Komunikaty firmowe: Tydzień 8 października 2012 r.

CBIZ, Inc. ogłosiła dzisiaj, że podpisała ostateczną umowę nabycia Strategicznych Usług Świadczeń Pracowniczych – The Pruett Group, Inc. (SEBS-Pruett) z Nashville, Tennessee, z dniem 1 października 2012 r. Założona w 1984 roku firma SEBS-Pruett jest firmą świadczącą usługi w zakresie świadczeń pracowniczych i konsultingowych dla średnich przedsiębiorstw, oferującą grupowe ubezpieczenie zdrowotne. Siedziba SEBS-Pruett znajduje się w Nashville, Tennessee, z dodatkowymi biurami w Chattanooga, Johnson City i Knoxville. Oczekuje się, że przejęcie SEBS-Pruett doda trzydziestu sześciu pracowników i około 5,1 miliona dolarów do rocznych przychodów CBIZ.

Po dołączeniu do CBIZ, Ken Rideout, który został mianowany prezesem CBIZ Nashville Benefit and Insurance Services, stwierdził”, Jesteśmy bardzo podekscytowani dołączeniem do organizacji CBIZ. To nowe partnerstwo pozwoli nam nadal koncentrować się na potrzebach naszych obecnych klientów, jednocześnie rozszerzając nasze możliwości i usługi. Dołączenie do światowej klasy organizacji, takiej jak CBIZ, zapewnia nam zasoby i stabilność w obliczu szybko zmieniającego się przemysłu”.

Steven L. Gerard, prezes i dyrektor generalny CBIZ, stwierdził”, Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dodać SEBS-Pruett do naszego rozwijającego się biznesu usług pracowniczych. Pod kierownictwem Kena Rideouta spodziewamy się zwiększyć naszą penetrację rynku w tym obszarze geograficznym oraz zapewnić naszym obecnym i przyszłym klientom bardziej wszechstronny wachlarz profesjonalnych produktów i usług”.

###

Siedmiu księgowych z Citrin Cooperman w Filadelfii znalazło się wśród najlepszych praktyków w regionie przez czytelników magazynu biznesowego SmartCEO . Pochwaleni za racjonalne, obiektywne porady, zdrową etykę i dbałość o szczegóły, partnerzy Citrin Cooperman Mark S. Carrow, CPA, MST; Jeffrey Gittler, CPA; Michael J. Kline, CPA, MST ; oraz James A.J. . Revels, CPA, MST ; oraz dyrektorzy Michael Bull, CPA; Matthew W. Lakofsky, CPA, CVA ; oraz Michael Zyborowicz, CPA, zostali włączeni do sekcji SmartCEO ‘s SmartCPA Readers Choice. Sekcja ta wyróżnia najlepszych specjalistów w dziedzinie księgowości w Filadelfii – tych zaufanych doradców, na których CEO polegają we wszystkim, od księgowości i przygotowania podatkowego po fuzje i przejęcia oraz ogólne doradztwo biznesowe.

Carrow świadczy usługi podatkowe i usługi doradcze w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej na rzecz podmiotów będących w posiadaniu skarbu państwa, kadry kierowniczej spółek publicznych i przedsiębiorstw na etapie rozwoju. Koncentruje się na wdrażaniu podatkowych i finansowych strategii planowania w celu optymalizacji transakcji biznesowych. Współpracuje z firmami rozpoczynającymi działalność w celu zapewnienia odpowiedniego doradztwa w zakresie struktury podmiotowej, wyceny oraz doradztwa finansowego. Carrow koncentruje się na usługach finansowych, franchisingu, funduszach hedgingowych i branżach prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem franczyzy.

Gittler jest członkiem grupy kontroli jakości Citrin Cooperman. Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu pomaga zapewnić, że praca firmy spełnia najwyższe standardy. Gittler specjalizuje się w pracowniczych programach świadczeń socjalnych oraz w branży non profit. Jego zakres usług obejmuje rachunkowość, księgowość, prace audytorskie oraz programy świadczeń pracowniczych.

