Komunikaty firmowe: Tydzień 27 lutego 2012 r.

A.T. LOCKE , dostawca usług księgowych, analiz biznesowych oraz finansowych i strategicznych wytycznych dla rozwijających się i średnich organizacji, dodał Ebony Austin jako asystent administracyjny do szybko rozwijającego się zespołu firmy.

Austin uczęszczał do Benedict College w Kolumbii, w Południowej Karolinie, a następnie przeniósł się do Greenville i ukończył studia w zakresie sądownictwa karnego w Greenville Technical College.

“Zróżnicowane doświadczenie Ebony w zakresie przedsiębiorczości i niezachwiana koncentracja na zaspokajaniu potrzeb klientów przyniosą znaczne korzyści klientom A.T. LOCKE”, zauważyła Anna Locke, prezes A.T. LOCKE. “Jej dotychczasowe obowiązki i doświadczenia dodadzą wartości i wiedzy innym przedsiębiorczym liderom biznesowym i jestem pewna, że będzie ona wspaniałym uzupełnieniem naszego zespołu”.

###

Praktyka w zakresie żywności i napojów firmy świadczącej usługi księgowe i doradcze Baker Tilly Virchow Krause, LLP (Baker Tilly) zaprezentuje “Przełamywanie barier wzrostu przez rozwiązania w zakresie przetwarzania odpadów na energię” na Międzynarodowej Wystawie Technologii Serów (ICTE). Ekspozycja odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia 2012 r. w Milwaukee, Wisconsin. ICTE jest największym na świecie zgromadzeniem poświęconym wyłącznie wielomiliardowemu rynkowi sera i związanych z nim produktów mlecznych.

Mike Fitzpatrick i Joel Laubenstein z Baker Tilly poprowadzą interaktywną dyskusję z ekspertami branżowymi na temat rosnących problemów związanych z gospodarką odpadami w przemyśle serowarskim oraz kreatywnymi rozwiązaniami w zakresie finansowania i inżynierii, aby sprostać wspólnemu wyzwaniu.

“Nasze zaangażowanie w ICTE opiera się na naszej nieustannej koncentracji i wiedzy fachowej w branży spożywczej”, powiedział Brad DeNoyer, partner w praktyce branży spożywczej. “W rzeczywistości, niedawno otrzymaliśmy dotację na stworzenie strategicznego planu wspierania rozwoju i wykorzystania odpadów z rolnictwa i produkcji sera jako surowca dla alternatywnych źródeł energii”.

###

Dyrektor Generalny Neal Spencer z BKD, LLP , ogłosił zamiar odejścia z najwyższego stanowiska w firmie około 1 czerwca. Ma zamiar spędzać więcej czasu z rodziną i realizować inne pasje zawodowe w firmie.

“To był mój najwyższy zaszczyt i przywilej służyć jako dyrektor generalny BKD”, powiedziała Spencer.

Spencer jest prezesem zarządu od 1 czerwca 2007 r. i pozostanie w BKD. Po przeniesieniu swoich obowiązków i odpowiedzialności na nowego CEO, będzie on pomagał w ocenie istniejących możliwości rozwoju i usług oraz w poszukiwaniu nowych możliwości dla firmy. BKD posiada plan sukcesji i dąży do zidentyfikowania następcy Spencera.

“Partner, który wybrał mnie na swojego następcę, będzie miał pasję, by wznieść naszą firmę na wyżyny jeszcze większe, niż sobie wyobrażałem, i będę następnym największym zwolennikiem prezesa”, powiedział Spencer. “Jestem podekscytowany możliwościami na horyzoncie i wiem, że BKD będzie nadal realizować swoją obietnicę niezrównanej obsługi klienta”.

###

Mark S. Carrow, CPA, MST oraz filadelfijski partner zarządzający firmą księgową, podatkową i doradztwa biznesowego Citrin Cooperman omówią kwestie finansowe związane z planowaniem sukcesji przedsiębiorstw w ramach nadchodzącego programu organizowanego przez Izbę Handlową Southern Lehigh i Upper Bucks. “Planowanie dziedziczenia”: Ochrona Twojego biznesu na długi czas”, odbędzie się 7 marca 2012 r. w godzinach 7:00 – 9:00 w DeSales University w Center Valley w Pensylwanii.

Program skoncentruje się na sukcesji biznesowej przywództwa lub własności, w tym na proaktywnych krokach w zakresie planowania sukcesji i wyjścia; elementach fundamentalnych dla udanej sukcesji, fuzji lub przejęcia; maksymalizacji korzyści finansowych z sukcesji; oraz zrozumieniu umów kupna-sprzedaży. Obejmie ono również studium przypadku sukcesji dyrektorów generalnych w QNB (dawniej Quakertown National Bank). Do Carrow dołączą paneliści Edward J. Lentz, Esq., udziałowiec Fitzpatrick, Lentz & amp; Bubba; Tom Bisko, prezes QNB; David Freeman, prezes i dyrektor operacyjny QNB; oraz Gina F.. Rubel, Esq., prezes i dyrektor generalny Furia Rubel Marketing i Public Relations.

