Komunikaty firmowe: Tydzień 5 listopada 2012 r.

Abalos & Associates, PLLC , firma CPA, która niedawno połączyła się z REDW i Miller, Allen & Co, P.C. w celu utworzenia jednej z największych firm świadczących usługi finansowe na południowym zachodzie, ogłosiła, że Patricia von Kolen, CPA , dołączyła do firmy jako starszy księgowy podatkowy. Na tym stanowisku będzie ona odpowiedzialna za sporządzanie indywidualnych i drobnych deklaracji podatkowych. Przed dołączeniem do firmy von Kolen pracował zarówno na stanowiskach księgowych w sektorze publicznym, jak i branżowym. Na nowe stanowisko wnosi ponad ośmioletnie doświadczenie w branży księgowej oraz sześcioletnie doświadczenie w dziedzinie podatków. Von Kolen uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości oraz tytuł magistra w dziedzinie podatków na Uniwersytecie Stanowym w Arizonie.

###

Elliott Davis, PLLC , firma świadcząca usługi księgowe, podatkowe i konsultingowe na południowym wschodzie, ogłosiła dodanie Thiru Govender , akcjonariusza, oraz Erin Liu , starszego księgowego, do praktyki usług międzynarodowych firmy. Obaj specjaliści mają siedzibę w Charlotte w Północnej Karolinie.

CPA z siedemnastoletnim doświadczeniem w zakresie rachunkowości publicznej, Govender świadczy usługi asekuracyjne zarówno dla firm prywatnych, jak i SEC składających sprawozdania, koncentrując się na przedsiębiorstwach międzynarodowych. Doradza klientom w zakresie międzynarodowej rachunkowości i zgodności z przepisami w wielu różnych sektorach przemysłu, w tym w sektorze produkcji i dystrybucji, technologii i handlu detalicznego. Govender posiada również duże doświadczenie w koordynowaniu zagranicznych audytów ustawowych, jak również w przeprowadzaniu procedur US GAAP i SOX 404 za granicą. Posiada dyplom MBA i BBA z zakresu rachunkowości Uniwersytetu St. Bonaventure.

Liu będzie świadczyć usługi podatkowe dla klientów z różnych branż, koncentrując się na przestrzeganiu krajowych przepisów podatkowych i międzynarodowym doradztwie podatkowym. Zna biegle zarówno chiński mandaryński jak i angielski. Przed dołączeniem do Elliott Davis, Liu była starszym pracownikiem podatkowym w firmie księgowej Wielkiej Czwórki w Nowym Jorku. Posiada tytuł magistra księgowości Uniwersytetu Floryda i BBA z Business College of Beijing.

###

Hartman Leito & Bolt, LLP (HLB) , firma świadcząca kompleksowe usługi księgowe i doradcze, ma zaszczyt ogłosić Alana Nelsona jako dyrektora ds. wsparcia procesowego i usług kryminalistycznych. Na tym nowo utworzonym stanowisku Nelson będzie kierował usługami wsparcia procesowego HLB, księgowością kryminalistyczną i dochodzeniową oraz technologicznymi usługami kryminalistycznymi. Siedziba Nelsona znajduje się w biurze HLB w Dallas.

Przed mianowaniem na stanowisko dyrektora w HLB Nelson pracował jako starszy menedżer w firmie Weaver, gdzie świadczył usługi kryminalistyczne dla firm prawniczych i ich klientów. Przed Weaverem Nelson był udziałowcem w Brown & Nelson, P.C., gdzie kierował usługami z zakresu księgowości śledczej, takimi jak między innymi dochodzenia wewnętrzne i zewnętrzne, oszustwa w służbie zdrowia oraz analizy transakcji.

Nelson uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości na Western Michigan University i jest dyplomowanym księgowym w Teksasie. Ponadto posiada certyfikat z zakresu kryminalistyki finansowej.

###

The Los Angeles, California, CPA firm z Kellogg & Andelson (K-A) przejęła wieloletnią firmę CPA z Herfordt Shelton Mertens & Couch (Herfordt i in.) w Kansas City. Nowa firma to Walters McCann Fanska, LLC.

