Komunikaty firmowe: Tydzień 29 października 2012 r.

BDO USA, LLP ogłosiło rozszerzenie swojej praktyki w Filadelfii poprzez dodanie ponad 100 partnerów i pracowników z Asher & Company, Ltd. . Założona w 1938 r. firma Asher stale plasuje się w czołówce firm w Filadelfii i jest postrzegana jako jedna z wiodących firm obsługujących sektor nieruchomości i budownictwa publicznego. Firma, która sprowadza dziesięciu partnerów do BDO, obsługuje również klientów z branży produkcyjnej i dystrybucyjnej, usług profesjonalnych i non-profit. Połączenie firm BDO i Asher, które zwiększa liczbę pracowników BDO w Filadelfii do 176, wchodzi w życie 1 listopada.

“Chcę powitać wszystkich partnerów i pracowników Asher w BDO. W połączeniu z naszym ostatnim dodatkiem Argy, Wiltse & Robinson w większym regionie Waszyngtonu, jest to mocny dowód na naszą rosnącą obecność w regionie atlantyckim”, powiedział Wayne Berson, CEO-elekt BDO USA.

“Kultura przedsiębiorczości Asher’a jest naturalną cechą charakterystyczną dla BDO, a głęboko zakorzenione zaangażowanie społeczne i relacje biznesowe będą dla naszej firmy dużą korzyścią. Szerokie doświadczenie Asher w sektorze mieszkalnictwa publicznego jest istotnym uzupełnieniem naszej ugruntowanej praktyki w branży nieruchomości”.

Joseph Beach , który posiada dwudziestoośmioletnie doświadczenie w dziedzinie rachunkowości i od 2005 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego Asher, będzie pełnił funkcję lidera linii biznesowej w zakresie ubezpieczeń w połączonej filadelfijskiej praktyce. William Burns , który posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie rachunkowości, będzie pełnił funkcję lidera linii biznesowej ds. podatkowych w połączonej praktyce.

###

Elliott Davis, LLC ma przyjemność poinformować o dodaniu Akcjonariusza Billa Quattlebauma i Senior Managera Russella Quattlebauma do swojego biura w Kolumbii. Założony w 1925 roku w Greenville, w Południowej Karolinie, Elliott Davis ma biura w całym stanie, a także w Północnej Karolinie, Wirginii, Gruzji. Quattlebaums dołącza do firmy, obchodząc dwudziestolecie istnienia na rynku w Kolumbii.

Bill Quattlebaum, posiadający ponad trzydziestoletnie doświadczenie, będzie świadczył usługi podatkowe na rzecz osób fizycznych o wysokich dochodach i ściśle powiązanych przedsiębiorstw. Jego syn, Russell Quattlebaum, będzie świadczył usługi ubezpieczeniowe dla klientów z różnych branż.

“Bill i Russell to znakomite uzupełnienie naszego zespołu z Kolumbii i mają duże doświadczenie w obsłudze różnych klientów w regionie Midlands”, powiedział Rick Davis, udziałowiec zarządzający Elliott Davis. “Poszerzenie naszej puli talentów poprzez zatrudnienie boczne pomaga nam wspierać dalszy rozwój, jednocześnie utrzymując wysoki poziom usług”.

Ze względu na stały wzrost, Elliott Davis odnowił ostatnio i rozszerzył swoją obecność w Bank of America Plaza w centrum Kolumbii. Firma wynajęła dodatkową powierzchnię i wkrótce zajmie 25.000 stóp kwadratowych budynku.

###

Grant Thornton LLP mianował dwóch nowych partnerów i pięciu dyrektorów zarządzających w rejonie Nowego Jorku. W całej firmie Grant Thornton przyjął dwudziestu siedmiu nowych partnerów i dyrektorów oraz awansował trzydziestu czterech specjalistów na stanowisko dyrektora zarządzającego.

Partnerzy

Darlene Huff jest z Grantem Thorntonem od pięciu lat i ma siedzibę w biurze firmy w Edison, New Jersey. Ma bogate doświadczenie w obsłudze zarówno publicznych, jak i prywatnych firm średniej wielkości i nadal będzie koncentrować się na branży technologicznej. Ukończyła z wyróżnieniem Politechnikę na Filipinach z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości.

