Komunikaty firmowe: Tydzień 14 października 2013 r.

Citrin Cooperman , firma zajmująca się księgowością, podatkami i doradztwem biznesowym w Filadelfii, pomogła zebrać $23,000 podczas Nocy Kasyna Celebrity w środę 9 października, na rzecz Fok Wielkanocnych w południowo-wschodniej Pensylwanii.

Citrin Cooperman wraz z kancelarią prawną Zarwin Baum DeVito Kaplan Schaer Toddy, P.C. współorganizował Noc Kasyna Celebrity. Impreza w Crystal Tea Room w Filadelfii przyciągnęła prawie 400 osób, które grały w pokera, blackjacka, ruletkę i kości.

Gwiazdami byli m.in. sławny szef kuchni Jen Carroll z Bravo’s Top Chef, komik sportowy Joe Conklin, kotwicz sportowy NBC10 John Clark, były Philadelphia Phillie i analityk gier Ben Davis, gospodarz Lynn Doyle of It’s Your Call with Lynn Doyle , senator Larry Farnese, gospodarz Comcast Network Arthur Fennell, spiker Philadelphia Phillies Leslie Gudel, FOX 29 Good Day gospodarz Mike Jerrick, były Philadelphia Flyer Tim Kerr, 93. 3 Producent WMMR Marisa Magnatta, były Philadelphia Eagle Mike Mamula, reporter FOX 29 Kacie McDonnell, olimpijska złoto-medalistka Heather Mitts, spiker Lou Nolan, były Philadelphia Eagle Vince Papale i jego żona Janet, były Philadelphia Eagle Mike Quick i prokurator okręgowy Philadelphia Seth Williams.

Wieczór upłynął pod znakiem tanecznych kawałków DJ’a Dana Cronina, popowego artysty Perry Milou, baru z cygarami w liściach, otwartego baru i bufetu. Bilety były 75 dolarów z góry lub 85 dolarów przy drzwiach i zawierały 400 dolarów w żetonach do gry. Bilety na loterię również były w sprzedaży, a datki były przyjmowane przez cały wieczór.

Fotografie z tego wydarzenia, autorstwa HughE Dillon, mają się znaleźć na stronie www.phillymag.com.

###

Councilor, Buchanan & Mitchell, P.C. (CBM) , wiodąca firma CPA z siedzibą w Marylandzie, świadcząca kompleksowe usługi w zakresie doradztwa biznesowego, ogłosiła, że Robert Aceituno, CPA, MBA, MST, oraz Karen Yingst, CPA, MBA, MST , obie z CBM, przedstawiły Komisji ds. weryfikacji podatkowej DC wyniki swoich badań porównujących stawki podatku biznesowego w okręgu z tymi w Marylandzie i Wirginii.

Podczas swojej prezentacji Aceituno i Yingst przedstawili liczne studia przypadków, przedstawiające wpływ różnych podatków lokalnych na obciążenie podatkowe przedsiębiorstw. Dla każdego przykładu przedstawili podział pełnego obciążenia podatkowego na różne podmioty gospodarcze, w zależności od tego, czy mają one siedzibę w Waszyngtonie, Wirginii (Aleksandria, hrabstwo Arlington lub Fairfax County), czy Maryland (hrabstwo Montgomery lub Prince George’s County). Wyniki ich badań były bardzo zaskakujące: Obciążenia podatkowe w DC są często nieco niższe niż w Virginii i wyższe niż w Maryland.

Komisja, pod przewodnictwem byłego burmistrza DC Anthony’ego Williamsa, rozpoczęła obrady w poniedziałek 30 września od otwartego spotkania na temat podatków od sprzedaży; dyskusje będą kontynuowane do połowy listopada. Rekomendacje mają zostać wydane 9 grudnia lub około tej daty, a raport końcowy ma być gotowy na początku 2014 roku.

Aby zapoznać się z pełnym raportem, odwiedź http://www.cbmcpa.com/resources/reports-whitepapers/.

