Kluczowe kwestie podatkowe dla walut kryptograficznych

Ponieważ kryptojówki, takie jak Bitcoin, szturmem zawładnęły światem, inwestorzy z całego świata umierają, aby wziąć udział w akcji i rzucają pełną siłą finansową za te intrygujące, nowej generacji waluty. Pomimo ogromnego wzrostu zainteresowania popularnymi walutami kryptograficznymi w ostatnim czasie, wielu inwestorów i profesjonalistów podatkowych, którzy są zatrudnieni przez klientów posiadających kryptoidy, nie zna wielu kluczowych kwestii podatkowych, o których muszą pamiętać, i potyka się ślepo o przyszłość, w której mogą stanąć w obliczu poważnych reperkusji swojej niewiedzy.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o kluczowych kwestiach podatkowych otaczających dzisiejsze najbardziej popularne krypto-waluty i jak możesz uniknąć kłopotów, unikając częstych błędów.

Podstawy dla walut kryptograficznych

Podczas gdy popularne waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin i Ethereum, nieustannie zdobywają światowe nagłówki dzięki nagłemu spadkowi wartości, po którym nieuchronnie następują gwałtowne zyski, które sprawiają, że odzyskują one dużą część utraconej wartości, większość analityków rynkowych, którzy obserwują te młode waluty, nie ma pojęcia, jak one działają i jakie konsekwencje podatkowe niosą ze sobą. Na szczęście istnieje szereg oficjalnych zasobów, które pomagają zrozumieć kwestie podatkowe, o których należy pamiętać przy zakupie bitcoinów, i można nauczyć się oddzielać sygnał od hałasu, opierając się tylko na autorytatywnych źródłach informacji, które nie wprowadzą cię w błąd.

Na przykład Internal Revenue Service opublikował niedawno wirtualne wskazówki dewizowe, aby pomóc inwestorom i zainteresowanym obywatelom na całym świecie zrozumieć, jakie podatki mogą być im należne w związku z posiadaniem najbardziej popularnych dziś kryptonimów. Wbrew wielu pogłoskom, które krążą wokół forów internetowych poświęconych walucie kryptońskiej, te wirtualne waluty są rzeczywiście uznawane za dochód podlegający opodatkowaniu i mają do nich zastosowanie praktycznie wszystkie ogólne zasady transakcji dotyczących nieruchomości.

Firmy, które rozważają płacenie swoim pracownikom w kryptokursach, na przykład, muszą zrozumieć, że korzystanie z Bitcoin lub innych popularnych kryptokryptów do wystawiania wynagrodzeń jest nadal bardzo podatne, co oznacza, że nie można rozszerzyć swojej działalności bez konieczności martwienia się o podatki. Przestępcy na całym świecie używają popularnych walut kryptograficznych do prania pieniędzy, więc inwestorzy mający nadzieję na wejście do krypto-buzów powinni również zrozumieć, że w najbliższej przyszłości będzie znacznie więcej kontroli nad transakcjami kryptograficznymi. Z globalnych przedsiębiorstw przestępczych, a nawet nieuczciwych państw narodowych, takich jak Korea Północna, opierając się na krypto-walutach do spóźnienia regulacji finansowych, inwestorzy powinni zrozumieć, że zbliżające się rozprawienie może poważnie ograniczyć ich zdolność do osiągnięcia zysku w przyszłości z tych wirtualnych żetonów.

Firmy księgowe, które mają nadzieję, że dostaną się na szał kryptoński, powinny również zachować ostrożność; podczas gdy niewątpliwie nadchodzi więcej regulacji, zwłaszcza gdy banki centralne na całym świecie zastanawiają się, w jaki sposób mogą regulować te wirtualne waluty, istniejący niedostatek regulacji sprawia, że te wirtualne żetony są niezwykle spekulacyjne, co oznacza, że z dnia na dzień uzyskuje się – a co ważniejsze, traci ogromne zyski. Należy o tym pamiętać podczas omawiania podstaw tych walut i jak stworzyć LLC do celów podatkowych z klientami.

Nie zapomnij o swoich obowiązkach sprawozdawczych

Zdecydowanie zbyt często księgowi i inwestorzy, którzy po raz pierwszy trafiają do kryptokur walut, nie rozumieją, że istnieją obowiązki sprawozdawcze, których muszą przestrzegać przy tych inwestycjach, podobnie jak przy każdej innej dużej transakcji. Jeśli uważasz, że IRS nie poszedł wystarczająco dogłębnie, aby zaspokoić Twoje zapotrzebowanie na informacje podatkowe dotyczące tych pierwszych wirtualnych walut, rozważ odwiedzenie stron, na których są one przedmiotem handlu, ponieważ często są one pełne informacji podatkowych, aby ułatwić inwestorom kupno i sprzedaż ich ulubionych żetonów.

Kupno i sprzedaż to nie jedyne, co trzeba wziąć pod uwagę; górnicze waluty kryptograficzne, które wychodzą z mody dzięki wybujałym kosztom, ale i dziś są dość popularne w sieci, również podlegają przepisom podatkowym. Jeśli Twoja firma myśli o reprezentowaniu klienta z hojną operacją krypto-górniczą, weź pod uwagę implikacje podatkowe związane z zaangażowaniem się w taki spekulacyjny składnik aktywów wcześniej, a w przyszłości możesz uratować się przed poważną finansową zgorzką.

Przede wszystkim nie należy ufać bezpodstawnym plotkom, które słyszy się w Internecie i które zawierają wiele informacji na temat nowoczesnych walut kryptograficznych, ale zamiast tego należy polegać na autorytatywnych źródłach, takich jak giełda monet, która ułatwia transakcje kryptograficzne, oraz na organach centralnych, takich jak IRS, które w przyszłości będą nimi coraz bardziej rządzić. Niepłacenie odpowiednich opłat za transakcje kryptograficzne może narazić Państwa na poważne niebezpieczeństwo prawne, a księgowi i inwestorzy powinni zrozumieć, że pomimo braku regulacji dotyczących tych wirtualnych walut już dziś, jutro rynek będzie zupełnie inną grą ballgame, uzupełnioną o bardziej rygorystyczne zasady i ostrzejsze kary dla tych, którzy je złamią.

Powiązane artykuły

5 Ryzyko związane z kryptokurrency Risks Your Clients Need to Know

Kryptokursy: Co Accountants Need to Know