Kline jest liderem w grupie usług podatkowych firmy. Jako taki jest on odpowiedzialny za obsługę klienta i kontrolę jakości. Doradza również klientom w zakresie struktury własnościowej, decyzji podmiotów, podatków wielopaństwowych i planowania sukcesji. Posiadając duże doświadczenie w zakresie podatków od osób prawnych i indywidualnych oraz spółek osobowych, Kline koncentruje się m.in. na branży nieruchomości oraz na ściśle powiązanych z nią podmiotach. Często reprezentuje klientów przed Urzędem Skarbowym, a także organami państwowymi i samorządowymi.

Revels świadczy kompleksowe, dostosowane do potrzeb klienta i innowacyjne usługi w zakresie planowania, księgowości, audytu, administracji i podatku dochodowego dla szerokiej gamy klientów, w tym dla korporacji na wczesnym etapie rozwoju, funduszy private equity, osób fizycznych o wysokich dochodach, grup rodzinnych, podmiotów ściśle powiązanych, wyższej kadry kierowniczej oraz pracowników organizacji publicznych i prywatnych. Revels dostarcza również ekspertyzy i zeznania dla firm prawniczych oraz reprezentuje klientów przed IRS i agencjami państwowymi.

Bull koncentruje się na potrzebach audytowych, podatkowych i doradczych różnych klientów, w tym szkół prywatnych, organizacji non-profit i branży nieruchomości. Doradza również klientom w sprawach kontroli wewnętrznej.

Lakofsky koncentruje się na spółkach osobowych i S-korporacjach, jak również na spółkach ściśle powiązanych z branżą nieruchomości, prawną i usług finansowych. Jest certyfikowanym analitykiem wyceny z dużym doświadczeniem w dokonywaniu wycen.

Zyborowicz jest dyrektorem, świadczącym usługi w zakresie ogólnego audytu oraz doradztwa biznesowego, a także konsultacji w sprawach kontroli wewnętrznej, sporządzania sprawozdań finansowych oraz benchmarkingu.

###

Elliott Davis, LLC, jedna z największych firm księgowych, podatkowych i konsultingowych na południowym wschodzie, została wymieniona wśród "Best Places to Work in South Carolina" przez szósty rok z rzędu.

Firma zajęła trzecie miejsce w kategorii dużych firm (250 pracowników lub więcej) i została wyróżniona wczoraj wieczorem na siódmym dorocznym bankiecie rozdania nagród, który odbył się w Kolumbii, w Południowej Karolinie. Elliott Davis znalazł się w pierwszej piątce dużych firm od momentu rozpoczęcia udziału w programie w 2007 roku.

"Dbamy o to, aby zapewnić naszym 400 pracownikom możliwości, korzyści i programy, które przyczyniają się do długoterminowego rozwoju kariery zawodowej", powiedział Rick Davis, udziałowiec zarządzający Elliott Davis. "We are pleased to have received such positive feedback and proud to be recognised with this prestigious award for a sixth straight year."

Program jest wieloletnią inicjatywą, której celem jest wyłonienie i wyróżnienie najbardziej innowacyjnych i najlepszych pracodawców w kraju i zaowocowało nawiązaniem partnerstwa pomiędzy Izbą Handlową w Południowej Karolinie, Południowokarolińską Siecią Pracy i SC BIZ. Uczestnicy są oceniani w dwuczęściowym procesie, który obejmuje kwestionariusz świadczeń i polityki pracodawcy oraz ankietę zaangażowania i satysfakcji pracowników.

Pracownicy Elliott Davis korzystają z konkurencyjnego wynagrodzenia, 21+ dni płatnego czasu wolnego w ciągu roku, coachingu i mentoringu zawodowego, szerokich możliwości szkoleniowych oraz elastycznego harmonogramu. Firma oferuje również programy odnowy biologicznej, przywództwa oraz Women's Development Council.

