Komunikaty firmowe: Tydzień 27 maja 2013 r.

American Institute of CPAs (AICPA) uhonorował Johna J. Connorsa, JD, doktora, CPA , prezesa Tax Educators’ Network, nagrodą Sidney Kess Award for Excellence in Continuing Education na 2013 r. na konferencji na temat strategii podatkowych dla osób o wysokim dochodzie w Las Vegas. Nagroda została wręczona przez Julie Welch, która jest członkiem komitetu planowania konferencji.

Nagroda, ustanowiona w 2010 r. na cześć Kess, znanego w całym kraju eksperta podatkowego, jest wyrazem uznania dla poszczególnych CPA, które wniosły znaczący i wybitny wkład w planowanie podatkowe i finansowe i których usługi publiczne stanowią przykład wartości i etyki zawodu CPA.

«Utalentowany nauczyciel, praca Johna w klasie pomogła rozwinąć jego uczniów w przyszłych liderów naszego zawodu», powiedział Kess, który był przewodniczącym konferencji na temat strategii podatkowych dla osób wysoko wykwalifikowanych w 2013 roku. «To samo zaangażowanie i oddanie jest widoczne w jego prezentacjach na konferencjach i warsztatach w całym kraju, które umożliwiają uczestniczącym w nich osobom lepszą obsługę swoich klientów».

Profesor John Connors poświęcił swoją karierę służbie w tym zawodzie jako CPA, adwokat i nauczyciel. Wcześniej pracował na wydziale podatków na University of Wisconsin’s School of Business w Milwaukee. Wydaje również biuletyn podatkowy poświęcony wyłącznie praktykom, zatytułowany «Miesięczna aktualizacja podatkowa», a także często występuje na warsztatach i konferencjach w całym kraju.

Znany autor, Connors napisał ostatnio dwie książki opublikowane przez AICPA, The 2013 Cumulative Tax Guide and Depreciation, Amoritization and Property Transfers: Kwestie i strategie.

Wcześniej został wybrany na Wybitnego Lidera Dyskusji dla New York Society of CPAs Foundation for Accounting Education.

Connors otrzymał dyplom z rachunkowości na Uniwersytecie La Salle w Filadelfii oraz dyplom z prawa na Uniwersytecie Notre Dame. Uzyskał tytuł magistra prawa podatkowego na University of Miami Law School.

Tylko jedna osoba może otrzymać tę nagrodę w danym roku, a osoba ta musi być CPA. Nominacje są zgłaszane przez Komitet Sterujący ds. Strategii Podatkowych dla Konferencji Indywidualnych Wysokiego Dochodu i przyjmowane od 31 maja do 31 stycznia. Komitet określa odbiorcę nagrody.

###

Barnes Dennig , piąta co do wielkości firma księgowa w Cincinnati, ma zaszczyt poinformować o zatrudnieniu Betsy Wecker jako nowego koordynatora ds. komunikacji marketingowej oraz o awansie Patricka Frambesta na stanowisko senior managera i szefa zespołu Not-for-Profit (NFP).

Przed rozpoczęciem pracy w Barnes Dennig, Wecker miała doświadczenie zarówno w sektorze marketingowym, jak i finansowym, co dawało jej wyjątkową perspektywę w obu dziedzinach. Jednak czuje, że jej największym osiągnięciem jest blog w lokalnym stylu, Folk & Feather . Wecker uzyskała tytuł licencjata w 2010 roku w Centre College, gdzie dwukrotnie ukończyła ekonomię finansową i hiszpański.

Frambest rozpoczął swoją karierę zawodową w Barnes Dennig w 2005 roku jako członek zespołu NFP. Po trzech latach pracy z klientami budowlanymi Barnesa Denniga, powrócił do świata NFP, gdzie czuje, że jego mocne strony są najbardziej zaangażowane. Frambest uzyskał tytuł licencjata na Ohio University w 2005 roku, MBA na Xavier University w 2008 roku, a CPA w 2010 roku.

###

Baruch College gościł 17 maja na przyjęciu, aby wyrazić uznanie dla badań i osiągnięć Barucha Eugene’a M. Langa, młodszego wykładowcy wydziału naukowego , przeszłego i obecnego.

Eugene Lang, prezes fundacji, i Lauren McGrail, zastępca dyrektora fundacji, byli pod ręką, aby spotkać się z prezesem Mitchelem B. Wallersteinem, wydziałem Barucha, i administratorami.

Stypendia Fundacji Langa są przyznawane co roku w sposób konkurencyjny młodszym członkom wydziałów, aby wesprzeć ich badania naukowe i kreatywne projekty oraz umożliwić im wniesienie znaczącego wkładu w rozwój ich dyscyplin naukowych. Od czasu rozpoczęcia programu w 1998 roku, ponad stu młodych członków Barucha otrzymało wsparcie w postaci funduszy na badania naukowe i publikacje (podróże, pomoc naukowa, inne wydatki związane z badaniami i publikacjami).

