Komunikaty firmowe: Tydzień 22 października 2012 r.

Baker Tilly Virchow Krause, LLP (Baker Tilly) z przyjemnością ogłasza Adama Grinde jako nowego lidera praktyki International Services oraz Mike’a McKee jako nowego lidera praktyki International Assurance firmy.

«Nasza praktyka w zakresie usług międzynarodowych stale się rozwija, umożliwiając nam uzyskanie wyjątkowej, trwałej przewagi konkurencyjnej na naszych rynkach», powiedział Timothy L. Christen, CEO. «Dzięki Adamowi i Mike’owi, którzy są liderami naszych usług międzynarodowych i praktyki International Assurance, będziemy mogli lepiej sprostać zmieniającej się dynamice naszych klientów».

Grinde należy obecnie do Grupy Produkcyjno-Dystrybucyjnej i pełni funkcję lidera usług międzynarodowych w Chicago. Prowadzi również biuro Baker Tilly w USA i Niemczech, gdzie nawiązał współpracę multidyscyplinarną. Grinde ma duże doświadczenie w krajowych i międzynarodowych fuzjach i przejęciach, badaniach i rozwiązywaniu złożonych problemów z zakresu rachunkowości i ujawniania informacji, a także w istotnym zarządzaniu projektami w zakresie doskonalenia procesów, doradztwa biznesowego i rozwoju strategii.

McKee jest obecnie liderem w dziedzinie Life Sciences i Emerging Technologies i prowadzi biuro w USA i Wielkiej Brytanii. Jest członkiem-założycielem Baker Tilly International Attest Committee i z powodzeniem opracował znaczące umowy o współpracy. Jest częstym uczestnikiem konferencji sieci Baker Tilly International. McKee rutynowo ściśle współpracuje z kierownictwem w sprawach korporacyjnych, takich jak finanse, fuzje i przejęcia, pierwsze oferty publiczne i inne działania związane z ekspansją.

###

BDO USA, LLP , jedna z wiodących w kraju organizacji usług profesjonalnych, ogłosiła dzisiaj, że Wendy Hambleton, Scott Guertin oraz Joe Johnson zostali wybrani na trzyletnią kadencję do zarządu firmy. Guertin i Johnson są nowymi dyrektorami, a Hambleton został ponownie wybrany na nową kadencję. W pokrewnej sprawie, zarząd wyznaczył Matthew Becker na nowego przewodniczącego zarządu. Becker zastąpi Wayne’a Bersona, który obejmie obowiązki dyrektora generalnego firmy. Zmiany te wchodzą w życie 1 listopada.

Hambleton jest partnerem i dyrektorem praktyki BDO USA w National SEC, z siedzibą w Chicago. Szeroko współpracuje z klientami firmy i zespołami zaangażowanymi w przygotowanie dokumentacji SEC, komunikację z pracownikami SEC oraz rozwiązywanie problemów związanych z księgowością i sprawozdawczością. Ponadto, Hambleton jest kluczowym członkiem krajowych rynków kapitałowych i praktyk nadzoru korporacyjnego firmy. Reprezentuje również BDO USA w grupie roboczej BDO Global IFRS. Jest absolwentką William & Mary.

Guertin jest partnerem podatkowym w bostońskim biurze BDO i posiada ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia w obsłudze szerokiej gamy krajowych i międzynarodowych klientów korporacyjnych w branży detalicznej, dystrybucyjnej, produkcyjnej i zaawansowanych technologii. Do jego obowiązków należy planowanie podatkowe, zarówno w zakresie federalnych jak i stanowych podatków dochodowych, oraz reprezentowanie klientów przed Urzędem Skarbowym i stanowymi organami podatkowymi. Posiada bogate doświadczenie w zakresie podatków od osób prawnych i składania wniosków w wielu stanach. Guertin jest absolwentem Nichols College.

Johnson jest partnerem i liderem linii biznesowej w zakresie gwarancji dla biura BDO w Orange County. Posiada około dwudziestoośmioośmioletnie doświadczenie w zakresie rachunkowości publicznej, świadcząc usługi doradztwa biznesowego i asekuracji dla rozwijających się firm prywatnych i publicznych. Obsługuje organizacje z wielu branż, w tym usługową, farmaceutyczną, zaawansowanych technologii, hotelarską, oprogramowania, produkcji i dystrybucji oraz usług finansowych. Absolwent University of Southern California, Joe otrzymał tytuł MBA w dziedzinie finansów na California State University w Fullerton.

