Komunikaty firmowe: Tydzień 5 sierpnia 2013 r.

Jeśli twoja firma ma wiadomości, którymi chciałbyś się podzielić, wyślij swoje ogłoszenie na adres [e-mail protected] .

###

Nowojorska firma księgowa z Berdon LLP ogłosiła swoje członkostwo w międzynarodowym sojuszu firm księgowych znanym jako TIAG® (Międzynarodowa Grupa Księgowych) . Dzięki temu strategicznemu posunięciu, Berdon LLP dołącza do sojuszu ponad 110 niezależnych firm księgowych z całego świata i uzyskuje niezrównany dostęp do siostrzanego sojuszu niezależnych firm prawniczych TIAG, TAGLaw®.

Ostatnio TIAG zaangażował najlepszego konsultanta branżowego Allana D. Koltina, prezesa Koltin Consulting Group , do pomocy w rozszerzeniu członkostwa w Ameryce Północnej o szereg najlepszych 100 firm amerykańskich. TIAG prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma z tych firm, a członkostwo Berdon’a stanowi istotny kamień milowy w tym projekcie ekspansji.

Przedstawiciele Berdon LLP wezmą udział w nadchodzącej międzynarodowej konferencji TAG Alliances International w Monachium, Niemcy, 21-24 października. Na konferencji Berdon LLP zostanie oficjalnie przedstawiony członkom TIAG i TAGLaw z całego świata.

###

Center for Audit Quality (CAQ) wydało następujące oświadczenie dyrektora wykonawczego Cindy Fornelli popierające potwierdzenie Senatu Mary Jo White, Michaela Piwowara oraz Kara Stein dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC):

:-

“CAQ i zawód biegłego rewidenta spółki publicznej gratulują Mary Jo White przyjęcia na pięcioletnią kadencję Przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Prezes White ma udokumentowane doświadczenie w egzekwowaniu prawa na naszych rynkach kapitałowych i sumiennie działa na rzecz ochrony inwestorów.

“Dodatkowo, CAQ składa gratulacje Michaelowi Piwowarowi i Karze Stein za ich potwierdzenie dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Pani Stein i dr Piwowar są zaangażowani w służenie interesowi publicznemu i wniesienie znaczącego doświadczenia kongresowego i wiedzy na temat rynków finansowych, która będzie miała wielką wartość dla SEC, ponieważ pracuje ona na rzecz ochrony inwestorów i wzmocnienia rynków kapitałowych Ameryki.

“Cieszymy się z możliwości współpracy z prezesem White’em, dr Piwowarem i panią Stein w ramach działań CAQ mających na celu poprawę jakości audytu i wzmocnienie zaufania inwestorów oraz zaufania publicznego do światowych rynków kapitałowych”.

###

Councilor, Buchanan & Mitchell, P.C. (CBM) , wiodąca firma doradcza w Bethesda, CPA z siedzibą w Maryland oraz firma doradztwa biznesowego, ma przyjemność poinformować o awansie swoich pracowników:

  • Keith Laudenberger, CPA – podjął dodatkowe obowiązki jako dyrektor ds. usług technologicznych
  • Robert Aceituno, CPA, MBA, MST – Senior Manager
  • Karen Yingst, CPA, MBA, MST – Senior Manager
  • Sean Griffin, CPA, MBA – Senior Manager
  • Gemma Coronado, CPA – nadzorca
  • Damaris Mirza, CPA – Senior in Charge
  • Sarah Cooper, CPA – Senior in Charge
  • Jorden Davis – Senior
  • Ashley Lozupone – Senior

###

Friedman LLP ostatnio dodany Lee Shields, CPA , do swojej grupy partnerskiej. Shields, który dołączył do firmy 1 lipca, będzie pracował w biurze w Marlton, New Jersey.

Sheilds posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie rachunkowości publicznej i podatków, z klientami z wielu różnych branż, w tym nieruchomości, produkcji, dystrybucji, technologii oraz różnych branż usługowych, takich jak praktyki prawnicze i medyczne. Jego doświadczenie obejmuje usługi planowania i przygotowania w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, spółek osobowych i indywidualnych; tworzenie planów minimalizacji podatków dla ściśle powiązanych spółek i ich udziałowców; oraz reprezentowanie klientów przed federalnymi i stanowymi organami podatkowymi. Shields jest absolwentem Elon University i posiada licencję CPA w New Jersey.

*** Nie wiem.

Friedman LLP ogłosił również swojego nowego dyrektora ds. marketingu Laura Kucera . Kucera objęła swoje nowe stanowisko 29 lipca i będzie pracować w biurze w Nowym Jorku.

