Komunikaty firmowe: Tydzień 8 kwietnia 2013 r.

Mike Pfohl dołączył A.T. LOCKE , dostawca usług księgowych, analiz biznesowych oraz doradztwa finansowego i strategicznego dla rozwijających się i średnich organizacji, jako analityk finansowy w szybko rozwijającym się zespole firmy.

Pochodzący z Camden w Południowej Karolinie Pfohl posiada tytuł BS w zakresie zarządzania finansowego, jak również MBA, oba z Uniwersytetu w Clemson. Przed dołączeniem do A.T. LOCKE pracował jako dyrektor finansowy w Perceptis, LLC, dziale pomocy technicznej i konsultingu IT dla szkolnictwa wyższego oraz jako wiceprezes ds. finansów w Level One, dostawcy rozwiązań wsparcia strategicznego dla branży wielorodzinnej. Doświadczenie firmy Pfohl obejmowało szereg ról związanych z działalnością operacyjną, księgowością, sprawozdawczością finansową, zarządzaniem ryzykiem, płacami, podatkami, finansami i kluczowymi zadaniami związanymi z zarządzaniem kontami.

###

Nigel JN Smith dołączył Grant Thornton LLP jako lider US Financial Services Advisory z siedzibą w Nowym Jorku.

Na tym stanowisku Smith będzie odpowiedzialny za rozwój i kierowanie działaniami firmy we wszystkich jej liniach usług doradczych w sektorze usług finansowych. Dzięki ponad dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w branży usług finansowych, Smith obsługiwał dużych globalnych klientów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego w zakresie strategii biznesowej, zarządzania ryzykiem i finansami, zarządzania efektywnością oraz CRM, a także zarządzania organizacją i talentami. Dołączył do Grant Thornton z firmy Accenture, gdzie ostatnio był liderem praktyki North American Financial Services Management Consulting i był odpowiedzialny za Centrum Innowacji w zakresie Usług Finansowych w Ameryce Północnej. Smith uczęszczał na Uniwersytet w Yorku w Wielkiej Brytanii.

*** Nie wiem.

Jacqueline F. Akerblom , partnerka zarządzająca biurem Grant Thornton LLP w południowej Kalifornii, została doceniona za jej wysiłki na rzecz promowania kobiet w miejscu pracy i zostanie uhonorowana przez Uniwersytet San Diego 27 kwietnia.

Akerblom, która uzyskała tytuł licencjata rachunkowości w USD’s School of Business Administration w 1984 roku, otrzyma nagrodę Autora E. Hughes Award for Career Achievement. Posiada prawie trzydziestoletnie doświadczenie w pracy głównie z firmami technologicznymi i przemysłowymi jako partner w zakresie audytu i finansów korporacyjnych. Jako partner zarządzający biurem Akerblom prowadzi i zarządza kadrą ponad 300 specjalistów, którzy świadczą specjalistyczne usługi w zakresie audytu, podatków i doradztwa.

W 2010 roku Akerblom został wybrany do Rady Nadzorczej Grant Thornton’s Partnership Board. W latach 2007-2011 była także krajowym partnerem zarządzającym inicjatyw i programów dla kobiet, w którym to okresie liczba partnerek wzrosła o 197 procent. Kierowała rozwojem wielu programów i polityk, które odegrały kluczową rolę w uzyskaniu przez Grant Thornton tytułu 100 Best Companies magazynu Working Mother w ciągu ostatnich sześciu lat.

18. doroczna uroczystość uhonorowania absolwentów, która odbędzie się 27 kwietnia, uhonoruje dziewięciu wybitnych absolwentów Uniwersytetu San Diego za osiągnięcia zawodowe, wkład w działalność humanitarną, nadzwyczajny sukces sportowy i wzorową służbę dla USD. Impreza koktajlowo-strojowa rozpocznie się o 18:00 uroczystością wręczenia nagród w Instytucie Pokoju i Sprawiedliwości Joan B. Kroc, po której nastąpi wieczór smakoszy i muzyka na żywo pod gwiazdami. Bilety kosztują 75 dolarów za osobę i można je kupić na stronie www.sandiego.edu/alumnihonors lub dzwoniąc pod numer (619) 260-7889.