###

Drucker & Scaccetti (D&S) , wiodąca firma doradztwa podatkowego i biznesowego w Filadelfii, ma zaszczyt poinformować, że Dottie Petrone Leonardi dołączył do firmy jako jej dyrektor operacyjny, nowe stanowisko w D&S. Leonardi wnosi ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu profesjonalnymi organizacjami usługowymi. Z powodzeniem zarządzała operacjami w zawodach prawniczych, medycznych, architektonicznych i inżynieryjnych, z naciskiem na poprawę wyników finansowych.

Do obowiązków Leonardiego należeć będzie nadzór nad wszystkimi operacjami księgowymi i finansowymi firmy, administracją, informatyką i kadrami oraz personelem. Jest odpowiedzialna za ustanowienie wytycznych operacyjnych i zapewnienie doskonałości operacyjnej w całej firmie.

Przed dołączeniem do D&S, Leonardi zajmowała stanowisko głównego i praktycznego lidera zarządzania centrami zysku w Stantec Consulting Services, dawniej Granary Associates, w Filadelfii, gdzie była liderem operacyjnym i finansowym dwóch centrów zysku nadzorujących 160 pracowników. Mieszkająca w Filadelfii, Leonardi posiada tytuł BS w zakresie administracji biznesowej na Uniwersytecie Drexel, gdzie ukończyła studia z zakresu finansów i marketingu.

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) i LBMC Family of Companies, jedna z największych na południowym wschodzie południowo-wschodnim firm doradczych w zakresie księgowości i biznesu, ogłosiły nazwę John Teas dla praktyki Healthcare Services. do praktyki Służby Zdrowia.

Herbata dołączyła do firmy jako dyrektor ds. rozwoju biznesu w najszybciej rozwijającym się segmencie firmy – usługach zdrowotnych. Do LBMC Herbaty trafiają z bogatym doświadczeniem w dziedzinie opieki zdrowotnej, współpracując z dwoma największymi liderami w branży opieki zdrowotnej – Johnson & Johnson oraz AmSurg Corporation. Zakres jego wiedzy obejmuje wszystko, od urządzeń medycznych i procedur na salach operacyjnych po operacje w centrach chirurgicznych. Posiada bogate doświadczenie w pracy ze szpitalami, lekarzami, centrami operacyjnymi, dyrektorami generalnymi i dyrektorami finansowymi w całym kraju. Urodzony w Nashville, Herbata jest absolwentem Texas Christian University z tytułem magistra ekonomii.

*** Nie wiem.

LBMC dodała Sarah Robertson w swoim biurze w Knoxville.

Robertson dołączył do firmy księgowej jako starszy współpracownik działu audytu. Wcześniej przez cztery lata pracowała jako starszy wspólnik w firmie CohnReznick. Pochodząca z Tuscaloosa w Alabamie, Robertson jest absolwentką Uniwersytetu w Alabamie z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości.

###

Firma księgowa z siedzibą w Atlancie Moore Colson ogłosiła niedawno zatrudnienie Christophera D. Fagana, CPA , jako starszego menedżera w Praktyce Zapewnienia Bezpieczeństwa Biznesowego firmy. Moore Colson, założona w 1981 r., jest firmą świadczącą kompleksowe usługi księgowe i konsultingowe z siedzibą w Atlancie w Gruzji, świadczącą usługi w zakresie podatków, ubezpieczeń, doradztwa w zakresie zarządzania, planowania finansowego i majątkowego, usług doradczych dla kredytodawców, usług doradczych w zakresie audytu IT oraz usług księgowych dla przedsiębiorstw.

Na nowym stanowisku w Moore Colson, Fagan będzie pracował przede wszystkim z klientami private equity oraz klientami z branży produkcyjnej i dystrybucyjnej, koncentrując się na usługach asekuracyjnych i transakcyjnych. Fagan będzie również doradzał klientom w wielu innych obszarach, w tym w zakresie badania finansowania dłużnego i projektów doradczych dotyczących wyceny i kontroli zapasów oraz usług doradczych.Ostatnio Fagan pracował jako Senior Audit Manager w Warren Averett LLC, gdzie zarządzał złożonymi projektami audytowymi, sprawozdawczością finansową firm prywatnych oraz projektami specjalnymi związanymi z wyceną zapasów. Fagan otrzymał tytuł magistra księgowości od Jacka C. Massey’a Graduate School of Business z Belmont University w Nashville, Tennessee, oraz tytuł licencjata w dziedzinie księgowości od University of Tennessee. Fagan jest certyfikowanym księgowym w Tennessee i Nowym Jorku.

