Kody QR zapewniają nową drogę do wprowadzenia na rynek Twojej praktyki

Przez Kara Haas, CPA

Czy rozważałeś wprowadzenie kodeksów QR w celu promowania swojej praktyki księgowej? Kody QR (Quick Response) to czarno-białe, wzorzyste kwadraty, w których można umieścić określone informacje.

Kody QR pojawiają się w niedzielnych gazetach, magazynach i publikacjach, na koszulkach, wizytówkach, stronach internetowych, blogach i zabezpieczeniach marketingowych.

Użytkownicy korzystają z nich w celu uzyskania informacji, porównania sklepu i zlokalizowania oszczędności.

Chcesz się podzielić? Możliwości tego, czym można się dzielić, są nieograniczone. Oto, co księgowi używają ich do przekazania:

  • Dane kontaktowe
  • Wydarzenia specjalne
  • Informacje zwrotne i badania
  • Przekazywanie informacji dotyczących niszowych praktyk
  • Aktualizacje w zakresie rachunkowości i podatków
  • Linki do stron internetowych, blogów, newsletterów i profili w mediach społecznościowych

Jesteś gotowy, by zacząć?

Do wygenerowania kodu QR potrzebna będzie aplikacja. Dostępne są zarówno wersje bezpłatne jak i płatne. Używam darmowego generatora z Kaywathat, o którym dowiedziałam się poprzez post AICPA Insights Stacie Saunders.

Upewnij się, że ściągnąłeś czytnik kodów QR na swoim urządzeniu przenośnym. Twoi użytkownicy będą musieli zeskanować kod. W sklepach z aplikacjami na Twoim urządzeniu mobilnym istnieje wiele czytników. Używam Bakodo. Kaywa oferuje również czytnik. Użyj czytnika, aby przetestować swój kod przed jego rozpowszechnieniem lub wysłaniem. Upewnij się, że zoptymalizujesz swój tekst dla urządzeń mobilnych.

Pilnuj swoich kodów. Jeśli umieszczasz swoje kody na stronie internetowej lub blogu lub w innym miejscu, które jest w ciągłym ruchu, upewnij się, że kody są aktualizowane. Kody QR są podobne do wszelkich innych materiałów marketingowych i nie chcesz, aby Twoi czytelnicy widzieli nieaktualne informacje.

Po co przejmować się kodami QR? Kody QR utrzymują Twoją praktykę na bieżąco z technologią. Jeśli obsługujesz obecnych lub następną generację klientów, ważne jest, abyś wykorzystywał obecną technologię. Musisz wprowadzać na rynek i komunikować się z metodami, których używają Twoi klienci.

Szukając sposobów wykorzystania kodów QR w rachunkowości, znalazłem kilka CPA i państwowych stowarzyszeń CPA, które wykorzystują tę technologię.

Bill Sheridan, CAE, redaktor w Maryland Association of CPA (MACPA), używa kodów QR na blogu, CPA Success. Sheridan podzielił się, w jaki sposób obecnie wykorzystuje kody QR i w jaki sposób CPA mogą chcieć rozważyć wdrożenie tych kodeksów w swoich praktykach:

  • Sheridan używa kodów QR na wizytówkach MACPA. Kod QR Code kieruje osoby oglądające karty do poszczególnych profili LinkedIn. Wyjaśnił, że jest to doskonały sposób na udzielenie dodatkowych informacji, ponieważ miejsce na wizytówce jest ograniczone.
  • Sugeruje on, aby CPA rozważyły wykorzystanie kodów QR w celu skierowania potencjalnych i obecnych klientów do zasobów, które promują dany obszar wiedzy specjalistycznej. Jego przykład: Jeśli masz niszę w planowaniu finansowym, rozważ wykorzystanie kodów QR w swoich materiałach marketingowych, które kierują czytelników do artykułów na temat planowania finansowego, porad, FAQ, filmów i innych zasobów, które wyróżniają Twoją firmę na tle konkurencji. Klienci zdobędą cenne informacje, a Ty będziesz w stanie wyróżnić się jako lider myślowy w swojej dziedzinie.
  • Rozpoczynając przygotowania do składania deklaracji podatkowych za 2011 r., Sheridan sugeruje księgowym, aby rozważyli wykorzystanie kodów QR do wysłania klientów na stronę internetową pełną informacji i zasobów potrzebnych do przygotowania dokumentów do deklaracji podatkowych. Wyjaśnia on, że porady podatkowe, formularze, terminy i planiści podatkowi mogą być archiwizowane na jednej stronie internetowej i promowane za pomocą kodów QR zawartych w materiałach marketingowych dotyczących podatków.
  • Na koniec, jeśli korzystasz z blogów, Facebooka lub Twittera, możesz użyć kodu QR Code, aby wysłać użytkownikom archiwum swoich postów społecznościowych.

Społeczeństwa państwowe wdrażają kodeksy QR w połączeniu z wydarzeniami CPE. Floryda Institute of CPAs (FICPA) oferuje wskazówki i samouczki dotyczące korzystania zarówno z mediów społecznościowych, jak i kodów QR. FICPA posiada kody QR na swoim zabezpieczeniu marketingowym dla seminariów CPE, aby skierować użytkowników na stronę w celu uzyskania dodatkowych informacji o wydarzeniu i prelegentów.

Czy obecnie używasz kodów QR? Podziel się swoimi kreatywnymi pomysłami poniżej.