Komunikaty firmowe: Tydzień 26 listopada 2012 r.

Louis Blanchard Accounting Endowment został założony przez Jerry’ego i Lynn Mayfield oraz Fundację Charytatywną Madison, Inc. Louis Blanchard przybył do SAU (wówczas Southern State College) w 1956 roku jako profesor księgowości z wyobrażeniem, że nauczanie było rzeczą tymczasową. W latach 90. przeszedł na emeryturę jako przewodniczący Katedry Rachunkowości z ponad czterdziestoma dwoma latami służby i wpływu na pokolenia studentów rachunkowości.

W 1998 roku Blanchard został uhonorowany nagrodą Arkansas Society of Certified Public Accountants Lifetime Achievement Award i w 1989 roku został Honorowym Profesorem SAU, wśród innych wyróżnień w swojej karierze w SAU.

Mayfield ukończył studia z wyróżnieniem w 1970 r. w SAU z BBA w zakresie rachunkowości i jest uznawany za wybitnego absolwenta. Obecnie jest członkiem Rady Gubernatorów Fundacji SAU. Mayfield przeszedł niedawno na emeryturę jako dyrektor generalny Universal Pegasus, Inc., jednego z największych gazociągów w Stanach Zjednoczonych.

Zapytany o motywację ustanowienia funduszu wieczystego, Mayfield powiedział”, Louis Blanchard był wspaniałym mentorem dla studentów, którzy przybyli na uniwersytet. Zawsze interesował się szkołą i jej studentami. Nie można było znaleźć lepszych ambasadorów niż Louis i Martha Blanchard.”

Społeczeństwo może uzupełnić istniejącą dotację lub ustanowić nową, kontaktując się z Fundacją SAU pod adresem (870) 235-4078 lub bezpłatnym (877) 235-7409 lub odwiedzając stronę internetową www.saufoundation.org.

###

National Association of State Boards of Accountancy (NASBA) ogłosił nowe nominacje i stanowiska w zarządzie na lata 2012-2013.

Gaylen R. Hansen, CPA, z Denver Colorado, przystąpił do stanowiska przewodniczącego na lata 2012-2013. Wcześniej Hansen pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Dyrektorów NASBA, a także przewodniczącego Komitetu Etyki i Komitetu Inicjatyw Strategicznych NASBA. Jest byłym dyrektorem NASBA i byłym członkiem Globalnego Komitetu Strategii NASBA, Komitetu ds. Reakcji Regulacyjnych, Komitetu ds. Relacji z Członkami Zarządu oraz Komitetu Międzynarodowej Konferencji Regulatorów.

Jako partner audytu i dyrektor ds. zapewnienia jakości w Ehrhardt Keefe Steiner & Hottman (EKS&H), jego doświadczenie obejmuje ponad trzydzieści lat i kładzie nacisk na księgowość i raportowanie SEC. Na tych stanowiskach jest odpowiedzialny za formułowanie standardów rachunkowości i polityki technicznej firmy audytorskiej, w tym łączność regulacyjną, inspekcje i wzajemną weryfikację, etykę i niezależność.

Hansen jest byłym przewodniczącym i członkiem zarządu stanu Kolorado ds. księgowości. Oprócz zasiadania w zarządzie NASBA, jest on również członkiem Komitetu Wykonawczego ds. Etyki Zawodowej AICPA oraz Stałej Grupy Doradczej Rady Nadzoru nad Rachunkowością Spółek Publicznych. W 2008 r. był członkiem Komitetu Doradczego ds. Zawodu Biegłego Rewidenta Ministerstwa Skarbu USA.

Ostatnio Hansen został powołany do Konsultacyjnej Grupy Doradczej zarówno międzynarodowych rad audytorskich jak i etycznych Międzynarodowej Federacji Księgowych (IFAC).

Carlos E. Johnson, CPA, EdD , z Oklahoma City, Oklahoma, został wybrany na wiceprzewodniczącego. Johnson jest dyrektorem NASBA i przewodniczącym Komitetu ds. Jednolitego Prawa Rachunkowości NASBA, a także byłym dyrektorem regionalnym z regionu południowo-zachodniego i byłym przewodniczącym Komitetu ds. Stosowności i Efektywności Zarządu Stanu NASBA, Komitetu Wsparcia Legislacyjnego, Komitetu Audytu oraz Grupy Roboczej ds. Jako dziesięcioletni członek Zarządu Księgowości w Oklahomie przez trzy kadencje pełnił funkcję przewodniczącego i dwie kadencje jako wiceprzewodniczący.

