Księgowi dostają chmurę od Mędrca

Jedną z najbardziej intrygujących rzeczy, które pojawiły się w tym tygodniu na Sage Summit US w Atlancie, jest niejednoznacznie zatytułowany «Accountant Cloud».

Jeśli nic innego, to podkreśla deklarowany cel prowadzenia innowacji – w szczególności z wykorzystaniem chmury – który podkreślił prezes Stephen Kelly podczas sesji otwarcia.

Nie wiadomo jeszcze, czy jest to prawdziwa zmiana gry. Szeroko pojęta idea polega na stworzeniu jednego, jednolitego środowiska dającego natychmiastowy dostęp do niemal wszystkiego, od kont klientów i płac po wewnętrzny przepływ gotówki w praktyce i CRM.

Co najważniejsze, Accountant Cloud jest neutralny dla sprzedawcy.Lista klientów w sercu systemu będzie zawierać wszystkich klientów, niezależnie od tego, czy używają oni Sage czy nie.

Oferta sygnalizuje, lub wydaje się, że Sage bierze pod uwagę księgowych, jeśli chodzi o rzeczywistą ofertę produktów, a nie tylko kolejną «sieć» lub «program» – jest to podstawowa przyczyna niektórych krytyki, z jaką spotkali się w ostatnich latach.

Interesujące jest również to, że w przeciwieństwie do wielu poprzednich startów Sage, powiedział Jairam Padmanabhan, wiceprezes Sage ds. marketingu produktów, księgowi zadali sobie wiele trudu nie tylko, aby wyjaśnić produkt, ale aby zaprezentować Accountant Cloud w znacznie szerszym kontekście jak i dlaczego , a to może zmienić sposób, że księgowi prowadzą swoje firmy.

Jeśli zastanawiasz się, czy ten produkt wydaje się znajomy z wcześniej ogłoszonym Sage Impact, nie pomyliłbyś się całkowicie. Sage Impact został wprowadzony na rynek w 2015 roku i służył jako internetowy hub dla księgowych do przechowywania wszystkich swoich aplikacji w chmurze. W szczególności, w tym czasie, produkt został opracowany przez Sage i praktykujących księgowych z myślą o tym, aby wszystkie podstawowe produkty, z których regularnie korzystają, niezależnie od tego, czy są marki Sage, czy nie, mieszkać w jednej lokalizacji w chmurze, a nie w wielu produktach i usługach z wieloma loginami.

W rzeczywistości, podczas sesji pytań i odpowiedzi, jeden z członków prasy zapytał bezpośrednio, czy to jest jak Sage Impact, do którego Padmanabhan przyznał, że «to była ewolucja Impact,» dodając «nie wspominamy już nigdy więcej o Impact».

Accountants Cloud jest obecnie w fazie beta, a Sage szuka księgowych do wzięcia udziału.

Artykuły pokrewne:

Przeprosiny i zasada zaangażowania marki Sage Keynote

Przekładnie szałwiowe Nowy koncentrator online do firm księgowych