Kobieta oskarżona o wykorzystywanie skradzionych dokumentów tożsamości do składania fałszywych zeznań podatkowych

Federalna wielka ława przysięgłych w Montgomery w Alabamie zwróciła akt oskarżenia Jacqueline Slaton o wykorzystanie skradzionych tożsamości do złożenia fałszywych zeznań podatkowych, Departament Sprawiedliwości, prokurator George L. Beck Jr. oraz Urząd Skarbowy ogłosił 5 kwietnia. Dwunastokrotny akt oskarżenia, który został odpieczętowany po jej aresztowaniu, oskarża Slaton o składanie fałszywych zeznań, oszustwa podsłuchowe i nasiloną kradzież tożsamości.

Zgodnie z aktem oskarżenia, Slaton wykorzystał skradzione tożsamości do złożenia fałszywych zeznań podatkowych, które oszukańczo żądały zwrotu podatku. Slaton skierował część dochodów do zdeponowania na przedpłaconych kartach debetowych.

W akcie oskarżenia zarzuca się jedynie popełnienie przestępstw, a oskarżonego uważa się za niewinnego do czasu udowodnienia mu winy ponad wszelką wątpliwość. Jeśli zostanie skazana, grozi jej kara maksymalnie pięciu lat więzienia za każde fałszerstwo, dwudziestu lat więzienia za każde fałszerstwo podsłuchowe oraz obowiązkowy wyrok dwóch lat za kradzież tożsamości. W przypadku skazania podlega ona również grzywnom i obowiązkowemu zwrotowi kosztów.

Sprawa była badana przez agentów specjalnych IRS – Dochodzenie Karne. Adwokaci procesowi Jason H. Poole i Michael Boteler z Wydziału Podatkowego Departamentu Sprawiedliwości oraz asystent prokuratora Jared Morris oskarżają w tej sprawie.

Artykuły pokrewne:

  • Kobieta z Alabamy skazana za oszustwa podatkowe
  • Człowiek z Michigan aresztowany z powodu obciążeń podatkowych

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA