Komunikaty firmowe: Tydzień 30 stycznia 2012 r.

Blue & Co, LLC została uznana za jedno z najlepszych miejsc pracy w Kentucky 2012. Program nagród został stworzony w 2005 roku i jest projektem Kentucky Chamber of Commerce, Kentucky Society for Human Resource Management (KYSHRM) oraz Best Companies Group.Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Kentucky 2012 składa się z 65 firm.

Aby móc wziąć udział w programie, przedsiębiorstwa muszą spełnić następujące wymagania kwalifikacyjne:

  • Zatrudnić co najmniej dwudziestu pięciu pracowników w Kentucky
  • Być przedsiębiorstwem lub podmiotem publicznym o charakterze niezarobkowym lub nienastawionym na zysk
  • Być przedsiębiorstwem publicznym lub prywatnym
  • Posiadać zakład w stanie Kentucky
  • Musi być w biznesie co najmniej rok.

Firmy z całego stanu weszły w dwuczęściowy proces. Pierwsza z nich była warta 25 procent całkowitej oceny i polegała na ocenie polityki, praktyk i danych demograficznych każdej z nominowanych firm. Druga część procesu, warta 75 procent oceny, polegała na przeprowadzeniu ankiety pracowniczej w celu zmierzenia doświadczenia pracowników.Blue & Co., LLC zostanie wyróżniona i uhonorowana na 8. dorocznej kolacji nagród Best Places to Work w Kentucky w dniu 19 kwietnia 2012 r. w hotelu Galt House w Louisville. Ostateczne rankingi zostaną ogłoszone podczas imprezy.

###

Cherry, Bekaert & Holland, LLP (CB&H) ogłosiła, że Todd Batchelor, CPA , dołączyła do firmy jako partner. Ma on ponad siedemnaście lat doświadczenia i będzie pomagał i doradzał klientom we wszystkich fazach rachunkowości i sprawozdawczości finansowej.

“CB&H jest dumne, że Todd dołączył do nas jako partner w ramach Grupy Usług Finansowych”, powiedział Cid Hickman, Lider Branżowy Grupy Usług Finansowych w CB&H. “Jego bogate doświadczenie w branży usług finansowych, a w szczególności koncentracja na instytucjach finansowych, będzie nieocenionym atutem naszej firmy”.

Batchelor uzyskał tytuł Bachelor of Science in Accounting na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Wilmington, a tytuł magistra rachunkowości na Appalachian State University w Boone w Północnej Karolinie.

###

Księgowość i doradztwo biznesowe firmy Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) , ogłosiła dodanie kilku pracowników do swojego biura w Nashville:

Catherine W. Blyth e dołączyła do firmy jako członek personelu w grupie usług biegłych rewidentów. Ukończyła studia summa cum laude na Uniwersytecie w Kentucky z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości i administracji/finansowania.

Mark Burnette, CPA, CRP, CISA, dołączył do firmy jako dyrektor, usługi związane z ryzykiem. Burnette ma ponad 16 lat doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa informacji i zarządzania ryzykiem, a także bogate doświadczenie w branży opieki zdrowotnej. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie księgowości uzyskany w Carson-Newman College oraz tytuł magistra księgowości uzyskany na Uniwersytecie w Tennessee. Oprócz pracy w LBMC, Burnette jest adiunktem w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie Belmont, gdzie pełni również funkcję doradcy ds. rachunkowości.

Michelle L. Ebel, CPA, dołączyła do firmy jako księgowa kadrowa do grupy usług audytorskich. Ebel jest absolwentką Middle Tennessee State University z tytułem Bachelor of Business Administration in Accounting. Odbyła staże w Betts & Rubio, PLLC oraz Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC).

Linda-Gail Y. Hough dołączyła do firmy jako członek personelu w grupie usług biegłych rewidentów. Zanim dołączyła do LBMC, była z firmą Skyline Exhibitor Source. Hough jest absolwentką Belmont University z tytułem licencjata administracji biznesowej i magistra księgowości.

###

Publiczna firma księgowa z Lewis, Hooper & Dick, LLC ogłosiła dodanie Sarah J. Bartel, CPA , do swojego profesjonalnego personelu. W swojej roli księgowego personelu, Bartel będzie świadczyć usługi w zakresie rozliczeń podatkowych i audytu dla klientów firmy w wielu branżach. Posiada również certyfikat QuickBooks ProAdvisor.

“Jesteśmy podekscytowani, że mamy Sarę w naszym zespole”, powiedział Gary Schlappe, CPA, członek zarządu/właściciel Lewis, Hooper & Dick, LLC. “Bogactwo wiedzy i doświadczenia Sary w branży jest dla firmy ogromnym atutem i przyniesie naszym klientom ogromne korzyści”.

Bartel ukończył Fort Hays State University w 2005 roku, uzyskując tytuł Bachelor of Business Administration w dziedzinie rachunkowości. W 2002 roku uzyskała również tytuł Associate of Arts w Dodge City Community College.

###

Public accounting and advisory firm of Louis T. Roth & Co. ogłosiła dodanie Jessica Biddle i Christopher Nuttle do swojego profesjonalnego personelu jako pracowników księgowych.

Biddle ukończył Northern Kentucky University z tytułem magistra administracji biznesowej i doktoratem Jurisa z University’s Salmon P. Chase College of Law. Uzyskała również tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie w Transylwanii. Biddle jest członkiem Kentucky Bar Association.

Nuttle rozpoczął swoją karierę księgową w 2009 roku. Uzyskał tytuł Bachelor of Science in Business na Murray State University.

“Zarówno Christopher, jak i Jessica wnoszą do firmy świeże, entuzjastyczne podejście”, powiedział Barry Christensen, prezes Louis T. Roth & Co. “Nasza firma cieszy się na pozytywny wkład, jaki będzie wnosić w rozwój kariery zawodowej”.

###

Smith Elliott Kearns & Company, LLC (SEK&Co) ogłosił, że Peter O. McDonald, CPA, i Jessica L. Mihalov, CPA, zostali ostatnio awansowani z przełożonego na kierownika w firmie.

Peter O. McDonald został awansowany z przełożonego na kierownika. McDonald uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie handlu z wyróżnieniem w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie Ottawskim w Kanadzie. Dołączył do SEK&Co w 2000 roku i współpracuje z małymi firmami i klientami indywidualnymi firmy, świadcząc usługi księgowe, konsultingowe i podatkowe. McDonald ma swoją siedzibę w Hagerstown w stanie Maryland, gdzie pracuje jako członek Komitetu Usług Księgowych firmy. Jest aktywnym pracownikiem we wszystkich czterech biurach SEK&Co.

Jessica L. Mihalov została awansowana z przełożonego na kierownika. Mihalov ukończył cum laude od

Shippensburg University z magistrem zarządzania przedsiębiorstwem i licencjatem w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem z główną księgowością. Dołączyła do SEK&Co w 2006 roku i obsługuje klientów audytu w biurze w Carlisle w Pensylwanii.