Komunikaty firmowe: Tydzień 20 sierpnia 2012 r.

Alvarez & Marsal Taxand, LLC ogłosił, że Jeffrey Olin, CPA, dołączył do firmy jako dyrektor zarządzający w Chicago.Olin wnosi ponad dwadzieścia pięć lat głębokiego doświadczenia w międzynarodowych i krajowych sprawach podatkowych, doradzając klientom w kwestiach podatkowych, prawnych i księgowych związanych z inwestycjami międzynarodowymi. Do jego obszarów zainteresowania należą: międzynarodowe planowanie podatkowe, rachunkowość i zgodność z przepisami, wdrażanie technologii podatkowych, badania due diligence w zakresie przejęć, koordynacja skarbowa oraz planowanie transgraniczne. Szeroko współpracuje również z globalnymi firmami, które rozszerzają swoją międzynarodową działalność – zarówno przychodzącą, jak i wychodzącą – i doradza klientom w obszarach technicznych, w tym w zakresie efektywnych podatkowo struktur finansowania, planowania zagranicznych kredytów podatkowych, obliczania przychodów i zysków, rozliczania zysków i cen transferowych.

“Firmy muszą dostać swój dom podatkowy, aby rok 2013 zapowiadał się jako rok wielkich zmian, niezależnie od wyniku wyborów tej jesieni”, powiedział Robert N. Lowe, prezes zarządu Alvarez & Marsal Taxand. “Jako były członek zarządu ds. podatku dochodowego od osób prawnych, Jeff rozumie wyzwania, przed którymi stoją firmy w tym okresie niepewności i stanowi nieocenione uzupełnienie naszego zespołu”.

Olin uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie finansów i ekonomii, cum laude, na Uniwersytecie Carroll; doktor prawa w Marquette University Law School; LL.M. w DePaul University College of Law; i jest dopuszczony do wykonywania zawodu przed Amerykańskim Federalnym Sądem Okręgowym i Sądem Podatkowym.

###

Citrin Cooperman Partner Kevin Ryan, CPA , został wybrany na przewodniczącego Zarządu Towarzystwa Chorób na Białaczkę i Chłoniaka (LLS), Oddział we Wschodniej Pensylwanii. Dwuletnia kadencja Ryana jako przewodniczącego rozpoczęła się 1 lipca 2012 roku. Ryan jest aktywnym członkiem LLS, największej na świecie dobrowolnej agencji zdrowia zajmującej się nowotworami krwi, od 1993 roku.

“Jestem zaszczycony, że mogę pełnić funkcję prezesa Zarządu Głównego Eastern Pennsylvania Society Leukemia & Lymphoma”, powiedział Ryan. “Od wielu lat mam zaszczyt pomagać tej znakomitej organizacji w dążeniu do wyleczenia białaczki, chłoniaka, choroby Hodgkina i szpiczaka oraz poprawy jakości życia chorych i ich rodzin”.

Ryan ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w księgowości. Świadczy usługi w zakresie audytu, doradztwa podatkowego i biznesowego dla klientów z różnych branż, w tym z sektora not-for-profit. Jako ekspert w dziedzinie non-profit, Ryan świadczy usługi audytorskie dla wielu szkół czarterowych w rejonie Filadelfii. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości na Temple University.

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) , jedna z największych południowo-wschodnich firm księgowych i konsultingowych, dodała Katherine Givens w swoim biurze w Brentwood (Nashville).

Givens dołączyła do firmy na stanowisku pracownika w dziale biura rodzinnego. Wcześniej pracowała jako stażystka podatkowa w Faulkner, Mackle & Cochran, PC. Na nowym stanowisku będzie pracować z osobami i rodzinami o wysokim statusie majątkowym oraz ich firmami, pomagając im w codziennych sprawach finansowych, umożliwiając im spędzanie czasu na najważniejszych dla nich sprawach. Givens jest absolwentką Tennessee Tech University z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości.

LBMC Employment Partners, LLC , członek Lattimore Black Morgan & Cain, PC Family of Companies (LBMC), dodał April Johnston w swoim biurze w Brentwood (Nashville).

Johnston dołączył do LBMC Employment Partners, LLC jako kierownik działu HR. Wnosi ona do zespołu doskonałe umiejętności w zakresie obsługi klienta, które wykazała w swojej poprzedniej pracy jako koordynator ds. zasobów ludzkich w Meharry Medical College. Na nowym stanowisku Johnston będzie pomagać klientom w różnych rozwiązaniach z zakresu HR i kwestiach związanych z pracownikami, takich jak zgodność z przepisami, administracja świadczeń i zarządzanie personelem. Jest absolwentką Lipscomb University z tytułem licencjata w dziedzinie komunikacji.