Przeczytaj więcej o programie Planowania Dziedziczenia Chamber's Succession Planning.

###

CEO Kris McMasters z CliftonLarsonAllen , ogłosił przyjęcie siedmiu nowych partnerów do firmy.

Travis Chamberlain, CPA, został mianowany partnerem w biurze firmy's Indianapolis. Ma ponad dziesięć lat' doświadczenie w świadczeniu usług wyceny, księgowości kryminalistycznej i modelowania finansowego dla różnych spółek publicznych i prywatnych. Chamberlain przeprowadzał wyceny przedsiębiorstw, wartości niematerialnych i prawnych, instrumentów pochodnych oraz różnych innych instrumentów, w tym papierów wartościowych w złożonych strukturach kapitałowych. Chamberlain jest absolwentem Ball State University z dyplomem z zakresu rachunkowości.

Qasim Collidge, CPA, został partnerem w biurze firmy's Baltimore. Ma ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia w zakresie księgowości publicznej i specjalizuje się w planowaniu i zarządzaniu audytami, doradztwie w zakresie księgowości przejęć, due diligence oraz pomocy w zakresie księgowości cen zakupu dla komercyjnych firm średniej wielkości w branży produkcyjnej, dystrybucyjnej, usługowej i technologicznej. Collidge posiada również bogate doświadczenie w zakresie doradztwa i pomocy księgowej przy tworzeniu systemów kontroli wewnętrznej. Collidge uzyskał tytuł bachelor&apos w dziedzinie rachunkowości od Albright College.

Randie Dial, CPA, została uznana za partnera w biurze firmy's Indianapolis. Przez ostatnie czternaście lat koncentrował się na wycenach przedsiębiorstw, a w szczególności na wycenach do celów sprawozdawczości finansowej. Dial ma również doświadczenie w przeprowadzaniu wycen dla celów podatku od nieruchomości/od darowizn, ESOP i rozwiązywaniu małżeństw. Uzyskał tytuł licencjata i aposa w dziedzinie rachunkowości na Ball State University.

Jennifer Hammond, JD, została nazwana partnerem w firmie's Washington, DC, biuro. Ma ponad trzynaście lat doświadczenia w zakresie księgowości kryminalistycznej Big 4, specjalizując się w reaktywnych, poufnych dochodzeniach i proaktywnych ocenach zarządzania ryzykiem. Hammond jest odpowiedzialny za prowadzenie dochodzeń księgowych związanych z oszustwami, odpadami i nadużyciami w przedsiębiorstwach publicznych i prywatnych, organizacjach non-profit i agencjach rządowych. Hammond otrzymała tytuł bachelor's na Uniwersytecie Baltimore oraz tytuł master's na Uniwersytecie Baltimore School of Business. Ukończyła cum laude University of Baltimore School of Law.

Elliott Leary, CPA, został partnerem w firmie's Washington, DC, biuro. Ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu prestiżowych dochodzeń jako agent specjalny w FBI oraz jako partner KPMG odpowiedzialny za praktykę kryminalistyczną w Waszyngtonie. Leary prowadzi dochodzenia w sprawie oszustw i nieprawidłowości oraz oceny ryzyka dla wiodących korporacji krajowych i międzynarodowych, a także dla podmiotów publicznych i nienastawionych na zysk. Pomagał klientom w zapobieganiu oszustwom i ich powstrzymywaniu poprzez ocenę, opracowywanie i wdrażanie programów i kontroli zapobiegających oszustwom.

Jamey Rappis, JD, został mianowany partnerem w biurze firmy w Milwaukee. Rappis dołączył do firmy w 2007 r. i jest liderem praktyki doradczej w zakresie podatków prywatnych CliftonLarsonAllen. Posiada ponad siedemnastoletnie doświadczenie w zakresie podatku od nieruchomości i darowizn, planowania dziedziczenia majątku i działalności gospodarczej oraz planowania emerytalnego. Rappis prowadzi praktykę doradczą w zakresie podatku prywatnego, wykorzystując swoją wiedzę z zakresu podatków i planowania nieruchomości w całej firmie na rzecz rodzin i osób prywatnych o wysokiej wartości netto. Rappis uzyskał tytuł licencjata od Notre Dame, a jego doktor prawa Juris od Marquette University.

