Komunikaty firmowe: Tydzień 6 maja 2013 r.

Baker Tilly Virchow Krause (Baker Tilly) opublikował “Why All Companies Should Embrace Certain SOX Principles”, artykuł edukacyjny napisany, aby pomóc kierownictwu w zrozumieniu korzyści płynących z wdrażania praktyk SOX w całej organizacji.

Firmy stają w obliczu coraz większych zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych. Kontrola wewnętrzna i ład korporacyjny mogą pomóc organizacjom w ograniczaniu pewnych rodzajów ryzyka i pozycjonowaniu ich w celu wykorzystania nowych możliwości. Zasady SOX mogą stanowić ramy pomagające spółkom w osiągnięciu silnego nadzoru korporacyjnego i kontroli wewnętrznej.

“Zarządzanie ryzykiem Twojej organizacji jest niezbędne w dzisiejszym środowisku biznesowym”, powiedziała Christine Anderson, CPA, CITP, partner zarządzający – ubezpieczyciel i lider branży usług finansowych w Baker Tilly. “Zasady SOX mogą pomóc firmom zrozumieć i ograniczyć ryzyko w ich organizacji”.

Dokument “Why All Companies Should Embrace Certain SOX Principles” jest dostępny na stronie internetowej Baker Tilly i zawiera informacje na następujące tematy:

 • Ostatnie zmiany z Komitetu Organizacji Sponsorujących Komisji Treadway (COSO) na wdrożenie SOX.
 • Korzyści z wdrożenia dla firm prywatnych, w tym oceny ryzyka, z naciskiem na sprawozdawczość finansową, dokumentację procesów oraz określenie braków projektowych i operacyjnych.

###

Crowe Horwath LLP , jedna z największych publicznych firm księgowych i konsultingowych w Stanach Zjednoczonych, niedawno mianowana partnerem zarządzającym w zakresie usług Manufacturing and Distribution (M&D) i wybrała jednego nowego partnera i pięciu nowych dyrektorów w następujących dziedzinach działalności:

Partner zarządzający

Doug Schrock został mianowany partnerem zarządzającym grupy M&D. Z siedzibą w biurze Crowe New York, doświadczenie Schrock’a obejmuje współpracę z setkami producentów i dystrybutorów o przychodach od 10 milionów dolarów do 80 miliardów dolarów. Jest częstym mówcą w takich grupach jak Association for Corporate Growth (ACG), PE Operating Partners Network oraz M&A Leadership Council. Schrock pisał artykuły dla magazynu CFO, magazynu Mergers & Acquisitions , IndustryWeek oraz Harvard Business Review. Dołączył do Crowe w 1991 roku jako absolwent inżynierii przemysłowej na Uniwersytecie Purdue.

Partner

Joe Macina dołączył do Crowe jako partner w usługach audytu w biurze w Nowym Jorku. Macina ma ponad osiemnaście lat doświadczenia w obsłudze podmiotów publicznych i prywatnych, świadcząc im usługi w zakresie audytu, przeglądu, poświadczania i doradztwa. Wcześniej był partnerem w KPMG. Macina ukończył St. John’s University z tytułem magistra rachunkowości.

Dyrektorzy

 • Tom DeMetrovich , podatek (Dallas/Fort Worth, Texas)
 • Sean Duffy , podatek (Fort Wayne, Indiana)
 • Steve Lalor , podatek (Nowy Jork, Nowy Jork)
 • Duane Lisowski , Performance consulting (Chicago, Illinois)
 • Andrew Schweik , doradztwo w zakresie ryzyka (Oak Brook, Illinois)

###

Grant Thornton LLP wyznaczył Toma Freemana jako partnera zarządzającego jego praktyką w Cleveland, ze skutkiem od 1 sierpnia. Ponadto firma wyznaczyła Jeffa Robinsona jako lidera praktyki audytu w Cleveland oraz Chada Daviesa jako lidera praktyki podatkowej w Cleveland, również ze skutkiem od 1 sierpnia.

