Klucze do utrzymywania kontaktów z firmami butikowymi

Dla większych lub zorientowanych na wzrost firm księgowych, pozostawanie o krok przed wieloma nowszymi praktykami “na wyciągnięcie ręki” jest odwiecznym wyzwaniem – coraz bardziej skomplikowanym przez dzisiejszą szybko rozwijającą się, opartą na technologii gospodarkę.

Dawno uznane za odporne na recesję firmy podatkowe, audytorskie i doradcze są obecnie testowane jak nigdy dotąd, aby zastosować szybką, konstruktywną i dobrze skoordynowaną odpowiedź na zróżnicowane potrzeby klientów.

W czasie, gdy przedsiębiorcze firmy rosną w rekordowym tempie, większe, o ugruntowanej pozycji, firmy księgowe wpadają w zakłopotanie – jak konkurować z mniejszymi, bardziej zwinnymi firmami o biznes?

Wskazówki, których należy przestrzegać

Wśród wskazówek, jak rozwijać się w tej nowej erze, znajdują się: śledzenie najnowszych technologii, obsługa klientów różnej wielkości i potrzeb, prowadzenie ciągłych badań, tworzenie sieci, nawiązywanie kontaktów i nawiązywanie kontaktów. Czy wspomniałem o networkingu?

W kluczowych częściach kraju rośnie liczba osób prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek oraz małych przedsiębiorstw, umacniając ich pozycję jako trzonu gospodarki. I podobnie jak firmy o ugruntowanej pozycji dziś, są to dobrze prosperujące przedsiębiorstwa – i niszowe grupy usługowe – jutra. Bez względu na ich obecną wielkość i przychody, potrzeby księgowe tych firm nie mogą zostać zminimalizowane lub pominięte.

Działając jak mniejsza firma

Firmy księgowe muszą długo i krytycznie przyglądać się branżom, które obecnie obsługują, i określić, w jaki sposób mogą rozszerzyć swój zasięg od podstaw o mniejsze, nowe, powstające przedsiębiorstwa. Jest to ten sam wzór butikowe firmy księgowe są wykorzystywane do konkurowania i wygrać zadania. Tajemnica ich sukcesu: są generalistami ekspertów, którzy dostosowują się do kultury klienta, zapewniając niestandardowe podejście do usług.

Większe firmy mogą robić to samo tak długo, jak długo myślą tak jak ci klienci myślą i mówią. Ponadto, spersonalizowany dostęp może być osiągnięty w prosty sposób poprzez wyznaczenie wysoce kompetentnego pracownika niższego szczebla jako głównego punktu kontaktowego.

Po raz kolejny, takie działania przynoszą obopólne korzyści: klient ma dostęp do dużych zasobów firmy / niewielkiej wartości firmy, młodszy członek zespołu jest wzmocniony przez profesjonalne przywództwo i możliwości rozwoju, a firma księgowa zwiększa swoje przychody w miarę jak klient rozwija swoją działalność.

Budowa karty

Kultywowanie i budowanie niszowych grup usługowych, jako odgałęzienie tych rozwijających się branż biznesowych, również się opłaca. Większość z tych niszowych branż usługowych działa cyklicznie.

W ciągu ostatnich kilku lat takie branże jak nieruchomości, hotelarstwo i produkcja/logistyka odrodziły się, a technologia i nauki przyrodnicze awansowały do rangi szefa klasy, że tak powiem.

Dzisiejsze rozwijające się przedsiębiorstwa – te, które mają siedzibę w domu lub są częścią szerszego think-tanku – mają potencjał, aby stać się lukratywnymi, czołowymi klientami przyszłości. Tak jak małe przedsiębiorstwa stanowią trzon gospodarki, tak podstawowe prace księgowe i ogólna wiedza fachowa stanowią podstawę do rozwoju nowych linii biznesowych. Tak samo jak tworzenie sieci i nie można mieć jednego bez drugiego.

Networking, Networking, Networking

Jasne, twoi klienci dadzą ci skierowania, ale to nie wystarczy. Tu właśnie wchodzą w grę umiejętności interpersonalne. Spotkaj się z ludźmi, zjedz z nimi lunch, porozmawiaj na imprezach branżowych i zasięgnij ich opinii na temat stanu ich branży.

A kiedy będziesz miał te spotkania, zapytaj ich: Gdzie one były? Gdzie są teraz? Gdzie oni idą? Jakie jest ich największe wyzwanie?

Nie należy również zapominać o wrodzonej wartości w “badaniu” kluczowych strażników, takich jak bankierzy, prawnicy i inni pokrewni specjaliści. Rozpocznij dialog i kontynuuj go. Jak wszystkie rzeczy w pracy i w życiu, to wymaga świadomego wysiłku, ale ROI będzie dziesięciokrotny.

Myśli końcowe

Podczas gdy nie ma żadnego tajnego sosu lub magicznego pyłu pixie, jeśli chodzi o możliwość adaptacji, duże firmy księgowe muszą dostosować swoje żagle, jeśli jeszcze tego nie zrobiły. Konkurencja z mniejszymi firmami butikowymi – z których wiele jest prowadzonych przez byłych zleceniodawców w większych firmach, które wypełniają lukę – dla przyszłego biznesu nie jest etapem. Zdrowa konkurencja jest dobra i przetrwają tylko ci najbardziej zwinni.