Kucera jest odpowiedzialna za działania marketingowe, komunikację i rozwój biznesu firmy. Posiadając ponad piętnastoletnie doświadczenie, posiada praktyczną wiedzę na temat wielu różnych branż, w tym usług finansowych, opieki zdrowotnej, technologii, produkcji, handlu detalicznego, mediów, nieruchomości i hotelarstwa.

Przed dołączeniem do Friedman, Kucera pełniła funkcję dyrektora ds. marketingu w praktykach Grant Thornton National Financial Services and Capital Markets. Otrzymała licencjat z psychologii z Manhattanville College, a MBA z zakresu marketingu z Iona College.

###

Grant Thornton LLP o nazwie Mark Oster jako krajowy partner zarządzający praktykami nienastawionymi na zysk i szkolnictwa wyższego z dniem 1 sierpnia. Oster, która również staje się częścią Krajowego Zespołu Kierowniczego firmy, zastępuje Franka Kurre . Kurre został niedawno ogłoszony nowym partnerem zarządzającym nowojorską praktyką firmy.

Oster, dziewiętnastoletni weteran firmy, obecnie jest partnerem odpowiedzialnym za praktykę Not-for-Profit i Higher Education Business Advisory Services w firmie, którą prowadzi od 2004 roku. Jest również członkiem krajowego zarządu Grant Thornton, grupy zarządzającej ds. szkolnictwa wyższego i opieki zdrowotnej oraz Rady ds. doświadczeń klientów.Przed dołączeniem do Grant Thornton, Oster pełnił funkcje w wielu wiodących organizacjach, w tym w Arthur Andersen i Simon & Schuster. Otrzymał tytuł licencjata w dziedzinie systemów informatycznych od Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii.

*** Nie wiem.

Grant Thornton LLP o nazwisku Kevin Schroeder jako partner zarządzający firmą w branży energetycznej od 1 sierpnia, który zastąpi Brandona Seara , który będzie kontynuował swoją rolę jako partner techniczny firmy w branży energetycznej.

Obecnie Schroeder koncentruje się na obsłudze publicznych przedsiębiorstw energetycznych i firm energetycznych z aspiracjami IPO. Posiada znaczące międzynarodowe doświadczenie w branży energetycznej i surowcowej, gdzie przeprowadzał audyty i doradzał w pełni zintegrowanym firmom zajmującym się poszukiwaniem i produkcją, marketingiem i handlem, transportem oraz usługami terenowymi.Schroeder rozpoczął swoją karierę w Grant Thornton w 1995 r., a w 2007 r. powrócił do firmy jako partner Audit Services z siedzibą w Oklahoma City, gdzie pełnił również funkcję lidera praktyki w zakresie ropy naftowej i gazu.Przed powrotem do Grant Thornton pracował w KPMG w Houston, obsługując firmy naftowe i gazowe, głównie firmy zarejestrowane w SEC, prowadzące działalność krajową i międzynarodową. Następnie spędził pięć lat w Rosji, pracując z największymi firmami z branży naftowej i gazowej w tym kraju.Schroeder jest członkiem CPA w Kolorado, Nowym Jorku i Oklahomie. Jest członkiem rady doradczej w Oklahoma State University School of Accounting. Schroeder uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie administracji biznesowej z Oklahoma State University.

###

Gross, Mendelsohn & Associates, P.A. z przyjemnością informuje, że Erin Doyle dołączyła do firmy jako księgowa paraprofesjonalna.

Doyle jest absolwentem Anne Arundel Community College, posiadającym wykształcenie wyższe w zakresie studiów ogólnych oraz wykształcenie wyższe w zakresie rachunkowości finansowej. Ma 12 lat doświadczenia w dziedzinie rachunkowości.

###

Arlene R. Thayer (Ciroula), AAAPM, dyrektor operacyjny KatzAbosch , została ostatnio włączona do Network 2000, organizacji non-profit założonej w 1993 roku z misją promowania awansu kobiet na stanowiskach zawodowych i kierowniczych.

Thayer dołącza do osiemdziesięciu pięciu innych znamienitych członków, którzy są liderami w środowisku biznesowym Maryland, w tym sędziów, prezesów banków, dyrektorów operacyjnych i finansowych przedsiębiorstw, prezesów szpitali, partnerów kancelarii prawnych, dyrektorów wydawnictw, a także współakcjonariuszy KatzAbosch, Jane M. Brewer, CPA, MST .

