Komunikaty firmowe: Tydzień 26 marca 2012 r.

Stacy Galin dołączyła A.T. LOCKE , dostawca usług księgowych, analiz biznesowych oraz doradztwa finansowego i strategicznego dla rozwijających się i średnich organizacji, jako specjalista ds. księgowości w szybko rozwijającym się zespole firmy. Galin jest absolwentką Winthrop University w 2011 roku, gdzie uzyskała tytuł Bachelor of Science z podwójną koncentracją w rachunkowości i zarządzaniu. Podczas pracy w Winthrop odbyła staż w firmie Duke Energy, służąc w jej grupie ds. finansów jądrowych i ściśle współpracując z analitykami biznesowymi przy opracowywaniu budżetów i zarządzaniu finansami wielu działów. Będzie współpracowała z różnymi klientami A.T. LOCKE z centrali firmy w Greenville.

“Stacy wnosi do A.T. LOCKE silne zdolności organizacyjne i analityczne, wraz z wybitnymi umiejętnościami w zakresie obsługi klienta”, zauważyła Anna Locke, prezes A.T. LOCKE. “Jesteśmy zobowiązani do dostarczania terminowych, dokładnych i istotnych informacji finansowych, wraz z wysoką jakością obsługi i wnikliwością dla każdego klienta. Jestem pewna, że Stacy będzie wspaniałym dodatkiem do naszego zespołu.”

###

Grant Thornton LLP nazwany Doreen Lilly Griffith nowym krajowym partnerem zarządzającym Tax Services z dniem 1 sierpnia 2012 r. Griffith jest obecnie regionalnym partnerem podatkowym firmy w regionie zachodnim i liderem praktyki podatkowej w San Francisco i San Jose. Jako część zespołu National Tax Practice Leadership w kancelarii, odegrała kluczową rolę w ustalaniu strategii podatkowej kancelarii i rozwijaniu talentów do wykonywania zawodu. Przed dołączeniem do Grant Thornton, Griffith był starszym menedżerem w PwC. Griffith posiada tytuł licencjata w dziedzinie księgowości zawodowej uzyskany na Uniwersytecie Technicznym w Luizjanie.

“Pasja Doreen do firmy i służenia potrzebom naszych klientów jest namacalna”, powiedział Stephen Chipman, dyrektor generalny Grant Thornton LLP. “Zapewni ona inspirujące przywództwo, które zabierze nas na jeszcze wyższy poziom w oparciu o nasze znaczące osiągnięcia w zakresie praktyki podatkowej”.

###

Sanders Thaler & Associates, LLP , firma księgowa z siedzibą w Jericho, Nowy Jork, z dodatkowym biurem w Nowym Jorku, ogłosiła, że Elliott Lavietes, CPA , dołączył do firmy jako jej nowy dyrektor podatkowy. Pochodzi on z Citrin Cooperman, LLP na Manhattanie, gdzie był partnerem podatkowym. Lavietes ma ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia podatkowego, specjalizując się w badaniach podatkowych i planowaniu dla wielu branż, w tym rozrywki, nieruchomości i usług osobistych. Lavietes uzyskał tytuł Bachelor of Arts w Queens College oraz MBA na St. John’s University. John’s University. Posiada również zaawansowany stopień naukowy w zakresie podatków z Pace University.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Elliott dołączył do naszej firmy”, powiedział Scott Sanders, partner zarządzający w Sanders Thaler & Associates, LLP. “Ma on bogate doświadczenie podatkowe w wielu różnych obszarach działalności, które nie tylko będą dobrze pasować do naszej firmy, ale także zapewnią doskonałą obsługę wszystkich naszych klientów”.

###

Smith Elliott Kearns & Company, LLC (SEK&Co) ma przyjemność ogłosić, że będzie reprezentowany w 2012 roku w krajowych komitetach PKF North America (PKF NA). PKF NA jest stowarzyszeniem członkowskim składającym się z dziewięćdziesięciu dziewięciu niezależnych firm księgowych i konsultingowych w Ameryce Północnej, które dzielą się zasobami, takimi jak edukacja, obsługa klienta, najlepsze praktyki, marketing i różne zakresy kompetencji.

Scott N. Drake, CPA , członek firmy, jest członkiem Komitetu Sterującego Praktycznej Wspólnoty Instytucji Finansowych. Communities of Practice (COPs) stanowią platformę, dzięki której członkowie PFK NA spotykają się z innymi podmiotami o podobnych zainteresowaniach w celu wymiany istotnych informacji i zasobów związanych z niszą. Drake koncentruje się na świadczeniu specjalistycznych usług dla instytucji finansowych i jest wiodącym członkiem grupy SEK&Co Financial Institution Services Group.

Scot E. Orndorff, CPA , członek firmy, został powołany do Komitetu Rachunkowości i Audytu. Orndorff specjalizuje się w świadczeniu usług na rzecz jednostek samorządu terytorialnego i organizacji non-profit. Specjalizuje się w jednostkowych audytach i audytach programowych federalnych i stanowych beneficjentów dotacji oraz kieruje Grupą Usług Samorządowych SEK&Co. Jest również członkiem Grupy Usług dla Instytucji Finansowych SEK&Co oraz zespołu ds. wzajemnej weryfikacji SEK&Co.

###

Weaver , niezależna firma księgowa z południowego zachodu, ogłosiła awans następujących specjalistów na stanowisko kierownicze wyższego szczebla: Corky Freed , usługi podatkowe i strategiczne dla przedsiębiorstw; Adam McCane , usługi w zakresie ubezpieczeń; Jacob Nethery , usługi w zakresie ubezpieczeń; Neha Patel , usługi doradcze; Delan Paulsen , usługi asekuracyjne; Mostafa Popal , usługi asekuracyjne; oraz George Rendziperis , usługi w zakresie podatków państwowych i lokalnych.