Pracował również na różnych stanowiskach w AICPA i Oklahoma Society of Certified Public Accountants. Dr Johnson jest prezesem Carlos E. Johnson, CPA, PLLC, po niedawnym przejściu na emeryturę jako starszy bankowiec inwestycyjny w BOSC, Inc., spółce zależnej BOK Financial Corp.

Douglas W. Skiles, CPA, z McCook, Nebraska, został powołany na stanowisko centralnego dyrektora regionalnego. Skiles, który pełni również funkcję przewodniczącego zarządu Nebraska Board of Public Accountancy, jest udziałowcem McPherron Skiles & Loop, CPAs PC. Oprócz zasiadania w Zarządzie NASBA, Skiles jest również członkiem Komisji Edukacji NASBA. Wnosi do Zarządu obszerne doświadczenie w zakresie opodatkowania osób fizycznych, korporacji, spółek osobowych, LLC, nieruchomości i funduszy powierniczych. Przewodniczył również Komisji Edukacji i Egzaminacyjnej Zarządu Nebraski; Edukacyjnej Komisji Doradczej; oraz pełni funkcję przewodniczącego Komisji Ustawodawczej, która ukończyła gruntowną rewizję ustawy o rachunkowości publicznej w Nebrasce.

Don Aubrey, CPA , dyrektor podatkowy Rebar & Associates w Seattle w Waszyngtonie, został wybrany na dyrektora regionalnego regionu Pacyfiku. Obecnie Aubrey jest przewodniczącym Washington State Board of Accountancy i członkiem NASBA’s Administration and Finance and Relations with Member Boards committees. Aubrey jest aktywnym członkiem i byłym skarbnikiem Washington Society of Certified Public Accountants (WSCPA), zasiadał w zarządzie i był członkiem Komitetu Finansowego przez ponad dziewięć lat.

Nicole Olson-Kasin z Sioux Falls w Południowej Dakocie została wybrana na przewodniczącą Komitetu Dyrektorów Wykonawczych NASBA i łącznikiem z Radą Dyrektorów NASBA na lata 2012-2013. Olson-Kasin przez ostatnie cztery lata służył jako dyrektor wykonawczy Zarządu Księgowości Południowej Dakoty. Przed objęciem stanowiska w Zarządzie, była przedstawicielem programu podatkowego w Departamencie Pracy Południowej Dakoty. Obecnie zasiada w komitetach wykonawczych i komunikacyjnych NASBA.

###

Rosen Seymour Shapss Martin & Company LLP ogłosił, że Steven Reisberg, CPA, CFE , otrzymał od Stowarzyszenia Certyfikowanych Egzaminatorów Oszustw (ACFE) preferowany na całym świecie certyfikat Certified Fraud Examiner (CFE). Reisberg z powodzeniem spełnił wymagania ACFE w zakresie charakteru, doświadczenia i wykształcenia wymagane do uzyskania certyfikatu CFE oraz wykazał się wiedzą w czterech obszarach kluczowych dla zwalczania nadużyć finansowych: oszukańcze transakcje finansowe, kryminologia i etyka, prawne elementy nadużyć oraz prowadzenie dochodzeń w sprawie nadużyć.

Reisberg ma ponad ośmioletnie doświadczenie w rachunkowości publicznej i specjalizuje się w analizach finansowych i audycie dla właścicieli małych przedsiębiorstw i spółek publicznych. Specjalizuje się w doradzaniu właścicielom firm, jak najlepiej usprawnić ich działalność i sprawozdawczość finansową. Reisberg posiada tytuł BS w dziedzinie rachunkowości z Pennsylvania State University.

###

BSA Software Alliance (BSA) ogłosiła, że Oracle Corporation dołączyła do BSA jako globalny członek wspierający rozwój polityki promującej innowacje technologiczne.

“BSA zajmuje się rozwiązywaniem problemów przemysłu oprogramowania, takich jak prawa własności intelektualnej i innowacje technologiczne, które mają duże znaczenie dla Oracle i jej klientów”, powiedział Jason Mahler, wiceprezes ds. rządowych w Oracle. “Cieszymy się, że możemy dołączyć do BSA i cieszymy się na współpracę z innymi firmami członkowskimi w celu ochrony własności intelektualnej, promowania otwartych rynków i wspierania rozwoju chmury obliczeniowej”.