Lang Fellows 2013-2014 są :

  • Cristina Balboa, doktorantka, adiunkt w dziedzinie spraw publicznych
  • Sean Crocket, doktorat, adiunkt w dziedzinie ekonomii
  • Catherine Good, doktorantka, asystentka profesora psychologii
  • Edyta Greer, doktorantka, adiunkt w dziedzinie chemii obliczeniowej
  • Mahima Hada, doktorant, adiunkt w dziedzinie marketingu
  • Sean O’Toole, doktor, asystent profesora angielskiego

Przyjęcie obejmowało prezentacje badawcze byłych pracowników naukowych Lang Fellows Robin Root, PhD, profesora nadzwyczajnego w Katedrze Socjologii i Antropologii (Lang Fellow w latach 2006-2007 i 2008-2009); dr Weilei (Stone) Shi, adiunkta zarządzania w Zicklin School of Business (Lang Fellow w latach 2011-2012); oraz Chester Zarnoch, adiunkt nauk środowiskowych w Katedrze Nauk Przyrodniczych, Weissman School of Arts and Sciences (Lang Fellow w latach 2009-2010).

###

Citrin Cooperman , firma doradcza w zakresie księgowości, podatków i biznesu w Filadelfii, z dumą ogłasza, że David A. Anderson, CPA, CFE oraz dyrektor Grupy Usług Wyceny i Usług Kryminalistycznych firmy, uzyskał tytuł Certyfikowanego Biegłego Rewidenta (CVA) od Krajowego Stowarzyszenia Certyfikowanych Rzeczoznawców Majątkowych (NACVA).

NACVA wspiera użytkowników usług w zakresie wyceny aktywów biznesowych i niematerialnych oraz kryminalistycznych usług finansowych, w tym ustalania szkód wszelkiego rodzaju oraz wykrywania i zapobiegania nadużyciom finansowym, poprzez szkolenia i certyfikację specjalistów finansowych w tych dziedzinach. Akredytacje CVA pozwalają księgowym na wykonywanie wycen przedsiębiorstw jako usługi zarówno dla społeczności konsultantów, jak i użytkowników ich usług. Poprzez ukończenie szkoleń NACVA i rygorystyczne testy, Anderson jest w stanie dodatkowo wykazać swoje kwalifikacje w zakresie świadczenia kompetentnych i profesjonalnie wykonanych usług wyceny.

Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w księgowości publicznej i doradztwie, jak również obsłudze na poziomie CFO i COO w firmach prywatnych i publicznych, Anderson specjalizuje się w wycenach przedsiębiorstw, upadłości, reorganizacji i wsparciu sądowym, w tym w postępowaniach handlowych i małżeńskich. Regularnie świadczy usługi w zakresie wykrywania i powstrzymywania nadużyć finansowych, planowania awaryjnego i katastrof, księgowości kryminalistycznej oraz bezpieczeństwa systemów informatycznych. Anderson ma duże doświadczenie doradcze w pomaganiu firmom w maksymalnym wykorzystaniu zalet komputerów i technologii informatycznych.

Anderson uzyskał tytuł MBA w zakresie planowania strategicznego na University of Pennsylvania’s Wharton School, MSE w zakresie inżynierii systemów na University of Pennsylvania oraz BBA w zakresie rachunkowości na Millsaps College. Jest on regularnym uczestnikiem wyceny i księgowości kryminalistycznej zorientowanej na księgowość wpisów na blogu Legal Intelligencer .

###

Brian Paulson , właściciel CSI Accounting Services , ogłosił, że on i jego firma zostali uhonorowani na ceremonii wręczenia nagród Professional Association of Small Business Accountants (PASBA) 15 maja w Palm Springs w Kalifornii. Paulson był jednym z zaledwie pięciu wyróżnionych specjalistów w dziedzinie małych przedsiębiorstw. Paulson otrzymał prestiżowe wyróżnienie Accounting Firm & Accountant of the Year w kategorii dużych firm.

Zdobywcy nagród są nominowani przez swoich kolegów z PASBA. Następnie zarząd dokonuje przeglądu nominacji w celu wyłonienia zwycięzców w trzech kategoriach firm – małych, średnich i dużych. Zdobywcy nagród reprezentują najlepszych z najlepszych właścicieli małych firm, to znaczy tych, którzy wykazali się wybitnym przywództwem w zawodzie księgowego i są zaangażowani w dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby zapewnić rozwój całego zawodu.

