Komunikaty firmowe: Tydzień 13 lutego 2012 r.

Bernhard von Thaden dołączył do KPMG LLP , amerykańskiej firmy audytorskiej, podatkowej i doradczej, jako zleceniodawca w praktyce usług gospodarczych i wyceny (EVS). Ken Harvey zwraca się jako partner w praktyce International Corporate Services. Obie firmy będą miały siedzibę w biurze w Los Angeles.

Von Thaden będzie przewodniczył grupie EVS West Coast Transfer Pricing, a Harvey pomoże firmie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szereg międzynarodowych usług podatkowych zarówno ze strony przychodzących, jak i wychodzących międzynarodowych korporacji.

Posiadając dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie cen transferowych i wyceny, von Thaden doradzał klientom z listy Fortune 500 w takich branżach jak nauki przyrodnicze, technologia, energia i logistyka w kwestiach związanych z cenami transferowymi. Von Thaden posiada tytuł Master of Business Administration uzyskany przez SDA Bocconi w Mediolanie we Włoszech oraz tytuł Master of Economic Geography uzyskany przez Uniwersytet w Monachium w Niemczech.

Harvey spędził trzy lata w KPMG Chiny, gdzie pomagał amerykańskiej praktyce podatkowej w regionie Azji i Pacyfiku (ASPAC). Podczas pobytu w Azji Harvey doradzał w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych w USA i koordynował projekty dla inwestorów zagranicznych z siedzibą w Chinach oraz międzynarodowych korporacji działających w regionie ASPAC. Harvey posiada certyfikat Public Account oraz tytuł Master of Business Administration i Bachelor of Science Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis.

Scott Worsdell dołączył do KPMG jako partner w praktyce podatkowej w zakresie fuzji i przejęć (M&A). Z siedzibą w biurze KPMG w San Francisco, będzie pomagał klientom w kwestiach podatkowych i księgowych związanych z fuzjami i przejęciami.

Worsdell ma ponad szesnaście lat doświadczenia i dołącza do KPMG z Deloitte, gdzie służył jako partner podatkowy w praktyce M&A Transaction Services.Uzyskał tytuł Bachelor of Science w dziedzinie rachunkowości na California State Polytechnic University w Pomonie, a także tytuł Master of Business Taxation z koncentracją w zakresie opodatkowania przedsiębiorstw i finansów na University of Southern California’s Marshall School of Business.

###

Joseph A. Pizzimenti, Esq ., dołączył do firmy księgowej i doradztwa biznesowego Margolin, Winer & Evens . Pizzimenti posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w świadczeniu kompleksowych usług doradczych dla krajowych i międzynarodowych klientów korporacyjnych i indywidualnych.

«Cieszymy się, że możemy powitać Joego w firmie», powiedział Partner Zarządzający MWE Teddy Selinger. «Z jego pomocą zamierzamy znacznie poszerzyć naszą obecną stanową i lokalną praktykę podatkową, ponieważ nadal koncentrujemy się na planowaniu strategicznym, aby uwzględnić wiele możliwości podatkowych dostępnych dla naszych klientów».

Joseph został przyjęty do New York Bar Association i jest członkiem zarówno New York Bar Association, jak i American Bar Association. Uzyskał stopień naukowy z zakresu prawa w Fordham University School of Law oraz stopień naukowy z Pace University, gdzie uzyskał tytuł Bachelor of Business Administration.