W zeszłym roku Thayer (wcześniej znana jako Arlene Ciroula z nazwiska panieńskiego) została jedną z zaledwie czterech Akredytowanych Administratorów Zarządzania Praktyką Rachunkowości (AAAPM) w stanie Maryland i została wyróżniona jako Smart COO roku przez magazyn SmartCEO .

###

Certyfikowana publiczna firma księgowa Katz, Sapper & Miller LLP (KSM) ma przyjemność poinformować, że Dan Sailer, CPA, CFA, dołączył do Grupy Usług Wyceny firmy jako starszy analityk.

Marynarz ma ponad dwunastoletnie doświadczenie w profesjonalnej obsłudze, w tym osiem lat w korporacyjnej firmie doradztwa finansowego specjalizującej się w treningach, turnusach i restrukturyzacjach. Na swoim obecnym stanowisku będzie świadczył usługi w zakresie wyceny ESOP, nieruchomości i upominków, transakcji oraz dla innych celów spornych lub planowania biznesowego. Sailer uzyskał tytuł BS w zakresie administracji biznesowej na Uniwersytecie Indiana.

###

PwC US ogłosił, że Miles Everson został mianowany Liderem Usług Doradczych USA, ze skutkiem natychmiastowym. Na tym stanowisku jest on odpowiedzialny za nadzorowanie ponad 10.000 specjalistów skoncentrowanych na doradztwie, transakcjach i usługach kryminalistycznych. Everson jest następcą Dany Mcilwain, partnera i wiceprzewodniczącej PwC, która została awansowana na nowe stanowisko lidera usług PwC.

Wcześniej Everson pracował w amerykańskim zespole doradczym jako doradca ds. usług finansowych, a wcześniej jako koordynator sektora bankowości doradczej i rynków kapitałowych. Był również liderem globalnego doradztwa w zakresie ryzyka doradczego w PwC, koncentrując się na pomocy dużym, złożonym organizacjom w zarządzaniu przedsiębiorstwem i programami zarządzania ryzykiem. Posiadając ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w zakresie usług profesjonalnych, obecnie współpracuje z największymi organizacjami na świecie. Everson jest absolwentem St. Cloud State University z tytułem BS w dziedzinie rachunkowości.

W nowej roli lidera Mcilwain będzie nadzorował trzy linie usług PwC – asekurację, doradztwo i podatki – w celu stworzenia jednolitej strategii dla całej firmy. Jako członek Globalnego Zespołu Kierowników Doradztwa będzie również nadal koncentrował się na ciągłym rozwoju globalnego modelu operacyjnego firmy doradczej.

###

RubinBrown ostatnio dodany Chad Oberg, CPA, jako menedżer w swojej Grupie Usług Podatkowych. John Herber, CPA, partner zarządzający, dokonał tego ogłoszenia.

Oberg będzie świadczyć federalne, stanowe i lokalne usługi doradztwa podatkowego i zgodności z przepisami dla klientów z różnych branż, w tym z branży produkcyjnej, dystrybucyjnej, nieruchomości, usług profesjonalnych, dealerów i transportu. Służył siedem lat w Siłach Powietrznych USA i zdobył nagrodę Air Force Leadership School Distinguished Graduate podczas swojej służby. Wcześniej pracował jako dyrektor IT i senior manager w firmie księgowej w Woodland Hills w Kalifornii. Jest absolwentem California State University.

###

WTAS ogłosił otwarcie swojego szesnastego biura w Houston w Teksasie oraz dodanie nowego dyrektora zarządzającego Elliotta Bossina i jego zespołu z E.M. Bossin & Company .

E.M. Bossin & Company została założona w 1991 r. przez Elliotta Bossina w celu świadczenia usług doradztwa podatkowego, księgowości i związanego z tym planowania finansowego dla przedsiębiorstw prywatnych i osób fizycznych o wysokiej wartości. Bossin rozpoczął swoją karierę w Arthur Andersen i zbudował E.M. Bossin & Company w jedenastoosobowym zespole, z których wszyscy dołączyli do biura WTAS w Houston.

Bossin posiada ponad czterdziestoletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym i przestrzeganiu przepisów w wielu dziedzinach, w tym w zakresie podatku od nieruchomości i podatku rodzinnego, nieruchomości, ropy naftowej i gazu oraz podatku dochodowego od osób prawnych. Posiada zarówno tytuł Bachelor of Business Administration jak i Master of Accountancy Uniwersytetu w Houston.

WTAS jest obecnie zlokalizowany w szesnastu głównych miastach w Stanach Zjednoczonych i jest obecny w Europie na arenie międzynarodowej poprzez WTAS Global.