Komunikaty firmowe: Tydzień 8 sierpnia 2011 r.

Poniżej znajduje się najnowszy zestaw wiadomości dla społeczności księgowych na tydzień 8 sierpnia 2011.

Abeles i Hoffman PC z przyjemnością ogłaszają Krista N. Miesner otrzymała licencję Missouri Certified Public Accountant. Miesner pracuje jako współpracownik w Abeles i Hoffman. Jej obecne obowiązki obejmują świadczenie usług księgowych, audytorskich i podatkowych na rzecz różnych podmiotów i organizacji w obszarach non-profit, opieki zdrowotnej, produkcji i usług profesjonalnych. Miesner jest absolwentką Lindenwood University w 2010 roku, gdzie uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości i finansów. Jest członkiem Missouri Society of Certified Public Accountants.

Publiczna firma księgowa z siedzibą w Greensboro Breslow Starling ogłosiła dodanie Morgan Blaisdell, Laramie Reese, i Amandy Patty do profesjonalnego personelu księgowego firmy.

– Blaisdell posiada dyplomy BA i BS w zakresie rachunkowości z Appalachian State University i jest uprawniony do przystąpienia do egzaminu CPA. Posiada ponad siedmioletnie doświadczenie w księgowości publicznej przed dołączeniem do Breslow Starling, a także był właścicielem małej firmy.

– Reese dołącza do Breslow Starling jako księgowy personelu po wielu latach pracy w branży. Uzyskała tytuł BS w dziedzinie księgowości w UNC-Greensboro i jest uprawniona do przystąpienia do egzaminu CPA.

– Patty dołącza do kancelarii po trzech latach doświadczenia w rachunkowości publicznej i prawie dwóch latach w zawodzie prawnika. Posiada licencjat z psychologii UNC-Chapel Hill, tytuł JD University of Pittsburgh School of Law oraz tytuł MAcc z UNC-Chapel Hill’s Kenan-Flagler School of Business.

California Society of CPA (CalCPA) ogłosiła, że Loretta Doon, dyrektor generalny 37.000 członków społeczeństwa, została wymieniona jako jedna z najbardziej wpływowych kobiet w rejonie Zatoki w 2011 roku przez San Francisco Business Times . Doon, CPA, został dyrektorem generalnym CalCPA w 2006 roku. Jest również dyrektorem generalnym California CPA Education Foundation, dostawcy CPE dla California CPAs. Pod jej kierownictwem CalCPA rozszerzyła swoje działania w zakresie edukacji finansowej i prowadziła programy mające na celu rozwój liderów w zawodzie księgowego. W latach 1979-2005 Doon pracowała dla California Teachers Association, stając się w końcu zastępcą dyrektora wykonawczego. Była także audytorem w dużej firmie księgowej i kontrolerem w filii firmy ubezpieczeniowej na życie. Doon jest członkiem rady doradczej Centrum Sprawozdawczości Finansowej i Zarządzania, będącego częścią Haas School of Business, a także członkiem rady Accounter Career Awareness Program of Northern California.

Ogłoszenia z Clifton Gunderson :

Angela Anderson, Anita Kelly, Dave Leith, Marcus Mims, i Janet Pacheco-Morton zostały nazwane partnerami biura Cliftona Gundersona w Albuquerque.

– Anderson ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w zakresie rachunkowości publicznej i specjalizuje się w usługach CFO i innych usługach doradczych dla przedsiębiorstw i agencji rządowych. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości Uniwersytetu w Utah i jest Certyfikowanym Księgowym i Certyfikowanym Dyrektorem Finansowym Rządu. Anderson jest członkiem Association of Government Accountants, New Mexico Society of Certified Public Accountants oraz AICPA.

– Kelly ma trzydziestoletnie doświadczenie w rachunkowości publicznej, przemyśle i administracji publicznej oraz specjalizuje się w państwowych i lokalnych usługach podatkowych. Posiada rozległą wiedzę na temat teorii i zastosowania prawa podatkowego Nowego Meksyku, stanowego podatku od sprzedaży oraz planowania podatków dochodowych dla przedsiębiorstw. Kelly posiada uznaną wiedzę specjalistyczną w zakresie wpływów brutto w Nowym Meksyku oraz kompensujących praw i przepisów podatkowych. Posiada tytuł licencjata Uniwersytetu Nowego Meksyku oraz tytuł CPA i Certyfikowanego Egzaminatora Oszustw. Jest laureatką nagrody New Mexico Business Weekly 2008 Corporate Heroes Award oraz nagrody New Mexico Society of Certified Public Accountants 2006 Community Service Award.