###

Robert H. Attmore, przewodniczący Rady Standardów Rachunkowości Rządowej (GASB), przejdzie na emeryturę w czerwcu 2013 r., jak ogłosiła Rada Powiernicza Fundacji Rachunkowości Finansowej . Attmore, były audytor i zastępca komisarza stanu Nowy Jork, pełni funkcję przewodniczącego GASB od lipca 2004 r. "W imieniu Rady Powierniczej oraz, co ważniejsze, podatników, inwestorów obligacji komunalnych oraz urzędników państwowych i samorządowych w całym kraju, chciałbym serdecznie podziękować Bobowi za dziewięć lat przemyślanego i oddanego przywództwa GASB"- powiedział John J. Brennan, przewodniczący Rady Powierniczej FAF.

"Podczas kadencji Bob'a GASB zajmował się tak ważnymi – i trudnymi – kwestiami księgowymi, jak emerytury i inne świadczenia emerytalne, instrumenty pochodne, bankructwa komunalne i sprawozdawczość bilansowa funduszy, z profesjonalizmem i poszanowaniem obaw każdej zainteresowanej strony. Z niecierpliwością czekam na dalszą współpracę z Bobem do przyszłego roku, kiedy to rozpocznie on swoją zasłużoną emeryturę& cytat; Brennan dodała.

“Pełnienie funkcji przewodniczącego GASB było szczególnym wyróżnieniem, zwłaszcza że pracowaliśmy nad kilkoma kluczowymi obszarami sprawozdawczości finansowej w sektorze publicznym”, powiedział Attmore. “Po zrównoważeniu osiągnięć GASB i bieżącej pracy zarządu z moją chęcią poświęcenia więcej czasu mojej rodzinie… Podjąłem decyzję o przejściu na emeryturę w przyszłym roku. Podczas gdy w GASB nadal trwają ważne prace, następne dziewięć miesięcy zapewni nam odpowiedni czas, aby zapewnić płynne przejście na nowe kierownictwo”.

Attmore został powołany na stanowisko przewodniczącego GASB z dniem 1 lipca 2004 roku. Z dniem 1 lipca 2009 roku rozpoczął drugą i ostatnią pięcioletnią kadencję jako przewodniczący. Przed wstąpieniem do GASB Attmore pracował dla stanu Nowy Jork przez ponad dwadzieścia trzy lata, pełniąc funkcję zastępcy komisarza stanu i stanowego audytora w latach 1986-2003.

Attmore pełnił również funkcję prezesa Krajowego Stowarzyszenia Biegłych Rewidentów Państwowych i pełnił funkcje kierownicze w Stowarzyszeniu Księgowych Rządu, Krajowym Stowarzyszeniu Biegłych Rewidentów, Spiskowców i Skarbników oraz innych organizacjach zawodowych. Jest absolwentem Villanova University, CPA, oraz certyfikowanego rządowego kierownika finansowego.

Brennan powiedziała, że FAF wkrótce rozpocznie poszukiwania następcy Attmore’a.

###

Członkowie Fazio, Mannuzza, Roche, Tankel, LaPilusa, LLC (FMRTL) , Cranford, uczestniczyli w swoim czwartym stowarzyszeniu Alzheimera Jean Day, członek wspierający Ruthann Santangelo . Stowarzyszenie Alzheimer’s Association jest wiodącą światową organizacją wolontariacką w zakresie opieki i wsparcia dla chorych na Alzheimera oraz największym prywatnym, niedochodowym fundatorem badań nad chorobą Alzheimera. Ich misją jest wyeliminowanie choroby Alzheimera poprzez rozwój badań naukowych, zapewnienie i wzmocnienie opieki i wsparcia dla wszystkich dotkniętych chorobą oraz zmniejszenie ryzyka demencji poprzez promowanie zdrowia mózgu. Członkowie FMRTL zostali zachęceni do noszenia fioletowego i dżinsowego ubrania w zamian za przekazanie darowizny na rzecz tej sprawy.

###

Georgia Southern University Studenci księgowości mają zamiar uzyskać znaczącą przewagę nad konkurencją dzięki oprogramowaniu o wartości 308 000 USD oraz darowiźnie wsparcia ze strony ACL, globalnego dostawcy technologii dla audytu, finansów, ryzyka i zgodności. Georgia Southern otrzymała pakiet w ramach Edukacyjnego Programu Futures ACL . .