Następcą Freemana zostaje Dan Zittnan , który od 1 sierpnia zostanie partnerem zarządzającym biurem w praktyce Detroit firmy. Freeman posiada duże doświadczenie w transakcjach fuzji i przejęć, w tym w podatkowych badaniach due diligence i kwestiach strukturyzacji zarówno dla funduszy private equity, jak i nabywców strategicznych, kwestiach związanych z tworzeniem i tworzeniem funduszy private equity oraz kwestiach podatkowych związanych z transakcjami transgranicznymi. Przed dołączeniem do Grant Thornton, Freeman spędził ponad dwadzieścia lat z Deloitte. Freeman uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości oraz tytuł magistra w dziedzinie podatków na Uniwersytecie w Akron.

Robinson przejmie swoją nową rolę od Kevina Schaffnera , który nadal będzie koncentrował się na roli klienta obsługującego firmę w jej działalności audytowej. Davies zastąpi Freemana w roli lidera praktyki podatkowej w Cleveland. Robinson ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży produkcyjnej i dystrybucyjnej, w tym w pracy przy fuzjach i przejęciach. Skupia się przede wszystkim na firmach średniej wielkości i private equity. Swoją karierę rozpoczął w Arthur Andersen. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie w Akron.

Davies, który ma ponad piętnastoletnie doświadczenie, od momentu dołączenia do firmy w 2002 roku kieruje stanem Cleveland i lokalnymi praktykami podatkowymi. Swoją praktykę koncentruje na dochodach stanowych i lokalnych, doradztwie w zakresie franczyzy i podatku od nieruchomości oraz zgodności z przepisami zarówno dla firm publicznych jak i prywatnych. Ma doświadczenie w pracy z organami podatkowymi w zakresie ubiegania się o liczne ulgi i zachęty podatkowe oraz reprezentował klientów przed organami podatkowymi. Swoją karierę zawodową rozpoczął w firmie Arthur Andersen, a następnie rozpoczął pracę w Grant Thornton. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie administracji biznesowej na Uniwersytecie Baldwin Wallace.

*** Nie wiem.

Grant Thornton LLP o imieniu Joshua Bushard jako lider praktyki audytu w Minneapolis od 1 sierpnia

Bushard jest partnerem audytowym w Minneapolis od 2004 r. i pracuje w tej firmie od osiemnastu lat, odkąd uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie św. Bushard obsługuje przedsiębiorstwa publiczne i prywatne, głównie z branży produkcyjnej i hotelarskiej, koncentrując się na firmach produkujących żywność i napoje. Posiada bogate doświadczenie w pracy z klientami w zakresie sprawozdawczości SEC, przejęć i zbycia podmiotów, a także służył jako śledczy lub arbiter w różnych sporach.

Pełni funkcję lokalnego sponsora Biura Kobiet w ramach inicjatywy Grant Thornton, której misją jest zwiększenie rekrutacji, utrzymanie i awansowanie kobiet na stanowiska kierownicze.

###

Jeff Wald jest prezesem zarządu Kennedy i Coe, LLC , uplasowanej w pierwszej 100 CPA i firmy doradczej. Firma obsługuje klientów w całym kraju i na całym świecie. Wald jest następcą Kurta Siemersa, który przeszedł na emeryturę 31 marca z czterdziestodwuletniej kariery w firmie, z których ostatnie dziesięć pełnił funkcję dyrektora generalnego.

Wald, z biura w Loveland w Kolorado, dołączył do Kennedy’ego i Coe w 1995 roku, został członkiem w 2003 roku, a w czerwcu 2009 roku został wybrany do zarządu firmy. Przed mianowaniem na stanowisko dyrektora generalnego, kierował grupą Wealth Creation Kennedy’ego i Coe’go.

Przed objęciem stanowiska dyrektora generalnego Wald szeroko konsultował się z klientami w zakresie transakcji biznesowych, w tym sprzedaży, fuzji i przejęć. Jego doświadczenie obejmuje strukturę transakcji, strukturę organizacyjną, planowanie podatkowe i strategie planowania nieruchomości. Wald uzyskał tytuł Bachelor of Accountancy na Uniwersytecie Północnej Dakoty.