Walters McCann Fanska korzysta z doświadczeń Chucka McCann, byłego partnera zarządzającego Mayera Hoffmana McCann, właściciela K-A Jima Waltersa, prezesa zarządu K-A Christiana Payne’a oraz partnerów w Los Angeles i San Diego. Janet Fanska, która pracuje z Herfordtem i in. od ponad trzydziestu lat, pozostanie w nowej firmie.

McCann i Fanska będą nadzorować firmę i wykonywać usługi CPA z biura Mission, Kansas. Firma utrzyma biuro Herfordt et al. Independence, Missouri, i doda do tego ekspertyzę jako partner, Otto Mertens, CPA, przejdzie na emeryturę w 2013 roku.

Firma oferuje usługi w zakresie doradztwa podatkowego, księgowego i audytu, ogólnego doradztwa biznesowego, planowania finansowego, planowania podatkowego w zakresie nieruchomości, wyceny przedsiębiorstw oraz inne usługi zazwyczaj świadczone na rzecz ściśle powiązanych przedsiębiorstw.

###

KPMG LLP , firma audytorska, podatkowa i doradcza, ogłosiła, że Cathy Mauer i Dan Prager ponownie dołączyli do firmy.

Cathy Mauer powróciła na stanowisko dyrektora w praktyce Międzynarodowych Usług Wykonawczych (IES). Z siedzibą w Chicago, będzie pełniła funkcję kierownika jednostki biznesowej IES na rynkach metra w Chicago i Wisconsin. Przed dołączeniem do KPMG Mauer pracowała jako partner IES w innej firmie z Wielkiej Czwórki oraz jako główny księgowy i podatkowy w Quiznos. Na początku swojej kariery pracowała w Newmont Mining Corporation i była partnerem podatkowym w praktyce IES firmy KPMG. Mauer uzyskała tytuł BS w dziedzinie administracji biznesowej na Uniwersytecie Valparaiso w Indianie oraz tytuł doktora i magistra prawa Jurisa w dziedzinie podatków na Uniwersytecie Sturm College of Law w Denver.

Dan Prager powrócił na stanowisko dyrektora zarządzającego w praktyce podatków federalnych. Z siedzibą w Los Angeles, będzie się koncentrował na obsłudze klientów Alternatywnych Funduszy Inwestycyjnych na Zachodzie. Przed powrotem do KPMG, Prager pełnił funkcję szefa działu corporate finance w TelfĂłlnicy CR, zintegrowanego operatora telekomunikacyjnego w Czechach. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. podatkowych i skarbowych w Ares Management LLC. Wcześniej Prager pracował na kilku stanowiskach w KPMG, w tym jako dyrektor w dziale podatków od fuzji i przejęć. Prager posiada tytuł BS w dziedzinie stosunków międzynarodowych oraz tytuł Master of Business in Taxation Uniwersytetu Południowej Kalifornii.

###

Public accounting and advisory firm of Louis T. Roth & Co. ma przyjemność poinformować o dodaniu Michaela Bakera i Patricka McMurraya.

Baker dołącza do firmy jako księgowy personelu. Na nowym stanowisku będzie świadczył kompleksowe usługi księgowe i doradcze na rzecz klientów firmy. Baker wcześniej przez sześć lat pracował jako analityk aktuarialny w Mercer. Ukończył Bellarmine University z tytułem licencjata w dziedzinie administracji biznesowej.

Jako kierownik biura wykonawczego, McMurray jest odpowiedzialny za bieżącą działalność firmy. W szczególności jest on zaangażowany w ustalanie polityki firmy, rozwiązywanie problemów i codzienne podejmowanie decyzji. Ponadto, McMurray jest odpowiedzialny za zarządzanie księgowością firmy, listami płac i aktami osobowymi. Zanim dołączył do firmy, był dyrektorem ds. usług administracyjnych i księgowości w The Dream Factory. McMurray otrzymał tytuł Master of Business Administration na Uniwersytecie Stanowym Georgia. Ponadto, uzyskał stopień licencjata w dziedzinie księgowości na Uniwersytecie Illinois.