– Leith posiada dwudziestoletnie doświadczenie i specjalizuje się w doradztwie podatkowym, finansowym i zgodności z przepisami dla usług profesjonalnych, hurtowych/detalicznych, nieruchomości, hotelarstwa i przemysłu wytwórczego. Ponadto posiada znaczące doświadczenie w świadczeniu usług doradczych dla ściśle powiązanych przedsiębiorstw i ich właścicieli. Leith, CPA, posiada tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości, który uzyskał na Uniwersytecie Stanowym w Frostburgu, uzyskując tytuł magna cum laude.

– Mims ma ponad siedemnaście lat doświadczenia i specjalizuje się w państwowych i lokalnych usługach podatkowych. Posiada również duże doświadczenie w zakresie segregacji kosztów oraz usług doradztwa podatkowego w zakresie przychodów brutto w Nowym Meksyku. Mims posiada tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości z New Mexico State University i jest członkiem CPA. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Handlu i Przemysłu (Association of Commerce and Industry) i przewodniczy jego komitetowi podatkowemu.

– Pacheco-Morton specjalizuje się w usługach księgowych, audytorskich i doradczych dla podmiotów rządowych i ma ponad dwunastoletnie doświadczenie. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości Uniwersytetu Nowego Meksyku oraz CPA i Certyfikowanego Dyrektora Finansowego Rządu. Pacheco-Morton jest członkiem AICPA, New Mexico Society of Certified Public Accountants, i jest przewodniczącym wybranym przez El Paso Association of Government Accountants.

Jason Feltz, CPA, został partnerem biura Cliftona Gundersona w Oshkosh. Feltz dołącza do ośmiu innych nowych partnerów, którzy niedawno zostali przyjęci do firmy. Posiada trzynastoletnią praktykę w zakresie księgowości publicznej i specjalizuje się w usługach podatkowych dla korporacji, spółek osobowych i osób fizycznych o dużym majątku, z naciskiem na przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej i dystrybucji hurtowej. Feltz posiada tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości Uniwersytetu Marquette. Jest członkiem AICPA, Wisconsin Institute of Certified Public Accountants oraz Construction Financial Management Association.

John Kraft, Andrew Ranck, i Owen Ward zostali nazwani partnerami dla biura Cliftona Gundersona w Baltimore. Kraft, Ranck i Ward dołączają do sześciu innych nowych partnerów, którzy niedawno zostali przyjęci do firmy.

– Kraft dołączył do firmy w 1992 roku. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie i specjalizuje się w audycie medycznym, księgowości i doradztwie, z naciskiem na refundacje Medicaid i Medicare dla szpitali, agencji zdrowia w domach, ośrodków zdrowia o kwalifikacjach federalnych, ośrodków leczenia mieszkaniowego oraz ośrodków leczenia uzależnień od alkoholu i narkotyków. Kraft posiada tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości i ekonomii uzyskany na Uniwersytecie Towson oraz dyplom biegłego rewidenta i dyplomowanego specjalisty finansowego w dziedzinie opieki zdrowotnej. Jest członkiem AICPA, Maryland Association of Certified Public Accountants, Healthcare Financial Management Association oraz American Health Lawyers Association.

– Ranck ma piętnaście lat doświadczenia i dołączył do Cliftona Gundersona w 1996 roku. Specjalizuje się w usługach opieki zdrowotnej i rządowych audytach zgodności, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji Medicaid i Medicare-managed-care, raportów kosztów i integralności programu. Ranck posiada tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości z Pennsylvania State University i jest certyfikowanym księgowym. Jest członkiem AICPA, Maryland Association of Certified Public Accountants, Health Care Compliance Association oraz American Health Lawyers Association.

– Ward dołączył do firmy w 2000 roku. Posiada jedenastoletnie doświadczenie w zakresie rachunkowości publicznej i specjalizuje się w audycie, księgowości i usługach doradczych dla producentów, hurtowników i kontrahentów. Ward posiada również bogate doświadczenie w zakresie usług asekuracyjnych i konsultingowych dla podmiotów rządowych, ze szczególnym uwzględnieniem państwowych i lokalnych publicznych systemów emerytalnych oraz państwowych funduszy inwestycyjnych. Ward posiada tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości uzyskany na Uniwersytecie Towson i jest Certyfikowanym Księgowym. Jest członkiem AICPA i Maryland Association of Certified Public Accountants.

