Komunikaty firmowe: Tydzień 12 marca 2012 r.

A.T. LOCKE dodał Tinę Smerdon jako analityka księgowego w szybko rozwijającym się zespole firmy.Smerdon ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie finansów i księgowości, ostatnio pełniąc funkcję Dyrektora Finansowego w firmie inwestującej w nieruchomości. Pracowała na stanowiskach związanych z finansami i księgowością w różnych branżach.

Posiada tytuł AS w księgowości z Greenville Technical College i będzie pracować z różnymi klientami A.T. LOCKE z centrali firmy w Greenville.

“Wykształcenie i doświadczenie Tiny pomogły jej rozwinąć oko do szczegółów, a jednocześnie zawsze udaje jej się pozostać skupioną na dużym obrazie rentowności”, powiedziała Anna Locke, prezes A.T. LOCKE. “Dodanie doświadczonego profesjonalisty, takiego jak Tina, poszerza nasze możliwości i pogłębia nasz talent do wspierania klientów”.

###

Steven Warren, partner zarządzający BKD’ w południowym regionie, ogłosił, że Asystent Partnera Zarządzającego Tom Watson został mianowany partnerem zarządzającym praktyki Dallas-Waco z dniem 1 stycznia.

Watson jest dwudziestoletnim weteranem firmy, który rozpoczął swoją karierę w BKD jako stażysta w 1991 roku, a następnie objął etatowe stanowisko w Little Rock, Arkansas, biurze w następnym roku. Dziś Watson jest liderem branży w BKD National Health Care Group, która obsługuje ponad 3200 klientów w całym kraju. Watson został wybrany na partnera w 2001 roku, a w 2004 roku został przeniesiony do biura w Houston. W 2010 roku przeniósł się do biura BKD w Dallas, aby pomóc w rozwoju praktyki opieki zdrowotnej firmy na tym rynku.

“Przywódcy firm od pewnego czasu przygotowują Toma do tej ważnej roli przywódczej”, powiedział Warren. “Jest myślącym liderem i ambasadorem niezrównanej obsługi klienta, który jest głęboko zaangażowany w budowanie marki BKD na rynku w Teksasie”.

Watson przejmuje stanowisko partnera zarządzającego Larry’ego Kinga , który pełni szczególną rolę, koncentrując się na inicjatywach strategicznych i rozwoju biznesu na rynku w Dallas. King od prawie trzydziestu lat jest partnerem zarządzającym praktyki w Dallas i jej poprzedniczki, firmy KBA Group LLP. King i Watson współpracują ze sobą w celu włączenia Parrish, Moody & Fikes, PC z siedzibą w Waco- do praktyki Dallas-Waco.

“Jestem podekscytowany, że mogę być częścią biura w Dallas-Waco i o możliwości rozwoju na bazie sukcesów, które biuro miało pod kierownictwem Larry’ego”, powiedział Watson. “Nie możemy się doczekać, aby razem rozpowszechnić informacje o doświadczeniach BKD.”

Neal Spencer , dyrektor generalny BKD, ogłosił zamiar odejścia z najwyższego stanowiska w firmie około 1 czerwca. Jest on ustąpić, aby spędzić więcej czasu z rodziną i realizować inne pasje zawodowe w firmie.

Spencer, który od 1 czerwca 2007 roku pełni funkcję CEO, pozostanie w BKD. Po przeniesieniu swoich obowiązków i odpowiedzialności na nowego CEO, będzie on pomagał w ocenie istniejących możliwości rozwoju i usług oraz w poszukiwaniu nowych możliwości dla firmy. BKD posiada plan sukcesji i dąży do zidentyfikowania następcy Spencera.

Spencer jest odpowiedzialny za przywództwo i strategiczne kierowanie prawie 2.000 pracowników firmy, w tym około 250 partnerów, w trzydziestu biurach obsługujących klientów w kraju i za granicą. Przewodniczył również Radzie Zarządzającej, która ustala politykę firmy i nadzoruje inicjatywy strategiczne.

###

Citrin Cooperman Partner Brian J. Hoffman, CPA, CFE, został powołany do zarządu Mid-Atlantic Staffing Association (MASA). Od dnia 1 marca 2012 r. Hoffman będzie jednym z ośmiu członków Rady Dyrektorów MASA. Posiadając ponad dwudziestoletnie doświadczenie, Hoffman współpracuje z klientami z różnych branż, ze szczególnym naciskiem na obsługę ściśle powiązanych podmiotów i profesjonalnych firm usługowych. Jako CFE zapewnia również wsparcie procesowe i wiedzę kryminalistyczną firmom prawniczym w takich kwestiach, jak ocena szkód, kradzieże pracowników i rozwody.

“MASA zapewnia swoim członkom wartościowe programy edukacyjne, sieciowe i szkoleniowe, które są bardzo potrzebnymi usługami w dzisiejszej, trudnej gospodarce”, powiedział Hoffman.