Tim Reynolds, CPA, został mianowany partnerem w biurze St. Joseph w Missouri. Ma ponad osiemnaście lat doświadczenia w branży prywatnej i księgowości publicznej. Specjalizuje się w usługach podatkowych dla korporacji, spółek osobowych i osób fizycznych o wysokiej wartości netto, z naciskiem na przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej i dystrybucji hurtowej. Reynolds posiada również bogate doświadczenie w zakresie zgodności z przepisami federalnymi i stanowymi w zakresie podatku dochodowego, usług księgowych/obsługi w zakresie podatku dochodowego oraz niepewnej sytuacji podatkowej. Reynolds uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie w Toledo.

###

GBQ Holdings LLC z dumą ogłasza, że Matthew E. Stamp, JD, LLM, jest teraz partnerem. Stamp dołączył do firmy w 2007 roku i posiada ponad czternastoletnią praktykę w zakresie podatków państwowych i lokalnych, obsługując klientów z branży produkcyjnej, kontraktowej, detalicznej, finansowej i usługowej. Stamp ma duże doświadczenie w zarządzaniu państwowymi i lokalnymi zagadnieniami podatkowymi, przeprowadzaniu badań technicznych w zakresie podatków oraz pomaganiu klientom w analizie transakcji i kontrowersjach podatkowych i audytach. Jego praktyka koncentruje się przede wszystkim na wielopaństwowych podatkach od sprzedaży/użytkowania, podatkach dochodowych i franczyzowych, ulgach podatkowych i możliwościach rozwoju gospodarczego. Stamp ma również doświadczenie w doradztwie w zakresie komunalnego podatku dochodowego oraz podatku od nieruchomości i majątku osobistego.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani, że Matt dołącza do grona naszych partnerów. Matt wnosi do naszych klientów umiejętności, które większość lokalnych firm CPA może tylko mieć nadzieję dostarczyć. Nasza firma i nasi klienci są lepiej obsługiwani, ponieważ Matt jest w naszym zespole”, powiedział Mark LaPlace, dyrektor ds. usług podatkowych.

Stamp uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości od University of Mount Union, a jego JD i LLM w dziedzinie opodatkowania od Capital University Law School. Stamp jest również członkiem Sekcji Podatkowej Stowarzyszenia Prawników Stanu Ohio i Columbus.

###

Certyfikowana publiczna firma księgowa Katz, Sapper & Miller LLP została uznana za jedno z Najlepszych Miejsc Pracy w Indianie siódmego roku z rzędu. Firma jest jedną z zaledwie dwóch firm, które znalazły się na liście Najlepszych Miejsc Pracy w Indianie przez wszystkie siedem lat istnienia programu.

Program Best Places to Work in Indiana (Najlepsze Miejsca Pracy w Indianie) został opracowany w celu identyfikacji, uznania i uhonorowania najlepszych miejsc pracy w Indianie – tych, które przynoszą korzyści gospodarce stanu, jego pracownikom i przedsiębiorstwom. Firmy z całego stanu przystąpiły do dwuczęściowego procesu mającego na celu wyłonienie Najlepszych Miejsc Pracy w Indianie na rok 2012. Pierwsza część składała się z oceny polityki, praktyk i danych demograficznych każdej z nominowanych firm w zakresie miejsc pracy. Druga część składała się z ankiety pracowniczej, której celem było zmierzenie doświadczenia pracowników.

“Jesteśmy najbardziej dumni z tego wyróżnienia, ponieważ pochodzi ono od naszych pracowników; duża część punktacji opiera się na opiniach pracowników i komentarzach z ankiety”, powiedział David Resnick, partner zarządzający Katz, Sapper & Miller. “Jesteśmy oddani naszym pracownikom i dbamy o ich rozwój zawodowy i indywidualny. To naprawdę nasi ludzie przyczyniają się do naszego sukcesu”.

Ostateczne rankingi najlepszych firm Hoosier zostaną ogłoszone 3 maja podczas Best Places to Work in Indiana Awards Dinner 2012. Program nagród jest projektem Indiana Chamber of Commerce, BizVoice®, Inside INdiana Business, the Society for Human Resource Management (SHRM) – IN State Council, the Indiana Economic Development Corporation oraz Best Companies Group.

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) , firma księgowa i konsultingowa w południowo-wschodniej części kraju, dodała Lisę McClain i Lee Ann Payne do swojego biura w Knoxville.

McClain dołączył do firmy jako pracownik działu audytu. Ostatnio ukończyła East Tennessee State University z tytułem magistra rachunkowości, a także University of Tennessee w Knoxville z tytułem licencjata. Ostatnio McClain świętuje ukończenie wszystkich czterech części egzaminu CPA.

