Komunikaty firmowe: Tydzień 21 maja 2012 r.

Fazio, Mannuzza, Roche, Tankel, LaPilusa, LLC , ogłosili, że Mary Parente, CPA , dyrektor, oraz Christine G. Pronek, CPA, MST, zarządca majątku i trustów, zostali uhonorowani jako “Kobiety Zaufania” przez New Jersey Society of CPA (NJSCPA).

NJSCPA złożyła gratulacje wszystkim trzydziestu sześciu kobietom, które zostały uznane: “Te księgowe prezentują unikalną kombinację udziału w życiu społecznym, zaangażowania zawodowego księgowego i zaangażowania w pracę społeczną.

Zobacz oficjalne zwolnienie i listę laureatów.

###

Firma księgowa z siedzibą w Atlancie, Moore Colson , została nazwana Top Workplace przez The Atlanta Journal-Constitution drugi rok z rzędu. Założona w 1981 roku firma Moore Colson jest firmą księgową i konsultingową z siedzibą w Atlancie w Gruzji.

Niedawno opublikowano “Top Workplaces 2012” – listę najlepszych miejsc pracy w regionie metropolitalnym Atlanty . Moore Colson pojawił się w specjalnym dziale gazety, a także w internecie pod adresem www.ajc.com. Proces oceny programu “Najlepsze miejsca pracy” opierał się na informacjach zwrotnych pochodzących z ankiety pracowniczej. Program Top Workplaces 2012 obejmował trzy kategorie – małe, średnie i duże firmy zlokalizowane w całym regionie metra Atlanta.

“To wielki zaszczyt, że ponownie wybrano nas na jedno z najlepszych miejsc pracy w Atlancie, a także jak mówi nasze mocne motto: “Nasi ludzie są naszym najcenniejszym zasobem. Wierzymy w naszych pracowników i podejmujemy wspólne wysiłki, aby zapewnić wszystkim równowagę między pracą a życiem prywatnym”, mówi Bob Kiser, partner zarządzający Moore Colson.

“Czy to jest wnikliwe podczas planowania projektów w związku z wakacjami lub popularnego programu letnich godzin, wiemy, jak ważne jest spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Oferujemy wyjątkowe wynagrodzenie/korzyści pakiet, i inwestować w wzbogacanie pracowników poprzez szkolenia, technologii i mentoringu. Bawimy się również specjalnymi imprezami w czasie sezonu, tematycznymi programami CPE, nagrodami jubileuszowymi dla pracowników, mikserami sezonu, imprezami kończącymi sezon, letnimi wypadami, świątecznymi imprezami wakacyjnymi i nagrodą Peak Award dla pracowników”, mówi Kiser.

Moore Colson został wcześniej uznany za jedno z najlepszych miejsc pracy przez Atlanta Business Chronicle , a także za najlepsze miejsce pracy w 2011 roku przez The Atlanta Journal-Constitution .

###

Firma księgowa z siedzibą w Atlancie, Moore Colson , niedawno poinformowała o zatrudnieniu Chandler Amerson , Tax Associate i Brad Davis , asystenta administratora IT.

Chandler Amerson dołączył do Moore Colsona jako wspólnik podatkowy po odbyciu wiosennego stażu w firmie w 2012 roku. Amerson jest świeżo upieczonym absolwentem Mercer University, Stetson School of Business and Economics z tytułem Master of Accountancy. Obecnie posiada tytuł Bachelor of Business Administration in Real Estate Uniwersytetu Georgia, Terry College of Business. Ostatnio Amerson współpracował z The Erosion Company of Woodstock, Georgia, jako Sales Associate.

Brad Davis niedawno dołączył do firmy również jako asystent administratora IT. Wcześniej Davis pracował dla Thinq Inc. w Marietta, Georgia, jako administrator komputerów stacjonarnych. Brad posiada certyfikaty MCSE 2003, CCENT, MCSA i MCP, a także szkolenia techniczne CED Solutions, Kennesaw State University i HP ProCurve.

###

14 maja, Morrison & Foerster ogłosił, że Thomas J. Noto, JD, dołączył do ogólnokrajowej praktyki regulacyjnej, procesowej i transakcyjnej firmy w zakresie usług finansowych jako partner.

Przed dołączeniem do Morrison & Foerster, Noto był głównym doradcą prawnym w Bank of America odpowiedzialnym za wsparcie prawne dla Bank of America Home Loans. Miał szeroki zakres obowiązków związanych z udzielaniem kredytów hipotecznych i pożyczek mieszkaniowych, jak również uczciwych kredytów i pożyczek sąsiedzkich. Na początku swojej kariery zawodowej, przez pięć lat pracował jako pełnomocnik pracowniczy w Wydziale Spraw Konsumenckich i Społecznych Zarządu Rezerwy Federalnej, gdzie był odpowiedzialny za regulacje w ramach Prawdy w Pożyczaniu, Równych Szans Kredytowych, Ujawniania Hipotek Domowych, Elektronicznych Przelewów Funduszy oraz Ustaw o Ekspedytowanych Funduszach Dostępności. Po okresie pracy jako partner w prywatnej firmie prawniczej, w 2002 r. pełnił funkcję głównego radcy prawnego dla kilku kredytodawców hipotecznych, w tym Ameriquest Mortgage. Jest częstym mówcą w sprawach dotyczących zgodności z przepisami i ich egzekwowania.

