Komunikaty firmowe: Tydzień 10 czerwca 2013 r.

Barnes Dennig , piąta co do wielkości firma księgowa w Cincinnati, ma zaszczyt poinformować o dodaniu Keitha Connolly’ego do swojego zespołu księgowych. Keith Connolly

Jako kooperant w Barnes Dennig, Connolly doskonalił się przez cały pracowity sezon podatkowy, zapewniając dodatkowy zestaw oczu i uszu, a także silne poczucie inicjatywy. W czasie pracy w Barnes Dennig, Connolly docenił strukturę firmy, składającą się z zespołów branżowych obsługujących określone rynki niszowe. Connolly jest absolwentem Xavier University z podwójną specjalizacją z zakresu finansów w rachunkowości. Następnie kontynuował studia MBA w dziedzinie finansów, również w Xavier.

###

BerryDunn , firma zajmująca się umowami CPA i konsultanci dostarczający wiedzę finansową i biznesową organizacjom w Nowej Anglii i w całym kraju, ogłosiła, że Barbara McGuan została powołana do Rady Gubernatorów na Maine Society of CPAs (MECPA) . MECPA jest ogólnokrajową organizacją zawodową nienastawioną na zysk, reprezentującą prawie 1000 CPA w biznesie, edukacji, rządzie i rachunkowości publicznej. Założona w 1924 roku, MECPA zapewnia edukację, oferuje zasoby członkowskie, służy jako rzecznik CPA i społeczeństwa oraz promuje ten zawód.

McGuan będzie pełnił trzyletnią kadencję w Radzie Gubernatorów MECPA. Jest dyrektorem i członkiem BerryDunn’s Tax Consulting and Compliance Group oraz Not-for-Profit Group. Świadczy usługi w zakresie planowania podatkowego i zgodności z przepisami podatkowymi, w tym w zakresie opodatkowania przedsiębiorstw i osób fizycznych, jak również sprawozdawczości zwolnionej z podatku.

###

The Committee of Sponsoring Organizations of the Treadway Commission (COSO) – an organization providing thought leadership and guidance on internal control, enterprise risk management, and fraud deterability – has named Robert B. Hirth Jr. as its new chairman for a three-year term effective 3 June.

Hirth został wybrany na to stanowisko po czterech miesiącach intensywnych poszukiwań, jako płodny myśliciel i uznany specjalista w dziedzinie zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej. Zarząd COSO był pod szczególnym wrażeniem jego głębokiej wiedzy i doświadczenia w zakresie zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej, jego umiejętności przywódczych, doświadczenia w zakresie wystąpień publicznych oraz zaangażowania w sukces organizacji poprzez skuteczne praktyki zarządzania.

Hirth jest założycielem i dyrektorem zarządzającym Protiviti, globalnej firmy doradczej zatrudniającej ponad 2500 pracowników w ponad dwudziestu krajach. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego praktyki audytu wewnętrznego i kontroli finansowej oraz był członkiem sześcioosobowego, globalnego zespołu wykonawczego firmy Protiviti. W początkowych latach działalności Protiviti był odpowiedzialny za międzynarodowe działania operacyjne firmy i kierował regionem zachodnich Stanów Zjednoczonych.

Hirth brał udział w różnych działaniach pięciu organizacji sponsorujących COSO, w tym w praktyce jako CPA w Teksasie i Kalifornii. Jest członkiem Financial Executives International (FEI) i został uznany za myśliciela w dziedzinie audytu wewnętrznego. Obecnie pracuje w Stałej Grupie Doradczej Rady ds. Nadzoru nad Rachunkowością Spółek Publicznych (PCAOB) na kadencję 2012-2013, a w marcu 2013 r. został mianowany jednym z najnowszych członków Instytutu Audytorów Wewnętrznych w American Hall of Distinguished Audit Practitioners.