Steven Recor dołączył do Granta Thorntona dziesięć lat temu i ma siedzibę w Nowym Jorku

.

Biuro w centrum miasta. Specjalizuje się w obsłudze złożonych spółek inwestycyjnych, w tym funduszy private equity i hedgingowych, zarejestrowanych doradców inwestycyjnych oraz spółek publicznych. Niedawno stał się częścią grupy Northeast National Professional Practice Directors (NPPD), skupiającej się na usługach finansowych. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości uzyskany na The City University of New York, Baruch College.

Dyrektorzy zarządzający

Claudia Alonso pracuje w Grant Thornton od sześciu lat i ma siedzibę w biurze firmy w Nowym Jorku w Midtown. Specjalizuje się w obsłudze spółek publicznych z branży handlowej i mediów. Obecnie przeprowadza rotację w grupie NPPD. Uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie księgowości w Leonard N. Stern School of Business na Uniwersytecie Nowojorskim.

Helen Bachman jest jedenastoletnim weteranem firmy i ma siedzibę w biurze w Melville w Nowym Jorku. Bachman koncentruje się na sprawach międzynarodowych w National Professional Standards Group. Uzyskała tytuł magistra administracji biznesowej w dziedzinie rachunkowości na Columbia University Graduate School of Business.

Dean Beddow pracuje w firmie od siedmiu lat i ma siedzibę w Edison, New Jersey, w biurze. Członek zespołu ds. przeglądu jakości praktyki w firmie, ukończył Rider University w Lawrenceville, New Jersey, z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości.

Justin Burchett dołączył do Granta Thorntona w 2008 roku i ma siedzibę w biurze w Nowym Jorku w Midtown. Jest członkiem praktyki Forensic and Valuation Service i jest przede wszystkim odpowiedzialny za analizę i wycenę instrumentów finansowych dla klientów doradczych i audytorskich Grant Thornton. Burchett jest członkiem zespołu branżowego ds. usług finansowych oraz grupy roboczej ds. wyceny złożonych instrumentów finansowych, a także kieruje Grupą ds. wyceny aktywów finansowych (Securities Asset Pricing Group). Zanim dołączył do Grant Thornton, był analitykiem ds. wykupu strukturyzowanych kredytowych papierów wartościowych i instrumentów pochodnych. Posiada tytuł doktora nauk politycznych i magistra ekonomii Uniwersytetu Stanforda oraz tytuł licencjata Pomona College.

Paul Klein pracuje w Grant Thornton od prawie dwunastu lat i ma siedzibę w biurze firmy w Nowym Jorku w Midtown. Firma Klein posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w doradztwie w wielu dziedzinach, w tym w zakresie zarządzania ryzykiem, technologii informatycznych, projektowania procesów biznesowych, audytu wewnętrznego i zarządzania projektami. Współpracuje z wieloma klientami z sektorów non-profit i szkolnictwa wyższego. Uzyskał tytuł magistra administracji biznesowej na Rutgers University oraz tytuł licencjata na Drew University w Madison, New Jersey, gdzie ukończył magna cum laude.

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) z dumą ogłasza, że został wpisany na listę 2012 National Best Places to Work przez Accounting Today . Jedna z zaledwie ośmiu firm wybranych w kategorii dużych przedsiębiorstw (ponad 250 pracowników), LBMC została wyróżniona, uznana i uhonorowana jako jedno z najlepszych miejsc pracy w branży księgowej.

Firmy księgowe z całego kraju przystąpiły do dwuczęściowego procesu badania w celu określenia najlepszych firm księgowych do pracy. Pierwsza część polegała na ocenie polityki, praktyk, filozofii, systemów i danych demograficznych każdej z nominowanych firm. Druga część składała się z ankiety pracowniczej, której celem było zmierzenie doświadczenia pracowników. Łączne wyniki zdeterminowały najlepsze firmy i ostateczny ranking. Grupa Najlepszych Miejsc Pracy zarządzała ogólnym procesem rejestracji, ankiety i analizy oraz określiła ostateczne rankingi.

