Konferencja użytkowników CCH: Współpraca to nazwa gry

przez Gail Perry

Doroczna Konferencja Użytkowników CCH, mająca na celu stworzenie forum do współpracy z ekspertami branżowymi i innymi użytkownikami CCH oraz dostarczenie informacji na temat tego, jak zwiększyć wydajność i efektywność, wygenerować więcej biznesu i lepiej wykorzystać narzędzia, które księgowi mają obecnie w swoich firmach lub organizacjach, gościła w tym tygodniu w San Diego tłum sprzedających się 1200 osób, a wiadomość była głośna i wyraźna: księgowy nie jest już tylko chrupiącym numerem. Okazją, jeśli zdecydujesz się go przyjąć, jest być współpracownikiem swoich klientów, partnerem w planowaniu, światło przewodnie, widz, jeśli chcesz, kto czyta przyszłość w liczbach.

Nie mówimy o kryształowych kulach. Zabieraj głowę z powrotem do Kieso i Weygandt, bo do tego cię szkolono w szkole rachunkowości. Po prostu zgubiłeś się po drodze w zmianie rozmiaru kolumn arkusza kalkulacyjnego i prostowaniu błędnych wpisów danych, wypełnianiu pustych rubryk w formularzach podatkowych i ostrzeniu swoich niebieskich ołówków.

Uczestniczyłem w czterech lub pięciu konferencjach użytkowników CCH, dokładna liczba ucieka mi. Widziałem, jak entuzjastyczni twórcy produktów mdleją maniakalnym chłodem, kiedy popisywali się technologicznymi cudami swoich programów do rozwiązywania problemów. Słuchałem liderów firm, którzy nie mogą siedzieć spokojnie, kiedy dosłownie krzyczą o problemach, które ich produkty rozwiązują. Widziałam te ah ha chwile, kiedy księgowi uczestnicy dostają to, , kiedy zdają sobie sprawę, że program stał się koniem pociągowym, kiedy łapią oddech i zatrzymują się, aby pomyśleć o tych wszystkich straconych godzinach, które spędzili na chodzeniu i zaznaczaniu i korygowaniu przeniesionych numerów.

I przesłanie było zawsze takie samo: Możemy to dla ciebie naprawić. Zaufaj nam. Pozwól, że przeniesiemy cię na kolejny poziom skomputeryzowanego dobra. Oh yeah, to była miękka sprzedaż, i wiele z konferencji zrobiło i nadal skupia się na poznawaniu tajników produktów, które już posiadasz. Ale zawsze była (i jest) ta szeptana wiadomość, gdy przechodziłeś obok stoiska z demonstracjami produktów, to mogło być też twoje, mogłeś zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, wykonać pracę dokładniej, jeszcze bardziej pokochać swoją CCH, jeśli tylko poświęcisz chwilę i zobaczysz co tu mam .

I to było przesłanie. Oszczędzaj czas. Zarobić więcej pieniędzy. Niech komputer ( i nasze programy ( ) wykonują brudną, nudną, nudną, powtarzalną pracę. A niektórzy by gryźli. Inni powiedzieliby «nie dziękuję». Ale chodziło o popchnięcie, a nawet pociągnięcie , żeby księgowi weszli na pokład, weszli z nowym wiekiem, uaktualnili sklep, nie dali się zostawić w tyle. Księgowi muszą być przekonani. Nie mają zamiaru wskakiwać w nowy trend, dopóki nie dowiedzą się, że to nie jest tylko trend, że to jest tutaj, aby pozostać.

A potem, w poniedziałek rano, w słonecznym, ciepłym, mieniącym się wodą San Diego, Wolters Kluwer Tax & Accounting CEO Kevin Robert wszedł na scenę i nie mówił o oprogramowaniu.

«Chmura obliczeniowa wraz z rozprzestrzenianiem się urządzeń przenośnych całkowicie zmienia krajobraz pracy. Twoi klienci łączą się z Tobą, ponieważ przenoszą swoje biuro gdziekolwiek się znajdują. Musisz tam być. «

A mówiąc «bądź tam», Robert nie mówił, że musisz mieć te urządzenia. Ty już to wiesz. Mobilne gadżety stały się, kiedy, nie jeżeli, zakupy. Wiesz, że dostaniesz te narzędzia, nawet jeśli nie masz ich dziś w swoim budżecie. Chcesz ich, bo kto nie chce mieć aplikacji i wszędzie – dostępności i OMG lekkiego przenoszenia?

Nie, nie musiał nikomu mówić, jak rok temu, że zakup tabletek jest na horyzoncie. Robert mówił, że musisz tam być . Musisz być wszędzie tam, gdzie są twoi klienci, w ich firmach, w ich głowach, rozmawiając z nimi na ich oh-so-mądrych telefonach, tweetując swoje dobro, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, klejąc się, jak lekarz, z którym się kontaktują, gdy tylko dostają kaszlu.

Praca księgowa jest wykonana – obserwujesz, jak komputery Twoich klientów rozmawiają z Twoimi komputerami w środku nocy. Współpraca w chmurze jest dana. Jeśli cię tam nie ma, zapomnij o tym, bo ktoś inny zajmie twoje miejsce i będzie lepszym księgowym. Właściciele firm nie wiedzieli, czego im brakuje, ale uczą się, a gdy tylko twoi klienci usłyszą, co się dzieje po drugiej stronie miasta, to już ich nie będzie.

Kiedyś zabierałem ze sobą dzieci, kiedy robiłem zakupy spożywcze (trzymaj się mnie, to jest połączenie). Jechali w wozie. Nie zabierałem ich do ołtarza z ciasteczkami. Przez lata moje dzieci myślały, że jedynym sposobem na zdobycie ciasteczek jest robienie ich w domu przez mamę. Jeśli pchasz klientów metaforycznym wózkiem spożywczym i nie dajesz im znać, że istnieje przejście z ciasteczkami… przygotuj się na nieunikniony dzień, kiedy sami odkryją to przejście.

Karen Abramson, prezes i dyrektor generalny Wolters Kluwer Tax & Accounting CCH North America, położyła temu kres. Twoi klienci poproszą Cię o , abyś im to ułatwił . Od kiedy to jest twoja praca?

To nie musi być twoja praca. Zwłaszcza jeśli kończysz swoją praktykę. Ale wiadomość w CCH w tym tygodniu była taka, że jeśli planujesz zostać w biznesie i odnieść sukces, musisz dać swoim klientom rozwiązania mobilne, być w ich kieszeni, gdy muszą napisać do Ciebie pytanie i być proaktywnym w mówieniu im, co oznaczają te numery. Przewiduj. Określić ilościowo. Bądź wnikliwy. Poznaj biznesy klientów i to, co uczyniłoby ich lepszymi. Bądź ich partnerem do współpracy. Dajcie im narzędzia do osiągania większych sukcesów i bądźcie dostępni na wszelkie sposoby. Jeśli chcesz utrzymać ich jako klientów, ułatwiaj im to.