Payne dołączył do firmy jako pracownik działu usług księgowych. Zanim dołączyła do LBMC, przez blisko osiemnaście lat świadczyła niezależne usługi doradcze. Jest absolwentką University of Tennessee w Knoxville z tytułem licencjata w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem.

###

Lattimore Black Morgan & Cain ogłosił odsłonięcie LBMCWorks , pakietu usług biznesowych dla małych firm. LBMCWorks opiera się na codziennych usługach księgowych – takich jak rachunki do zapłaty/wpływu, uzgodnienia bankowe i sprawozdania finansowe – świadczonych przez pracowników LBMC i wspieranych przez Intacct®, oprogramowanie do księgowości i zarządzania finansami w chmurze. Klienci mogą dodać inne usługi LBMC, takie jak wsparcie techniczne i outsourcing kadrowo-płacowy, aby stworzyć rozwiązanie z jednego źródła spełniające podstawowe potrzeby biznesowe.

“Właściciele małych firm stoją w obliczu wielu wyzwań i mają ograniczone zasoby, aby sprostać tym potrzebom”, mówi Mike Cain, współzałożyciel i współzarządzający LBMC. “Dzięki outsourcingowi wielu codziennych spraw, właściciele firm mogą skupić się na prowadzeniu i rozwijaniu swojej działalności”.

LBMCWorks został ogłoszony w Nashville Business Journal Entrepreneur Panel Series. LBMC jest współorganizatorem cyklu, w ramach którego odbywają się panele dyskusyjne na interesujące dla przedsiębiorców i zleceniodawców firm wschodzących i rozwijających się.

“Jako uznana firma świadcząca usługi księgowe i biznesowe oraz, co ważniejsze, jako przedsiębiorcy, LBMC jest w wyjątkowej sytuacji, aby zaoferować nie tylko to, czego potrzebuje dziś mały biznes, ale także możemy nadal zaspokajać jego potrzeby w miarę rozwoju. Możemy nawet pomóc im w realizacji strategii wyjścia, gdy ten czas nadejdzie”, powiedział Cain, laureat nagrody NEXT 2011 Entrepreneurial Partner.

###

Cindy Harper z Lattimore Black Morgan & Cain otrzymała prestiżową nagrodę Bill King Award od United Way of Williamson County. Harper jest partnerem podatkowym w biurze firmy w Nashville i liderem w zakresie praktyki zarządzania majątkiem.

Nagroda Billa Kinga przyznawana jest tym osobom, które wykazują zaangażowanie na rzecz United Way, czego przykładem jest jeden z długoletnich partnerów i przyjaciół United Way, William B. King. “Wolontariusze odgrywają znaczącą rolę w pracy United Way, a Cindy zebrała nasze wojska tutaj w LBMC i wspiera ponad trzynaście lat udanych kampanii”, powiedział Mike Cain, współzałożyciel i współzarządzający LBMC. “Zapewnia ona niestrudzone i niezachwiane wsparcie oraz zaangażowanie, aby pomóc uczynić naszą społeczność lepszym miejscem dla wszystkich”.

Harper pełni obecnie funkcję skarbnika w komitecie ds. długoterminowej odbudowy hrabstwa Williamson, który pomaga ofiarom powodzi z maja 2010 roku. Jest aktywnym członkiem Patricia Hart Society i właśnie została wybrana do jego zarządu. Zasiadała w zarządzie United Way jako przewodnicząca i przewodnicząca kampanii i jest emerytowanym członkiem zarządu.

###

Jennifer Ehmke , profesjonalistka z branży oprogramowania z dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy w kanale partnerów z branży księgowości jako sprzedawca, konsultant i menedżer, dołączyła Tamlin Software Developers, Inc . jako menedżer operacyjny firmy, stanowisko stworzone właśnie dla niej. Ogłoszenie zostało dokonane przez dyrektora generalnego Tamlin, Lindę Bryan.

W swojej roli, Ehmke będzie kierowała przyszłym rozwojem produktu Tamlin’s Manufacturing Conductor™, dodatku do AccountMate. Będzie ona tworzyć sposoby na przyspieszenie czasu reakcji, definiować procesy w celu zaspokojenia przewidywanych potrzeb i inicjować proaktywną komunikację z klientami i partnerami w kanale AccountMate dla resellerów.

“Musimy się upewnić, że jesteśmy podchwyceni, aby poradzić sobie z przyszłymi interesami, które pojawią się w drzwiach w 2012 roku i później”, powiedział Bryan. “Jennifer jest ogromnym atutem Tamlin ze względu na jej doświadczenie w pracy z partnerami handlowymi, jak również na to, jak wnieść swój kapitał intelektualny bezpośrednio z powrotem do naszych klientów”.