Theregionalne CPA i firma doradcza DeLeon & Stang ma przyjemność poinformować, że Steven J. Kurinsky, księgowy personelu, uzyskał certyfikat QuickBooks ProAdvisor. Jako certyfikowany ProAdvisor, Kurinsky jest uznany przez QuickBooks za biegłość w pomaganiu klientom i firmom w dostosowywaniu QuickBooks do ich unikalnych potrzeb. Kurinsky dołączył do DeLeon & Stang w 2009 roku i specjalizuje się w pracach podatkowych i księgowych dla osób fizycznych i firm. W 2010 roku ukończył University of Maryland College Park z tytułem BS w dziedzinie rachunkowości i finansów, a także jest członkiem Maryland Association of Certified Public Accountants.

Elliott Davis został uznany za jedną z najlepszych firm stanowych dla pracujących matek przez March of Dimes oraz Greenville Business Magazine . Firma była jednym z jedenastu laureatów tego wyróżnienia. Z pięćdziesiątym szóstym procentem zatrudnionych kobiet, Elliott Davis jest wieloletnim rzecznikiem awansu kobiet w zawodzie księgowego. Rozwoju Kobiet została utworzona ponad pięć lat temu i skupia się na pomocy kobietom w realizacji ich celów osobistych i zawodowych, osiąganiu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, ułatwianiu mentoringu oraz poszerzaniu ich umiejętności w zakresie tworzenia sieci kontaktów i rozwoju biznesu.

Theresa Harrison, Dyrektor ds. Różnorodności Dostawców w Ernst & Young , została uhonorowana prestiżową nagrodą William J. Alcorn Leadership Award, przyznawaną przez Women’s Business Enterprise National Council, za wybitne przywództwo przyczyniające się do realizacji jej misji – otwierania drzwi do możliwości zawierania kontraktów korporacyjnych dla certyfikowanych kobiecych przedsiębiorstw biznesowych. Harrison dołączył do Ernst & Young w czerwcu 2004 roku, aby rozwinąć inicjatywę firmy dotyczącą różnorodności dostawców. Została wyróżniona za swoje wysiłki na rzecz różnorodności dostawców nagrodą WBENC 2010 Applause Award, 2008 Advocate of the Year przez NGLCC, oraz The Network Journal ‘s Top 40 Under-Forty Achievers. W 2006 i 2008 roku WE USA: Women’s Enterprise Magazine uznał ją za jedną ze 100 Women Impacting Supplier Diversity. Harrison zasiada w zarządach New York/New Jersey Minority Business Development Council, Women’s Business Enterprise National Council oraz Diversity Information Resources. Uzyskała tytuł BS w zakresie zarządzania w Emmanuel College oraz MBA na Uniwersytecie Bentley’a.

Michele Amato, partner ds. przeglądu jakości w Friedman LLP , została niedawno mianowana przewodniczącą SEC Practice Committee of the New York State Society of Certified Public Accountants. Amato wnosi ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia i bogate zaplecze w zakresie zgodności z przepisami SEC do komitetu, który spotyka się regularnie w celu omówienia bieżących wydarzeń i zmian mających wpływ na firmy publiczne. Wcześniej pełniła funkcję wiceprzewodniczącej SEC Practice Committee.

KPMG LLP , firma audytorska, podatkowa i doradcza, ogłasza, że James L. Atkinson dołączył do firmy jako dyrektor w grupie ds. podatku dochodowego i rachunkowości. Z siedzibą w Waszyngtonie, D.C., będzie pomagał klientom w szerokim zakresie spraw z zakresu federalnej rachunkowości podatkowej. Atkinson spędził prawie dwanaście lat w Wewnętrznej Służbie Podatkowej na różnych stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla. Następnie dołączył do Miller & Chevalier, gdzie skupił się na kwestiach federalnej rachunkowości podatkowej i polityce podatkowej. Atkinson wykładał również rachunkowość podatkową na szczeblu federalnym jako adiunkt w Georgetown University Law Center. Uzyskał tytuł JD na University of Illinois oraz tytuł licencjata na University of South Carolina.

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) ogłosił promocje Davida Babba i Marka Brumbelowa w swoim biurze w Knoxville.

– Babb został awansowany na starszego audytora. Obecnie studiuje na egzaminie CPA i ściśle współpracuje z audytem jednostek nienastawionych na zysk oraz programów świadczeń pracowniczych.

– Brumbelow, CPA, został awansowany na starszego kierownika ds. podatkowych. Posiada znaczące doświadczenie w branży produkcyjnej, hurtowej, dystrybucyjnej i ochrony zdrowia. W trakcie swojej dziesięcioletniej kariery zawodowej był zaangażowany zarówno w federalne, jak i stanowe projekty związane z przestrzeganiem przepisów podatkowych oraz rachunkowością podatkową dla publicznych i dużych prywatnych klientów korporacyjnych i przelotowych. Brumbelow posiada doświadczenie w kwestiach związanych z rachunkowością podatkową, kredytami i zachętami, fuzjami i przejęciami oraz projektami outsourcingu podatkowego.