Zarząd COSO składa najgłębszą wdzięczność Davidowi Landsittelowi za jego wybitne zasługi i znaczący wkład w COSO. Podczas swojej czteroletniej kadencji jako przewodniczący prowadził znaczące i godne uwagi inicjatywy, takie jak rewizja Kontrola wewnętrzna – zintegrowane ramy . Ponadto, zachęcał i nadzorował publikację kilku referatów myślowych, wypowiadał się na dziesiątkach konferencji i wpływał na globalny zasięg misji i wytycznych COSO. Jego wiedza fachowa, spostrzeżenia i porady będą pominięte, a zarząd życzy mu wielu sukcesów w jego przyszłych przedsięwzięciach.

###

ETF Securities (US) LLC ogłosiła, że nazywa się Mike McGlone , poprzednio z S&P Indeksy, na nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. badań, z siedzibą w Nowym Jorku.

Przed dołączeniem do S&P, McGlone był głównym strategiem w Lyford Group International Ltd., globalnym funduszu hedgingowym typu macro hedge z siedzibą w Nowym Jorku. Swoją karierę rozpoczął w Discount Corporation of N.Y. Futures w Chicago Board of Trade i ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w handlu instrumentami pochodnymi. W 1993 r. McGlone opuścił Chicago trading pits, by zostać inwestorem opcji OTC dla Aubrey G. Lanston & Co. Inc. z siedzibą w Nowym Jorku. Następnie dołączył do ABN AMRO jako szef North American Futures Research. McGlone posiada tytuł MBA z DePaul University w Chicago oraz BS i BA z Illinois State University. Jest posiadaczem karty CFA i certyfikowanego menedżera ryzyka finansowego (FRM).

###

Hewins Financial Advisors, LLC (Hewins) , krajowa firma doradztwa finansowego oparta na CPA, ogłosiła utworzenie działu ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem. Hewins i jego oddziały w Wipfli Hewins Investment Advisors zaprojektowały usługi ubezpieczeniowe i zarządzania ryzykiem dla osób, rodzin i korporacji zainteresowanych doradztwem i nabyciem określonych produktów ubezpieczeniowych, w tym ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń od niepełnosprawności, opieki długoterminowej i rent.

Pracownicy działu zarządzania ryzykiem i ubezpieczeń Hewins, jako zarejestrowani przedstawiciele ValMark Securities, Inc., brokerzy w imieniu klientów Hewins w przestrzeni ubezpieczeniowej, przy zachowaniu tego samego wysokiego standardu opieki, jaki firma stosuje wobec swoich klientów w zakresie planowania finansowego i zarządzania majątkiem. Dział ubezpieczeń Hewins jest wolny od zobowiązań wobec jednego przewoźnika i jest wzmocniony przez wszechobecny obowiązek powierniczy Hewins jako zarejestrowanego doradcy inwestycyjnego, wykorzystując obiektywność analizy finansowej opartej na doradztwie inwestycyjnym, skoncentrowanej na potrzebach ubezpieczeniowych i ogólnym dobrobycie finansowym klienta. Ponadto, dzięki usługom Cue Wealth Management Services, Hewins może również zapewnić firmom CPA, które nie posiadają zdolności doradczej w zakresie ubezpieczeń, możliwość zaoferowania tej platformy swoim klientom.

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) , jedna z największych południowo-wschodnich firm doradczych w zakresie księgowości i biznesu, dodała do swojego biura w Nashville (Brentwood) konsultanta ds. ochrony zdrowia, Andrea Baskette .

Baskette, CPC, CEMC, CPAR, dołączyła do firmy jako starszy konsultant w dziale doradztwa medycznego jako ekspert w zakresie kodowania dokumentacji organizacyjnej w służbie zdrowia i zarządzania cyklem przychodów. Jest członkiem American Academy of Professional Coders i posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w dziedzinie ochrony zdrowia.

*** Nie wiem.

LBMC Strategic Staffing, LLC , członek rodziny firm LBMC (Lattimore Black Morgan & Cain, PC), ma zaszczyt ogłosić, że w związku z dużym popytem rynkowym na nową linię usług rekrutacji informatycznej, dodał do swojego zespołu rekrutacji informatycznej konsultanta ds. wyszukiwania Kenta Wilsona .

