Kobieta w areszcie w sprawie o oszustwo podatkowe za 2 miliony dolarów

przez Terri Eyden

Krystle Marie Reyes, która jest oskarżona o otrzymanie fałszywego zwrotu podatku ze stanu Oregon, stanęła przed sędzią okręgu Marion, Josephem Ochoa, w sali sądowej Salem 5 lipca.

Policja aresztowała Reyes 6 czerwca pod zarzutem, że złożyła fałszywy elektroniczny formularz podatkowy TurboTax, twierdząc, że zarobiła ponad 3 miliony dolarów w 2011 roku i była winna zwrot 2,1 miliona dolarów. The Oregonian poinformował, że “wielkość zwrotu została oznaczona na czerwono przez automatyczny system kontroli Departamentu Urzadów Skarbowych w Oregonie, ale następnie zatwierdzona po kontroli manualnej”.

TurboTax wydał Reyes kartę debetową Visa z 2,1 miliona dolarów, a przed zgłoszeniem zagubienia lub kradzieży karty, według dokumentów sądowych, wydała około 200.000 dolarów. Zgłoszenie zagubionej karty skłoniło ją do drugiego przeglądu jej zeznań podatkowych, które następnie zostały uznane za oszustwo.

Oregoński Departament Podatkowy obwinia za największy przypadek oszustwa podatkowego, jaki państwo widziało na temat “błędu człowieka”. Derrick Gasperini, rzecznik Departamentu Przychodów, powiedział, że wyniki wewnętrznego dochodzenia agencji powinny zostać wydane w tygodniu 9 lipca. Stan odzyskał około 1,9 miliona dolarów.

Andrew Campbell, starszy asystent prokuratora generalnego wyznaczonego przez prokuratora okręgu Marion do prowadzenia sprawy, powiedział Ochoa, że śledczy śledzili zakupy kartą debetową w wielu miejscach, w tym broń kupioną w Hermiston. Campbell poprosił sędziego o ustanowienie kaucji w wysokości $200,000, mówiąc, że Reyes jest oskarżony o poważne przestępstwa, stoi w obliczu “siedmiu lat więzienia” i stwarza ryzyko ucieczki.

Ochoa kazał aresztować Reyesa i wpłacić kaucję w wysokości $50,000. Według raportu Dziennika Stanu “,Reyes nie okazywała żadnych emocji, kiedy zastępcy szeryfa hrabstwa Marion zakuwali ją w kajdanki i eskortowali do więzienia.”

Następne przesłuchanie Reyes’a zaplanowano na 13 lipca.

Artykuły pokrewne:

  • Człowiek z Massachusetts w więzieniu za składanie fałszywych zeznań podatkowych
  • Kobieta używała skradzionych dokumentów tożsamości i kart debetowych w celu uzyskania zwrotu podatku