Komisarz IRS proponuje zmiany w procesie przygotowania podatkowego

Zdaniem Douglasa Shulmana, komisarza ds. wewnętrznych służb skarbowych, «patrząc wstecz» jest to model biznesowy systemu IRS od jego powstania w 1862 r., ale zajmowanie się z góry kwestiami związanymi z podatnikami jest dziedziną, w której powinna kierować się agencja podatkowa.

W przypadku zeznań podatkowych, w których występują problemy ze zgodnością, audyt może odbyć się trzy lata później, a w niektórych przypadkach nawet dłużej, jak powiedział Shulman w przemówieniu w National Press Club w Waszyngtonie, D.C. na początku tego miesiąca. «Może to być prawdziwy dylemat dla podatników, którzy mogą nie mieć już pieniędzy, które im zwrócono, ale okazuje się, że nie byli do tego uprawnieni. Możliwy jest również szok w postaci naklejki, ponieważ odsetki i być może kary mogły być naliczane od każdego należnego podatku przez okres do trzech lat», powiedział. «Podatnicy pytają, «Dlaczego nie powiadomiłeś mnie wcześniej? To szkodzi wizerunkowi IRS i przyczynia się do postrzegania «gotcha».»

Shulman, który nadzoruje agencję, która pobiera 2,4 biliona dolarów wpływów podatkowych, powiedział, że IRS pracuje nad wykryciem problemów ze zgodnością wcześniej, a w wyniku tego miliardy dolarów małż zwrotu zostały zablokowane przed ich wypłaceniem więc dokładność może być zweryfikowana. Podczas gdy postęp jest dokonywany, powiedział, że sposób w jaki IRS zajmuje się zwrotami informacji – 1099s, W-2s, zestawieniami odsetek hipotecznych i innymi formami otrzymywanymi przez podatników – może zostać usprawniony.

Twierdził, że jeżeli IRS otrzymał informację o zeznaniach przed złożeniem zeznań przez poszczególnych podatników, osoby sporządzające zeznania podatkowe, lub sami podatnicy, mogą uzyskać dostęp do informacji online i pobrać je do zeznań przed ich wypełnieniem. Obecnie, IRS często otrzymuje deklaracje informacyjne po złożeniu dokumentacji przez podatnika, co wymaga od agencji dopasowania dokumentów, co jest długim procesem.

«Włączylibyśmy te podstawowe informacje innych firm do naszych filtrów wstępnych i natychmiast odrzucilibyśmy wszelkie zwroty, które nie zgadzałyby się z naszymi danymi», powiedział. «To prawda. Odrzucamy zwrot i prosimy o jego naprawienie, zanim go przetworzymy. Wtedy mielibyśmy dokładniejsze zwroty i z góry zajmowalibyśmy się wieloma innymi problemami. Moglibyśmy przesunąć środki, aby wydać więcej pieniędzy na naprawę, i zrobić mniej audytów wstecznych».

Shulman przyznał jednak, że IRS jest daleki od wprowadzenia nowego systemu. Konieczny byłby nie tylko gruntowny przegląd technologii, ale także wsparcie ze strony sektora prywatnego. Być może konieczne będzie na przykład przesunięcie ostatecznego terminu składania 1099 wniosków o zwrot, który upływa 28 lutego. Chociaż Shulman nie jest gotowy do uruchomienia programu, który zmieni sposób przetwarzania deklaracji podatkowych, chce, aby ludzie o tym mówili. «Nie widzę w tym planu ani planu z proponowanymi strukturami, harmonogramami i rezultatami. To, co oferuję, to wizja podróży, która jest mocno osadzona w rzeczywistości, ale jest pełna potencjału.»

Powiązane:

  • Przygotowanie podatkowe około roku 2020 = brak konieczności przygotowania podatkowego