Becker jest partnerem i członkiem zarządu BDO USA. Z siedzibą w biurze firmy Grand Rapids, pełni funkcję lidera linii biznesowej w zakresie podatków w regionie centralnym BDO. Świadczy usługi doradztwa podatkowego zarówno dla firm prywatnych jak i publicznych w branży technologicznej, produkcyjnej, detalicznej, dystrybucyjnej, usługowej i budowlanej. W trakcie swojej kariery zawodowej pomagał klientom w tworzeniu efektywnych struktur podatkowych w kraju i na całym świecie oraz posiada bogate doświadczenie w zakresie zgodności z wymogami regulacyjnymi związanymi z takimi strukturami. Jest absolwentem Michigan State University.

###

The Consultants’ Training Institute (CTI) will be in Chicago 29 October-November 3, 2012, at the InterContinental Chicago on the Magnificent Mile. Wybierz jeden z ośmiu kursów pogłębionych lub krótszych warsztatów, z których każdy bada kluczowe trendy, zagadnienia i nowe osiągnięcia w wycenie przedsiębiorstw i doradztwie finansowym już dziś. Czterodniowe Sympozjum Wyceny Biznesu będzie częścią oferty kursów.

«Dzięki połączeniu setek lat doświadczenia praktyków i wiedzy akademickiej z najlepszymi instruktorami, nasze kursy oferują CPA i innym profesjonalistom w dziedzinie finansów krytyczną przewagę wiedzy, aby rozwijać praktyki, wzmacniać marki i rozwiązywać najtrudniejsze problemy finansowe», powiedział Parnell Black, prezes National Association of Certified Valuators and Analysts (NACVA), jednego z głównych partnerów CTI.

Następujące szkolenia na żywo będą oferowane w Chicago:

 • Zaawansowana wycena: Aplikacje i Modele (część Sympozjum Wyceny Gospodarczej)
 • Business Valuation Certification and Training Center
 • Wycena działalności gospodarczej w warsztacie procesowym
 • Analiza przypadku osobiście
 • Wszechstronny warsztat certyfikowanej oceny działalności gospodarczej (CBA)
 • Bieżąca aktualizacja wycen (część Sympozjum Wyceny Gospodarczej)
 • Centrum szkoleniowe w zakresie wyceny wartości firmy
 • Warsztat dotyczący wyceny rodzinnych spółek komandytowych

CTI oferuje trzy specjalne zniżki dla uczestników z Chicago:

 • Weź udział w Wycenie Zaawansowanej: Kurs Aplikacje i Modele (część Sympozjum Wyceny Gospodarczej) oraz bezpłatna aktualizacja wycen.
 • Weź udział w Warsztatach Wyceny Rodzinnych Spółek Komandytowych i zarejestruj się na trzy lub cztery dni w Centrum Szkoleniowym Pośrednictwa w Wycenie Wartości Firmy i uzyskaj jeden z dwóch dni bezpłatnie (lub możesz zapłacić za udział w jednym dniu w Centrum Szkoleniowym Pośrednictwa w Wycenie Wartości Firmy i wziąć udział w Bieżącej Aktualizacji Wycen za darmo).
 • Weź udział w warsztatach Comprehensive Certified Business Appraiser (CBA) i otrzymaj jednoroczne członkostwo ADAM za darmo lub zrezygnuj z opłaty za aplikację IBA.

Przeczytaj opisy sesji i dowiedz się więcej pobierając Katalog Instytutu Szkolenia Konsultantów Trzeci kwartał 2012 r. . Zapoznaj się z webinariami i opcjami samokształcenia oferowanymi dla kredytów CPE na stronie CTI. Zadzwoń (800) 677-2009, aby zarezerwować swoje miejsce w programie CTI.

###

D’Arcangelo & Co., LLP , regionalna firma doradcza i CPA, ogłosiła dodanie Amy M. Lamberto do swojego biura w Rzymie, Nowy Jork. Ukończyła Utica College z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości oraz State University of New York Institute of Technology z tytułem magistra w dziedzinie rachunkowości.