*** Nie wiem.

Moore Colson poinformował niedawno o zatrudnieniu Susan Wall, CPA , jako menedżera w Praktyce Rachunkowości Korporacyjnej firmy. Susan Wall wnosi ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie rachunkowości. Na tym stanowisku, będzie odpowiedzialna za zarządzanie procesem zamknięcia miesiąca, w tym wpisów w dziennikach, uzgodnienia kont, analizy księgi głównej, raporty zarządcze (bilans, rachunek zysków i strat, przepływy pieniężne i inne raporty analityczne) oraz wdrożenie oprogramowania księgowego QuickBooks dla klientów firmy.

Przed dołączeniem do Moore Colson, Wall pracował jako dyrektor finansowy w Workplace Spanish, Inc., Roswell, Georgia oraz dyrektor finansowy w W.E.B. Du Bois Society, Inc. (organizacja non profit). Absolwent Emory University’s Goizueta Business School, Atlanta, Georgia, Wall posiada BBA z koncentracją w rachunkowości.

*** Nie wiem.

Moore Colson również niedawno ogłosił zatrudnienie Jareda Millera, Kelly Hopkins , oraz Samanthy Scott .

Miller, nowy współpracownik Moore Colson Business Assurance, niedawno ukończył Auburn University z tytułem Bachelor of Science in Business Administration, Accountancy. Podczas studiów w Auburn Jared pracował jako student asystent audytora w Auburn’s Department of Internal Auditing, Auburn, Alabama, gdzie utrzymywał dwudziestoczterogodzinny tygodniowy harmonogram pracy jako student studiów dziennych, weryfikował i redagował kwartalne i roczne sprawozdania dyrektora wykonawczego dla zarządu, pomagał audytorom wykonując podstawowe prace audytowe oraz przeglądał sprawozdania z rekomendacji audytorów w celu zapewnienia dokładności przed przekazaniem ich do administracji.

Hopkins dołącza do firmy również jako wspólnik Business Assurance. Hopkins odbył staż u Moore’a Colsona wiosną 2012 roku i niedawno otrzymał tytuł magistra administracji biznesowej na Uniwersytecie Stanowym Kennesaw. Jest również absolwentką University of Georgia, Terry College of Business z Bachelor of Business Administration, rachunkowości, a także uczestniczyła w University of Mississippi School of Business Administration, Sally McDonnell Barksdale Honors College przez dwa lata.

Scott została niedawno zatrudniona jako wspólnik podatkowy i obecnie jest zapisana na Uniwersytet Zachodnio-Gruziński w Carrolton, gdzie prowadzi studia magisterskie z zakresu administracji biznesowej, koncentrując się na rachunkowości. Pracowała dla Stokes Wagner, LLC, Atlanta, Gruzja, od maja 2009 do maja 2013 roku jako urzędniczka prawna. Scott pracowała również jako stażystka podatkowa w Pettigrew & Pettigrew CPAs, Milledgeville, Georgia. Jest absolwentką Georgia College & State University w Milledgeville z tytułem Bachelor of Business Administration in Accounting oraz stypendystką HOPE przez wszystkie cztery lata.

###

Greg Foster , partner audytu w firmie księgowej Porter Keadle Moore (PKM) , przyjął dobrowolne stanowisko w Komisji Finansowej Gwinnett Habitat for Humanity.

firma księgowa, przyjęła stanowisko wolontariusza w Komitecie Finansowym ds.

Lokalni liderzy obywatelscy założyli w 1988 roku oddział w Gwinnett globalnej organizacji Habitat for Humanity International, aby zapewnić niedrogie mieszkania potrzebującym rodzinom lokalnym. Dzięki współpracy z firmami, kościołami i wolontariuszami, Gwinnett Habitat wybudował 122 nowe domy.

