Księgowi i księgowi pracujący z klientami QuickBooks: Hosting książek QuickBooks podchodzi do tego, co działa

Odkąd pierwsi dostawcy usług aplikacyjnych zaczęli oferować usługi hostingowe dla produktów desktopowych Intuit QuickBooks, pomysł uruchomienia desktopowych edycji QuickBooks w chmurze wywołał zarówno intrygę jak i zamieszanie wśród księgowych i ich klientów. Częścią problemu jest termin “chmura”, który wydaje się utożsamiać hostowane wydania desktopowe QuickBooksów z prawdziwą aplikacją chmurową QuickBooks Online edition. Ale hostowany QuickBooks nie jest QBO, jest to model usług opracowany wokół rzeczywistych wersji desktopowych QuickBooks: Pro, Premier i Enterprise.

O ile prawdą jest, że oba rozwiązania – hostowane QuickBooks i QuickBooks Online – oferują centralnie zarządzaną i dostępną funkcjonalność księgowości online, to podstawowe usługi są bardzo różne i działają na zupełnie innych “zasadach”. Jedną z reguł, czy też warunków, które różnią się między tymi dwoma rozwiązaniami jest to, że z hostowaną usługą QuickBooks można uruchomić także inne aplikacje biznesowe i zarządzać innymi danymi biznesowymi, a nie tylko aplikacjami i danymi QB. Jest to istotna funkcja, jeśli weźmiemy pod uwagę, że oprogramowanie QuickBooks na pulpicie integruje się z innymi popularnymi rozwiązaniami biznesowymi, takimi jak Microsoft Office, i korzysta z nich.

W wielu serwisach hostingowych QuickBooks włączenie hostingu aplikacji biurowych jest typowe ze względu na zależność od funkcjonalności w tych rozwiązaniach (raportowanie w Excel, pisanie listów w Word i e-mailing w Outlooku). W przypadku innych narzędzi lub integracji aplikacji, konieczne staje się jednak dostosowanie usługi hostingowej do indywidualnych potrzeb. Gdy pojawia się zapotrzebowanie na dodatkowe aplikacje lub integracje, należy zastanowić się nad najlepszym sposobem zorientowania i wdrożenia tych dodatków.

Na przykład, jeśli firma kliencka w dużym stopniu polega na rozwiązaniu, które integruje się z QuickBooksem i wykorzystuje je do obsługi codziennych zadań w firmie, wówczas stworzenie środowiska hostingowego specjalnie dla tego klienta ma duży sens. Klient będzie miał dostęp do swojego unikalnego zestawu rozwiązań, a księgowi mogą zostać zaproszeni do udziału w tym systemie. Dzięki temu dane są przechowywane w jednym miejscu, zarządzane i kontrolowane, a jednocześnie umożliwiają dostęp do nich wszystkim stronom, które potrzebują dostępu.

W innych sytuacjach, może istnieć narzędzie lub narzędzie niezbędne do uzyskania danych z jednego miejsca do drugiego, a to narzędzie lub narzędzie nie jest czymś, czego klient używa w swojej codziennej pracy. W tego typu scenariuszach sensowne może być posiadanie przez księgowego/księgowego środowiska dostosowanego do potrzeb klienta, które pozwala mu na korzystanie z narzędzi i rozwiązań, które pomagają w integracji, organizacji, walidacji lub przeglądzie danych. W wielu przypadkach księgowy lub księgowy może wykonywać te operacje integracji danych lub synchronizacji bezpośrednio w pliku z danymi klienta, tak aby klient (korzystając z usługi “ogólnej” z hostingiem tylko QuickBooks) mógł następnie uzyskać dostęp do zintegrowanych danych i je przeglądać. W tym scenariuszu tylko księgowy posiada dodatkowe niezbędne narzędzia, dzięki czemu koszt hostingu dla klienta pozostaje niższy. Podejście do środowiska hostingowego w ten sposób może pozwolić księgowemu na opracowanie niszowego lub niestandardowego podejścia do obsługi konkretnego typu klienta, włączając zakulisową agregację lub integrację danych oraz inne rodzaje wsparcia procesów w ramach ogólnej usługi.

Kluczem do opracowania odpowiedniego modelu hostingu aplikacji i outsourcingu usług księgowych jest skupienie się na tym, w jaki sposób praktyka będzie wykorzystywać rozwiązania hostingowe w celu poprawy wydajności usług i procesów, lepszego i pełniejszego zaspokojenia potrzeb klienta oraz wyróżnienia się na tle konkurencji na rynku. Poprzez zastosowanie usługi hostingowej i rozwiązania online prawidłowo, klienci biznesowi i księgowych, którzy obsługują je będą korzystać zarówno poprzez uzyskanie informacji i funkcjonalności aplikacji, których potrzebują, kiedy tego potrzebują.

To ma sens?

J

Pierwotnie opublikowana na moim blogu