Komunikaty firmowe: Tydzień 9 kwietnia 2012 r.

Natalie Protze, CPA, dołączyła do Centrum Kontroli Jakości (CAQ) jako praktykantka zawodowa. Poprzednio kierownik wyższego szczebla ds. audytu w biurze PricewaterhouseCoopers LLP (PwC) w Denver, Protze będzie pomagać w prowadzeniu praktyki zawodowej i działań z zakresu polityki publicznej CAQ podczas jej osiemnastomiesięcznego stypendium.

«Witamy Natalie w zespole CAQ», powiedziała dyrektor wykonawcza CAQ Cindy Fornelli. «Wnosi ona imponujące doświadczenie w audycie spółek publicznych i będzie miała znaczący wpływ na naszą praktykę zawodową i działania w zakresie polityki publicznej».

Protze posiada czternastoletnie doświadczenie w audycie dużych, międzynarodowych firm z sektora produktów konsumenckich oraz produkcji, dystrybucji i handlu detalicznego. Prowadziła duże, wielodyscyplinarne projekty, w tym przeglądy akt SEC, komunikację z komitetami audytowymi oraz kontakty z organami regulacyjnymi.

Protze uzyskał tytuł BS (Business Administration) na Uniwersytecie Stanowym Nowego Jorku w Geneseo, a także jest CPA w Kolorado, Północnej Karolinie i New Jersey.

###

Forensic Risk Alliance (FRA), dostawca międzynarodowych rozwiązań w zakresie eDiscovery, doradztwa w zakresie ochrony danych oraz usług kryminalistycznych, wyznaczył Jamesa W. Barratta, CPA, CFF, CCEP, na partnera i szefa swojego biura w Waszyngtonie, DC.

W. Barratt, CPA, CFF, CCEP, jako partner i szef jego biura w Waszyngtonie, DC.

Barratt ma za sobą ponad dwadzieścia pięć lat kryminalistycznej księgowości, zgodności korporacyjnej i doświadczenia w prowadzeniu dochodzeń w międzynarodowych firmach blue chip. Pracował jako księgowy SEC, tymczasowy dyrektor ds. zgodności oraz dyrektor ds. audytu korporacyjnego, a także posiada wysokie kwalifikacje w zakresie pracy dochodzeniowej.

«Jim przychodzi do nas z wyjątkowym zestawem umiejętności, który jeszcze bardziej wzbogaci ofertę FRA w Stanach Zjednoczonych», wyjaśnia Frances McLeod, partner zarządzający FRA. «Niektóre z doświadczeń Jima są szczególnie istotne dla naszej bazy klientów FRA. Na przykład, opracował on korporacyjną jednostkę ds. zgodności z przepisami, pełniąc jednocześnie funkcję tymczasowego dyrektora ds. zgodności z przepisami w Control Components Inc., globalnej firmie produkcyjnej, która stanęła w obliczu dochodzenia w sprawie ustawy Departamentu Sprawiedliwości o zagranicznych praktykach korupcyjnych (FCPA). Jego rola polegała na opracowywaniu polityki zgodności korporacyjnej i prowadzeniu szkoleń z zakresu zgodności i kwestii FCPA dla ponad 400 pracowników w dziewięciu krajach, w tym w Chinach, Indiach, Korei i Japonii.

Barratt skomentował dalej», Moje umiejętności dobrze pasują do FRA i cieszę się, że będę mógł budować na sukcesie firmy na arenie międzynarodowej. Zasięg geograficzny FRA, doświadczenie w pracy z międzynarodowymi firmami oraz jej wiedza w zakresie eDiscovery oraz ochrony danych i prywatności wyróżniają ją spośród innych. Moje zaangażowanie w koordynację i nadzór nad wieloletnimi, zakrojonymi na szeroką skalę analizami z zakresu rachunkowości kryminalistycznej oraz wsparcie wewnętrznego i zewnętrznego doradztwa w SEC i Departamencie Sprawiedliwości dało mi wyjątkowe i bardzo istotne doświadczenie w tym kontekście».

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) , firma zajmująca się księgowością i doradztwem biznesowym w południowo-wschodniej części kraju, dodała sześciu członków do swojego zespołu usług księgowych i asekuracyjnych w Nashville.

Andrew Usery, CPA, CMA, CFM, został zatrudniony jako kierownik w dziale księgowości i usług atestacyjnych. Doświadczenie Usery’ego obejmuje pracę w różnych branżach, w tym w produkcji, sprzedaży hurtowej, dystrybucji, handlu detalicznym, budownictwie, profesjonalnej obsłudze i programach świadczeń pracowniczych. Posiada również duże doświadczenie w audycie wewnętrznym i kontroli wewnętrznej, w tym w zakresie zgodności z Sarbanes-Oxley. Współpracował z firmą księgową Big 4, jak również z inną firmą regionalną. Usery jest absolwentem University of Tennessee, gdzie uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie administracji biznesowej.

Chris Serck dołączył do działu księgowości i ubezpieczeń jako starszy pracownik. Wcześniej był pracownikiem Crowe Horwath, ma trzyletnie doświadczenie w księgowości. Jego doświadczenie obejmuje pracę w różnych branżach, w tym w służbie zdrowia, produkcji, handlu detalicznym, budownictwie i profesjonalnej obsłudze, pracując przede wszystkim w obszarze audytów finansowych i programów świadczeń pracowniczych. Serck jest absolwentem Uniwersytetu w Tennessee z tytułem magistra ekonomii i uczęszczał do Middle Tennessee State University na dodatkowe studia księgowe.

