Komunikaty wspólnotowe: Tydzień 16 stycznia 2012 r.

Calibre CPA Group, PLLC , ogłosiła 4 stycznia 2012 roku, że James C. Kokolas został wybrany na partnera zarządzającego firmą. Będzie on kierował czternastoma partnerami i ponad osiemdziesięcioma pracownikami firmy w Waszyngtonie i Chicago w stanie Illinois. Kadencja Kokolasa rozpoczęła się 2 stycznia 2012 r., kiedy to Stephen J. Raeder zakończył dziesięcioletnią kadencję jako partner zarządzający firmą. Kokolas ma dwadzieścia siedem lat doświadczenia w zakresie rachunkowości publicznej. Swoją karierę koncentrował na stowarzyszeniach, związkach zawodowych, funduszach świadczeń pracowniczych oraz organizacjach charytatywnych i edukacyjnych.

W 1983 roku Kokolas uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie w Maryland. Jest członkiem CPA w Dystrykcie Columbia i stanie Maryland, członkiem AICPA, Greater Washington Society of Certified Public Accountants, International Foundation of Employee Benefit Plans oraz byłym dyrektorem oddziału Institute of Management Accountants DC.

###

Councilor, Buchanan & Mitchell, CPA (CBM) ogłosił obchody dziewięćdziesięciu lat w służbie swoich klientów i społeczności. Uroczystość upamiętniająca rocznicę sukcesu i przyszłości firmy odbyła się 3 listopada 2011 r. w Columbia Country Club. W 1921 roku James Allan Councilor, Sr. założył firmę, która dziś znana jest jako CBM. CBM jest konsekwentnie notowana jako jedna z największych i najstarszych firm CPA w Waszyngtonie, DC. CBM świadczy usługi w zakresie audytu, księgowości, podatków i doradztwa dla osób fizycznych, firm i organizacji z branży motoryzacyjnej, nienastawionej na zysk, budowlanej i deweloperskiej/operatorskiej.

###

Ed Heys , który jest partnerem zarządzającym Atlanty Deloitte , został nowym prezesem gruzińskiej Izby Handlowej 9 stycznia. Przejmie on organizację, która zmieniła się znacząco w ciągu zaledwie kilku ostatnich lat. Georgia Chamber właśnie cieszyła się rekordową kampanią członkowską – wzrost o 2,02 miliona dolarów w 2011 roku, prawie 10 procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego rekordu 1,87 miliona dolarów w 2010 roku.

###

Edwin J. Kliegman, CPA, , który założył Nassau/Suffolk Chapter of the National Conference CPA Practitioners (ncCPAp) trzydzieści trzy lata temu, otrzymał Nagrodę Leon D. Alpern Leadership Award w uznaniu jego wieloletniej pracy i doradztwa w zawodzie CPA i ncCPAp. Nagroda ta jest przyznawana corocznie członkowi ncCPAp w uznaniu jego zasług dla organizacji i zawodu. Kliegman otrzymał nagrodę i został uhonorowany wraz z Leonem Alpernem pośmiertnie. Działalność Kliegmana w tym zawodzie obejmuje: założenie Marcum & Kliegman, CPAs (obecnie Marcum, LLP); pełnienie funkcji przewodniczącego Krajowej Konferencji Praktyków CPA; oraz przewodniczenie kilku komitetom New York State Society of CPAs i AICPA.

###

J. Allen Kosowsky, CPA , z Shelton, Connecticut, został wyróżniony przez Connecticut Magazine w swoim wyborze “Connecticut 2010 Wealth Managers”, opublikowanym w wydaniu z grudnia 2011 roku. Amerykański Rejestr poparł wyróżnienie Connecticut Magazine i dodał Kosowskiego do swojego “Rejestru Doskonałości Biznesowej”.

Kosowsky powiedział”, To dla mnie wielki zaszczyt. Fakt, że Connecticut Magazine włączył mnie do swojego wyboru ‘Connecticut 2010 Wealth Managers’ sygnalizuje, że mój nieustanny wysiłek w celu dostarczenia doskonałej pracy opłacił się. Cieszę się, że mogę być w ten sposób rozpoznawana.”