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) , jedna z największych południowo-wschodnich firm doradczych w dziedzinie rachunkowości i biznesu, dodała Chris Hampton i Kurt J. Zollner w swoim biurze w Brentwood (Nashville). Obaj dołączyli do firmy na stanowiskach pracowników w dziale księgowości i usług asekuracyjnych.

Hampton, który pochodzi z Padwy, Kentucky, jest świeżo upieczonym absolwentem Murray State University, gdzie uzyskał tytuł licencjata i magistra. Hampton będzie pomagał w ogólnych projektach audytorskich w różnych branżach.

Zollner skoncentruje się na różnych branżach, w tym na ochronie zdrowia, produkcji/dystrybucji, firmach inwestujących w nieruchomości oraz usługodawcach. Pochodzący z Aten, Tennessee, uzyskał zarówno tytuł licencjata, jak i magistra na Uniwersytecie Technologicznym w Tennessee.

###

CPA i firma doradcza Louis T. Roth & Co. ogłosiły 21 września 2012 r., dodanie Kevina Grahama i Connie Nipp do swojego profesjonalnego personelu.

Graham służy jako księgowy personelu. Zanim dołączył do firmy, był współpracownikiem General Cable Corporation w zakresie zgodności i kontroli. W 2012 roku Graham otrzymał tytuł magistra administracji biznesowej na Uniwersytecie Northern Kentucky. Ponadto ukończył Uniwersytet w Brescii z tytułem BS w dziedzinie finansów i ekonomii.

Nipp dołącza do firmy jako asystent administracyjny. Na swoim stanowisku wykonuje szereg obowiązków administracyjnych dla zespołu Louis T. Roth, w tym przygotowuje audyty i raporty podatkowe dla klientów firmy oraz realizuje inne specjalne inicjatywy.

###

Moore Colson , firma księgowa z siedzibą w Atlancie, ogłosiła niedawno zatrudnienie Kristi Smith jako wspólnika w korporacyjnej praktyce księgowej. Smith wnosi do firmy bogate doświadczenie branżowe, obejmujące budownictwo, dystrybucję, druk, bankowość, inżynierię i ubezpieczenia. Posiada imponujący zestaw umiejętności, który obejmuje doświadczenie w zakresie AP i AR, płac, prowadzenia księgi głównej, sporządzania sprawozdań finansowych, zamykania ksiąg rachunkowych na koniec miesiąca, uzgadniania rachunków, usprawniania procesów, z zaawansowaną biegłością w programie Microsoft Excel.

Przed dołączeniem do Moore Colson, Smith był audytorem składek w Overland Solutions Inc. w Duluth w Georgii, gdzie przeprowadzał coroczne audyty odszkodowań dla pracowników handlowych, ogólnej odpowiedzialności cywilnej i polis ubezpieczenia samochodowego. Jest absolwentką Kennesaw State University z dyplomem BBA w dziedzinie rachunkowości.

###

Pannell Kerr Forster of Texas, P.C. (PKF Texas) ma przyjemność ogłosić następujące promocje w działach audytu i rozwoju praktyki: Abigail McLarty, CPA, CFE do Audit Senior Manager; Erin Phillips, CPA, do Audit Manager; oraz Jen Lemanski do Practice Growth Manager.

do kierownika ds. rozwoju.

McLarty kładzie nacisk na audyt zewnętrzny, księgowość kryminalistyczną i dochodzenia. Pracuje przede wszystkim z firmami z następujących branż: rolnictwo, usługi w zakresie pól naftowych, usługi profesjonalne, komercyjne fundusze inwestycyjne w zakresie nieruchomości, reklama/media, profesjonalne organizacje pracodawców i pracowników oraz badania strat i oceny ryzyka.

Phillips koncentruje się na zewnętrznych audytach przedsiębiorstw publicznych i prywatnych. Jej doświadczenie branżowe obejmuje usługi w zakresie pól naftowych, nieruchomości, dostawców usług internetowych, badań biochemicznych, produkcji, gier hazardowych, opieki zdrowotnej oraz profesjonalnych firm usługowych.

Lemanski jest odpowiedzialny za realizację inicjatyw marketingowych firmy i dotarcie do rynku, w tym bloga firmy, FromGregsHead.com i PKF Texas – The Entrepreneur’s Playbook ® thought leader videos. Jako mistrzyni młodych profesjonalistów firmy, zasiada w zespołach przywódczych Houston Young Professionals Endeavor (HYPE) i YP SIG z Leading Edge Alliance.

