KPMG i Phil Mickelson Partner w kampanii “Blue for Books”.

Przez personel KsięgowościWEB

KPMG LLP i mistrz golfa Phil Mickelson wspólnie uruchomili “Blue for Books”, ogólnokrajową inicjatywę charytatywną, której celem jest przekazanie tysięcy książek w ręce dzieci w potrzebie, poprzez sprzedaż niebieskich kapeluszy golfowych KPMG, podobnie jak kapelusza KPMG, który Mickelson nosi w trasie.

Phil Mickelson po raz pierwszy będzie nosił nowy niebieski kapelusz KPMG podczas Shell Houston Open, który odbędzie się w dniach 26 marca – 1 kwietnia w Redstone Golf Club w Humble w Teksasie, gdzie jest obrońcą tytułu.

“Po raz pierwszy fani golfa wszędzie będą mieli dostęp do tego samego kapelusza KPMG co Phil”, powiedział John Veihmeyer, prezes i dyrektor generalny KPMG. “Stworzyliśmy Blue for Books jako sposób na to, aby fani Phila mogli nosić jego czapkę, jednocześnie wspierając KPMG’s Family for Literacy (KFFL)”.

“Rozumiemy, że najtrudniejszą przeszkodą dla alfabetyzacji dzieci jest dostęp do książek, dlatego założyliśmy KFFL i połączyliśmy siły z organizacją non-profit First Book. Wspólnie pomagamy zwalczać analfabetyzm, oddając nowe książki w ręce dzieci ze społeczności o niskich dochodach w całych Stanach Zjednoczonych. KPMG i Phil podzielają pasję robienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby pomóc dzieciom w potrzebie w dobrym początku życia”, powiedział Veihmeyer.

Mickelson dodał”, jak KPMG, Amy [Mickelson] i ja angażujemy się w edukację. Naprawdę uważamy, że edukacja jest drogą do lepszego życia i fundamentem sukcesu. Ten program to świetny sposób na zademonstrowanie naszego wspólnego zaangażowania i wywarcie pozytywnego wpływu na wysiłki w zakresie alfabetyzacji w naszym kraju”.

Podczas turniejów Mickelson będzie na przemian nosił niebieską czapkę z aktualną białą i czarną czapką. Zamontowane niebieskie czapki golfowe będą dostępne dla publiczności na PhilsBlueHat.com od 26 marca. Czapki będą sprzedawane za 29,95$ każda, przy czym 100 procent wpływów netto (7,50$) z każdej sprzedaży trafi do First Book na zakup trzech nowych książek dla dzieci z rodzin o niskich dochodach.

Aby uruchomić program Blue for Books, w środę 28 marca KPMG dostarczy 1500 nowych książek do ośrodka Willow Creek Center w YMCA. Książki są pierwszą darowizną od KPMG na rozpoczęcie tego charytatywnego programu. Willow Creek Center służy jako pozaszkolny program dla zagrożonej młodzieży.

Członkowie biura KPMG w Houston, wraz ze współzałożycielką KFFL Beth Veihmeyer (żoną prezesa i dyrektora generalnego KPMG), będą rozdawali książki i czytali je dzieciom w Willow Creek Center. Dodatkowo, setki osób z biura KPMG w Houston będzie przebywać w Shell Houston Open, aby podnieść świadomość programu poprzez wypożyczenie niebieskiego kapelusza Phila na kursie.

Henry Keizer, wiceprezes i dyrektor operacyjny KPMG, powiedział: “Nasza firma kładzie nacisk na odpowiedzialność korporacyjną na młodzież i edukację, co odzwierciedla nasze przekonanie, że mamy obowiązek zapewnić, aby w miarę dorastania wszystkie dzieci mogły nabyć umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu jako dorośli”.

Program jest wyjątkowy, ponieważ wykorzystuje energię i entuzjazm rozszerzonej rodziny KPMG – partnerów, pracowników, emerytów, stażystów, absolwentów oraz ich rodzin i przyjaciół. Poza zbieraniem pieniędzy na KFFL, wolontariusze odwiedzają klasy, czytają dzieciom i dostarczają nowe książki dla dzieci o niskich dochodach. W wielu przypadkach są to pierwsze książki, jakie kiedykolwiek były w posiadaniu ich rodzin.

KPMG dostarczyła prawie dwa miliony książek dla dzieci w społecznościach lokalnych w całym kraju dzięki tej inicjatywie, która rozpoczęła się cztery lata temu we współpracy z organizacją non-profit “First Book”.

Kyle Zimmer, prezes i współzałożyciel First Book, powiedział, że społeczność KPMG “pomaga nam wprowadzać nowe książki do szkół i programów, które nie mają wystarczających zasobów. Są oni jednym z naszych najsilniejszych i najbardziej kreatywnych partnerów. Kampania Blue for Books jest przykładem ich zaangażowania.

Artykuły pokrewne:

  • Society of Louisiana CPAs Puts Kids on Path to Financial Success
  • KPMG Living Green Program przekracza cele redukcji emisji dwutlenku węgla
  • KPMG przekazuje 1 milion dolarów na program charytatywny Inner City Charity Baseball Program