Darowizna i uznanie jest wynikiem pracy dr Roberta Marleya, profesora rachunkowości w Georgia Southern’s College of Business Administration (COBA). Marley, który wcześniej pracował z oprogramowaniem na Uniwersytecie Południowej Florydy, był zobowiązany do złożenia propozycji dotyczącej sposobu wykorzystania oprogramowania w Georgia Southern.

“Jestem podekscytowany tym, że ACL Education Futures Program zostanie przeniesiony do College of Business Administration na Georgia Southern University”, powiedział Marley. “To oprogramowanie jest używane przez większość firm i korporacji CPA, a nasi studenci będą teraz mieli dodatkową przewagę konkurencyjną podczas rozmów kwalifikacyjnych o pracę”.

###

Holtz Rubenstein Reminick ogłosił, że Barry H. Garfield został mianowany partnerem zarządzającym.

Garfield, , który odegrał integralną rolę w rozwoju firmy od momentu przystąpienia do niej ponad dwadzieścia pięć lat temu, jest partnerem odpowiedzialnym za rozwój praktyki i członkiem komitetu wykonawczego. Garfield odegrał również aktywną rolę w strategicznym rozwoju firmy, w dywersyfikacji oferty usług oraz w projektowaniu przyszłego rozwoju poprzez fuzje i przejęcia. Obsługa klienta zawsze była priorytetem również dla Garfielda, który ma duże doświadczenie w księgowości i audycie zarówno spółek publicznych, jak i prywatnych.

Frank Candia, były wspólnik zarządzający, będzie kontynuował współpracę z kancelarią, gdzie będzie pomagał w ocenie istniejącego wzrostu i poszukiwaniu nowych możliwości dla firmy. Od 1996 roku Candia prowadziła firmę przez okres ogromnego wzrostu. Pod jego kierownictwem, Holtz Rubenstein Reminick został uznany za “najszybciej rozwijającą się firmę księgową w Ameryce” w latach 2005 i 2006 i pozostaje jedną z dwudziestu pięciu najlepszych firm księgowych w aglomeracji nowojorskiej.

“Dzięki kierownictwu Franka Candii, Holtz Rubenstein Reminick jest już liderem w branży i w społeczności”, powiedział Garfield. “Moim zamiarem jest, aby firma rozwijała się dalej, utrzymując wysoką jakość usług, z których jesteśmy znani. Będziemy rozwijać nowe, niszowe praktyki branżowe, które są istotne dla naszej bazy klientów z Nowego Jorku i mentoringu naszych młodszych, profesjonalnych pracowników, którzy ostatecznie są przyszłymi liderami naszej firmy”.

Ponadto do grupy partnerskiej zostało przyjętych trzech specjalistów firmy – Stephen Aponte, Harold Deiters oraz John Ingrassia.

Aponte posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w rachunkowości publicznej, oferując planowanie podatkowe i zgodność z przepisami dla osób fizycznych i przedsiębiorstw każdej wielkości. Jego specjalnością są prywatne spółki inwestycyjne, kancelarie prawne i prawnicy.

Deiters jest specjalistą w zakresie wyceny przedsiębiorstw i rachunkowości sądowej. Jego doświadczenie obejmuje wyceny dla celów rozliczeń małżeńskich, podatku od nieruchomości, planowania darowizn, sporów akcjonariuszy, umów kupna/sprzedaży oraz złożonych projektów z zakresu rachunkowości sądowej.

Ingrassia prowadzi działalność w zakresie księgowości podatkowej, planowania i usług zgodności i jest uznanym ekspertem w sprawach dotyczących ujawniania informacji podatkowych w związku z wypełnianiem formularzy publicznych oraz fuzjami i przejęciami.

###

KatzAbosch , jedna z wiodących w regionie środkowoatlantyckim certyfikowanych publicznych firm księgowych i doradczych, rozszerzyła swoją praktykę w zakresie wyceny przedsiębiorstw i wsparcia procesowego poprzez uruchomienie nowej spółki zależnej, KatzAbosch Valuation Services LLC. Ten nowy pion jest prowadzony przez Davida Witherspoona i obsługiwany przez KatzAbosch, P.A.

.