Wilson pracuje w LBMC Strategic Staffing, LLC z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w rekrutacji, w tym ostatnio na stanowisku dyrektora w Pinnacle Partners, największej firmie rekrutacyjnej z branży IT i księgowości w Indianapolis. Ma ponad dwanaście lat doświadczenia w rozwoju biznesu, a jego wieloletnie doświadczenie rekrutacyjne obejmuje pracę z klientami od małych firm do firm z listy Fortune 50 w różnych branżach, w tym w produkcji, ochronie zdrowia, dystrybucji, technologii i usługach finansowych. Pochodzący z Indianapolis w stanie Indiana, Wilson uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie administracji biznesowej na Uniwersytecie Oral Roberts w Tulsie w Oklahomie.

###

New York State Society of Certified Public Accountants (NYSSCPA) zainstalowała Barbara Marino, CPA , z Yorktown Heights, Nowy Jork, jako wiceprzewodnicząca podczas 116. dorocznej kolacji wyborczej i zebrania, które odbyło się w New York Marriott Marquis 16 maja. Marino jest dyrektorem w Finance Transformation Practice w The Hackett Group , globalnej firmie doradztwa strategicznego.

Marino, członek NYSSCPA od 1992 roku, jest prezydentem, wybranym i wiceprezydentem NYSSCPA’s Manhattan/Bronx Chapter. Wcześniej pełniła funkcję przedstawicielki Kapituły Manhattan/Bronx w zarządzie stowarzyszenia w całym stanie. W skład jej innych poprzednich służb komisji w całym stanie wchodzą: przewodniczący, wiceprzewodniczący i członek Komitetu ds. Wspierania Kariery Zawodowej CPA; członek komisji wykonawczej, ds. nagród, ds. nominacji i Nadzoru nad Praktyką Zarządzania; oraz członek podkomisji ds. selekcji. Pracowała również dla Kapituły Manhattan/Bronx w jej zarządzie i w Komitecie ds. Wspierania Kariery Zawodowej CPA. Otrzymała tytuł Bachelor of Accounting z Long Island University, C.W. Post College.

Oprócz Marino, podczas czwartkowej kolacji NYSSCPA zainstalowała piętnastu innych nowych członków Rady Dyrektorów, w tym J. Michael Kirkland, CPA , dyrektor Deutsche Bank, jako prezes.

###

Rosen Seymour Shapss Martin & Company LLP (RSSM) sponsorowała imprezę Build-A-Bear Workshop dla ciężko chorych dzieci, które są częścią Starlight Children’s Foundation NY*NJ*CT . Oprócz sponsorowania tej imprezy, kilku pracowników i ich rodziny uczestniczyło w niej, a wiele innych osób zebrało pieniądze na rzecz Starlight w celu wykorzystania ich w programach na rzecz dzieci cierpiących na różne choroby.

Doświadczenie to jest częścią programu Great Escapes Starlight, który daje chorym dzieciom możliwość kontaktu z innymi dziećmi przechodzącymi podobne wyzwania i pomaga im oderwać się od cyklu izolacji, depresji i samotności, który często towarzyszy chorobie. Wyjazdy i specjalne wycieczki mają na celu wyprowadzenie ciężko chorych dzieci na świat i pomóc im w przeżyciu normalnego dzieciństwa. Rodzeństwo i rodzice są również częścią wielkich ucieczek, ponieważ mają własne potrzeby socjalizacji i odciążenia od codziennej presji związanej z opieką nad chorym dzieckiem.

###

Carmel, z siedzibą w Indianie Grupa Platt , wydawcy INSIDE Public Accounting (IPA) i IPA National Benchmarking Report , oraz prowadzący coroczne sympozjum PRIME, ogłaszają strategiczne partnerstwo z Carlem George’em Advisoryem w celu wniesienia głębszej wiedzy fachowej i szerszego zakresu usług do zawodu.