McLarty i Phillips dołączyli do firmy w 2007 roku, a Lemanski w 2006 roku.

*** Nie wiem.

28 sierpnia 2012 r. PKF Texas został zwycięzcą nagrody Alfreda P. Sloana za doskonałość w dziedzinie elastyczności miejsc pracy szósty rok z rzędu. Wyróżnienie to uznaje PKF Texas za jednego z wiodących praktyków w zakresie elastyczności w miejscu pracy w Houston i w całym kraju.

Firmy są oceniane w rygorystycznym dwustopniowym procesie. Po pierwsze, programy i praktyki w zakresie elastyczności pracodawców są mierzone w odniesieniu do krajowych norm pochodzących z Narodowego Studium Pracodawców Rodzin i Instytutu Pracy (Families and Work Institute’s National Study of Employers). Następnie pracownicy są poufnie badani pod względem dostępu do elastycznych opcji pracy, wsparcia kultury oraz sprawdzonych na poziomie krajowym mierników efektywności pracy.

PKF Texas został wyróżniony podczas lunchu z okazji wręczenia nagrody Houston 26 września 2012 roku. Houston jest jedną z dwudziestu czterech ogólnopolskich społeczności wybranych do udziału w tym wydarzeniu.

###

Juan Rondon, CPA, CCIFP, CFE otrzymał od Stowarzyszenia Certyfikowanych Egzaminatorów Oszustw (ACFE) preferowany na całym świecie certyfikat Certified Fraud Examiner (CFE). Firma Rondon z powodzeniem spełniła wymagania ACFE w zakresie charakteru, doświadczenia i wykształcenia wymagane do uzyskania certyfikatu CFE oraz wykazała się wiedzą w czterech obszarach kluczowych dla zwalczania nadużyć finansowych: oszukańcze transakcje finansowe, kryminologia i etyka, prawne elementy nadużyć oraz prowadzenie dochodzeń w sprawie nadużyć finansowych.

Rondon, menedżer w Rosen Seymour Shapss Martin & Company LLP , posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w rachunkowości publicznej. Specjalizuje się w budownictwie i produkcji i koncentruje się na audycie, rachunkowości i planowaniu podatkowym. Rondon posiada tytuł BS w zakresie rachunkowości z Uniwersytetu w Albany.

###

Walden Behan ogłosił dzisiaj, że Lawrence R. Behan został powołany na stanowisko dyrektora finansowego. Na swoim stanowisku będzie on nadzorował wszystkie operacje finansowe i biznesowe, jak również krytyczne funkcje administracyjne.

Behan wnosi do Walden dwadzieścia lat doświadczenia w zakresie finansów, administracji i działalności operacyjnej na wysokim szczeblu. Wcześniej pracował jako dyrektor administracyjny na Wydziale Psychiatrii UMass Medical School. Behan jest byłym zastępcą komisarza i dyrektorem finansowym w Departamencie Zdrowia Psychicznego Massachusetts. Na początku swojej kariery zawodowej był CFO w Komitecie Usług Radcy Prawnego.

Behan uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii na Northeastern University oraz MBA na Suffolk University.

###

Wipfli LLP (Wipfli) ogłosił 27 sierpnia 2012 r., że Scott Riser, CPA , dołączył do firmy jako partner w zakresie audytu i gwarancji, koncentrujący się na obsłudze firm budowlanych i nieruchomości na Środkowym Zachodzie. Riser wnosi do swojej nowej roli w Wipfli ponad osiemnaście lat doświadczenia w zakresie audytu i poświadczania. Posiada tytuł Bachelor of Business Administration w zakresie rachunkowości, który uzyskał na Uniwersytecie Stanowym Iowa.

Przed dołączeniem do Wipfli, Riser był partnerem i liderem regionalnym dla grup zajmujących się budownictwem i nieruchomościami oraz usługami komercyjnymi w krajowej firmie księgowej. Specjalizował się w pracy z generalnymi i specjalistycznymi firmami wykonawczymi, deweloperami, funduszami inwestycyjnymi oraz REITs. Jego klientami byli zarówno początkujący przedsiębiorcy, jak i firmy międzynarodowe, w tym firmy prywatne i publiczne.