Kryzys finansowy wciąż nawiedzający Baby Boomers, Pokolenie X

Może minąć siedem lat od kryzysu finansowego z 2008 roku, ale dla wielu wyżu demograficznego i Gen Xers, jego skutki nie tylko się utrzymują, oni nawiedzają.

Nowe badanie przeprowadzone przez Allianz Life Insurance Co. na 2.000 amerykańskich dorosłych w wieku od 35 do 67 lat o dochodach wynoszących co najmniej 30.000 dolarów pokazuje, że większość z nich była tak dotknięta tym problemem, że nadal wpływa on na ich styl życia i nawyki finansowe.

Jednak 20 procent wyżu demograficznego (w wieku 49 do 67 lat) i gen Xers (w wieku 35 do 48 lat) zostało najbardziej dotkniętych przez kryzys, a większość z nich twierdzi, że ich finansowe traumy utrzymują się.

Ta 20 procentowa grupa jest opisana jako “âpost-crash sceptycyâ” z przyćmionymi poglądami na temat rynku i produktów finansowych. Dlaczego? Ponieważ stanęli oni w obliczu sześciu lub więcej z 13 zdarzeń, które zostały im przedstawione w badaniu, w tym spadku wartości ich domu lub 401(k), utraty pracy przez ich lub członków ich rodziny oraz wpływu planu emerytalnego lub oszczędności.

W rezultacie 67% sceptyków postrzega obecnie rynek jako ryzykowny, w porównaniu z 32% wszystkich respondentów, a 43% stało się bardziej konserwatywnymi inwestorami, w porównaniu z 22% pozostałych respondentów.

Badanie â przyniosło pewne zniewalające różnice między sposobem, w jaki Gen Xers i baby boomers postrzegają swoje finanse, ale pojawienie się po krachu sceptyków z obu pokoleń doświadczających tego samego poczucia sceptycyzmu i niższej pewności siebie co do ich przyszłości finansowej było otwarciem oczu, â” Katie Libbe, wiceprzewodnicząca ds. konsumenckich w Allianz Life, powiedziała w przygotowanym oświadczeniu.

W badaniu zidentyfikowano dwa inne punkty widzenia, które łączą oba pokolenia:

âromantic fantasyâ” odchodzenia na emeryturę w wieku 65 lat, aby robić co tylko chcesz. Ponad 80 procent obu pokoleń uważa, że jest to mrzonkowe marzenie.

âWarpedâ” przekonania o ich finansowych kontraktów terminowych. Pomimo obaw o swoje finanse i prawdopodobieństwo wygodnej emerytury, 65 procent osób z wyżu demograficznego i 53 procent osób z gen. Xers wierzy, że wszystko się ułoży.

Z drugiej strony, pojawiły się dwie różnice pomiędzy wyżem dziecięcym a Gen Xers.

Gen Xers ma więcej długów. Podczas gdy obie generacje opisały dług jako sposób na życie, a prawie połowa (48%) twierdzi, że karty kredytowe są narzędziem przetrwania, to Gen Xers ma o wiele więcej długów niż baby boomers. W szczególności badanie wykazało, że młodsze pokolenie ma o 60 procent więcej długów hipotecznych i o 82 procent więcej długów niehipotecznych, takich jak kredyty studenckie i karty kredytowe, niż ich starsi członkowie.

Gen Xers czuje się bardziej obciążony finansowo. Podczas gdy obydwa pokolenia czują się finansowo uszczuplone, 67 procent członków Gen Xers opisuje cele dotyczące wystarczających oszczędności emerytalnych jako nieosiągalne, w porównaniu z 49 procentami wyżu demograficznego.

Co ciekawe, pomimo negatywnego nastawienia, badanie utrzymuje, że oba pokolenia (94 procent Gen Xers i 95 procent wyżu demograficznego) uważają, że âit’s critically importantâ” dla nich do zwiększenia ich bezpieczeństwa finansowego na emeryturę.