###

Jon M. Huntsman School of Business , Utah State University (USU) studenci i oficerowie klubu księgowego Beta Alpha Psi (BAP) niedawno udali się do Konkursu Najlepszych Praktyk Deloitte i zajęli pierwsze miejsce w dwóch obszarach, które oceniały ich zdolność do bycia innowacyjnym i pomysłowym.

BAP to międzynarodowe stowarzyszenie honorowe, które stara się wypełnić lukę pomiędzy studentami a księgowymi. Każdego roku kapituły BAP zlokalizowane wśród uniwersytetów w całym kraju mają okazję zaprezentować projekty, które opracowały w ciągu roku, a które pomagają studentom księgowości rozwijać umiejętności zawodowe i służyć społeczności. W konkursie brały udział zespoły z Brigham Young University, University of Utah, University of Denver i innych szkół z sześciu innych stanów w regionie Rocky Mountain.

W tym roku każdy klub miał opracować projekt lub praktykę w jednym lub kilku z trzech obszarów lub kategorii zwanych «innowacja», «wyobraźnia» i «inspiracja». Każdy z klubów prezentował się sędziom i innym kapitułom na spotkaniach regionalnych BAP w całym kraju.

USU rywalizowało w dwóch kategoriach, wyobraźni i innowacyjności, i zdobyło pierwsze miejsce w obu obszarach. Zwycięstwo to pozwoli klubowi Huntsman na rywalizację krajową w Anaheim w Kalifornii tego lata.

«To jest dla nas satysfakcjonujące, ponieważ jednym z czterech obszarów, które Szkoła Biznesu Huntsman podkreśla, jest przedsiębiorcze myślenie», powiedziała Bonnie Villarreal, doradca BAP i dyrektor programu Master of Accounting. «Chcemy, aby nasi uczniowie szukali innowacyjnych rozwiązań i właśnie to zrobili.»

W kategorii wyobraźni konieczne były rozdziały, aby pomóc uczniom doskonalić umiejętności komunikacji pisemnej w sposób kreatywny. Aby sprostać temu wyzwaniu, klub zorganizował warsztaty, które pomogły uczniom nie tylko napisać listy motywacyjne, ale również dostosować je do różnych firm i możliwości pracy.

Projekt innowacyjny obejmował rozwój umiejętności miękkich, które nie były związane z rekrutacją. Aby pomóc uczniom nauczyć się prezentować wiedzę techniczną nietechnicznej publiczności, członkowie BAP przeprowadzili warsztaty w ciągu dwóch wieczorów, aby pomóc lokalnym harcerzom zdobyć odznakę za zarządzanie osobiste. W warsztatach wzięło udział ponad dziewięćdziesięciu harcerzy.

«Rachunkowość jest powszechnie określana jako język biznesu. Terminologia ta może sprawiać wrażenie języka obcego dla osób nie prowadzących księgowości. Wyjaśnienie zarządzania pieniędzmi na poziomie harcerstwa pomogło studentom księgowości w przezwyciężeniu bariery językowej, wprowadzając jednocześnie harcerzy w ewentualne kariery w zawodzie finansowym», powiedział Villarreal.

###

Illinois CPA Society zachęca swoich młodych profesjonalnych członków do «Bądź nieustraszony». Potrzeba dużo odwagi by wyróżnić się z tłumu, a Illinois CPA Society zapewnia młodym członkom CPA wiedzę, umiejętności i pewność siebie by odnieść sukces w wysoce złożonym i konkurencyjnym zawodzie.

Utalentowane, młode CPA odkryją szereg możliwości podczas Konferencji Przywództwa Młodych Profesjonalistów w piątek, 31 maja. Prowadzona od 8:00 rano do południa w The Metropolitan Club, Willis Tower (233 Wacker Drive, Chicago, IL 60606), uczestnicy dowiedzą się, jak najlepiej budować zaufanie, którego potrzebują, aby rozwijać swoją karierę.

Prezentacja «The keynote presentation», «Show Your Ink», wygłoszona przez Todda Dewetta, prezesa TVA Inc. i profesora zarządzania na Wright State University w Dayton, Ohio, pozwoli młodym CPA odkryć ich własny autentyczny styl przywództwa.

Dodatkowe interaktywne sesje zawierają strategie radzenia sobie z kwestiami etycznymi, radzenia sobie z nowymi oczekiwaniami kierownictwa po awansie oraz równoważenia pracy z osobistym czasem i relacjami. Konferencja zapewnia również zabawne, interaktywne środowisko, w którym młodzi profesjonaliści łatwo nawiązują kontakty i nawiązują ważne kontakty z rówieśnikami.