Kancelaria Kosowsky’ego koncentruje się na księgowości kryminalistycznej, wycenie przedsiębiorstw i własności intelektualnej, kontrowersjach podatkowych oraz usługach procesowych w charakterze biegłego sądowego. Posiada ponad czterdziestoletnie doświadczenie i został powołany na syndyka w sądach federalnych i stanowych, administratora nieruchomości, egzaminatora nieruchomości oraz powołanego przez sąd eksperta z zakresu rachunkowości sądowej. Jest również arbitrem, posiadającym akredytację American Arbitration Association.

###

Lattimore Black Morgan & Cain, PC (LBMC) dodał Debrah Boyd w swoim biurze w Nashville. Boyd, notariusz z doświadczeniem w dziedzinie finansów i opieki zdrowotnej, dołączył do firmy jako asystent biurowy w obszarze administracji. Zanim dołączyła do LBMC, była kierownikiem biura i asystentem wykonawczym w Change Healthcare. Boyd pracuje również jako wolontariusz w Gilda’s Club, Hands on Nashville i Second Harvest Food Bank.

Shatita Daniels z Healthcare Consulting Group otrzymała tytuł Certified Evaluation and Management Coder (CEMC) od American Academy of Professional Coders (AAPC). Daniels, Certyfikowany Coder Zawodowy (CPC), uzyskał certyfikat CEMC po zdaniu egzaminu, który zawierał pytania dotyczące zasad i przepisów rozliczania Medicare, kodowania czasowego, oceny ryzyka i terminologii medycznej.

13 stycznia, Mikael Elledge został dodany do biura LBMC w Nashville. Elledge dołączył do firmy jako księgowy kadrowy w grupie usług podatkowych. Zanim dołączył do LBMC, był księgowym personelu w CPA Consulting Group, PLLC. Elledge otrzymał nagrodę LBMC Excellence in Accounting Award podczas studiów na Lipscomb University, gdzie uzyskał wspólne tytuły BBA i MACC.

Amanda Hensley dołączyła do biura LBMC w Knoxville na stanowisku pracownika w dziale usług podatkowych. Niedawno ukończyła Uniwersytet w Tennessee, uzyskując zarówno tytuł licencjata, jak i magistra rachunkowości. Hensley jest w trakcie uzyskiwania swojego CPA.

Meredith Pratt dołączyła do biura w Knoxville w grudniu 2011 r. na stanowisku pracownika w dziale usług podatkowych. W czerwcu 2011 roku ukończyła Uniwersytet w Tennessee, uzyskując zarówno tytuł licencjata, jak i magistra rachunkowości. Podczas pobytu w szkole Pratt odbyła dwuletni staż jako stażysta w Clayton Homes z zakresu księgowości korporacyjnej.

###

LBMC będzie współorganizować Women in Business Summit w czwartek 26 stycznia w Second Harvest Food Bank. Podczas tego półdniowego wydarzenia odbędzie się przemówienie programowe Jaynee Day, prezesa banku Second Harvest, oraz dyskusje panelowe z innymi liderkami biznesu z górnej półki.

“Liczba firm, których właścicielami są kobiety, nadal rośnie, a firmy te tworzą wysoki odsetek nowych miejsc pracy w tym obszarze”, powiedziała Leisa Gill, dyrektor ds. marketingu w LBMC. “Uważamy, że ważne jest wspieranie nowych i rozwijających się firm oraz pomoc w dostarczaniu narzędzi i informacji, których potrzebują te obecne i przyszłe właścicielki firm, aby odnieść sukces”.

###

Firma księgowa z Atlanty Moore Colson ogłosiła niedawno zatrudnienie czterech profesjonalnych pracowników i dwóch wiosennych stażystów.

Chandler Amerson , wiosenny stażysta podatkowy, planuje w maju 2012 r. ukończyć Mercer University, Stetson School of Business and Economics z tytułem magistra rachunkowości. Obecnie posiada tytuł licencjata administracji biznesowej w dziedzinie nieruchomości na Uniwersytecie Georgia, Terry College of Business. Ostatnio Amerson pracował w firmie Erosion Company jako współpracownik ds. sprzedaży, a także jako asystent studenta w University of Georgia Athletic Association. Jest członkiem Georgia Society of CPAs i AICPA.

