Które stany mają najlepsze i najgorsze stawki podatkowe?

Może to być pracowity sezon dla księgowych, ale zajmowanie się podatkami sprawia, że wielu z nas jest zajętych przez cały rok.

Mając to na uwadze, nowy raport WalletHub’a na temat państw o najlepszych i najgorszych stawkach podatkowych prawdopodobnie napędzi kilka rozmów.

Raport porównuje podatki państwowe i lokalne w 50 stanach i Dystrykcie Kolumbia w porównaniu ze średnią krajową wynoszącą 10,71 procent. WalletHub data-crunchers obliczył podatki dochodowe poprzez zastosowanie efektywnych stawek podatku dochodowego w każdym stanie i miejscowości do średniego dochodu Amerykanów.

W raporcie wyszczególniono medianę amerykańskiego gospodarstwa domowego jako mające dochód 53.889 dolarów (średni trzeci kwintyl dochodu USA), posiadające dom o wartości 175.700 dolarów (mediana wartości domu w USA), posiadające samochód o wartości 23.070 dolarów i wydające rocznie kwotę równą wydatkom gospodarstwa domowego uzyskującego medianę dochodu (choć kwota ta nie jest wskazana). Nie podano mediany dochodów gospodarstwa domowego w stanie USA.

Oto migawka wyników raportu:

Alaska zajmuje 1. miejsce w rankingu ogólnym. Alaska ma efektywną całkowitą stawkę podatku stanowego i lokalnego w wysokości 5,69% od tego mediany amerykańskiego gospodarstwa domowego. Roczna stawka podatków stanowych i lokalnych: 3,066 dolarów. Różnica między średnią stawką podatku stanowego i krajowego: -46,85 procent. Roczna stawka podatków stanowych i lokalnych dla mediany gospodarstwa domowego: 4 237 dolarów. Ranking ogólny oparty na wskaźniku kosztów utrzymania: Nr 6.

Delaware zajmuje 1. pozycję w klasyfikacji ogólnej na podstawie wskaźnika kosztów utrzymania, ale 2. miejsce po Alasce w klasyfikacji ogólnej. Efektywna całkowita stawka podatku stanowego i lokalnego w Delaware wynosi 6,02 procent. Roczny stanowy i lokalny podatek od mediany dochodu amerykańskiego gospodarstwa domowego: 3,246$. Różnica pomiędzy stanową a średnią krajową stawką podatkową: -43,74 procent. Roczny stanowy i lokalny podatek od mediany dochodu stanowego gospodarstwa domowego: 3,830 dolarów.

I llinois siedzi nr 51 w ogólnych rankingach. «Land of Lincoln» ma 14,54 procent efektywnej stawki podatku stanowego i lokalnego, 7,836 dolarów w rocznych stanowych i lokalnych podatkach od mediany dochodu USA, 35,83 procentową różnicę pomiędzy stanową i krajową stawką podatkową, 8,100 dolarów w rocznych stanowych i lokalnych podatkach od mediany dochodu gospodarstwa domowego oraz ogólny ranking nr 43 oparty na kosztach utrzymania.

Nowy Jork, stopień 51 na podstawie kosztów utrzymania, ale stopień 46 ogółem . W przypadku Nowego Jorku całkowita stawka podatku stanowego i lokalnego wynosi 13,38 procent, roczny podatek stanowy i lokalny wynosi 7,211 dolarów od mediany dochodu gospodarstwa domowego w USA, różnica pomiędzy podatkiem stanowym a średnią krajową wynosi 25 procent, a roczny wpływ podatku stanowego i lokalnego na medianę dochodu gospodarstwa domowego wynosi 9,342 dolarów.

Inne ustalenia dla wszystkich, aby zgrzytnąć zębami:

Podatki od żywności. Trzydzieści osiem stanów nie ma. Najgorsze z nich to Luizjana, Idaho, Kansas, Mississippi i Tennessee.

Podatki od gazu. Najniższy to Alaska; najwyższy to Pensylwania.

Więc, czy ludzie naprawdę biorą pod uwagę podatki, decydując się na przeprowadzkę? Tak, powiedzmy pięciu ekspertów, którzy proponują komentarz w raporcie. Podatki zawsze są brane pod uwagę, ale ludzie ważą, co dostaną – im wyższe podatki, tym lepsze są szkoły, drogi i parki. Podatki od nieruchomości to kolejne obciążenie, ale ludzie mają tendencję do kojarzenia tych z lepszymi szkołami. Miejsca pracy są oczywiście kluczowym czynnikiem napędowym.

Artykuły pokrewne:

A stan z najlżejszym obciążeniem podatkowym jest …

W jaki sposób stanowe i lokalne stawki podatku od sprzedaży różnią się w USA

Państwa przyjmują różne podejścia do podatków dochodowych