*** Nie wiem.

Pamela Harless dołączyła Grant Thornton LLP jako główny specjalista ds. zasobów ludzkich firmy ze skutkiem natychmiastowym. Z siedzibą w Dallas, podlega J. Michaelowi McGuire’owi, krajowemu partnerowi zarządzającemu firmy w zakresie Markets, Industry, People & Culture.

Przed dołączeniem do Grant Thornton, Harless prowadziła własną firmę doradczą w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim, współpracując z różnymi klientami w celu dostosowania strategii i inwestycji w zakresie talentów do celów biznesowych. Wcześniej, przez ponad osiem lat, pracowała w Capgemini na różnych stanowiskach związanych z zarządzaniem talentami i zasobami ludzkimi, w tym jako wiceprezes North America People i lider ds. zasobów ludzkich. Na tym stanowisku zaprojektowała i poprowadziła trzyletnią drogę transformacji kulturowej i operacyjnej organizacji północnoamerykańskiej. Pracowała również jako dyrektor operacyjny w Lucernex Technologies, firmie programistycznej z siedzibą w Dallas. Harless uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie administracji biznesowej na Southern Methodist University.

*** Nie wiem.

Downtown Dallas, Inc. (DDI) było gospodarzem swojego dorocznego spotkania we wtorek 5 marca w Sheraton Dallas i przyjęło ponad 1400 gości. Podczas spotkania pożegnano i doceniono prezesa zarządu na lata 2011-2012, Davida Lind z Corgan, i powitano nowego prezesa, Randy’ego Robasona z Grant Thornton LLP .

Robason będzie pełnił dwuletnią funkcję w DDI, przewodząc strategicznemu kierunkowi organizacji i ułatwiając działania zarządu. Robason jest Narodowym Partnerem Zarządzającym w Praktyce Usług Rachunkowości Podatkowej i Doradztwa w zakresie Ryzyka Grant Thornton oraz Międzynarodowej Praktyce Podatkowej USA. Dodatkowo, pełni funkcję aktywnego członka zarządu spółki oraz Międzynarodowego Komitetu Doradztwa Podatkowego Grant Thornton. Ma ponad trzydzieści pięć lat różnorodnego doświadczenia w zakresie doradztwa biznesowego, finansowego i podatkowego, w tym dwadzieścia pięć lat na kluczowych stanowiskach kierowniczych.

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) , jedna z największych południowo-wschodnich firm księgowych i doradztwa biznesowego, dodała Brandon Raff w swoim biurze w Nashville.

Raff dołączył do firmy księgowej jako analityk kadrowy w grupie ds. sporów sądowych, wyceny i usług związanych z transformacją gospodarczą. Do LBMC przyjeżdża z Pershing Yoakley & Associates i wnosi do firmy doświadczenie w zakresie wyceny w pracy ze szpitalami, systemami opieki zdrowotnej, centrami obrazowania gabinetów lekarskich i ambulatoryjnymi centrami opieki. Pochodzący z Kingsport w stanie Tennessee Raff otrzymał tytuł magistra administracji biznesowej z zakresu finansów przedsiębiorstw od East Tennessee State University. Jest również absolwentem University of Tennessee Knoxville w dziedzinie komunikacji i dziennikarstwa.

*** Nie wiem.

LBMC ma przyjemność ogłosić niedawne dodanie Morgan Miller w swoim biurze w Nashville.

Miller dołączył do firmy jako asystent ds. administracji podatkowej w Pionie Usług Podatkowych LBMC. Na nowym stanowisku będzie się koncentrować na przygotowaniach podatkowych, różnych zadaniach administracyjnych oraz specjalnych potrzebach projektowych. Do LBMC trafiła z Blue Pearl Veterinary Partners jako koordynator ds. obsługi klienta. Pochodząca z Thompson Station, Tennessee, Miller jest absolwentką Lipscomb University z tytułem licencjata, a obecnie studiuje w Lipscomb’s master’s degree.

*** Nie wiem.

LBMC Technologies, LLC , wiodąca południowo-wschodnia firma technologiczna świadcząca kompleksowe usługi i członek rodziny firm LBMC (Lattimore Black Morgan & Cain, PC), ma przyjemność poinformować o niedawnym dodaniu Scotta Cornelisena do swojego biura w Brentwood (Nashville).

Cornelisen dołącza jako starszy programista z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania na zamówienie i administracji bazami danych. Jego obszary specjalizacji obejmują rozwój Microsoft.Net, MVC, Java Script oraz SQL DBA. Ostatnie pięć lat spędził w kancelarii Waller Associates jako programista sieciowy i administrator bazy danych SQL Data Base. Pochodzący z Sioux Falls w Południowej Dakocie, Cornelisen uczęszczał do Iowa State University.