Elysia Gonzalez jest nową jednostką stowarzyszoną zajmującą się zapewnianiem wiarygodności biznesowej. Jest absolwentką Mercer University, Stetson School of Business and Economics z tytułem magistra administracji biznesowej w dziedzinie rachunkowości i licencjata w dziedzinie administracji biznesowej w dziedzinie rachunkowości. Gonzalez studiowała również za granicą w Argentynie i Chile, gdzie uczestniczyła w licznych seminariach prowadzonych przez kierownictwo międzynarodowych firm. Zanim dołączyła do Moore Colson, pracowała w Oxford Industries, Inc. jako audytor wewnętrzny. Gonzalez jest członkiem Association of Latino Professionals in Finance and Accounting, Georgia Society of CPAs oraz Volunteer Income Tax Assistance.

Jimmy Hawbaker , nowy wspólnik ds. gwarancji biznesowych, wcześniej pracował jako kontroler ds. podatków od sprzedaży, podatków i zgodności z Departamentem Przychodów Georgii. W tym czasie zajmował się wszystkimi aspektami różnych audytów i współpracował z kilkoma audytorami przy wielu zleceniach. Hawbaker został wybrany i pełnił funkcję wiceprezesa ds. członkostwa w Toastmasters International, organizacji zajmującej się doskonaleniem umiejętności przywódczych. Jest absolwentem Kennesaw State University z tytułem licencjata administracji biznesowej w dziedzinie rachunkowości.

Kelly Hopkins jest wiosennym stażystą ds. zapewnienia wiarygodności biznesowej i absolwentką University of Georgia, Terry College of Business z tytułem licencjata administracji biznesowej w dziedzinie rachunkowości. Zamierza uzyskać tytuł MAcc. Hopkins uczęszczał również do University of Mississippi School of Business Administration, Sally McDonnell Barksdale Honors College przez dwa lata. Zanim dołączyła do Moore Colson, była liderem sprzedaży w Private Gallery w Atenach, Georgia.

Jessica Hutton , wspólniczka podatkowa, przychodzi do firmy z CBIZ MHM, LLC, gdzie pracowała jako księgowa personelu. Podczas gdy w CBIZ, Hutton była odpowiedzialna za przygotowanie federalnych i wielopaństwowych oszacowań podatku dochodowego, rozszerzeń i zwrotów dla osób fizycznych, korporacji, S-korporacji, spółek osobowych, płac, funduszy powierniczych i nie dla zysku. Hutton jest absolwentem Kennesaw State University z tytułem magistra rachunkowości z zakresu podatków, jak również Baylor University z tytułem licencjata w dziedzinie administracji biznesowej.

Lance Polatty jest nowym współpracownikiem podatkowym po odbyciu stażu w Cherry Bekaert & Holland (CBH). Podczas pracy w CBH wypełniał zeznania podatkowe osób fizycznych, C-corporation, S-corporation i spółek osobowych; konstruował bilanse i rachunki zysków i strat; badał nowe przepisy podatkowe; oraz pracował nad przetwarzaniem zmienionych zeznań podatkowych i zmienionych formularzy W-2. Polatty jest absolwentem Uniwersytetu Gruzińskiego ze specjalizacją “Master of Accountancy” w dziedzinie podatków oraz licencjatem w dziedzinie rachunkowości.

###

ParenteBeard partner i główny specjalista ds. ryzyka, Philip Santarelli , został powołany do Komitetu Wykonawczego Praktyki Zawodowej Jakości Audytu (PPEC) . PPEC stanowi forum dla firm członkowskich Center for Audit Quality, na którym mogą one wyrażać swoje poglądy w kwestiach technicznych i regulacyjnych przed organami regulacyjnymi, takimi jak SEC i PCAOB, oraz reprezentować stanowiska w imieniu firm członkowskich.

“Jestem zaszczycony i podekscytowany mogąc służyć w PPEC. Spółka ParenteBeard podjęła znaczące zobowiązanie do przeprowadzenia audytu jakości w krytycznym obszarze obsługi firm publicznych. Poświęciwszy znaczną część mojej kariery zawodowej na wspieranie wysokiej jakości wyników badań sprawozdań finansowych, mam nadzieję, że będę miał znaczący wpływ na pracę komisji”, powiedział Santarelli.