“Wybór jednego z najlepszych miejsc pracy w kraju to ekscytująca wiadomość dla LBMC, które pracowało pilnie nad rozwojem unikalnej kultury”, powiedziała Jessica Utley, dyrektor ds. zasobów ludzkich LBMC. “W ciągu ostatnich kilku lat firma rozwinęła wiele nowych inicjatyw, ale to właśnie postawa, współczucie i poświęcenie, które ludzie wnoszą każdego dnia, mają największy wpływ na to, by LBMC było jednym z najlepszych miejsc w kraju”.

LBMC szczyci się tym, że jest organizacją “słuchającą”, chętną do słuchania, co pracownicy mają do powiedzenia na temat tego, jak doskonalić firmę, co obejmuje również bycie zatrudnionym w niej. Pomysły takie jak biznes casual, sezonowe harmonogramy flex, zakupiony POT, zniżki na członkostwo w siłowni, tematyczne imprezy kwartalne, dni sportowe, Grupa Młodych Profesjonalistów, program trenerski i inicjatywy kobiet są wynikiem słuchania pracowników firmy. Takie programy, jak te, a także uznanie przez samą nagrodę Best Place to Work, pomagają LBMC w rekrutacji i utrzymaniu wysoce utalentowanych pracowników.

“Ciężko pracujemy i ciężko gramy”, mówi dyrektor operacyjny LBMC John Litchfield. “Mamy zestaw podstawowych wartości, które są naszą kotwicą, dzięki czemu mieliśmy szczęście przyciągnąć najbardziej utalentowanych ludzi z branży. Wszyscy w LBMC rozumieją, że jest to dla naszej firmy ogromne osiągnięcie branżowe, ale wiedzą również, że przynależność do LBMC daje im możliwość przejęcia kontroli nad swoją przyszłością – chcemy, aby wzrosła”.

Ceremonia wręczenia nagród, sponsorowana przez ADP, odbędzie się podczas Accounting Today ‘s 3rd Annual Growth & Profitability Summit, October 28-30, w Boca Raton Resort & Club w Boca Raton na Florydzie. Firmy tworzące listę zostaną również opublikowane w grudniowym wydaniu Accounting Today .

*** Nie wiem.

LBMC poinformowało również, że Lindsey Smith i Rachel Jones, CPA , zostały dodane do jego biura w Brentwood (Nashville).

Smith dołączył do firmy jako pracownik Departamentu Usług Podatkowych (stanowych i lokalnych). Wcześniej przez trzy lata pracowała w Departamencie Podatkowym w Tennessee, a przez sześć lat była koordynatorem ds. marketingu w firmie TRICOR. Pochodząca z Nashville, Smith jest absolwentką Middle Tennessee State University z dyplomami z zakresu marketingu i rachunkowości.

Jones dołączył do firmy jako pracownik działu usług podatkowych. Wcześniej pracowała w Crowe Horwath LLP jako pracownik federalnego działu podatkowego, gdzie specjalizowała się w obsłudze klientów z branży produkcyjnej, budowlanej i rolniczej. Pochodząca z Chattanoogi, Jones jest absolwentką University of Tennessee, gdzie uzyskała tytuł licencjata i magistra rachunkowości.

*** Nie wiem.

LBMC z dumą ogłasza wybór założyciela i współzarządzającego firmą Davida Morgana do Rady Dyrektorów w Nashville. Został powołany na trzyletnią kadencję w Zarządzie i będzie zasiadał w Komitecie Finansowym.

Morgan, CPA i PFS, posiada szerokie doświadczenie w zakresie rachunkowości, audytu i podatków. Oprócz pracy w firmach rodzinnych, kieruje również praktyką Biura Rodzinnego firmy, gdzie pracuje z osobami o wysokim statusie majątkowym i grupami rodzinnymi. Usługi świadczone na rzecz tych osób obejmują indywidualne planowanie finansowe, planowanie nieruchomości, planowanie emerytalne, doradztwo w zakresie ubezpieczeń oraz doradztwo inwestycyjne.

###

Jamie Hopkins, JD , dołączył do wydziału w The American College jako adiunkt podatkowy. The American College jest głównym pedagogiem profesjonalistów w dziedzinie usług finansowych.