###

Cecelia Garber z Marcum LLP została uhonorowana nagrodą Key Partners Award w uznaniu jej przywództwa jako jednego z wiodących CPA w Południowej Florydzie. Garber jest partnerem odpowiedzialnym za region Florydy dla Marcum, krajowej firmy księgowej i doradczej. Nagroda została wręczona przez South Florida Business Journal i Linq Financial.

Nagrody Key Partners Awards przyznawane są najlepszym prawnikom i księgowym z Południowej Florydy, w oparciu o sukcesy odniesione w ciągu ostatnich dwunastu do osiemnastu miesięcy. Zgodnie ze stroną internetową Business Journal , laureaci udowodnili, poprzez reputację i wyniki, że są najlepsi w swojej dziedzinie, zapewniając najwyższą jakość usług dla swoich klientów, a jednocześnie wykazując najwyższy poziom profesjonalizmu i etyki».

Garber jest specjalistą w zakresie rachunkowości sądowej i partnerem w dziale usług doradczych Marcum LLP. Reprezentuje zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych w związku z planowaniem i przestrzeganiem przepisów dotyczących podatku dochodowego, sporządzaniem sprawozdań finansowych, ogólną księgowością i audytem, usługami doradztwa w zakresie zarządzania oraz reprezentowaniem IRS. Świadczy również usługi wsparcia procesowego w zakresie prawa upadłościowego, kryminalistycznego, podatku dochodowego oraz prawa rodzinnego. Certyfikowana w zakresie wyceny przedsiębiorstw i kryminalistycznych analiz finansowych, Garber często służy jako ekspert w systemach sądowych na terenie Południowej Florydy.

«Cecelia Garber jest czołowym profesjonalistą i wysoko postawionym liderem regionalnym w naszej firmie. Jesteśmy niezwykle dumni z jej osiągnięć i przekazujemy jej nasze najbardziej entuzjastyczne gratulacje», powiedział Jeffrey M. Weiner, partner zarządzający.

###

Prezes i CEO Michigan Association of Certified Public Accountants (MACPA) Peggy Dzierzawski, CAE , będzie jednym z laureatów Walsh College Jeffery W. Barry Award for Educational Excellence and Community Service . Nagroda zostanie wręczona podczas dorocznej kolacji Leadership Awards Walsh College w sobotę, 10 listopada.

Ta najbardziej prestiżowa nagroda, nazwana na cześć wieloletniego prezesa Walsh College Jeffery’ego W. Barry’ego, trafia do osób, które w swoim zawodzie wykazują się przywództwem i zaangażowaniem na rzecz społeczności poprzez działania filantropijne.

Dzierzawski rozpoczął swoją karierę w MACPA w 1974 r. i pracował w każdym dziale do 1992 r., kiedy to został mianowany zastępcą dyrektora wykonawczego. W 1997 roku została prezesem organizacji. Jako prezes miała wiele osiągnięć, m.in. współpracowała z gubernatorem Snyderem, który jest CPA, pomagając w kształtowaniu inicjatyw regulacyjnych i legislacyjnych mających wpływ na ten zawód, tworząc partnerstwa non profit dla wolontariuszy CPA, reorganizując strukturę zarządzania i organizacji MACPA, dokonując przeglądu statutu rachunkowości publicznej Michigan oraz pracując nad uchwaleniem przepisów dotyczących mobilności certyfikowanych księgowych.

«Jesteśmy tak dumni z Peggy Dzierzawski», powiedziała Judith Trepeck, CPA, CGMA, dyrektor operacyjny MACPA. «Zobowiązała się do współpracy z MACPA przez prawie cztery dekady i z przyjemnością widzę, że cała jej ciężka praca została nagrodzona».

Przewodniczący zarządu MACPA Randy Paschke pochwalił zdolności przywódcze Dzierzawskiego.

