Koskinen Places Blame for Long IRS Wait Times na Kongresie

Szef IRS ma wiadomość dla podatników i osób przygotowujących rozliczenia podatkowe, którzy długo czekali na telefon z agencją podatkową: Zadzwoń do swojego członka Kongresu.

Podczas swojego przemówienia inauguracyjnego na 69. Dorocznym Zgromadzeniu Narodowego Towarzystwa Księgowych (NSA) w Baltimore 21 sierpnia, Komisarz IRS John Koskinen powiedział, że największym wyzwaniem stojącym przed IRS jest próba wdrożenia przepisów podatkowych zawartych w ustawie Affordable Care Act, podczas gdy budżet agencji na rok fiskalny 2014 został zmniejszony o 7 procent.

«Jak mówię ludziom z Capitol Hill, jesteśmy jedyną agencją, która nadal działa na poziomie po zakończeniu semestru» – powiedział Koskinen, zgodnie z artykułem zamieszczonym na stronie internetowej NSA.

W swoim rocznym raporcie do Kongresu na początku tego roku, National Taxpayer Advocate Nina Olson powiedział, że redukcje budżetowe znacznie ograniczyły zdolność IRS do zapewnienia «najwyższej jakości usług» i «utrzymania skutecznych programów egzekwowania prawa, które minimalizują brak zgodności».

Na przykład, jak wynika z raportu, tylko 61 procent z ponad 100 milionów połączeń telefonicznych z obsługą klienta wykonanych do IRS w ubiegłym roku zostało odebranych. Czas oczekiwania na telefon wzrósł z 2,6 minuty dziesięć lat temu do 17,6 minuty w 2013 roku.

Podczas czwartkowego przemówienia Koskinen powiedział, że jego agencja została zmuszona do cięcia 5.200 pracowników call center z powodu cięć budżetowych i ostrzegł, że czas oczekiwania na obsługę telefonu wzrośnie przez resztę roku z powodu braku personelu.

«Ludzie nie głosują na mnie, tylko na członków Kongresu», powiedział Koskinen. «Kongres musi usłyszeć i zrozumieć wpływ cięć w finansowaniu.»

Szef Urzędu Skarbowego nie rozumie również, dlaczego Kongres miałby zmniejszać finansowanie dla rządu federalnego, który generuje największe dochody w czasie, gdy niedobór dochodów wymusza cięcia budżetowe. Koskinen zauważył w przeszłości, że rząd USA traci miliardy na zbieraniu dochodów, aby osiągnąć oszczędności budżetowe w wysokości kilkuset milionów dolarów. IRS oszacował, że na każdy 1 dolar zainwestowany w budżet agencji, generuje 4 dolary przychodu.

«Kongres głoduje naszą dochodową operację», powiedział w czwartek. «Jeśli dobrowolne stosowanie się do kodeksu podatkowego spadnie o 1 procent, będzie to kosztować rząd USA 30 miliardów dolarów rocznie. Budżet IRS to tylko 11 miliardów dolarów rocznie.

«[Kongres] nie może dalej redukować naszych zasobów i prosić nas o więcej rzeczy», dodał Koskinen. «Ślepa wiara w Kongres, że może on nadal ograniczać środki finansowe, a my po prostu staniemy się bardziej efektywni, nie jest taka. Stajemy się bardziej wydajni, ale jest pewien limit. W końcu pojawią się efekty. Nie będziemy już udawać, że cięcie funduszy nie robi żadnej różnicy.»

Artykuły pokrewne:

IRS otrzyma więcej środków w budżecie Obamy na 2015 r.

IRS dla Podatników: Odłóż słuchawkę

Szefowa NTEU Colleen Kelley o Rachunku Wydatków: «Prawdziwa inwestycja» w IRS Needed