###

Dyrektorzy Schaffner, Knight, Minnaugh & Company, PC mają zaszczyt ogłosić, że Betsy Thayer z Jamestown została niedawno certyfikowaną księgową w stanie Nowy Jork, zdając wszystkie części egzaminu CPA. Spośród ponad 92.000 kandydatów, którzy przystąpili do egzaminu w zeszłym roku, tylko trzydziestu dziewięciu z nich w całym kraju miało wyższy wynik.

Po ukończeniu szanowanego programu stażowego w Schaffner, Knight, Minnaugh & Company, PC, Thayer dołączył do firmy w 2012 roku jako współpracownik w biurze Jamestown. Obecnie jest specjalistą w dziale podatkowym firmy, skupiającym się na doradztwie i przygotowaniu podatkowym. W maju 2012 r. ukończyła studia summa cum laude w SUNY Fredonia z tytułem Bachelor of Science in Public Accountancy. Thayer uzyskała również tytuł licencjata w dziedzinie psychologii i zdrowia oraz usług ludzkich na State University of New York w Buffalo, gdzie ukończyła studia summa cum laude w maju 2007 roku.

Podczas pobytu w SUNY Fredonia została uhonorowana nagrodą Senior Accounting Society of CPAs 2012, nagrodą New York State Society of CPAs John T. Kennedy Memorial Award 2011 oraz nagrodą M.R. Poummit Achievement Award dla najwyższego wydziału GPA wiosną 2011 roku. W każdym semestrze utrzymywała status dziekana. W czasie pracy w SUNY Fredonia, była nauczycielką rachunkowości i wolontariuszką w programie VITA.

###

Smart Devine , firma świadcząca kompleksowe usługi w zakresie rachunkowości, podatków i doradztwa, ogłosiła, że zatrudniła Jacka Warnocka jako dyrektora zarządzającego w swojej Praktyce Doradztwa Biznesowego.

Warnock jest wysoce doświadczonym menedżerem, który generuje ciągłe, pozytywne wyniki biznesowe poprzez skuteczne zarządzanie ryzykiem, zasobami i wzrostem. Jego doświadczenie obejmuje w szczególności fuzje, przejęcia, joint ventures i sojusze strategiczne, zarządzanie i zarządzanie ryzykiem, finanse i operacje, badanie due diligence zarządzania, integrację i rekrutację, rynki kapitałowe, finansowanie i inwestycje oraz planowanie sukcesji. Przed dołączeniem do firmy Smart Devine, Warnock opracował i wdrożył strategie dotyczące płynności, wzrostu i rentowności swoich klientów w założonej przez siebie w 2005 roku spółce JW Strategic Advisors LLC. Posiada tytuł Bachelor of Science in Accounting cum laude Uniwersytetu Villanova oraz Certyfikat w zakresie Przywództwa i Coachingu Uniwersytetu Villanova i Newfield Networks.

###

Tate & Tryon ma przyjemność poinformować o niedawnym zatrudnieniu Lauren Malone jako pierwszej dyrektor ds. badań strategicznych firmy. Na tym nowo utworzonym stanowisku, Malone będzie kierować rozwojem nowej oferty usług, mającej na celu dostarczenie wiedzy, zasobów i narzędzi, które pomogą organizacjom non-profit podejmować decyzje oparte na danych. W szczególności będzie zaangażowana w rozwój badań benchmarkingowych, badań dostosowanych do potrzeb klienta, badań najlepszych praktyk i narzędzi do wizualizacji danych, a także w doradztwo w zakresie wyboru kluczowych wskaźników wydajności. W związku z tym, że nonprofit nadal boryka się z klimatem gospodarczym charakteryzującym się potrzebą większej przejrzystości, odpowiedzialności i bardziej efektywnego wykorzystania zasobów, ten nowy obszar usług pomoże liderom nonprofit zapewnić, że ich strategia jest poparta danymi.

Przed dołączeniem do Tate & Tryon pracowała jako konsultant ds. badań w Deloitte i w zarządzie korporacyjnym. Posiada tytuł magistra zarządzania organizacyjnego z George Washington University oraz licencjat z kognitywistyki z University of Virginia.