Komitet Finansowy nadzoruje operacje fiskalne grupy, aby upewnić się, że posiada ona kapitał obrotowy i kredyt niezbędny do kontynuowania działalności non profit w zakresie budowy i remontów domów. Do jej obowiązków należy zarządzanie darowiznami na zakup ziemi i materiałów budowlanych oraz udzielanie nieoprocentowanych kredytów hipotecznych właścicielom domów, którzy przejdą kontrolę pochodzenia i zgodzą się poświęcić 250 godzin na budowę domów dla siebie i innych.

###

Rosen Seymour Shapss Martin & Company LLP (RSSM), Public Accountants & Profitability Consultants , ogłasza Keith C. Peterka, CPA , dołączył do firmy jako dyrektor.

Peterka ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie i jest odpowiedzialna za ustalanie polityki i procedur w całej firmie w odniesieniu do kontroli jakości, audytu i rachunkowości, akceptacji klienta, zarządzania ryzykiem, niezależności i zgodności z przepisami. Peterka ma doświadczenie w pracy z podmiotami rejestrującymi w SEC nad złożonymi zagadnieniami z zakresu rachunkowości i audytu, w szczególności w branży technologicznej i oprogramowania.

Przed dołączeniem do RSSM, Peterka był udziałowcem Mayera Hoffmana McCanna i członkiem Grupy Standardów Zawodowych firmy. Był ekspertem ds. rachunkowości technicznej w zakresie połączeń jednostek gospodarczych, wartości godziwej i SEC, a także liderem w Inicjatywie na rzecz Jakości Audytu. Peterka posiada szerokie doświadczenie w zakresie złożonych zagadnień księgowych i regulacyjnych. Spędził kilka lat w PCAOB w dziale kontroli. Zanim dołączył do PCAOB, przez wiele lat pracował w Ernst and Young, gdzie był starszym menedżerem. Peterka uzyskał tytuł Bachelor of Science in Accounting na Uniwersytecie Roberta Morrisa.

###

Scott and Company LLC , jedna z wiodących firm księgowych, podatkowych i konsultingowych w Karolinie Południowej, wymieniła Phyllis Graydon i Grega Thompsona jako partnerów w firmie. Jednocześnie Graydon został mianowany partnerem zarządzającym Upstate w firmie.

Graydon jest CPA i członkiem grupy Tax and Advisory Services w biurze w Scott and Company’s Greenville w Południowej Karolinie. Posiada ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia w dziedzinie podatków, które zdobyła pracując zarówno dla organizacji zamkniętych, jak i notowanych na giełdzie. Jej doświadczenie w branży obejmuje obsługę klientów w zakresie bankowości, nieruchomości, usług profesjonalnych, produkcji i opieki zdrowotnej podczas kariery w firmach Arthur Andersen, KPMG, Deloitte i kilku firmach regionalnych. Graydon będzie nadzorować obsługę klienta, rozwój praktyki i wymagania operacyjne szybko rozwijającego się biura Scott and Company w Greenville. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii i administracji biznesowej z koncentracją na rachunkowości z Uniwersytetu Furmana.

Thompson jest CPA i członkiem zespołu Assurance and Advisory Services w Greenville. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zarówno w branży, jak i w rachunkowości publicznej. Pracował jako kierownik ds. sprawozdawczości w dwóch różnych spółkach notowanych na giełdzie, kontroler korporacyjny w firmie produkującej tekstylia, dyrektor finansowy w południowo-wschodniej firmie budowlanej oraz przez kilka lat w międzynarodowej firmie księgowej. Wcześniej był dyrektorem w firmie Johnstone Graydon & Thompson, posiada tytuł licencjata w dziedzinie administracji biznesowej z koncentracją na ekonomii, uzyskany na Uniwersytecie Stanowym Stephena F. Austina.

*** Nie wiem.

Scott and Company został sklasyfikowany na czwartym miejscu w konkursie South Carolina’s Best Places to Work 2013 i jest jedyną firmą CPA wśród firm zatrudniających mniej niż 250 pracowników, zgodnie z informacjami opracowanymi przez SCBiz News i Best Companies Group of Harrisburg, Pennsylvania.