George, który w zeszłym roku odszedł na emeryturę w CliftonLarsonAllen i założył Carl George Advisory of Fishers w stanie Indiana, wnosi bezprecedensowy poziom doświadczenia do The Platt Group, do corocznego badania IPA oraz do corocznego sympozjum PRIME, zbudowanego wokół IPA Best of the Best of the Best firms. George jest najbardziej znany z wiodącego wzrostu w Clifton Gunderson, gdzie przez szesnaście lat pełnił funkcję CEO. Odegrał kluczową rolę w mega fuzji z Larsonem Allenem z Minneapolis w 2012 r., która doprowadziła do utworzenia CliftonLarsonAllen, firmy z pierwszej dziesiątki IPA.

Grupa Platt będzie korzystać z wiedzy i doświadczenia George’a w zakresie planowania strategicznego, wyznaczania celów i analizy danych. Abonenci IPA mogą skorzystać ze spostrzeżeń George’a na temat rozwiązywania niektórych z najbardziej uporczywych wyzwań w zakresie zarządzania, przed którymi stoją firmy: odpowiedzialności partnerskiej, udanych fuzji i przejęć, rozwoju przywództwa i zrównoważonego rozwoju.

George będzie współpracował z IPA przy pisaniu artykułów, pomagał w opracowywaniu programu dorocznego PRIME Symposium i będzie dostępny za pośrednictwem The Platt Group dla firm, które chcą przejść na wyższy poziom lub starają się zostać “Best of the Best”.

Grupa Platt nadal się rozwija. W maju Grupa Platt zatrudniła Christie Lugenbeal na stanowisku dyrektora ds. marketingu, a także rozszerzyła 10-letnią współpracę z Christiną Camarą , która dołączyła do Grupy Platt w znacznie rozszerzonej roli i obecnie pełni funkcję redaktora zarządzającego INSIDE Public Accounting .

###

Virginia Society of Certified Public Accountants (VSCPA) ma przyjemność wyróżnić trzydziestu ośmiu członków swoją nagrodą 2013 Life Member Award. Prestiżowa nagroda jest wyrazem uznania dla tych, którzy są członkami VSCPA od co najmniej czterdziestu lat nieprzerwanie. Włączając w to tegorocznych induktorów, tylko 371 członków otrzymało pożądaną Nagrodę Dożywotniego Członka w 103-letniej historii VSCPA.

Odbiorcy nagrody Life Member Award zostaną zwolnieni z rocznych składek członkowskich VSCPA i będą nadal otrzymywać wszystkie korzyści rozszerzone na członków VSCPA, w tym wszystkie usługi i publikacje. Są oni również uhonorowani specjalną klapką i świadectwem uznania.

Następujące osoby otrzymały dożywotni status członka na rok 2013:

 • Francis W. Andrews, CPA, z Disputanta
 • James M. Atkinson, CPA, z Midlothian
 • Randolph W. Baird, CPA, z Richmond
 • Lawton H. Baker, CPA, z Portsmouth
 • C. Thomas Brewer, CPA, z Roanoke
 • Nigel Broder z Herndon
 • James E. Crawley Jr., CPA, z Chester
 • Sherwood H. Creedle, CPA, z South Hill
 • Rodney E. Deane Jr., CPA, z Charlottesville
 • Franklin E. Dennis, CPA, z Virginia Beach
 • James B. Edge Jr., CPA, z Richmond
 • Bert T. Edwards, CPA, z Ocean View, Delaware
 • Jerry A. Foster, CPA, z Danville
 • Harry B. Franklin Jr., CPA, z Fredericksburga
 • Richard A. Garbee, CPA, z Salem
 • Caspa L. Harris Jr., CPA, z Waterford
 • James E. Harris z Richmond
 • William C. Harris, CPA, z Midlothian
 • Randall S. Hawthorne, CPA, z Williamsburga
 • John L. Hester, CPA, z Reston
 • Stephen D. Holton, CPA, z Richmond
 • Randolph W. Jones Jr., CPA, z Earlysville
 • John T. Kane, CPA, z Leesburga
 • D. Berkley Keen, CPA, z Abingdon
 • Gary W. Lee, CPA, z Culpeper
 • William J. Madigan Jr., CPA, z Providence Forge
 • William C. Mariner, CPA, z Berlina, Maryland
 • William F. Nugent, CPA, z Aleksandrii
 • Kościół Rolanda O. Pepina z Falls
 • Leslie I. Prillaman Jr. z Virginia Beach
 • William L. Proffitt Jr., CPA, z Roanoke
 • David O. Radloff, CPA, z Falls Church
 • Melvin E. Rosen Jr., CPA, z Mechanicsville
 • Robert L. Sommerville, CPA, z Richmond
 • George H. Tatterson Jr., CPA, z Norfolk
 • Philip G. Tibbs, CPA, z Midlothian
 • Richard P. Willis, CPA, z Henrico
 • William A. Young Jr., CPA, z Petersburga