«Peggy rozumie, jak ważne jest budowanie relacji zarówno z liderami biznesowymi, jak i społecznymi, i jest tak wspaniałym rzecznikiem zawodu CPA i organizacji», powiedział Paschke.

W okresie sprawowania przez Dzierzawskiego funkcji prezesa i dyrektora generalnego, MACPA i jej członkowie współpracowali z wieloma organizacjami społecznymi. Należą do nich między innymi Towarzystwo Pomocy Księgowym, dla którego członkowie MACPA przygotowują zeznania podatkowe dla rodzin o niskich dochodach. Od ośmiu lat stowarzyszenie przyczynia się do wysiłków mających na celu pomoc w znalezieniu lekarstwa na raka piersi poprzez swój udział w Komen Detroit Race for the Cure. Stowarzyszenie jest również zdecydowanym zwolennikiem wysiłków na rzecz poprawy znajomości zagadnień finansowych zarówno wśród młodzieży, jak i osób starszych. Grupa zadaniowa MACPA Financial Literacy Task Force współpracowała z Hospice of Michigan nad stworzeniem broszury dla rodzin, którą można by wykorzystać podczas planowania końca życia dla bliskich.

Dzierzawski, który przed objęciem funkcji prezesa MACPA otrzymał prestiżową nominację Certified Association Executive (CAE) od American Society of Association Executives, został w 2006 roku wprowadzony do Hall of Fame of the Michigan Society of Association Executives (MSAE), gdzie był dotychczasowym prezesem i otrzymał inauguracyjną Nagrodę Lidera Strategicznego Stowarzyszenia.

Uczęszczała do Oakland University i Institute for Organization Management w Notre Dame, w stanie Indiana. Została wymieniona jako jedna z najbardziej wpływowych kobiet przez Crain’s Detroit Business i jako Corp! magazyn Top Michigan Business Woman.

###

Partnerzy firmy CPA Sisterson & Co. LLP wybrali Bradleya P. Łuska Partnera Zarządzającego z dniem 1 stycznia 2013 roku. Następcą prawnym Łuska zostanie William E. Troup , który jest partnerem zarządzającym od 1997 roku. Troup ogłosił zbliżające się przejście na emeryturę w firmie, ale do tego czasu będzie nadal pełnił funkcję partnera Assurance Services.

Łusk dołączył do Sisterson w 1991 roku, po sześciu latach spędzonych w krajowej firmie CPA. Świadczy usługi księgowe i audytorskie dla prywatnych, średnich klientów z różnych branż. Obecnie Łusk jest liderem w niedochodowym sektorze Sisterson, który był znaczącym obszarem rozwoju firmy w ciągu ostatnich dwóch dekad. Ponadto pełni funkcję współprzewodniczącego działu produkcji i dystrybucji firmy Sisterson. Do jego obowiązków należy również prowadzenie programu kontroli jakości, kształcenie ustawiczne i rekrutacja pracowników. Łusk posiada licencję CPA w Pensylwanii i Zachodniej Wirginii. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie administracji biznesowej i księgowości na Uniwersytecie Zachodniej Wirginii.

###

Wipfli LLP (Wipfli) ogłosił, że rozszerzył swoją praktykę w zakresie wyceny przedsiębiorstw, postępowań sądowych i usług wsparcia transakcji o Terry Hoover, CPA , jako dyrektor.

Hoover wnosi do Wipfli ponad dwadzieścia siedem lat doświadczenia w zakresie inicjowania transakcji i usług pośrednictwa, struktury transakcji, negocjacji transakcji, sourcingu finansowego, doradztwa w zakresie wyceny oraz usług wsparcia procesowego. Przed dołączeniem do Wipfli, Hoover pracował jako dyrektor w Praktyce Wspierania Wyceny i Postępowań Sądowych w Baker Tilly Virchow Krause. Hoover posiada tytuł Master of Science in Taxation Uniwersytetu Wisconsin-Milwaukee oraz Bachelor of Business Administration w zakresie rachunkowości Uniwersytetu Wisconsin-Eau Claire.