Na swoim nowym stanowisku Hopkins będzie odpowiedzialny za opracowywanie programów związanych z nową nominacją uczelni do RICP (Retirement Income Certified Professional). Program RICP zapewnia doradcom finansowym najbardziej aktualną i zaawansowaną wiedzę na temat dochodów na emeryturze. Wiedza ta pomaga profesjonalistom opracowywać plany dla klientów, które prowadzą do dożywotnich strumieni dochodu i bezpieczeństwa finansowego podczas ich “złotych lat”. Hopkins będzie również odpowiedzialny za prowadzenie różnych kursów w Szkole Solomona S. Huebnera.

###

Fundacja Sax Macy Fromm (SMF) przedstawiła szpitalowi dziecięcemu St. Joseph’s Children’s Hospital w St. Joseph’s Regional Medical Center w Paterson, New Jersey, czek na 42,700 dolarów po wylaniu wsparcia podczas inauguracyjnej zbiórki funduszy 4 Miler w Garret Mountain. Wrześniowe wydarzenie przyciągnęło ponad 200 biegaczy i pieszych, a wiele lokalnych firm przekazało hojne datki.

Fundacja SMF z Clifton w New Jersey pochłonęła wszystkie wydatki związane z 4 Milerami, aby przekazać 100 procent wpływów bezpośrednio na Oddział Hematologii/Onkologii Dziecięcej w Szpitalu Dziecięcym św. Joseph’s Children’s Hospital. Oddział ten zapewnia rodzinną opiekę nad dziećmi z chorobami nowotworowymi i poważnymi zaburzeniami krwi. Prywatne środki finansowe są jedynym źródłem dodatkowych usług pozamedycznych dla tego oddziału. Darowizny pomagają wspierać usługi opieki nad dziećmi dla pacjentów, w tym różne terapie, takie jak zajęcia typu “wish”, rozrywka (Wii, muzyka, wideo) oraz zachęty do leczenia.

###

Winer+Bevilacqua, Inc. (W+B) , firma CPA w Akron, Ohio, powitała niedawno trzech nowych pracowników w swoim zespole podatkowym i księgowym. Brian Liddle, Kimberly Williams oraz Jennifer Schumacher , z których każda wnosi do zespołu wieloletnie doświadczenie w różnych branżach i na różnych stanowiskach, pomagając tym samym uczynić doświadczenia klientów o wiele bardziej wartościowymi.

Liddle, starszy księgowy podatkowy, dokonuje aktualizacji finansowych klientów, indywidualnych deklaracji 1040, planowania i prognoz podatkowych, odpisów klientów i badań podatkowych. Przygotowuje i wypełnia również różne formularze podatkowe związane z działalnością gospodarczą, w tym 1065, 1120 i 1120S. Liddle posiada tytuł Bachelor of Science in Accounting Uniwersytetu w Akron, a także tytuł Master of Business Administration Uniwersytetu Stanowego Youngstown.

Williams, starszy księgowy podatkowy, przygotowuje zeznania podatkowe osób fizycznych i prawnych oraz dokonuje odpisów dla klientów. Zajmuje się również planowaniem podatkowym i badaniami podatkowymi dla klientów oraz chętnie współpracuje z nimi, pomagając im w rozwiązywaniu problemów i osiąganiu ich celów. Od 2007 roku jest doradcą QuickBooks ProAdvisor. Williams uzyskał tytuł Bachelor of Science in Accounting na Uniwersytecie w Akron.

Schumacher, starszy księgowy podatkowy, współpracuje z zespołem specjalistów podatkowych firmy, aby na bieżąco informować klientów o nowych przepisach podatkowych i innych powiązanych kwestiach podatkowych. Do W+B dołączyła po dziesięciu latach pracy dla klientów z branży motoryzacyjnej. Wniesie do kancelarii bogate doświadczenie oraz niezwykłą umiejętność wnikania i analizowania złożonych zagadnień podatkowych. Posiada tytuł Bachelor of Science in Accounting Uniwersytetu w Akron i obecnie dąży do uzyskania certyfikatu QuickBooks ProAdvisor.

###