Komunikaty firmowe: Tydzień 10 stycznia

Poniżej znajduje się najnowszy zestaw wiadomości dla społeczności księgowych na tydzień 10 stycznia 2011 roku.

Zwycięzcy nagrody “Greatest Potential Impact on Practice Award” za badania w dziedzinie rachunkowości zarządczej to Eddy Cardinaels , Ph.D., i Eva Labro , Ph.D., za pracę “On the Determinants of Measurement Error in Time-Driven Costing”, która została opublikowana w Accounting Review . Nagroda, sponsorowana przez AICPA , Chartered Institute of Management Accountants oraz Society of Management Accountants of Canada , uznaje prace naukowe, które są uważane za mające największy wpływ na praktykę rachunkowości zarządczej. Ponadto, Joel Demski , doktorat, otrzymał nagrodę za całokształt działalności w 2010 r. od Wydziału Księgowości Zarządczej Amerykańskiego Stowarzyszenia Księgowych . Sponsorowana przez AICPA, nagroda ta jest wyrazem uznania dla osób, które wniosły istotny wkład w edukację, badania i praktykę w zakresie rachunkowości zarządczej. Demski został uhonorowany za badania i nauczanie w zakresie zastosowania ekonomii informacji i teorii agencji do rachunkowości.

Firma Aronson & Company ogłosiła niedawno, że zmieniła nazwę na Aronson LLC , z dniem 1 stycznia 2011 r. Niniejsze ogłoszenie zbiega się w czasie ze zmianą podmiotu prowadzącego działalność na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

SAS 70 Solutions, Inc. ogłosił, że zmienił nazwę na BrightLine CPAs & Associates, Inc. (BrightLine). Ta nowa nazwa odzwierciedla szerszy pakiet usług certyfikacyjnych i zgodności, który obecnie obejmuje oceny SAS 70 i SSAE 16, walidację PCI DSS oraz usługi certyfikacyjne ISO 27001.

Crowe Horwath LLP poinformowało, że rozszerzyło swoją praktykę audytu i doradztwa finansowego (AFA) na Zachodzie wraz z mianowaniem Rogera A. Martineza na partnera. Martinez ma siedzibę w biurze w Crowe’s Los Angeles. Dołącza do obszaru działalności AFA Public Sector Services.

Gumbiner Savett Dyrektor zarządzający Michael Savoy , CPA, został powołany do Kalifornijskiej Rady Księgowych. Misją CBA jest ochrona konsumentów poprzez zapewnienie, że tylko wykwalifikowani licencjobiorcy prowadzą księgowość publiczną w Kalifornii zgodnie z ustalonymi standardami zawodowymi.

David Pullem , CPA, partner w Louis T. Roth & Co. niedawno uzyskał tytuł Certified Construction Industry Financial Professional (CCIFP) w Institute of Certified Construction Industry Financial Professionals, Inc. (ICCIFP).

Marcum LLP ogłosił ostatnio, że Janet Bernier przejmie odpowiedzialność za zarządzanie oddziałem New York City Tax and Business Services firmy jako partner-in-charge. Bernier, który dołącza do firmy jako dyrektor, będzie nadzorował zespół 50 specjalistów podatkowych i jest odpowiedzialny za doskonalenie usług podatkowych firmy oraz ciągły rozwój biznesu.

Jay Hanson , partner i krajowy dyrektor ds. księgowości w McGladrey & Pullen, LLP , został niedawno powołany na nowego członka zarządu Public Company Accounting Oversight Board (PCAOB) przez U.S. Securities and Exchange Commission (SEC). Hanson odejdzie z McGladrey & Pullen po rozpoczęciu kadencji. Ponadto, McGladrey Alliance ogłosił niedawno 10 nowych absolwentów Programu Rozwoju Partnerów McGladrey Alliance. Program ten ma na celu rozwój przyszłych liderów firmy CPA, kładąc nacisk na rozwój przywództwa i rozwój biznesu. W 2011 roku są to absolwenci: W. Mark Baker i Chris Neuenschwander z Jackson Thornton i Co, PC ; Mark Patterson z KraftCPAs PLLC ; Chav Pierce z LaPorte Sehrt Romig Hand ; Kevin Stickle z Larson Gross pllc ; Gregory Urban z Dopkins & Company LLP ; Jennifer Shepard i Al Traverso z Sax Macy Fromm & Co. , PC ; oraz Lisa Thouin i John Dreboty z Grupy Mercadien .

Mister, Burton, Palmisano & French, LLC, CPA niedawno ogłosił zatrudnienie czterech specjalistów: Jeff Jacobson , Esq., CPA; Lisa Strong , CPA; Brian Shepley , CPA, MBA; oraz Stephen Roenick , CPA.

Novogradac & Company LLP mianowała Rebeccę Arthur ze swojego biura w Metro Kansas City na partnera Novogradac Consulting LLP. Arthur posiada doświadczenie w analizie rynku i ocenie inwestycji wielorodzinnych w branży kredytów mieszkaniowych o niskich dochodach oraz w finansowaniu FHA, a także specjalizuje się w doradztwie dla deweloperów i państwowych agencji mieszkaniowych.

Pannell Kerr Forster z Teksasu, P.C. (PKF Texas) ogłosiła niedawno, że Karen Love , dyrektor ds. rozwoju praktyki została uznana za jedną z “50 najbardziej wpływowych kobiet 2010 roku w Houston” przez Houston Woman Magazine . Firma została również wyróżniona nagrodą Gold Enterprise Resource Planning (ERP) Competency. Niedawno Microsoft uruchomił swoją nową sieć partnerską o podwyższonych, rygorystycznych standardach doskonałości zawodowej i partnerów. Istniejący partnerzy certyfikowani i certyfikowani na poziomie Gold Certified muszą spełniać surowe nowe wymagania, aby utrzymać obecne kompetencje. Złoty Certyfikat Partnera zgodnie z poprzednimi wytycznymi, PKF Texas zakwalifikował się do nowego, wyższego poziomu standardów.