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) , jedna z największych południowo-wschodnich firm doradczych w zakresie księgowości i biznesu, dodała Rhonda Chancey, CPA , w swoim biurze Chattanooga.

Chancey dołączyła do firmy jako menedżer podatkowy w państwowym i lokalnym dziale usług podatkowych, gdzie będzie współpracowała z różnymi branżami i dużymi organizacjami wielopaństwowymi i wielooddziałowymi. Posiada bogate doświadczenie w produkcji i szczególną wiedzę w zakresie doradztwa w obszarze podatku od sprzedaży, podatku od nieruchomości i doradztwa w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Do LBMC trafiła z Playcore, gdzie pełniła funkcję dyrektora ds. podatkowych.

Chancey jest absolwentką University of Tennessee w Chattanooga, gdzie uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości.

*** Nie wiem.

LBMC Security & Risk Services , oddział Lattimore Black Morgan & Cain, PC, zajął pierwsze miejsce w Symantec Nashville Cyber Readiness Challenge we Franklin Marriott Cool Springs we Franklin, Tennessee. LBMC Security & Risk Services, jedna z najszybciej rozwijających się linii usługowych LBMC&apos, oferuje szeroki zakres usług, w tym testy penetracyjne, oceny aplikacji internetowych oraz usługi zgodności dla wielu krajowych i międzynarodowych firm oraz instytucji rządowych.

Symantec Cyber Readiness Challenge jest konkursem mającym na celu wprowadzenie uczestników w obuwiu hacker&apos, aby zrozumieli swoje cele, technologię i procesy myślowe, dzięki czemu będą mogli ostatecznie lepiej chronić swoją firmę lub klientów.

"Jesteśmy niezwykle dumni z naszego zespołu LBMC i jest to jeszcze jeden przykład naszych nieustannych wysiłków, aby pozostać w ofensywie i zrozumieć krajobraz zagrożeń oraz zapewnić rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa w tym stale zmieniającym się środowisku. Nie tylko jeden z naszych specjalistów zajął pierwsze miejsce, członkowie zespołu LBMC Security & Zespół Risk Services zajął trzy z pięciu najlepszych miejsc", powiedział Thomas Lewis, Partner odpowiedzialny za LBMC Security & Risk Services. "Doświadczenie i wiedza zespołu LBMC Security & Risk Services jest niezrównane na naszym lokalnym rynku i wierzę, że to wydarzenie pokazuje jedne z najlepszych talentów w branży w każdej geografii."

.

Konkurs przybrał formę a "capture the flag" styl symulacji cyberataku, w którym gracze rywalizują ze sobą w wyścigu, aby odkryć ukryte luki w środowisku testowym.

Uczestnikami LBMC byli Lucas Gates, Stewart Fey , oraz Brooke Mullican .

###

Firma księgowa z siedzibą w Atlancie Moore Colson została nazwana Top 100 Workplace przez Atlanta Journal Constitution trzeci rok z rzędu. Założona w 1981 roku firma Moore Colson jest w pełni funkcjonalną firmą księgową i konsultingową z siedzibą w Atlancie w Gruzji.

The Atlanta Journal Constitution recently published "Top Workplaces 2013" on 28 April – a list of the best places to work in the Atlanta metro region. Moore Colson pojawił się w specjalnej sekcji Atlanta Journal Constitution , a także na stronie internetowej www.ajc.com. Proces oceny programu “Top Workplaces” opierał się wyłącznie na informacjach zwrotnych pochodzących z ankiety pracowniczej. Ankieta pracownicza jest przeprowadzana przez WorkplaceDynamics, LLP, wiodącą firmę badawczą w zakresie zdrowia organizacji i zaangażowania pracowników. Badanie Najlepsze Miejsca Pracy na rok 2013 obejmowało trzy kategorie: małe, średnie i duże firmy.