VSCPA jest wiodącym stowarzyszeniem zawodowym we Wspólnocie Narodów, którego celem jest zwiększenie sukcesu wszystkich CPA. Założone w 1909 roku, VSCPA ma 11.000 członków, którzy pracują w rachunkowości publicznej, przemysłu, rządu i edukacji.

###

WeiserMazars LLP , wiodąca nowojorska firma audytorska, podatkowa i konsultingowa, oraz Mazars Group , jedna z największych międzynarodowych organizacji audytorskich, podatkowych i konsultingowych, wraz z Shift , wiodącym nienastawionym na zysk centrum biznesu i praw człowieka, wydały przełomowy dokument do dyskusji na temat rozwoju globalnych standardów sprawozdawczości i zapewniania przestrzegania praw człowieka. Zapraszają one do zgłaszania uwag przez wszystkie zainteresowane strony w ciągu najbliższego miesiąca.

Proponowane standardy pozwolą przedsiębiorstwom wykazać, w jakim stopniu są one dostosowane do wytycznych ONZ dotyczących biznesu i praw człowieka, które zostały opracowane przez przewodniczącego Shift, profesora Johna Ruggie, i jednogłośnie zatwierdzone przez Radę Praw Człowieka ONZ w czerwcu 2011 roku.

Standard raportowania pozwoli firmom na wydanie Deklaracji Praw Człowieka, która pokaże, jak ich wewnętrzne polityki i procesy są zgodne z Zasadami Przewodnimi ONZ i pomoże im w drodze ciągłego doskonalenia. Towarzysząca temu norma pozwoli niezależnym, zewnętrznym instytucjom poświadczającym prawa człowieka potwierdzić, że oświadczenie firmy o prawach człowieka rzetelnie reprezentuje jej politykę i procesy związane z prawami człowieka.

Mazars i Shift starają się wcześnie zasięgnąć opinii w wielu kwestiach za pośrednictwem obszernego dokumentu do dyskusji, który jest dostępny w Internecie. Poza osobistymi konsultacjami w regionie ASEAN, do 1 lipca 2013 r. zespół projektowy poszukuje uwag od wszystkich innych zainteresowanych stron. Komentarze należy kierować na adres [chronione pocztą elektroniczną] lub [chronione pocztą elektroniczną] i będą one podawane do wiadomości publicznej, chyba że nadawca wskaże inaczej.

###

Firma Wipfli LLP (Wipfli) ogłosiła dzisiaj, że rozszerzyła swoją praktykę w zakresie usług księgowych dla małych przedsiębiorstw, dodając ostatnio Kelly Runge jako starszy menedżer. Na swoim stanowisku Kelly Runge będzie świadczyć usługi w zakresie księgowości, sporządzania sprawozdań finansowych, planowania podatkowego i zgodności z przepisami oraz ogólnego doradztwa biznesowego.

Przed rozpoczęciem pracy w Wipfli, Runge pracował przez ponad siedem lat jako CFO grupy lokalnych firm budowlanych. Przez dwanaście lat pracowała również w innej krajowej firmie księgowej, gdzie świadczyła usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw, od finansowania i prognozowania przepływów pieniężnych po doradztwo operacyjne. Certyfikowana księgowa, Runge posiada tytuł Bachelor of Business Administration w zakresie rachunkowości Uniwersytetu Wisconsin-Oshkosh.