Jest absolwentem magna cum laude w Lehigh University’s School of Business and Economics.

###

Howard, Wershbale & Co. ma przyjemność ogłosić w swoim biurze w Cleveland następujące promocje i nowych pracowników:

Nowe opony

Gary T. Dayton, CPA, CVA – Manager, Grupa ds. usług podatkowych

Christina V. Luangrath – księgowa personelu, Grupa ds. usług podatkowych

Kathy Loy, RN, CDONA/LTC, RAC-CT 3.0 – Senior Consultant, Health Care Advisors Group

Linda C. Lewis – Konsultant, Grupa Doradców Służby Zdrowia

William Cope – Pracownik Księgowy, Grupa Doradców Służby Zdrowia

Audrey Cahn – Grupa Paraprofesjonalna, Rachunkowości i Audytu

Laura Bove – Pracownicza Księgowa, Grupa Rachunkowości i Audytu

Ben A. Stumpf – Staff Accountant, Accounting & Auditing Group

Benjamin Whalley – Pracownik działu księgowości, rachunkowości i audytu

Debbie Palmer – Pracownicza Księgowa, Grupa Rachunkowości i Audytu

Shayna Raj – Staff Accountant, Accounting & Auditing Group

Promocje

Linda S. Zevnik, CPA, CSA – do wyższej kadry kierowniczej, Grupy Rachunkowości i Audytu

Lindsay Glavan, CPA – do kierownika, Grupa Doradców ds. Opieki Zdrowotnej

Kate Protsenko-Blake, CPA – do managera, Grupa Usług Podatkowych

Melanie McPeak, CPA – do managera, Grupa ds. usług podatkowych

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) ogłosił niedawne dodanie dwóch najlepszych specjalistów do swojego zespołu Security Services. Mark Burnette dołączył ostatnio jako dyrektor i Craig Zimberg jako starszy menedżer. Zarówno Burnette, jak i Zimberg są uznani przez organizację ISSA (Information Systems Security Association) Fellow Program za najlepszych 5 procent specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa informacji.

Mark Burnette, CPA, CISSP, CISA, posiada ponad szesnaście lat doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa informacji i zarządzania ryzykiem, w tym kluczowe stanowiska kierownicze w dwóch spośród firm księgowych “wielkiej czwórki” oraz prawie dziewięć lat jako główny specjalista ds. bezpieczeństwa informacji w dwóch spółkach giełdowych. Przed dołączeniem do LBMC, Burnette był prezesem firmy konsultingowej z zakresu bezpieczeństwa, MainNerve, Inc., gdzie otrzymał nagrodę Nashville Emerging Leader Award in Technology 2010. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie księgowości uzyskany w Carson-Newman College oraz tytuł magistra księgowości uzyskany na Uniwersytecie w Tennessee.

Craig Zimberg, CPA, CISSP, CISA, CIA, wnosi do zespołu LBMC ponad dwanaście lat doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa informacji i audytu wewnętrznego; sześć lat pracy w firmie Big 4 Accounting i sześć lat jako dyrektor wykonawczy ds. bezpieczeństwa korporacyjnego w BMI. Craig został mianowany Dyrektorem ds. Bezpieczeństwa Informacji Roku przez Nashville Technology Council w październiku 2011 r., a ostatnio ukończył kadencję Prezesa Kapituły Middle Tennessee ISSA. Jest absolwentem Rutgers University z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości, a także uzyskał tytuł MBA na Auburn University.

Ponadto, LBMC dodało czterech członków do swojego zespołu usług podatkowych w Nashville:

Ashley Lassiter został zatrudniony jako członek personelu w służbach podatkowych. Jest absolwentem University of Tennessee z tytułem licencjata w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem w dziedzinie rachunkowości. Lassiter był wcześniej praktykantem w LBMC.

Matthew Liskom dołączył do zespołu ds. sprzedaży i podatków lokalnych (SALT). Wnosi doświadczenie zarówno w zakresie oprogramowania SALT, jak i OneSource. Liskom jest absolwentem Uniwersytetu w Connecticut z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości. Zanim dołączył do LBMC, był analitykiem podatkowym w IBM.

Colt Sullivan, CPA, jest starszy w zespole służb podatkowych. Jego doświadczenie w zakresie rachunkowości publicznej i korporacyjnej obejmuje FAS 109 oraz kwestie podatkowe dotyczące wielu państw. Sullivan posiada tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości oraz tytuł magistra w dziedzinie podatków, obydwa wydane przez Uniwersytet Stanowy Mississippi. Zanim dołączył do LBMC, był analitykiem podatkowym.

Madison Vannoy jest pracownikiem służb podatkowych. Posiada tytuł licencjata w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem w dziedzinie rachunkowości i finansów, uzyskany na Uniwersytecie w Tennessee. Vannoy ma doświadczenie stażowe u Dixona Hughesa Goodmana i PricewaterhouseCoopers (PwC).

