Kto jest prawnie odpowiedzialny podczas audytu?

W dwudziestu trzech poprzednich kolumnach omawiałem wykorzystanie «ciekawostek podatkowych» do ożywienia rozmów podczas rozmów o podatkach z klientami lub z takimi grupami jak właściciele firm, emeryci, inwestorzy i sprzedawcy domów. Poradniki omawiają między innymi orzeczenia IRS i inne ogłoszenia, zmiany w prawie, decyzje sądów i taktyki, które obniżają podatki w tym roku, a nawet w przyszłości.

Chciałbym podzielić się z wami więcej moimi ulubionymi tutaj.

«Herman Wouk, którego powieści to Marjorie Morningstar i The Caine Mutiny .

Profile w odwadze: Kiedy demokraci i republikanie są w stanie dotrzeć przez przejście . Jakkolwiek gorzko podzielony Kongres nadal zajmuje się gorącymi sprawami, takimi jak imigracja, rejestracja wyborców i aborcja, jest to fakt, że nasi ustawodawcy zawsze jednoczą się na rzecz propozycji, aby ułatwić wypełnienie 1040 formularzy i uprościć nasz bizantyjski kodeks podatkowy. Jak można się było spodziewać, prawie żadna z tych propozycji nie staje się prawem.

Te wysiłki kończą się zaplątaniem się w politykę. Jeśli chodzi o te, które są wprowadzane w życie, większość z nich nie zmniejsza złożoności. Oni mają tendencję do dodawania do tego.

Planuj z wyprzedzeniem . Otwórz teraz plik na ten rok i zacznij zapisywać informacje, które będą potrzebne w przyszłym roku o godzinie 1040.

Ograniczony budżet i niedofinansowany IRS nie jest papierowym tygrysem . Wciąż czuwające komputery agencji odbijały się na powrocie pomysłowej osoby, która domagała się odliczenia za kradzież – stratę za koszty niewykorzystanych lekcji tańca, kiedy okazało się, że studio tańca nie pozwoli swoim instruktorom na dotarcie do klientów. Niesympatyczny egzaminator odmówił uwierzenia, że został poszkodowany przez studio i znokautował całą dedukcję. Więc próbował przekonać sąd. Ale stanął po stronie IRS. Tylko dlatego, że studio miało ładnych instruktorów, nie sugerowało, że dziewczyny będą umawiać się z klientami.

Pytanie . Zrobiłem przysługę mojej sąsiadce i wypełniłem jej 1040 za darmo. Czy w przypadku, gdy jest kontrolowana, podlegam tym surowym zasadom, które karzą przygotowujących, którzy niedbale lub celowo ignorują zasady lub przepisy IRS?

Odpowiedź .Nie denerwuj się. IRS stosuje te zasady tylko do osób, które przygotowują się do zwrotu pieniędzy za rekompensatę. Dla celów karnych IRS nie uznaje cię za «rekompensatę», jeśli w zamian za to uparła się zaprosić cię na kolację lub skoszyłeś trawnik.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Straty na sprzedaży domów całorocznych . Podczas gdy rynki mieszkaniowe są prężne w wielu częściach kraju, w niektórych miejscach są one przygnębione. Wiele osób stoi przed perspektywą utraty pieniędzy, gdy rozładują swoje osobiste rezydencje.

Kodeks podatkowy nigdy nie zezwalał na dokonywanie odpisów z tytułu takich strat. Traktuje je jako niepodlegające odliczeniu wydatki osobiste.

IRS i sądy zdecydowanie odmawiają uwzględnienia okoliczności łagodzących. Na przykład, orzeczenie IRS zakazuje odliczenia za stratę spowodowaną zaleconym przez lekarza przeniesieniem się z dwupiętrowego do jednopiętrowego domu, aby umożliwić dziecku maksymalne wykorzystanie jego wózka inwalidzkiego.

IRS jest niewzruszony przez los właściciela domu, który jest z kieszeni, ponieważ zmiana miejsca pracy wywołana zwolnieniem, choroby, śmierci, rozwodu, lub podobne zmusiły nagłą sprzedaż przed domem docenione wystarczająco, aby zrekompensować prowizje maklerskie, opłaty prawne i inne wydatki związane z zakupem i sprzedażą.

Podobnie, straty nie podlegają odliczeniu, gdy pracownicy przenoszą się w celu podjęcia nowej pracy lub są przenoszeni do nowych lokalizacji. Ale czy ulgi podatkowe będą dostępne, jeśli ich pracodawcy zwrócą im poniesione straty?

Również w tym przypadku nieugięty IRS mówi, że pracownicy nie mogą kompensować strat, które w przeciwnym razie nie byłyby możliwe do odliczenia, ze zwrotami, ponieważ są to odrębne transakcje. Straty pozostają niemożliwe do odliczenia.

Czy IRS pozwoli im na włączenie zwrotów w ramach cen sprzedaży swoich domów i skorzystać z wyłączeń zysku aż do 500.000 dolarów? Zwroty liczą się jako dochód, mówi IRS.

Szukaj więcej ciekawostek w kolejnych kolumnach.

Artykuły dodatkowe. Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na następny rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 300 i liczenie).