“Tom wnosi swoje bogate doświadczenie w kwestiach regulacyjnych i egzekucyjnych związanych z usługami finansowymi i kredytami hipotecznymi, w szczególności. Mamy szczęście, że możemy współpracować z Tomem w sprawach o wysokie stawki, z którymi borykają się nasi klienci w tej dziedzinie”, powiedział Michael Agoglia, partner zarządzający biura w San Francisco i spór o usługi finansowe.

Noto said”, I’m looking forward to be a part of one of the finest financial services practices in America. Znam i szanuję tych partnerów od wielu lat i nie mogę się doczekać, aby wykorzystać ich wspaniałą pracę, szczególnie w tym czasie, gdy kredytodawcy hipoteczni są świadkami bezprecedensowej ekspansji regulacyjnej i stałego wzrostu działań egzekucyjnych”.

Noto otrzymał doktorat JD z Katolickiego Uniwersytetu oraz licencjat z filozofii z Uniwersytetu Clarka. Został przyjęty na praktykę w Maryland i Waszyngtonie, DC.

###

The Public Company Accounting Oversight Board (PCAOB) poinformował, że Joseph W. St. Denis , dyrektor Biura Badań i Analiz (ORA), poinformował zarząd o swojej rezygnacji z członkostwa w PCAOB, ze skutkiem od 15 maja 2012 roku.

“Wnikliwość Joego, innowacje i zgromadzenie przez niego wysoce profesjonalnego zespołu doświadczonych audytorów, analityków danych i ekspertów ilościowych dało ORA solidne podstawy do wspierania PCAOB i jego działalności nadzorczej”, powiedział Prezes PCAOB James R. Doty.

St. Denis dołączył do PCAOB w 2004 roku jako pierwotny pracownik biura, które stało się ORA. Odszedł z PCAOB w latach 2006-2007 i powrócił jako zastępca dyrektora w Wydziale Egzekwowania Prawa i Dochodzeń. W 2009 r. został mianowany dyrektorem ORA.

ORA zapewnia analizę ryzyka i danych w celu wsparcia procesu planowania kontroli, w tym poprzez pomoc Wydziałowi Rejestracji i Kontroli w identyfikacji audytów wysokiego ryzyka i obszarów kontroli do zbadania w ramach kontroli PCAOB. ORA konsultuje się również z zarządem i innymi wydziałami i biurami PCAOB oraz zapewnia odpowiednie badania i analizy.

Denisa, ORA opracowała i nadzorowała realizację programu stypendiów naukowych zarządu. Ustawa Sarbanesa-Oxleya z 2002 r. stanowi, że cywilne kary pieniężne pobierane z tytułu działań dyscyplinarnych zarządu muszą być wykorzystywane do finansowania stypendiów merytorycznych dla studentów w akredytowanych programach studiów w zakresie rachunkowości.

W 2011 roku Zarząd przyznał stypendia w wysokości 10 000 USD pięćdziesięciu dwom studentom w Stanach Zjednoczonych, którzy wykazali się wysokimi standardami etycznymi oraz zainteresowaniem i umiejętnościami w zakresie rachunkowości i audytu.

Od 15 maja, Timothy Gustafson będzie pełnił funkcję p.o. dyrektora ORA.

###

Rothstein Kass , krajowy dostawca usług specjalistycznych, ogłosił, że Effin Logue dołączył do firmy jako jej dyrektor ds. personalnych (CPO). Na tym nowo utworzonym stanowisku, Logue będzie nadzorował i zarządzał zasobami ludzkimi w Rothstein Kass w celu promowania zgodności z inicjatywami strategii biznesowej firmy. Wnosi ona na to stanowisko ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia w dziedzinie zasobów ludzkich i specjalizuje się w zarządzaniu jakością, wynagrodzeniem, różnorodnością i integracją, ciągłym doskonaleniu procesów, kierowaniu pracą zespołu oraz tworzeniu możliwości w zakresie zasobów ludzkich w celu optymalizacji biznesu.

Steve Kass, co-CEO i współzarządzający Rothstein Kass, powiedział: “Wiedza techniczna i znajomość branży, którą Effin wnosi ze sobą, będzie stanowić wartość dodaną do wszystkich aspektów naszej organizacji, od rekrutacji i wejścia na pokład, po równowagę między pracą a życiem prywatnym”.

Przed dołączeniem do Rothstein Kass, Logue spędził prawie piętnaście lat w Citibank, ostatnio jako dyrektor ds. zasobów ludzkich w grupie Global Functions Project Management and Operations. Pracowała również jako kierownik produkcji w firmie Mattel oraz na różnych stanowiskach w General Electric, Allied Signal, TRW i Beneficial Management.

Logue uzyskał tytuł magistra stosunków przemysłowych i zasobów ludzkich na Uniwersytecie w Rutgers oraz tytuł licencjata na Uniwersytecie w Kolorado.