«Konferencja Przywództwa Młodych Profesjonalistów to niepowtarzalna i wyjątkowa okazja. Żadne inne wydarzenie nie jest tak skoncentrowane na dostarczeniu młodym członkom CPA podstawowych wartości przywódczych, jak również narzędzi, które pozwolą im być nieustraszonymi, zdobyć nowe umiejętności, zbudować profesjonalną sieć i przejąć odpowiedzialność za ich karierę», powiedział tymczasowy prezes Illinois CPA Society, CFO Todd Shapiro. «Społeczeństwo jest dumne, że może zaoferować programowanie, takie jak to wydarzenie, które zwiększa umiejętności przywódcze następnej generacji księgowych».

Liczba miejsc siedzących na Illinois CPA Society’s Young Professionals Leadership Conference jest ograniczona. Odwiedź www.icpas.org lub zadzwoń (800) 993-0393 aby się zarejestrować. Dynamiczna, półdniowa konferencja wynosi $55 dla członków i $75 dla nie-członków (zawiera śniadanie). Uczestnicy otrzymają cztery godziny kredytu CPE, w tym jedną godzinę etyki.

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) , jedna z największych południowo-wschodnich firm księgowych i konsultingowych, dodała Sarah Jerman w swoim biurze w Brentwood (Nashville).

Jerman, dołączył do firmy księgowej na stanowisku starszego księgowego w dziale księgowości wewnętrznej. Będzie pracować z firmami i osobami fizycznymi w Pionie Usług Wspólnych. Jerman przychodzi do LBMC po tym, jak przez ostatnie sześć lat był «mamą w domu». Posiada ośmioletnie doświadczenie w zakresie księgowości w Kirkland’s Inc. i wnosi do LBMC ogromną wydajność i umiejętności organizacyjne, które będą kluczowe dla jej nowej roli. Pochodząca z Townsend w stanie Tennessee, Sarah zdobyła tytuł magistra administracji biznesowej i licencjat z rachunkowości na Uniwersytecie w Tennessee – Martin.

###

National Association of State Boards of Accountancy (NASBA) mianowało Louise Dratler Haberman wiceprzewodniczącą ds. informacji i badań. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora ds. informacji i badań NASBA. Haberman pracuje w biurze NASBA w Nowym Jorku.

W swojej roli Haberman jest odpowiedzialny za kierowanie inicjatywami informacyjnymi i badawczymi NASBA, opracowywanie rocznego i regionalnego programu konferencji NASBA, redagowanie wieloletniego miesięcznego biuletynu «State Board Report» NASBA oraz łączność z wieloma komitetami NASBA, w tym z Uniform Accountancy Act Committee, Regulatory Response Committee, International Qualifications Appraisal Board oraz Committee on Relations with Member Boards.

Długoletnia kariera Habermana w NASBA rozpoczęła się od pracy jako niezależna redaktorka «State Board Report», który do dziś lubi pisać. Oprócz pracy przy opracowywaniu programów dla corocznych i regionalnych spotkań NASBA, Haberman jest ceniona za kierowanie pracami mającymi na celu zaplanowanie pierwszej Konferencji Stałego Kształcenia Zawodowego NASBA, Konferencji Radcy Prawnego Zarządu Państwowego oraz Konferencji Etycznej.

«Jako członek personelu NASBA o najdłuższym stażu pracy, Louise reprezentuje NASBA w niektórych z naszych najważniejszych komitetów i procesów, w tym w Response Regulacyjnym, Uniform Accountancy Act oraz w kontaktach z Komitetem Relacji z Członkami Zarządu», powiedział prezes i CEO NASBA Ken Bishop. «Ponadto, jest odpowiedzialna za prowadzenie naszego biura w Nowym Jorku. Jej wkład w NASBA jest ogromny i cieszymy się na jej dalsze zaangażowanie i przywództwo przez kolejne lata».

Przed dołączeniem do grona pracowników NASBA, Haberman był redaktorem czasopisma New Accountant , publikacji skupiającej się na zagadnieniach istotnych dla studentów rozpoczynających karierę w dziedzinie rachunkowości.

Haberman posiada tytuł licencjata Brooklyn College oraz tytuł magistra dziennikarstwa Boston University’s School of Public Communications.

###

Tanner LLC powołał Dana Griffiths’a na stanowisko dyrektora ds. planowania strategicznego dla praktyki rozwiązań przywódczych firmy.

Wcześniej Griffiths był partnerem założycielem Proficio Services Group, firmy specjalizującej się w rozwiązywaniu strategii i wyzwań procesowych dla przedsiębiorstw. Jest CPA i absolwentem Akademii Przywództwa AICPA. W 2011 roku został uznany przez AICPA za wyróżniającego się CPA w biznesie i zarządzaniu oraz reprezentuje stan Utah jako członek jego rady zarządzającej.