Krótkie doświadczenie w stosowaniu zasad Nexusa

Jak wielu specjalistów podatkowych, mam klientów w całym kraju, więc mam tam do czynienia z zasadami nexusu.Ale na Florydzie, gdzie mam siedzibę, to prawie nigdy.

Na Florydzie dziwne jest zajmowanie się zasadami nexusu, ponieważ nie mamy tu żadnego indywidualnego podatku dochodowego. Mamy jednak ograniczony podatek C-Corporation w stanie.

Przetrwamy na wysokich podatkach od nieruchomości, opłatach, opłatach drogowych i podatku od sprzedaży, co na Florydzie jest tak wielką sprawą, że jeśli nie pobiera się i nie płaci podatku od sprzedaży, jest to przestępstwo karne, które jest ścigane przez państwo. Kwestia nexusa może jednak wymknąć się spod kontroli.

Na przykład, mam klienta, który zarejestrował się w Nevadzie. Jego biuro, bank i źródło dochodów jest w Nevadzie, ale mieszka na Florydzie.

Nigdy nie rejestrujemy się jako zagraniczna korporacja na Florydzie, ale podlegamy podatkowi od zatrudnienia (Florida’s fancy way of saying Sales and Use Tax), ponieważ jest on mieszkańcem Florydy. Składamy jego deklarację korporacyjną w rządzie federalnym, a około sześć miesięcy później stan Floryda zaczyna prosić o jego deklarację korporacyjną.

Oto rzecz, z którą mam problem: biuro korporacyjne jest w Nevadzie. Bank i cały uzyskany dochód jest wpłacany na konto w Nevadzie. Jedynym czasem, kiedy pieniądze przenoszą się z Nevady na Florydę, jest zapłacenie właścicielowi. Na Florydzie nie ma pieniędzy, mieszka tu tylko oficer korporacji.

Floryda jest teraz na całej mojej klientce jak pchły na szczurach. Jeśli twoi klienci są tacy jak moi, boją się, gdy przychodzi jakiekolwiek rządowe zawiadomienie, więc natychmiast wypełniam POA na Florydzie.

Teraz stan Floryda jest tak mały, że na POA prosi o powód. Ja piszę:”wszelkie sprawy.” POA jest odrzucony, a mój klient jest ciągle nękany.

Następnie rozmawiam z agentem z Florydy, który mówi mi, co jest potrzebne na POA (mimo że wypełniam je w ten sam sposób od 24 lat). Następnie proszę klienta, aby nie rozmawiał z Floryda Department of Revenue (FDR).

Sposób, w jaki podchodzę do reprezentacji, to bycie miłym na początku i zabranie jej do 10, jeśli muszę. Zaczynam, a ten agent zaczyna ode mnie od 10. Wyjaśniam jej sytuację i to, jak nie zarobiono pieniędzy na Florydzie. Ripostowała, że oficer mieszkał na Florydzie.

Powtarzam głośno, że w tym stanie nie zarobiono żadnych pieniędzy. Krzyczymy tam i z powrotem przez długi czas, aż poproszę o rozmowę z kierownikiem. Kierownik przychodzi i rozmawiam z nim bardzo długo. Okazuje się, że znał mnie od dawna i tak naprawdę nasze dzieci dorastały razem. Pozbył się mojej sytuacji.

Gdzie Nexus ma absurdalny charakter

W jakim świecie ja, jako właściciel firmy, zatrudniam pracownika w innym państwie i muszę złożyć zeznanie podatkowe w tym państwie? A co z wszystkimi klientami, których odwiedzam w całym kraju i którzy płacą mi za moje usługi? Czy wtedy właśnie zarobiłem pieniądze w tym stanie i muszę złożyć zeznanie podatkowe?

SCOTUS rozpatruje obecnie sprawę dotyczącą podatku od sprzedaży i kwestii nexusu, wniesioną przez sprawę w Południowej Dakocie. Ciekawie będzie zobaczyć, co się stanie w tej sprawie.Sposób, w jaki to działa dzisiaj, to w większości przypadków, jeśli masz sklep z cegłami i zaprawą murarską, to stworzyłeś nexus.

Problem z firmami produkującymi cegły i zaprawy murarskie polega na tym, że czują, iż tracą pieniądze na podatku od sprzedaży. Jak być może wiesz, podatek od sprzedaży, jak większość podatków, są po prostu pobierane i przekazywane do rządu. Amazonka robi to w stanach, w których są one fizycznie obecne, więc co to ma znaczenie dla wszystkich innych?

Czy napotkałeś na podobne, lub jakiekolwiek problemy z nexusem dla swoich klientów? Twoja opinia jest bardzo ceniona.