Książę Problemów Podatkowych?

przez Teresę Ambord

Artysta Prince nie tylko nagrywa głęboko w IRS, ale jego problemy podatkowe rozciągają się teraz także na inne kraje. Podobno Prince (prawdziwe nazwisko Prince Rogers Nelson) został wezwany przez IRS na prośbę władz francuskich do stawienia się przed francuską agencją podatkową. Spotkanie było konieczne w celu ustalenia, czy Prince był winien podatki we Francji za swoje występy we Francji w latach 2009 i 2010.

Książę nie pojawił się na spotkaniu, skłaniając władze do ubiegania się o egzekucję sądową. Rezultat: na 18 października zaplanowano przesłuchanie w celu wymuszenia przestrzegania przepisów ( USA przeciwko Nelsonowi , 12-mc-00071, Sąd Okręgowy USA, okręg Minnesota (Minneapolis)).

W międzyczasie menedżer biznesowy artysty, Debra Whelan z Nigro Karlin Segal & Feldstein, LLP, wydała 19 września następujące oświadczenie:

«Nie wiedzieliśmy o tej rutynowej prośbie o informacje, dopóki nie dowiedzieliśmy się o niej w dzisiejszej prasie. IRS miał nieprawidłowe informacje do obsługi i zostawił zawiadomienie pod adresem protokołu. Teraz, gdy zwrócono nam uwagę na tę sprawę, niezwłocznie odpowiemy i dostarczymy żądane informacje».

To nie jest pierwsza runda kłopotów podatkowych Prince’a. W 2010 roku, zgodnie z rejestrami podatkowymi hrabstwa Carver, był on zdeterminowany, by zawdzięczać ponad $227,000 za dochód z 2009 roku, państwu i innym organom rządowym. W tym czasie hrabstwo wymieniło kilka innych nieruchomości w jego imieniu, które były zaległe z płatnościami podatkowymi. Kierownik ds. usług podatkowych w hrabstwie powiedział dziennikarzom, że Prince i jego firmy PRN Music i Paisley Park Enterprises, Inc. były winne około $450,000 podatków. Uważa się, że jego całkowite zobowiązania podatkowe za lata 2009 i 2010 wynoszą około 1,3 miliona dolarów.

Artykuły pokrewne:

  • Snoop Dogg, Spears: Potpourri Celebrytów i ich układów z Tax Manem
  • Gwiazdy i ich podatki: Młody Buck, Joe Francis, Jaime Pressly i Richard Hatch