"Nasza firma posiada unikalną kulturę i it's opartą na a 'family first'mentalność. Jako firma księgowa ciężko pracujemy, ale dokładamy również wszelkich starań, aby zapewnić pozytywne środowisko pracy, jednocześnie wprowadzając elastyczność dla wszystkich. Od wakacji po nasz specjalny program letnich godzin pracy, pokonujemy dystans i zachęcamy naszych pracowników do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Przez cały rok zapewniamy im także specjalne imprezy, takie jak: tematyczne programy CPE w filmach, bobbleheads na specjalne jubileusze pracownicze, intensywne spotkania w domu partnera's home, impreza kończąca intensywny sezon, letnia wycieczka oraz pracownik Peak Award" mówi Bob Kiser, partner zarządzający w Moore Colson.

“Jest oczywiste, że stałe zaufanie naszych klientów do nas, ich patronat i wsparcie, jest bezpośrednim odzwierciedleniem profesjonalizmu, wydajności, wiedzy i obsługi klienta, którą codziennie świadczą naszym pracownikom”, mówi Kiser.

Moore Colson został wcześniej uznany za jedno z najlepszych miejsc pracy przez Atlanta Business Chronicle i Top Workplace w 2011 i 2012 roku przez Atlanta Journal Constitution .

Więcej informacji na temat list Najlepszych Miejsc Pracy i WorkplaceDynamics można znaleźć na stronach www.topworkplaces.com i www.workplacedynamics.com.

###

Moss Adams LLP , jedna z największych firm księgowych i konsultingowych w kraju, ogłosiła dzisiaj Rhonda Powell jako swoją dyrektor podatkową. Zastępuje ona Dicka Fohna , który został wybrany na stanowisko prezesa i dyrektora operacyjnego w październiku 2012 roku. Na swoim nowym stanowisku, ze skutkiem natychmiastowym, Powell będzie ściśle współpracować z komitetami wykonawczymi i podatkowymi firmy w celu zarządzania i wzmocnienia praktyki podatkowej firmy oraz zarządzania ryzykiem, a także wdrażania strategicznych inicjatyw podatkowych firmy.

Powell wnosi na to stanowisko ponad dwudziestoletnie doświadczenie związane z podatkami, a także wykazane zaangażowanie w praktykę podatkową w Moss Adams. Przed objęciem stanowiska dyrektora ds. podatkowych, Powell pełniła ostatnio funkcję partnera wiodącego w grupie praktyki zawodowej firmy, zajmując się kwestiami zarządzania praktyką podatkową, w tym polityką i procedurami podatkowymi firmy. Ponadto, od momentu dołączenia do Moss Adams prowadziła księgowość w grupie zajmującej się podatkami dochodowymi. Jej doświadczenie obejmuje również świadczenie lub koordynację szerokiego wachlarza usług doradztwa podatkowego, w tym metod księgowych, kredytów podatkowych na badania naukowe, podatków międzynarodowych oraz podatków państwowych i lokalnych.

Przed dołączeniem do Moss Adams ponad siedem lat temu, Powell spędził piętnaście lat w Ernst & Young LLP’s Seattle i krajowych urzędach skarbowych i obsługiwał wielu klientów z różnych branż, w tym technologii, motoryzacji, produktów leśnych, produkcji, handlu detalicznego i usług komunalnych. Powell uzyskała tytuł magistra w dziedzinie podatków i BS w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie Brighama Younga.

###

REDW Stanley Wealth Advisors, LLC , spółka powiązana z REDWLLC, zarejestrowana w SEC, oraz szanowana firma doradztwa inwestycyjnego, koncentrująca się przede wszystkim na obsłudze klientów z południowego zachodu, ma przyjemność poinformować o dodaniu Roberta Elzholza jako managera ds. handlu i inwestycji w biurze firmy w Phoenix.

Elzholz posiada ponad dwunastoletnie doświadczenie w branży w opracowywaniu i dostosowywaniu rozwiązań finansowych, nieruchomościowych i planowania dochodów dla różnych klientów, w tym firm rodzinnych, właścicieli firm i osób prywatnych na wszystkich etapach ich życia. Jako menedżer ds. handlu i inwestycji w REDW Stanley, będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu i nadzór nad usługami finansowymi na rynku Phoenix.