Inicjatywa Best Places to Work 2013 w Karolinie Południowej identyfikuje, rozpoznaje i honoruje najlepszych pracodawców w Karolinie Południowej (SC) w dwóch grupach: firmy zatrudniające mniej niż 250 pracowników i firmy zatrudniające ponad 250 osób. Program jest sponsorowany przez Izbę Handlową SC oraz SCBiz News .

Firmy z całego stanu przystąpiły do dwuczęściowego procesu określania Najlepszych Miejsc Pracy w Karolinie Południowej. Pierwsza część składała się z oceny polityki, praktyk, filozofii, systemów i danych demograficznych każdej z nominowanych firm. Druga część składała się z ankiety pracowniczej, której celem było zmierzenie doświadczenia pracowników. Łączne wyniki zdeterminowały najlepsze firmy i ostateczny ranking.

###

Smart Devine , firma świadcząca pełen zakres usług księgowych, podatkowych i doradczych, ogłosiła, że została nazwana INSIDE Public Accounting ‘s 2013 All-Star Firm listą All-Star Firm, a także jedną z 10 najszybciej rozwijających się firm księgowych w kraju – czwartą w skali całego kraju, pierwszą w regionie północno-wschodnim, oraz trzecią najszybciej rozwijającą się firmą w zakresie praktyki procesowej.

###

W ramach poprawy profilu transakcji biznesowych dla firm prywatnych, Venable LLP ogłosił, że adwokat korporacyjny Ralph W. Hardy, Jr. i adwokat podatkowy Stephanie M. Loughlin dołączyli jako partnerzy do biura firmy w Waszyngtonie, DC. Obaj prawnicy dołączyli z biura Dow Lohnes w Waszyngtonie, gdzie oboje służyli jako partnerzy i często współpracowali ze sobą w zadaniach transakcyjnych.

Loughlin, który prowadził również praktykę planowania podatkowego Dow Lohnes, zajmuje się szerokim zakresem spraw podatkowych, w tym doradztwem dla przedsiębiorstw w zakresie strukturyzacji wspólnych przedsięwzięć, przejęć i innych transakcji. Ściśle reprezentuje przedsiębiorstwa i ich właścicieli w zakresie spraw spadkowych, planowania nieruchomości i celów charytatywnych.

Jej praca obejmuje prowadzenie audytów i innych kontrowersji podatkowych z IRS i w sądach federalnych. Loughlin regularnie doradza firmom i osobom prywatnym w sektorze kablowym, szerokopasmowym, nadawczym, mediów, rozrywki, edukacji i hotelarstwa. Często reprezentuje również inwestorów private equity w tworzeniu funduszy, jak również w inwestycjach portfelowych i transakcjach dodatkowych.

Hardy doradza we wszystkich aspektach złożonych transakcji, w tym fuzji, przejęć i wspólnych przedsięwzięć. Szczególnie aktywnie działa w branży technologicznej, energetycznej, celulozowej i papierniczej. Hardy doradza również klientom w sprawach dotyczących relacji z rządem, odbywając regularne podróże do Capitol Hill i występując przed agencjami federalnymi.

Loughlin otrzymała tytuł JD z University of Virginia School of Law oraz licencjat z Katolickiego Uniwersytetu Amerykańskiego. Hardy otrzymał tytuł JD z University of California Berkeley, a jego BS z University of Utah.

###

WeiserMazars LLP , wiodąca firma księgowa, podatkowa i doradcza, ma przyjemność poinformować, że Bridget Day, William Mellon, Lisa Minniti, Charles Abraham oraz Nicolas Quairel awansowali do grona partnerów kapitałowych. Day i Mellon byli wcześniej partnerami dochodowymi w firmie. Minniti, Abraham i Quairel byli wcześniejszymi kierownikami wyższego szczebla.

Day, CPA, ma siedzibę w biurze w New Jersey i intensywnie współpracował z klientami z branży usług finansowych, ubezpieczeń i bankowości w zakresie złożonych kwestii księgowych i sprawozdawczych. Przekazywała swoim klientom rekomendacje dotyczące poprawy sprawozdań finansowych i związanych z nimi ujawnień, a także udzielała porad technicznych w zakresie wdrażania i stosowania zasad i przepisów dotyczących rachunkowości. Zaplanowała, zarządzała i nadzorowała zadania asekuracyjne dla instytucji finansowych, w tym dużych instytucji globalnych, banków regionalnych i lokalnych, banków hipotecznych, podmiotów zarządzających aktywami i podmiotów maklerskich. Day otrzymała tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości oraz tytuł magistra w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem od St. Francis College.