Sandra Lappen dołączyła do LBMC Employment Partners, LLC na stanowisku kierownika rachunku płac w biurze w Nashville. Lappen pracowała wcześniej w dziale płac w Wells Fargo i ma ponad cztery lata doświadczenia w pracy z oprogramowaniem Evolution. Na swoim stanowisku będzie dostarczać kompleksowe rozwiązania w zakresie płac dla klientów, w tym zarządzać wymogami sprawozdawczości podatkowej w zakresie płac.

Audrey J. Sherrick, dyrektor w Friedman LLP , została ostatnio wybrana na stanowisko przewodniczącego Atlantic/Cape May Chapter of the New Jersey Society of Certified Public Accountants (NJSCPA ). na okres jednego roku, który rozpoczął się 1 czerwca 2011 r. Sherrick jest członkiem NJSCPA od 1980 roku i pełnił szereg funkcji kierowniczych w organizacji, w tym wiceprezesa, sekretarza i dyrektora oraz członka Komitetu Stypendialnego. Wcześniej, wraz z Tracey Heun Brennan & Company, Sherrick dołączył do Friedman LLP 1 maja 2011 roku. Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w zakresie rachunkowości publicznej, specjalizując się w audycie i księgowości. Jej klientami audytowymi są wykonawcy budowlani, hotele, stowarzyszenia właścicieli domów i mieszkań, plany 401(k), organizacje zdrowotne i różne organizacje non-profit.

Rosen Seymour Shapss Martin & Company LLP ogłosił, że Martin Leventhal, CPA, CFF, został mianowany przewodniczącym Komitetu Mediacyjnego i Arbitrażowego New York State Society of Certified Public Accountants i objął urząd 1 czerwca 2011 roku. Leventhal, współprzewodniczący Business Investigative and Insolvency Group, ma ponad czterdziestoletnie doświadczenie zawodowe, świadcząc usługi z zakresu podatków, audytu, postępowań sądowych, księgowości kryminalistycznej i ekspertyz. Jego doświadczenie branżowe obejmuje papiery wartościowe, usługi medyczne, prawne, produkcyjne, nieruchomości i inne. Leventhal otrzymał tytuł BS z Brooklyn College. Oprócz NYSSCPA, jest członkiem AICPA i Accountants Club of America. Leventhal jest byłym przewodniczącym NYSSCPA Litigation Services Committee oraz Consulting Services Oversight Committee.

RGL Forensics ogłasza awans Angie MacPhee, CPA, na nowo utworzone stanowisko dyrektora operacyjnego. Posiadając dwadzieścia dwa biura na całym świecie, RGL Forensics jest największą kryminalistyczną firmą księgową w Stanach Zjednoczonych. Jako dyrektor operacyjny (COO), MacPhee jest odpowiedzialny za nadzór nad amerykańskimi działami finansów, księgowości, marketingu i IT, jak również za działania biznesowe wszystkich szesnastu biur w USA. Firma MacPhee uzyskała tytuł MBA na Uniwersytecie w Kolorado. W 2010 roku dołączyła do RGL jako CFO. Jej doświadczenie obejmuje HR, marketing, operacje, rozwój biznesu, finanse i księgowość.

The Social Train , firma szkoleniowa i doradcza w zakresie mediów społecznościowych i marketingu mobilnego oraz Georgia Society of CPAs , ogłosiły nowe partnerstwo na Southeastern Accounting Show 2011. Social Train będzie sponsorem tego wydarzenia, pomagając społeczeństwu i jego organizacjom członkowskim lepiej wykorzystać media społecznościowe, aplikacje mobilne i marketing mobilny.

28.000 członków Texas Society of Certified Public Accountants (TSCPA ) ogłosił, że Donna Wesling, CPA, została niedawno mianowana jego przewodniczącą. Wesling ma trzydziestoletnią historię służby dla TSCPA i jego rozdziałów. Będzie służyć przez rok jako liderka wolontariatu i będzie przewodniczyć zarządowi organizacji. Została wybrana Młodą CPA Roku TSCPA w latach 1986-1987 i jest członkiem zarządu przez dwadzieścia dwa lata. Wesling ukończyła summa cum laude na Texas A&M University i rozpoczęła swoją karierę księgową w lokalnych firmach CPA w Bryan i Austin.