KatzAbosch Valuation Services LLC będzie nadal zapewniać tę samą wysoką jakość usług oczekiwaną przez klientów KatzAbosch, ale z rozszerzonym naciskiem na usługi doradcze, takie jak wyceny przedpłacone dla start-upów, dokumentacja kredytowa SBA, doradztwo transakcyjne i wyceny opcji na akcje. W połączeniu z wcześniej oferowanymi podatkami, sprawozdawczością finansową, postępowaniami sądowymi i usługami doradczymi, KatzAbosch Valuation Services LLC jest samodzielną, kompleksową firmą zajmującą się wyceną.

Witherspoon posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w wycenach przedsiębiorstw i wsparciu procesowym. Posiada tytuł MBA w zakresie strategii korporacyjnej i finansów korporacyjnych Uniwersytetu Amerykańskiego, Kogod School of Business oraz tytuł Akredytowanego Analityka Wyceny (AVA) nadany przez National Association of Certified Valuation Analysts (NACVA). Będzie on ściśle współpracował z byłym przewodniczącym grupy serwisowej KatzAbosch ds. wycen przedsiębiorstw i wsparcia procesowego, Joel Charkatz, CPA, CVA, CFE. Charkatz, udziałowiec i dyrektor firmy, pozostanie w grupie i będzie nadal oferował swoje ponad trzydziestopięcioletnie doświadczenie w środowisku biznesowym Maryland. “David wnosi do naszej firmy nową perspektywę i nowe obszary wiedzy. Jesteśmy zachwyceni, że możemy go mieć na pokładzie”, mówi Charkatz.

“KatzAbosch wypracował sobie silną reputację zarówno wśród swoich klientów, jak i rówieśników”. To właśnie ta reputacja, charakteryzująca się kompetencjami technicznymi, zorientowaniem na klienta, usługami o wartości dodanej i zaangażowaniem społecznym, przyciągnęła mnie do firmy. Z niecierpliwością czekam na dodanie moich kompetencji technicznych do zespołu i zapewnienie najwyższej jakości usług w zakresie wyceny i wsparcia procesowego dla naszych klientów”, powiedział Witherspoon.

###

Brian Masterson i Bryan Follis dołączyli do KPMG LLP , amerykańskiej firmy audytorskiej, podatkowej i doradczej, jako dyrektorzy w Nashville, aby pomóc sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów z sektora opieki zdrowotnej i innych branż. Masterson dołącza do Grupy Podatkowej KPMG w Waszyngtonie, a Follis jest obecnie członkiem Federalnej Praktyki Podatkowej tej firmy.

Masterson posiada ponad czternastoletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym na szczeblu federalnym i stanowym dla korporacji publicznych i prywatnych oraz podmiotów gospodarczych typu “pass-through”, w tym spółek osobowych, korporacji S, REIT i REMIC. Jest adiunktem w Georgetown University Law Center w Waszyngtonie, a także wykłada w ramach programu Master of Accountancy na Lipscomb University. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości na Lipscomb University, tytuł JD na University of North Carolina School of Law oraz tytuł LL.M. w dziedzinie opodatkowania na Georgetown University Law Center.

Follis wnosi do KPMG ponad szesnaście lat doświadczeń w dziedzinie podatków i opieki zdrowotnej. Rozpoczął swoją karierę w tej firmie, a następnie był starszym menedżerem w biurze w Nashville innej międzynarodowej firmy zajmującej się księgowością publiczną, po czym wrócił do KPMG na stanowisko dyrektora. Follis uzyskał tytuł BS w dziedzinie rachunkowości z wyróżnieniem na Uniwersytecie w Alabamie oraz tytuł magistra rachunkowości i podatków na Uniwersytecie w Tennessee.

*** Nie wiem.

Marco Pace ponownie dołączył do KPMG LLP jako zleceniodawca w praktyce usług ekonomicznych i wyceny (EVS) firmy. Z siedzibą w Nowym Jorku wykorzysta on swoje bogate międzynarodowe doświadczenie w zakresie podatków i cen transferowych, aby zapewnić klientom operacyjne ceny transferowe i związane z nimi usługi podatkowe.