Mellon, CPA, ma siedzibę w biurach WeiserMazars w Pensylwanii i Nowym Jorku. Specjalizuje się w świadczeniu usług doradczych w zakresie ryzyka związanego z zarządzaniem i zgodnością (GRC) w różnych branżach, w tym w ubezpieczeniach, usługach finansowych, działalności nienastawionej na zysk, szkołach wyższych i uniwersytetach oraz organizacjach produkcyjnych. Jego usługi obejmują audyt zewnętrzny i wewnętrzny, zarządzanie ryzykiem, kryminalistykę, technologie informatyczne/bezpieczeństwo, procesy biznesowe i usługi zgodności. Dzięki dużemu doświadczeniu w świadczeniu usług Sarbanes-Oxley oraz tworzeniu i zarządzaniu działami audytu wewnętrznego poprzez analizę obszarów ryzyka, Mellon pełnił funkcję dyrektora ds. audytu dla wielu klientów, współpracując z wyższą kadrą kierowniczą i komitetami audytowymi, zapewniając identyfikację kluczowych ryzyk i ich eliminację. Pracował również w komitetach ds. ryzyka i pomagał we wdrażaniu praktyk zarządzania ryzykiem. Mellon uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie LaSalle.

Minniti, CPA w biurze w Pensylwanii, świadczy usługi audytorskie, księgowe i podatkowe dla klientów z różnych branż, w tym transportu, wykonawców budowlanych, ośrodków rehabilitacyjnych i fitness oraz klubów wiejskich i obiektów bankietowych. Jej doświadczenie obejmuje zarządzanie audytami planów świadczeń pracowniczych oraz przygotowanie i przegląd Formularza 5500 i wymaganych harmonogramów, reprezentacje IRS i Departamentu Badań Pracowniczych, a także doradztwo w zakresie administracji i projektowania planów. Minniti uzyskała licencjat z rachunkowości na Uniwersytecie Świętej Rodziny.

Abraham, CPA, ma siedzibę w biurze WeiserMazars na Long Island i świadczy usługi księgowe i audytorskie dla krajowych i zagranicznych podmiotów z różnych branż. Specjalizuje się w badaniu jednostek interesu publicznego i przedsiębiorstw zarządzanych przez właścicieli, z dużym doświadczeniem branżowym w świadczeniu usług audytorskich na rzecz wyspecjalizowanych spółek finansowych, krajowych i zagranicznych funduszy hedgingowych, w tym zarejestrowanych spółek inwestycyjnych oraz SBIC i brokerów-dealerów. Abraham jest również członkiem Rady Rachunkowości i Audytu WeiserMazars. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie Nowojorskim oraz tytuł magistra w dziedzinie finansów na Uniwersytecie Hofstra.

Quairel, CISA, CRISC, znajduje się w biurze WeiserMazars w Nowym Jorku. Świadczy on usługi wsparcia transakcyjnego, zarządzania i kontroli ryzyka dla szeregu klientów. Jego obszary specjalizacji obejmują systemy informatyczne, w tym informatykę kryminalistyczną, księgowość kryminalistyczną, ocenę ryzyka informatycznego, reengineering procesów finansowych oraz IT due diligence. Quairel posiada dogłębną wiedzę zarówno w zakresie jakościowej, jak i ilościowej analizy danych cyfrowych, a także kompleksową wiedzę na temat rozwoju i wykorzystania narzędzi analizy danych do przetwarzania ważnych informacji wolumetrycznych, w szczególności. W znaczący sposób przyczynił się do rozwoju praktyk WeiserMazars w zakresie audytu IT, IT Forensic (eksploracji i przetwarzania danych) oraz Computer Forensic. Quairel jest absolwentem Uniwersytetu Lyon I w dziedzinie matematyki i technologii przemysłowej oraz Uniwersytetu Lyon III w dziedzinie rachunkowości i finansów.