###

The accounting firm of StarkSchenkein, LLP has announced that Ed Schenkein, CPA, CVA, CFF, MBA, has recently been named as the chair of the SEC Committee for BKR International.

“Jestem zaszczycony, że mogę być częścią organizacji, która zapewnia tak wielkie wsparcie dla branży księgowej”, powiedział Schenkein. “Jestem zaangażowany w realizację misji BKR i wykorzystam tę okazję do rozwoju zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym”.

Posiadając ponad dwudziestoletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych i wykonawczych w obszarze biznesu i finansów, Schenkein pełni funkcję dyrektora działu audytu firmy, gdzie nadzoruje badania, przeglądy i kompilacje sprawozdań finansowych. Ponadto, jako współdyrektor praktyki doradztwa biznesowego, prowadzi przedsiębiorstwa publiczne i prywatne przez różne etapy ich rozwoju.

###

SuggsJohnson, LLC, firma CPA i konsulting biznesowy, ogłosiła uruchomienie swojej nowej strony internetowej , strategicznie inwestując w rozszerzoną obecność w Internecie, ponieważ jest to zgodne z tym, co liderzy firm określają jako “zaangażowanie w rozszerzanie możliwości klientów i znaczący wzrost”.

Firma SuggsJohnson, założona w 2005 r., świadczy szereg usług doradztwa podatkowego, dla małych firm oraz wyspecjalizowanych usług doradczych dla klientów z całego południowo-wschodu.

“Uruchomienie tej strony internetowej stanowi znaczący krok w naszych planach rozszerzenia naszych usług na klientów korporacyjnych, niekomercyjnych i indywidualnych w całej Karolinie Południowej i Gruzji”, powiedział Gray Suggs, solidny partner, który kierował projektem uruchomienia strony internetowej. “Poprzez połączenie naszej rozszerzonej obecności w sieci ze zintegrowanymi programami marketingowymi, rozszerzeniem możliwości obsługi klienta oraz dodaniem nowych członków zespołu, zamierzamy znacznie przyspieszyć rozwój naszej firmy”.

###

Weaver, niezależna firma księgowa z południowego zachodu, ogłosiła, że Bill G. Elms, CPA, został niedawno uhonorowany przez Texas State Board of Public Accountancy za utrzymanie licencji Texas CPA przez pięćdziesiąt lat. Został on wyróżniony na specjalnym przyjęciu, które odbyło się przed niedawną ceremonią zaprzysiężenia za niedawno wydane CPA.

Elms rozpoczął swoją karierę w Faris, Harris, Chapman i Marsh jako młodszy księgowy. W 1968 roku, Elms i George H. Marsh, którzy założyli tę pierwszą firmę w 1938 roku, założyli Bill Elms & Company. Obie firmy połączyły się w 1971 roku, tworząc firmę Elms, Faris & Company. Elms pełnił funkcję partnera zarządzającego do 2005 roku. Elms Faris połączył się z Weaver w 2010 roku. Elms nadal pracuje na pół etatu w biurze firmy w Odessie.

“To niezwykłe osiągnięcie dla Billa”, powiedział Tommy D. Lawler, partner zarządzający i dyrektor generalny Weavera. “Przez lata zdobył ogromny szacunek społeczności biznesowej Odessy i Midlandu. Nadal wykazuje się cechami przywódczymi, które przez wiele lat przyczyniały się do rozwoju jego firmy. Mamy szczęście, że mamy tak oddanego profesjonalistę związanego z Weaverem.”

###

Alan Goldfarb, CFP, dyrektor ds. doradztwa majątkowego w Weaver Wealth Management , został niedawno uhonorowany jako zwycięzca kategorii Legacy Builder w kategorii Financial Planning czasopisma Influencer Awards.

Ta coroczna nagroda, wybierana przez redakcję magazynu, honoruje innowacyjnych doradców, których pomysły i praca pomagają w prowadzeniu branży planowania finansowego. Nagroda przyznawana jest w sześciu kategoriach: Industry Contributor of the Year, Practice Management, Technology Innovator, Wealth Creator, Legacy Builder i Lifetime Achievement.

“Jesteśmy dumni z Alana i jego osiągnięć w otrzymaniu tej zaszczytnej nagrody”, powiedział David Sego, dyrektor zarządzający Weaver Wealth Management. “Jest on wybitnym doradcą, który świadczy wysokiej jakości usługi dla naszych klientów i dobrze reprezentuje naszą firmę na rynku”.

Goldfarb jest od 1978 roku certyfikowanym specjalistą w zakresie planowania finansowego (CFP) i pełni funkcję przewodniczącego CFP Board of Standards Board of Directors, organizacji, która przyznaje certyfikaty CFP profesjonalistom, którzy z powodzeniem spełniają niezbędne wymagania certyfikacyjne. Jest on byłym przewodniczącym Rady CFP Board of Professional Review.