Przed powrotem do KPMG, Pace był wiceprezesem ds. podatków międzynarodowych w Thomson Reuters. Pracował również jako starszy menedżer ds. podatków międzynarodowych w Pepsi Bottling Group, Inc. Pace uzyskał zarówno tytuł BS w dziedzinie rachunkowości, jak i tytuł JD na Uniwersytecie Fordham.

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) , jedna z największych południowo-wschodnich firm księgowych i konsultingowych, dodała Jessica Toney w swoim biurze w Brentwood (Nashville).

Toney dołączył do firmy jako pracownik Działu Usług Podatkowych Departamentu Podatkowego, skupiając się na zgodności podatkowej i doradztwie dla średnich i dużych firm. Poprzednio pracowała jako stażystka podatkowa w LBMC, z którą zakończyła już jeden sezon podatkowy w LBMC. Toney jest absolwentką Lipscomb University z tytułem licencjata, jak również magistra rachunkowości.

*** Nie wiem.

LBMC Employment Partners, LLC , członek LBMC Family of Companies, dodał Denise Baltz w swoim biurze w Brentwood (Nashville).

Baltz rozpoczął pracę na stanowisku specjalisty ds. płac w biurze w Nashville. Wcześniej pracowała w dziale kadr i płac w Film House, Inc. Na nowym stanowisku Baltz nawiązała już silne relacje robocze z klientami, zapewniając im kompleksowe rozwiązania w zakresie płac.

*** Nie wiem.

LBMC Technologies, LLC , członek rodziny firm LBMC, ma przyjemność poinformować o niedawnym dodaniu Kevina Roswella do działu operacji sieciowych w swoim biurze w Brentwood (Nashville).

Roswell został zatrudniony jako inżynier systemów sieciowych. Ostatnio pracował jako administrator sieci dla Tennessee Wildlife Resources Agency. Jest absolwentem Nashville State Community College.

###

Firma CPA z Louis T. Roth & Co . ma przyjemność ogłosić , że Catherine Graviss awansowała na stanowisko księgowego personelu.

Graviss dołączył do firmy w 2006 roku. Jako księgowa kadrowa będzie świadczyć kompleksowe usługi podatkowe, księgowe i doradcze na rzecz klientów firmy. W maju 2012 roku otrzymała certyfikat z zakresu księgowości od Uniwersytetu w Louisville. Ponadto, w 2004 roku ukończyła Bellarmine University z tytułem licencjata w języku angielskim.

###

Rothstein Kass , wiodący dostawca profesjonalnych usług dla branży usług finansowych, ogłosił dzisiaj, że poszerzył swój krajowy zasięg, otwierając w Bostonie biuro z pełnym zakresem usług. Biuro w Bostonie otwiera trzydziestu czterech specjalistów obsługujących wielu różnych klientów z branży funduszy hedgingowych, private equity, venture capital i firm rodzinnych, by wymienić tylko kilka z nich. Teraz, z dziewięcioma biurami i ponad 1100 pracownikami, ta przeprowadzka jest najnowszym dowodem na rozwój firmy.

Pełna ekspansja Bostonu następuje wkrótce po tym, jak pod koniec lipca do Rothstein Kass z bostońskiej firmy JDJ Resources dołączył zespół szesnastu specjalistów od biur rodzinnych. Rothstein Kass kontynuuje rozszerzanie swoich rodzinnych możliwości biurowych i zasięgu geograficznego w obliczu rosnącego zapotrzebowania na elastyczność zasobów i specjalistyczną wiedzę zarówno na rynku jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym. Biurem w Bostonie będzie kierował wieloletni dyrektor Rothstein Kass, Jeff Somers.

“Boston, z i tak już silną bazą klientów i wyraźnym popytem na unikalną markę profesjonalnych usług, które świadczymy, był logicznym kolejnym krokiem w naszej ekspansji krajowej”, powiedział Steven Kass, współzarządzający Rothstein Kass. “Ugruntowaliśmy sobie pozycję krajowego lidera w branży usług finansowych, a społeczność finansowa Bostonu kwitnie. W tym regionie istnieje ogromna ilość możliwości i talentów i mamy nadzieję, że będziemy częścią miasta przez kolejne lata”.