Prezes i dyrektor generalny BSA, Robert Holleyman, powiedział”, pogląd branży Oracle jest ściśle związany z członkostwem w BSA w kluczowych kwestiach dotyczących oprogramowania. Dodanie wiedzy specjalistycznej i przywództwa myślowego firmy Oracle do naszych globalnych programów i inicjatyw rzecznictwa pomoże nam osiągnąć jeszcze więcej w kwestiach priorytetowych”.

###

Grupa SDDCO (SDDCO) , długoletnia firma doradcza i CPA, ogłasza uruchomienie nowej strony internetowej i odpowiada na pytanie “Dlaczego rebrand?”.

Wyszukiwanie przez Google firm księgowych daje nadwyżkę stron internetowych utkniętych w latach 90-tych. Poza nielicznymi dużymi firmami, większość firm CPA nie inwestuje zbyt wiele w swoje marki. Wartość dostarczana, ich zdaniem, jest offline – osobiście. Ale w dzisiejszym cyfrowym świecie, ta wartość musi być starannie opracowana i komunikowana również w Internecie.

Do tej pory SDDCO nie było inne. Ta sześćdziesięcioletnia wyspecjalizowana firma stworzyła swoją pierwszą stronę internetową dziesięć lat temu jako podstawowe narzędzie komunikacji: oto co robimy; oto jak do nas dotrzeć. Od tego czasu, prawie każdy inny aspekt działalności firmy ewoluował. SDDCO uzupełniło podstawowe kompetencje w zakresie księgowości i pracy FinOp energiczną listą usług zgodności z przepisami i rozszerzyło firmę do sześciu podmiotów. Równolegle zwiększyli oni swój talent, technologię i większość procedur wewnętrznych. W rezultacie SDDCO stało się wiodącym pionowym dostawcą rozwiązań dla branży finansowej.

Ich usługi ewoluowały. Ich biznes ewoluował. Ale marka utknęła. Więc SDDCO podjęło to wyzwanie rebrandowe: Czy możemy przekazać światu intensywność naszej firmy?

SDDCO rozpoczęło swoją działalność od znajomości rynku: Świat usług finansowych staje się coraz bardziej złożony. Następnie wcielił swoją wartość w swoje przesłanie: “SDDCO to proste wsparcie.” Następnie, przechodząc na stronę internetową, wzmocnili logo i pozbyli się bałaganu, decydując się na wygląd, który ma przekazać wartości wsparcia i prostoty klienta. Wymiana szerokiej palety odcieni grafitu i starych zdjęć stockowych na masywne szklane wieże zapewniła pewniejszą i bardziej skupioną tożsamość na ich rynku finansowym. Wreszcie, podobnie jak w codziennej pracy, polska była w szczegółach. Zespół programistów spędził miesiące z projektantami stron internetowych w Transfuture, LLC, prasując każdy piksel, aby poprawić wrażenia użytkownika.

“SDDCO było gotowe do przeprojektowania”, powiedział Scott Daniels, partner zarządzający. “Musieliśmy pokazać zakres naszego rozwoju i naszą zdolność do uproszczenia zobowiązań dla naszej bazy klientów. Nasi klienci wiedzą, jaką troską się o nich otaczamy. Zależało nam na tym, by odwiedzający zobaczyli to w sieci”.

Kontakt: Teri Daniels, Business Development Manager/ [e-mail chroniony] / (212) 751-4422

###

SuggsJohnson, LLC, firma CPA i konsulting biznesowy z siedzibą w Anderson, dodała Carey Scott, CPA, jako senior manager do szybko rozwijającego się zespołu podatkowego firmy.

Urodzony w Spartanburgu, w Południowej Karolinie, Scott dołącza do firmy po ponad dekadzie doświadczeń z biurami Ernst & Young w Atlancie i Greenville, gdzie zdobył znaczącą wiedzę specjalistyczną w zakresie kwestii podatkowych mających wpływ na właścicieli, deweloperów i operatorów nieruchomości komercyjnych, mieszkaniowych i przemysłowych. Posiada dyplom licencjata w dziedzinie rachunkowości Uniwersytetu w Alabamie oraz tytuł magistra rachunkowości Uniwersytetu Georgia.