Leighton Smith został zatrudniony jako pracownik w dziale księgowości i ubezpieczeń. Jest absolwentem Tennessee Tech University, posiadającym zarówno tytuł licencjata, jak i magistra w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem. Wcześniej Smith był certyfikowanym technikiem farmaceutycznym w Walgreens.

Ryan Johnson dołączył do działu księgowości i ubezpieczeń jako pracownik pomocniczy. Absolwent Lipscomb University z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości, Johnson jest również piechurem w armii amerykańskiej. Wcześniej był stażystą w LBMC i ma nadzieję na ponowną pracę ze znajomymi twarzami.

Dena Jackson, CPA, została dodana na stanowisko pracownika w dziale księgowości i ubezpieczeń. Wcześniej audytor legislacyjny stanu Tennessee, Jackson otrzymała tytuł licencjata w Maryville College oraz tytuł magistra na Middle Tennessee State University.

Staci Gatlin dołączył do działu księgowości i ubezpieczeń na stanowisku pracownika. Pochodząca z Rogersville w Alabamie, uczęszczała na Uniwersytet Północnej Alabamy, gdzie uzyskała dyplom z zakresu rachunkowości i komputerowych systemów informatycznych.

LBMC dodało również dwóch członków do swojego zespołu usług podatkowych w Nashville.

Jim Hare został zatrudniony jako starszy menedżer w usługach podatkowych. Hare pracował wcześniej w IRS przez czterdzieści lat, a jego ostatnim zadaniem było zarządzanie zespołem w dużym biznesie i międzynarodowym dziale. Hare otrzymał stopień licencjata na Middle Tennessee State University.

Michael Ganschow dołączył do działu podatkowego jako współpracownik. Absolwent Lipscomb University z tytułem licencjata i magistra rachunkowości, po wcześniejszym odbyciu stażu w LBMC, ma nadzieję na oficjalne dołączenie do zespołu LBMC.

###

Joanne S. Barry, CAE, dyrektor wykonawczy New York State Society of Certified Public Accountants (NYSSCPA) , została mianowana w tym roku Outstanding Association Executive przez New York Society of Association Executives. Barry odbierze swoją nagrodę podczas dorocznego lunchu stowarzyszenia Synergy Awards i celebrowania pracy społecznej 18 kwietnia w Nowym Jorku.

Zwycięzcy nagrody Outstanding Association Executive Award, jednej z nagród stowarzyszenia Synergy Awards, są wybierani w oparciu o kilka czynników, w tym wkład w funkcje zarządcze organizacji nominowanego; wkład w organizacje społeczne, zawodowe, obywatelskie, charytatywne i usługowe; oraz znaczący wkład w zawód menedżera stowarzyszenia/nienastawionego na zysk. Zwycięzcy muszą być również obecnymi, regularnymi członkami NYSAE i wykazać, że aktywnie wspierają misję NYSAE.

Po dwudziestopięcioletniej karierze komunikacyjnej w NYSSCPA, Barry został dyrektorem wykonawczym organizacji w 2010 roku. Wcześniej pełniła funkcję p.o. dyrektora wykonawczego, zastępcy dyrektora wykonawczego oraz na kilku stanowiskach kierowniczych ds. komunikacji.

Barry uzyskał tytuł licencjata literatury angielskiej z zakresu dziennikarstwa na Montclair State University oraz tytuł magistra zarządzania i polityki miejskiej z zakresu zarządzania nienastawionego na zysk w New School for Social Research w Nowym Jorku.

###

Smith Elliott Kearns & Company (SEK&Co) zapowiedział, że w 2012 r. będzie reprezentowany w komitetach krajowych PKF North America (PKF NA). PKF NA jest stowarzyszeniem członkowskim składającym się z dziewięćdziesięciu dziewięciu niezależnych firm księgowych i konsultingowych w Ameryce Północnej, które dzielą się zasobami, takimi jak edukacja, obsługa klienta, najlepsze praktyki, marketing i różne zakresy kompetencji.

John R. Schnitzer, CPA, członek zarządu firmy, został powołany do komitetu zarządzającego firmą. Celem komitetu jest zapewnienie wkładu, wytycznych i zaleceń pracownikom, zarządowi i członkom zaangażowanym w programy i inicjatywy związane z kwestiami zarządzania firmą. Oprócz pełnienia funkcji członka zarządzającego SEK&Co, Schnitzer świadczy usługi doradcze i planowania biznesowego dla ściśle powiązanych przedsiębiorstw, producentów, wykonawców i dostawców usług medycznych.

Kara M. Darlington, CPA, członek stowarzyszony firmy, służy w Employee Benefit Plans Community of Practice. Communities of Practice (COPs) stanowią platformę, na której członkowie PFK NA spotykają się z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach w celu wymiany istotnych niszowych informacji i zasobów. Darlington pomaga w zarządzaniu praktyką SEK&Co w zakresie audytu planów świadczeń pracowniczych, a także świadczy usługi audytorskie na rzecz lokalnych organizacji non-profit.