostałby wyemitowany 1099-C.

Tak więc, po prostu musieliśmy wypełnić specjalny formularz, a dochód nie podlega opodatkowaniu. Deklaracja z 2015 r. została zmieniona, usuwając w ten sposób sprzedaż i pociągając za sobą transkrypt płacy i dochodu na lata 2015 i 2016, aby sprawdzić, czy podatnikowi wydano 1099-A lub 1099-C. Następnie wypełniliśmy specjalny formularz z wykazem dochodów i oświadczeniem, że podatnik jest niewypłacalny. Po tym, emisja podatku od wynagrodzeń wyniosła tylko $17,000.

W innym przypadku, rozmawiałem z klientem, który chciał założyć spółkę offshore (ponieważ podatki są niższe), która składałaby się z inwestorów, którzy wprowadzają na rynek monetę kryptokurwalutową. Około pięć lat temu pracowałem z ośmioma różnymi firmami, które wprowadzały monety na rynek. Ten klient prosił mnie o konsultacje z nimi, inwestorami i prawnikiem. Powiedzieli, że po naszej rozmowie byłem najbardziej krypto-znającym się księgowym, jakiego kiedykolwiek spotkali.

Poprosili o list polecający na konsultacje. Byłem na drodze rynku krypto walutowego i wiem, co trzeba zrobić, aby wykonać tego typu pracę doradczą. Więc wysłałem im fakturę z prośbą o zatrzymanie 5.000 dolarów i że nie będzie to kosztowało więcej niż około 10.000 dolarów. Znowu wiem, że zajmie to wiele godzin ze względu na firmę offshore i amerykańskich inwestorów. Wracają do mnie, mówiąc, że wykonali większość pracy i zapłacą mi 2000 dolarów, podczas gdy niewykorzystana część będzie musiała zostać im zwrócona, nawet po tym, jak wyraźnie powiedziałem, że zatrzymanie nie podlega zwrotowi. Aby upewnić się, że w pełni rozumiem, czego się ode mnie oczekuje, poprosiłem klienta o przesłanie mi szczegółowej listy tego, co potrzebował, abym zrobił.

Przysłali mi schemat od swojego pełnomocnika podmiotu, który był zorganizowany za granicą, co było pełne błędów. Odpowiedziałem, że będę musiał trzymać się oryginalnego listu zaręczynowego. To był prosty przypadek kogoś, kto nie szanował tego, co robisz lub co przynosisz na stół.

Są też klienci, którzy chcą, żebyś myślał, że wiedzą więcej niż ty. Nie wiem, czy to jest robione jako próba, aby klient nie czuł się głupi, ale czasami klienci stają się zupełnie niegrzeczni, przerywając ci, gdy robisz punkt, lub po prostu nie szanują cię. Kiedy to się dzieje, po prostu zatrzymuję się i pytam ich, «Jeśli wiesz o tym wszystkim, to dlaczego do mnie dzwonią?»

Chodzi mi o to, że niektórzy księgowi nie powinni być w praktyce. Te 2 000 dolarów byłoby fajne, ale wiem, że to, o co mnie proszą, będzie wymagało godzin i mojej wiedzy. Stwierdzili oni, że jestem najbardziej kompetentną księgową, z jaką rozmawiali na ten temat, a to wiąże się z ceną.

Nie potrzebujesz żadnego klienta, który uważa, że wie więcej na ten temat niż ty. To są koszmarni klienci.