Kluczowe dane dotyczące podatku od nieruchomości dla księgowych i ich klientów będących właścicielami domu

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się sprawami podatkowymi klientów, czy też doradzasz im w zakresie strategii inwestycyjnych, podatki od nieruchomości prawdopodobnie stanowią większość osób, które są właścicielami domów. Dlatego też wysiłki zmierzające do zmiany opodatkowania nieruchomości wydają się być wieczne, co AccountingWEB podkreślił w zeszłym roku w swoim artykule. Co Ty i Twoi klienci powinniście wiedzieć o podatkach od nieruchomości?

Po raz pierwszy firma RealtyTrac, zajmująca się analizą nieruchomości, wkracza do tematu z raportem na temat stawek podatku od nieruchomości w całym kraju dla domów jednorodzinnych.

«Podatki od nieruchomości są zazwyczaj drugim co do wielkości wydatkiem związanym z posiadaniem domu innym niż kredyt hipoteczny, a my chcieliśmy podkreślić, jak bardzo jest to zależne od rynku», powiedział wiceprezes RealtyTrac Daren Blomquist.

W sprawozdaniu rozpatrzono podatki nakładane w 2014 r. z dwóch perspektyw: średnie i efektywne podatki od domów jednorodzinnych. (Efektywna stawka podatku to średni podatek od nieruchomości w 2014 r. podzielony przez średnią szacunkową wartość mieszkań na koniec 2014 r.).

Efektywne stawki nie są zazwyczaj uwzględniane w sprawozdaniach podatkowych. Blomquist powiedział, że firma podeszła do stawek z tej perspektywy, ponieważ «uważamy, że jest to dokładniejsze odzwierciedlenie tego, że właściciele domów mogą oczekiwać, że będą płacić na podstawie wartości rynkowej ich domu, a nie na podstawie stawki podatkowej podanej przez oceniającego, która czasami nie jest w pełni oparta na wartości rynkowej».

Oto trzypunktowy pas startowy:

  • Właściciele domów o najwyższej lub najniższej wycenie płacą najwyższe stawki podatku od nieruchomości. Średnia efektywna stawka podatku od nieruchomości dla wszystkich domów jednorodzinnych w całym kraju w 2014 roku wynosiła 1,29 procent. Ale w przypadku domów o wartości 50.000 dolarów lub mniejszej, stawka ta wynosiła 1,68 procent. W przypadku domów o wartości od 50.000 do 100.000 dolarów, stawka ta wynosiła 1,40 procent. Na drugim końcu skali wskaźnik ten wynosił 1,56 procenta w przypadku domów o wartości od 1 miliona do 2 milionów dolarów oraz 1,77 procenta w przypadku domów o wartości od 2 do 5 milionów dolarów.
  • Podatnicy, którzy posiadali swoje domy od 5 do 15 lat, płacą najwyższe stawki. Średnia efektywna stawka dla domów posiadanych od pięciu do dziesięciu lat wynosiła 1,34 %, a dla domów posiadanych od 10 do 15 lat 1,35 %. W przypadku domów posiadanych krócej niż rok efektywna stopa procentowa wynosiła 1,18 procent. Właściciele, którzy posiadali swoje domy od ponad 20 lat, mieli wskaźnik 1,15 procent.
  • Domy o wyższej wartości stanowią ponad połowę podatków od nieruchomości w całym kraju. Domy jednorodzinne o wartości większej niż 300 000 USD stanowią tylko jedną czwartą wszystkich domów jednorodzinnych w całym kraju. Ale podatki od nieruchomości nakładane na te domy stanowią 54 procent podatków od nieruchomości w całym kraju. Tymczasem domy o wartości 300.000 dolarów lub mniejszej stanowią 75 procent wszystkich domów jednorodzinnych, ale tylko 46 procent podatków od nieruchomości płaconych w całym kraju.

Więc kto ma najwyższe i najniższe stawki?

  • Najwyższe stany: Najwyższe efektywne stany procentowo to Nowy Jork (3.01), Teksas (2.18), Illinois (2.15), Connecticut (2.11) i New Jersey (2.01). Te z najwyższym średnim podatkiem od nieruchomości w dolarach to New York (15.625 dolarów), New Jersey (8.108 dolarów), New Hampshire (5.795 dolarów), Connecticut (5.646 dolarów) i Hawaje (5.024 dolarów).
  • Najniższe stany : Według stawek efektywnych , stanami były Alabama (0,40), Wyoming (0,55), Kolorado (0,55), Zachodnia Wirginia (0,60) i Tennessee (0,64). Według średnich w dolarach, stanami były Alabama (618 $), Zachodnia Wirginia (931 $), Nowy Meksyk (1,096 $), Tennessee (1,116 $) i Indiana (1,418 $).

Wiercąc się w dół do poziomu hrabstwa, raport pokazuje, że hrabstwo Westchester stanu Nowy Jork prowadzi w kraju zarówno w najwyższym efektywnym wskaźniku (7,53), jak i najwyższym średnim wskaźniku (56,124 dolarów) wśród hrabstw dostarczających te dane. RealtyTrac opublikował mapę hrabstwa.

Powiązany artykuł:

Podatki od nieruchomości: State by-State Highlights