Elzholz pracował ostatnio jako doradca finansowy i wiceprezes ds. inwestycji w biurze JP Morgan Chase Wealth Management w Phoenix. Wcześniej był właścicielem i operatorem E&K Financial Services, LLC, firmy zajmującej się dostarczaniem płatnych rozwiązań finansowych. Na początku swojej kariery Elzholz był doradcą finansowym dla USAA w Phoenix.

Elzholz posiada tytuł licencjata w zakresie zarządzania technicznego w DeVry Institute of Technology i jest wyznaczonym charytatywnym doradcą ds. planowania emerytalnego (CRPC®) oraz akredytowanym specjalistą ds. zarządzania aktywami (AAMS®). Posiada licencje na Serie 7, 63 i 65.

###

Międzynarodowa Grupa Księgowa (TIAG®) przeprowadzi swoją dwudziestą międzynarodową konferencję w Bostonie w dniach 6-8 maja . TAGLaw®, siostrzany sojusz niezależnych firm prawniczych TIAG, nadal zapewniając swoim członkom niezrównany dostęp do profesjonalistów w dziedzinie księgowości i prawa, zwołuje również swoją dwudziestą ósmą międzynarodową konferencję. Oba sojusze przeprowadzą wspólne sesje w drugim dniu konferencji.

Wśród wielu godnych uwagi sesji na konferencji jest “The Accounting Profession 2025”, którą przedstawi wiceprezes AICPA ds. interesów małych firm Jim Metzler. W tej sesji Metzler połączy wyniki i analizy z inicjatywy AICPA “Horyzonty 2025” ze swoim praktycznym spojrzeniem na to, co firmy mogą dziś zrobić, aby wykorzystać wiele możliwości, które pojawią się w ciągu najbliższych piętnastu lat. Raport AICPA “Horyzonty 2025” zawiera spostrzeżenia księgowych, właścicieli przedsiębiorstw, regulatorów i futurystów.

“Członkowie TIAG nieustannie patrzą w przyszłość, a dla wielu przystąpienie do naszego sojuszu dało ich firmom przewagę dziś i w przyszłości”, powiedział Robert Sattin, Prezes TIAG. “Z niecierpliwością czekamy na spostrzeżenia pana Metzlera na temat przyszłości branży księgowej oraz tego, jak nasze firmy mogą być przygotowane na przyszłość”.

Dodatkowe sesje konferencyjne obejmują:

 • “Building Your Firm’s Online Reputation” przedstawiony przez Roya Keely’a z xCentric
 • “Praca z CFO Państwa klienta” moderowana przez Norm Posner z firmy członkowskiej TAGLaw Samet & Company w Massachusetts
 • .

 • “Using TIAG to Grow Your Firm & Growth by Acquisition” przedstawiony przez Howarda Wilkinsona z firmy członkowskiej TIAG Mercer & Hole w Londynie, Anglia
 • “W jaki sposób Profesjonalni Doradcy mogą zwiększyć wartość dodaną dla Klientów nienastawionych na zysk” przedstawiony przez Anthony’ego Wilsona z Cambridge Associates LLC
 • “Pomoc klientom w osiągnięciu sukcesu – imperatyw akumulacji biznesowej” przedstawiony przez Marka Maraia z Maraia & Associates, Inc.
 • “Update on the FASB and IASB Convergence Project” przedstawiony przez Patricię Donoghue z Rady Standardów Rachunkowości Finansowej (FASB)
 • “Tax in the Cloud” przedstawiony przez Gregory’ego Bryanta z firmy członkowskiej TAGLaw Williams Mullen w Północnej Karolinie i Wirginii

Ponadto TIAG i TAGLaw ułatwią sesje informacyjne na temat zarządzania firmą oraz umożliwią specjalistom w różnych aspektach rachunkowości i prawa wymianę pomysłów i doświadczeń.