“Cieszymy się, że wszyscy ci cenieni pracownicy są promowani w różnych liniach usługowych i w całej firmie”, powiedział Tommy D. Lawler, partner zarządzający i CEO Weaver. “Każdy z nich konsekwentnie wykazuje się przywództwem i prawdziwym zaangażowaniem w służbę naszym klientom z najwyższą jakością”.

Corky Freed, CPA, w biurze Weaver’s Houston, ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w księgowości publicznej. Jako starszy menedżer w dziedzinie podatków i strategicznych usług biznesowych, Corky koncentruje się na federalnych i stanowych kwestiach podatkowych dla korporacji, spółek osobowych i korporacji z ograniczoną odpowiedzialnością. Obsługuje kilka branż, w tym produkcję i dystrybucję, ropę i gaz, biodiesel i oprogramowanie. Uzyskał tytuł magistra rachunkowości oraz tytuł licencjata w zakresie administracji biznesowej w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie Stanowym Texas.

Adam McCane, CPA, ma ponad ośmioletnie doświadczenie w rachunkowości publicznej i obecnie pracuje w firmie Weaver w Fort Worth. McCane koncentruje się na świadczeniu usług audytorskich, przeglądowych i innych usług atestacyjnych dla publicznych i prywatnych spółek naftowych i gazowych; podmiotów świadczących usługi finansowe, w tym banków, trustów i spółek inwestycyjnych; oraz podmiotów sektora publicznego, takich jak okręgi szkolne i miasta. Uzyskał tytuł Bachelor of Business Administration w zakresie rachunkowości i finansów na Texas Christian University.

Jacob Nethery, CPA, ma ponad dziewięcioletnie doświadczenie w rachunkowości publicznej i pracuje w praktyce usług atestacyjnych w biurze Fort Worth firmy. Koncentruje się na usługach księgowych i audytorskich dla przedsiębiorstw prywatnych, posiadając znaczące doświadczenie w branży produkcyjnej i dystrybucyjnej oraz usługowej. Posiada tytuł Bachelor of Business Administration w zakresie finansów, który uzyskał na Uniwersytecie Teksasu w Arlington.

Neha S. Patel, CPA, CISA, jest starszym kierownikiem ds. usług doradczych w Dallas i posiada ponad ośmioletnie doświadczenie w zakresie rachunkowości publicznej. Zanim dołączyła do Weaver, pracowała w firmie z Wielkiej Czwórki w swojej praktyce usług w zakresie technologii i ryzyka związanego z bezpieczeństwem. Jej doświadczenie koncentruje się na zarządzaniu, ryzyku i zgodności, w tym audytach SSAE 16 (dawniej SAS 70) i ocenach Sarbanes-Oxley (SOX). Patel zarządzała zespołami dostarczającymi rozwiązania zorientowane na IT w różnych branżach. Uzyskała tytuł magistra księgowości zawodowej oraz tytuł licencjata w dziedzinie administracji biznesowej w zakresie rachunkowości, a w mniejszym stopniu w zakresie systemów informacji zarządczej na Uniwersytecie Teksasu w Austin.

Delan Paulsen, CPA, pracuje w praktyce usług atestacyjnych w Dallas i ma ponad czternaście lat doświadczenia w rachunkowości publicznej. Obsługuje klientów z różnych branż, w tym nieruchomości i budownictwa, produkcji i dystrybucji oraz technologii. Posiada dogłębne doświadczenie w audycie i doradztwie w zakresie projektów komercyjnych i mieszkaniowych dla właścicieli/operatorów, zewnętrznych menedżerów i deweloperów. Uzyskał tytuł magistra rachunkowości oraz tytuł licencjata (Bachelor of Science) w zakresie administracji biznesowej na University of Southern California.

Mostafa Popal, CPA, posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie rachunkowości publicznej i jest członkiem praktyki poświadczającej w Dallas. Kładzie nacisk na usługi księgowe i audytorskie, jak również na sprawozdawczość finansową SEC i zgodność z SOX 404. Posiada rozległą wiedzę branżową w sektorach ropy naftowej i gazu ziemnego, produkcji, dystrybucji, handlu detalicznego, telekomunikacji, gier hazardowych, opieki zdrowotnej i non-profit. Uzyskał tytuł licencjata (Bachelor of Science) w zakresie administracji biznesowej na Uniwersytecie Stanowym Montclair.

George W. Rendziperis, JD, jest stanowym i lokalnym specjalistą podatkowym w biurze Weaver’s Austin. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie; sześć lat w dziedzinie podatków stanowych i lokalnych oraz cztery lata w dziedzinie prawa. Doradza klientom w sprawach z zakresu podatków stanowych i lokalnych oraz zapewnia planowanie podatkowe i konsultacje w sprawach wielopaństwowych. Ponadto Rendziperis reprezentuje klientów w sporach dotyczących podatków państwowych, w tym w sprawach związanych z obroną audytową i sporach dotyczących podatków państwowych. Zanim dołączył do Weavera, pracował w Honorowym Sądzie Najwyższym Michigan dla Marilyn Kelly. Uzyskał tytuł Juris Doctorate w Michigan State University College of Law, tytuł Master of Science w dziedzinie finansów w Walsh College oraz tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie nauk ekonomicznych i politycznych koncentrujący się na rachunkowości w Albion College.